Policitemia rubra vera

Pa i meni tako kazu samo sto ja jos nisam poceo da pijem lekove one za skidanje trombocita osim aspirina , nadam se da ce mi sada na kontroli prepisati. Koliko kostaju oni lekovi sto si ti pre koristio ili idu na teret Socijalnog ? Jeli ti poceo da deluje novi lek?
 
Dobro Paci pa se cujemo , javi kad zavrsis UZ. Dali bi ja mogao da dobijem ovaj lek sto si ti poceo sada da koristis posto je i kod mene ustanovljena Jak 2 mutacija pozitivna , samo onako pita za tvoje misljenje posto ti sa ovom bolescu imas najvise staza .
 
ovo zajetru sam cuo da je dodro , ja nepijem nista za sada jer mi je jetra 16 cm pa kazu netreba jos a slezina mi po zadnjem snimku 17 cm videcu na kontroli u Bg dalice mi dati nesto. Izvini ako ti dosadjujem sa ovim pitanjima ali mi malo lakse kada se cujem sa nekim koji ima uskustva sa ovom bolesti jer kod mene nema niko da boluje od ovoga niti je ko cuo za ovu bolest.
 
To si u pravu ovo puno znaci. Ja sam se raspitivao i kod mene na hematologiji ima li ko da boluje od ovoga ova doktorka mi rekla da sam ja jedini za sada. A nesto nema puno sada komentara na Krstariciko pre. Jeli tebi otkrivenoslucajno ko meni ili si imao nekih problema sa krvi ? jesuli meni po tvom misljenju puno uvecani jetra i slezina ?
 
Otkriveno je slučajno,imao sam neku infekciju u ustima sa kojim više nisu sta da rade pa me poslali u bolnicu i ono redovna kontrola krvi,najpre nisu hteli reći ništa,greška u merenju pa sledeći dan opet vađenje. Moraš kod hematologa nešto nije u redu sa krvim.Pustili me iz bolnice da se sutra javim. Odem tamo hematolog pogleda rezultat i odmah su postali ljubazni,da ne mrdam ne radim ništa a ja se samo čudio šta im je.Inače trombociti 900,beli 20, šečer18,crveni 8,8,pa sam ostao 3 nedelje u bolnici,svaki drugi dan venepunkcija po 500ml kod šestog vađenja mi je pozlio pa su mi noge drzali gore sat vremena dok se nisam prestao tresati
Tvoju jetru i slezinu nesme se zanemariti treba pratiti jel stagnira ili menjaju oblik, meni je slezina bila takva kao tebi i mirovala je više od 20godina.
 
I meni je bilo tako nesto slicno , samo kod mene hemoglobin bio visok , hematokrit i crvena zrnca a ostalo bilo dobro. Posle miod ispustanja krvi poceli trombociti da skecu a hematokrit stangira oko 0,40 i crvena od 6 do 6,5 . Slezina mi varira cas 17 cas 16 pa i manje isto je tako i sa jetrom. Paci kazi mi gde nabavljas onaj lek za jetru ? Jeli to caj ili tablete posto sam video da ima obadvoje, ali kod mene u apotekama nema.
 
A pa to je drugo kod mene enzimi jetre su uredu samo sto imam malo uvecanu jetru i svetliju a to kazu ako je svetla ca je masna jetra . Neznam dali valja da pijem ovo bez dogovora sa doktorom. Jeli tebi to prepisao hematolog ili doktor za jetru ?
?
 

Back
Top