Pesma za sva vremena

Kad sam bila prva god.srednje mislila sam da gorka ljubav nikad nece proci...tada sam non stop slusala KIM WILDE "Get out of my life" i CINDY LOUPER 'Time after time'.Inace volim stariji rok,ta muzika mi daje neku snagu. :smile:
 
Kad sam bila mlada ježila sam se na pesmu ''Stop'' od Sam Brown - nosi tako neku jaku energiju, njen glas i text ... sve me je ostavljalo bez daha.

Već dugi niz godina 'Musica e' '' Erosa i Pavarotija mi je na vrhu top liste - ta pesma je jednostavno neonovljiva i prelepa.

''Feel'' - Robbie Wiliams je pesma koju uvek mogu da slušam.

Imam mnogo favorita, ali ove tri će ostati kod mene za sva vremena :)
 
Uvek me je fasciniralo kad ljudi kažu da im ''Every breath you take'' budi nekakva pozitivna osećanja. Pesma (tekst pesme) je potpuno bolesna, govori o patološkom odnosu njega prema njoj - uhodi je, ponaša se kao da njegovo vlasništvo... Ne, ne, nije to ljubavna pesma.
 
Ne pricam o textu. Ustvari, mozda najvise pricam o epizodi Ally McBeal kada je Sting "gostovao". A bila sam na koncertu pa... ma ne znam, slazem se da je malo bolesna ali Sting, kao takav, glas onaj njego, pristup, budi u meni valjda to nesto.
A opet, sad vec ne pricamo o muzici...jbg...
 
Ok, samo sam se nadovezala na tvoj post. Od više ljudi sam čula da im je to jedna od omiljenih ljubavnih pesama. Isto važi za ''It's no good'' od Depeche Mode - a. Tek tad se prevrnem kad neko izjavi da je to ljubavna pesma. :D
 
Ines bravo za izbor.
moj omiljeni The Cure.
Van Gogh Neko te ima nocas.Pesma himna.
ali neponovljiva svakako Every breath u take Police

Every breath you take
Every move you make
Every bond you break
Every step you take
Ill be watching you

Every single day
Every word you say
Every game you play
Every night you stay
Ill be watching you

Oh, cant you see
You belong to me
How my poor heart aches
With every step you take

Every move you make
Every vow you break
Every smile you fake
Every claim you stake
Ill be watching you

Since youve gone I been lost without a trace
I dream at night I can only see your face
I look around but its you I cant replace
I feel so cold and I long for your embrace
I keep crying baby, baby, please...

Oh, cant you see
You belong to me
How my poor heart aches
With every breath you take

Every move you make
Every vow you break
Every smile you fake
Every claim you stake
Ill be watching you

Every move you make
Every step you take
Ill be watching you

Ill be watching you
 
betoven - meseceva sonata,ne znam zasto ali najezim se svaki put kad je cujem i obozavam je...
g'n'r' - dont' t cry,paradoksalno uvek bih mogla da placem uz nju :roll:
deep purple - child in time
i sad malo patetike scorpions - wind of change,ne znam,ali mislim da me se svidja melodija i da je umirujuca pesma i ima nesto u vezi nje...
 
Nađoh na Wikipediji:

The track was written during the collapse of Sting's marriage to Frances Tomelty; the lyrics are the words of a sinister, controlling character, who is watching "every breath you take / every move you make".
“ I woke up in the middle of the night with that line in my head, sat down at the piano and had written it in half an hour. The tune itself is generic, an aggregate of hundreds of others, but the words are interesting. It sounds like a comforting love song. I didn't realise at the time how sinister it is. I think I was thinking of Big Brother, surveillance and control. ” - Sting
 
Happy-ca:
..ona pesma cija "magija" nikad nece prestati,koja u vama budi posebna osecanja kad god je cujete.

"Pozdravite moga tatu", Dragan Laković i Kolibri.

I sad da je odnekud čujem, dirnulo bi me.
(Ko se ikada pentrao na komodu preko stolica i stolova pridržavajući se pri tom za zid i rizikovao život da bi stigao do kasetofona i pustio "Kolibri" dok su mama i tata na poslu, taj zna o čemu pričam.)
 
Sade - No Ordinary Love


I gave you all the love I got
I gave you more than I could give
I gave you love
I gave you all that I have inside
And you took my love
You took my love

Didn't I tell you
What I believe
Somebody say that
A love like that won't last
Didn't I give you
All that I've got to give baby

I gave you all the love I got
I gave you more than I could give
I gave you love
I gave you all that I have inside
And you took my love
You took my love

I keep crying
I keep trying for you
There's nothing like you and I baby

This is no ordinary love
No ordinary love
This is no ordinary love
No ordinary love

When you came my way
You brightened every day
With your sweet smile

Didn't I tell you
What I believe
Did somebody say that
A love like that won't last
Didn't I give you
All that I've got to give baby

This is no ordinary love
No ordinary love
This is no ordinary love
No ordinary love

I keep crying
I keep trying for you
There's nothing like you and I baby

This is no ordinary love
No ordinary love
This is no ordinary love
No ordinary love
 
Oci boje meda - EKV
Bilo je vece i bio je TV i bila je emisija "Hit meseca" i bila je Duca Markovic i pusten je spot i krenula je muzika, stajala sam ocarana, i... zaljubila se... Ta ljubav traje i dan danas...

Bolero - Moris Ravel... Olimpijada u Sarajevu, klizanje na ledu, Dzejn Torvil i Kristofer Din, i vazdusasti kostimi boje lila u mom crnobijelom televizoru koje je tako ubjedljivo docarala neponovljiva Milka Babovic, bajka na ledu...

Perfect day - Lou Reed... Jednostavno, emocija...

Smooth operator - Sade... Iz sasvim licnih, sebicnih razloga... :P
 

Back
Top