Ako ne moze svako za sebe, ajmo zajedno!

izzicup:
Svetozar:
Vazi, samo sto nemam evre, ali moze kompezacija, ja tebi za te akcije dam 240m cevi od 3/4cola, a ti meni na svakih mesec dana dajes 48m novih cevi ili 220 evra.

Svetozare, ne znam dal'si ozbiljan ili se zazas. Ja da imam cash ne bih ni predlagao ovu akciju, nego bih je sam odradio. Trebaju mi ozbiljni ljudi sa gotovinom...
Ja sam mislio da se ti salis. Pozdrav.
 
Evo detalja:
Imam firmu, imam kontakte gde treba i mogu da uvezem, ali nemam para.
Radi se o skuterima 50cc.
1kom model FT50QT-2 = $250.00
1 x 40 stopa kontejner Sangaj-Beograd = $5000
U kontejner staje 82 komada x $250 = $20,500.00
Carinska osnovica = $25,500
Carina 5% = $1,500.00
Veleprodajna cena = $27,000.00
Porez 20% = $5,400.00
UKUPNA INVESTICIJA = $32,400.00
$32,400 / 20 akcija = $1,620.00 po akciji

Skuter izadje sa carinim i porezom $32,400.00/82komada=$400.00 (316 evra)

Svaka akcija vuce 4 skutera, sto ce svaki ucesnik da dobije za svoj novac. Ja mislim da 4 komada preko oglasa mogu da odu za $500.00 komad k'o nista. Znaci, svaka akcija donosi $400.00

Jel' jasno?
 
Ja bih i tebi ili bilo kome drugome bio zahvalan kad bi ste mi proverili carinsku stopu. Ja sam gledao na sajtu Privredne Komeore ( www.pks.co.yu ), skinuo sam "Harmonizovane Carinske Stope", Lista br.1, i evo sta tamo pise (kolone su: tarifni broj , opis , carinska stopa ) :

8711201000 Скутери 5%
8711209100 Мотоцикли преко 50-80цм3 5%
8711209900 Мотоцикли преко 80-250цм3 5%
8711300000 Мотоцикли преко 250-500 цм3 5%
8711400000 Мотоцикли преко 500-800 цм3 5%
8711500000 Мотоцикли преко 800цм3 8%
8711900000 Мотоцикли,остало 8%
 
izzicup:
Dosta je bilo kuknjave! Ajmo zajedno da napravimo posao! Imam konkretan predlog: prodajem 20 akcija u vrednosti od 1650 dolara (oko 1,300 evra) komad. U roku od tri meseca ovo ulaganje vraca 2050 dolara po akciji.
Ko je za, nek se javi! Detalji slede....
Konacno da ovaj forum pocinje da lici na nesto pametno
NAPOMENA
Pre nego se udje u ulaganje i kupovinu treba ispitati trziste i zainteresovanost za tu robu. Izjava ,,otici ce ko nista,, ne pije vodu. Treba proveriti koliko je skutera tog tipa, marke, itd, prodato kod nas, da li postoji potreba na trzistu za tom robom, da li se sigurno moze prodati i da li ce to otici onako kako stize. Dalje, gde ce se skladistiti ta roba, skuteri, kada stignu, pre prodaje, i jos niz ,,tehnickih pitanja,.
Kada to isktistalises, iznesi ponudu.
Pozdrav
 
Da je bilo koji posao "sigurna stvar" bez iole rizika, onda bi ga svi i radili i to vise ni ne bi bio posao.

Ja ne predlazem da uvezemo "pun brod" skutera nego jedan bedan kontejner (za pocetak). Ne znam kako drugacije da "probas". Ja cu da ga uvezem, provucem kroz carinu, a vi samo dodjete po svoje skutere. Ne moze prostije...

To ispitivanje trzista bi mogli da malo uprostimo za ovu priliku: uzmi "Halo Oglasi" i vidi posto se prodaju skuteri (novi, polovni itd), pa mi javi da li $500 - $600 (400-450 EVRA) za nov skuter "pije vodu".

A "Target market" su ti normalni klinci kojima treba jeftin prevoz odavde donde (a ne marka); drugi segment su picerije i tako te delatnosti sto dostavljaju sitnice po 20 puta na dan.

Ja cu prvi da ostavim 1 komad za moju firmu i 2 komada za moje cerke!
 
Nije dokapitalizacija,nego zovem sve zainteresovane da se prikljuce ovoj AKCIJI, da zajedno uvezemo veliki kontejner skutera, podelimo prvo troskove pa onda i skutere, a onda ili uradimo jos jedan kontejner (pa jos jedan, pa...), ili kud koji mili moji.

Sve sto sam imao objasnio sam gore. AKCIJA je prosta k'o pasulj. Svako moze da proveri cifre. Ko je zainteresovan, nek se javi : izzicup@izzicup.com
 
Prijatelju, jesi ti cuo za ugovor? A mozemo ovde on-line zajedno da ga srocimo, pa kod mene u firmu na potpisivanje, pa u sud na overu.

Ozenjen sam vec 20 godina sa istom zenom, imam troje dece. Inace prijatelju imam kucu, stan i lokal u Beogradu; cekam da mi stignu masine u koje sam uleteo 35000 usd pa da mi firma najzad proradi. U firmi sam vlasnik 90% (10% moj brat). Radim u inostranstvu 9 godina ali gledam kako da se vratim.

I sad cu ja tebe da ispalim za par iljada dolara...

Ali ima sigurniji nacin: turis 1000 dolara u banku i za godinu dana eto ti 20 dolara zarade!
 
Ja ovde na ovom forumu uvodim kapitalisticku revoluciju sa specificnim predznacima osobenim za Srbiju (nema se, ne zna se...). Misli globalno - radi lokalno. Hocu da uvucem sto veci broj ljudi u ovu "mrezu", da nas 100 - 200 napravi mali poslic, koji bi svima znacio. Nekom vise nekom manje. Svi prave neku lovicu, polako ali sigurno... Nema lazi, nema prevare; sve transparentno, "on-line". I na duzi rok. Prava mala mreza malih kapitalista, biznismena.. Nisam video ni jednu bolju ideju, nisam video ni jedan argument da ideja ne valja... Koji je nama ...??? Sta li se ceka?!?!?!
 
Samo da dodam:

Ova konkretna ideja koju sam sasvim dobronamerno ponudio, vredi jedino ako se uradi vrlo brzo -- zbog sezone: skuteri se kupuju na prolece,leto..

Druga stvar, ono sto ja nudim, osim ideje, je i fokus: mesto gde svi koji udju u ovaj posao imaju potpunu kontrolu od pocetka pa do kraja. Kao klub. Skupljacemo se kod mene u firmi da pratimo kako kontejner plovi....

Treca stvar: ako se filozofija iza ideje prihvati, ima i druge robe koja moze po istom principu da se radi..

Ne znam sta vise da vam kazem....
 
De ti meni prostim srpskim rechnikom kazi, koliko ti novca treba, koliko ja dobijam, i kad ih dobijam.
I cuj ako je ovo neka shega...........
Dakle kazi mi koliko, do kad, i kad se investicija vraca!? 8)
Ok, skonto!
Bio sam na tvom site, {mnogo oskudan} jel ti to lokal za prodaju machina?
A da ti isturash skutere za mene?
 

Back
Top