Policitemia rubra vera

Pozdrav svima!
Dijagnosticirana mi je PRV prošle godine u 11 mjesecu,iako sam imala simptome više godina,.Kad su liječnici napokon otkrili da se radi o primarnoj policitemiji,počela sam proučavanje bolesti.Lijeka nema,prehrana nema neki utjecaj,ali isto tako ni dijete. U 2.mjesecu ove godine,počela sam sa alternativnom medicinom,uz redovite kontrole hematologa i analize krvi.Nisam još imala venepunkcije,nadam se da i neću.Pomoću pripravaka,održavam krvnu sliku u granicama,sa lagano povišenim eritrocitima i hematokritom.Puno bolje se osjećam, ponekad prisutna glavobolja,nestao je svrbež,a organizam snažniji.Ali nisam prestala čitati o PRV,tako sam i pronašla ovu stranicu.:)
 
Pozdrav svima! Dijagnosticirana mi je PRV primarni oblik u 11.mjesecu prošle godine,iako sam simptome imala godinama.Nakon utvrđene dijagnoze i svih mogućih pretraga,i saznanja da je neizliječivo,počela sam proučavati i čitati o bolesti,raspitivati se,i odlučila probati alternativnu medicinu.Od drugog mjeseca ove godine uzimam pripravke,uz kontrole hematologa i analize krvi.Ne očekujem čudo,ali puno bolje se osjećam,krvna slika se održava u granici sa malo povišenim eritrocitima i hematokritom,nema potrebe za venepunkcijama,nadam se da će tako ostati,.Liječenje bi trebalo trajati 18 mjeseci,svi smo optimistični.
 
:bye:
Kad sam prvi put ušao u bolnicu,jedan kaže 3 puta sam spavao na tom krevetu 2 na drugom i tako svako kaže po nekoliko puta. Posle nekog vremena i ja sam mogao reći da sam probao sve krevete u toj sobi.Ne znam šta su ti rekli ali sama bolest je neizlečiva, lečiti može i živeti stim ali rubrika izlečen ostane prazna. Nauči živjeti stim i kontrolisati i biče sve u redu. Dobro došla u grupu
 
https://m.facebook.com/Alternativna-Medicina-1509921619252888/ ????..Znam kako mi je bilo,i kako se osjećam sada,zahvaljujući pripravcima i čajevima.Pijem samo Andol i kontroliram krv svakih 8 tjedana.Tako mogu raditi i živjeti sa PRV .
Prvih pet godina nisam ništa pio od lekova,da mi nije svrbela koža možda ne bi ni znao da sam bolestan. Bolnicu sam često posećivao jer je onda to bilo u modi,posle je bilo dosta i krvna slika i dve venepunkcije nedeljno pa kontrola za mesec ili dva.
 
Kupaj se leti i nemoj koristiti peškir,kad zasvrbi nemoj da se ćešeš samo će još više svrbeti. Istrpi pe će da prođe za relativno kratko vreme.Uzmi neku tabletu za smiranje ako ti pomaže. Septembar zadnje tuširanje posle samo glava, ruke, stopala i intimni delovi tela.Sve će da prođe još samo 15 gog moraš da istrpiš.
 
v;rk;p.jpg
Krvna slika, lek sam dobio,opšte stanje podnošljivo, bole me svi kosti ali valjda ide zajedno sa mielofibrozom. Slezina manja ,jetra nesto veca.
 
Poslednja izmena:
Sunny17,
molim te reci kakav preparat koristiš i gdje se može doći do njega, jer moj muž uz sve tegobe koje donosi PRV ima i taj nepodnošljivi svrbež. Ne samo poslije tuširanja, nego i pred pojavu oblačnosti na nebu i slično. Nepodnošljivo je a ljekari mu za to ništa ne mogu pomoći. A osim toga ima i napade bola u grudima koji su baš strašni, pa bih da bar koliko je moguće to nekako ublaži. Hvala

- - - - - - - - - -

Paci, nadam se da će ti produžiti taj lijek kad ti već dobro čini. Ti si u ovoj grupi najupućeniji i svima nam pomažeš svojim savjetima i iskustvom. Želim ti sve najbolje. Pozdrav svima.
 

Back
Top