U POMOC!!!

PecarosNS

Početnik
Poruka
17
Ja pecam na Dunavu vec 10god. i ovakav bedak jos nikad nisam doziveo.Lovokradice koje koriste nedozvoljena sredstva(dinamit, struja....)za lov su upropastile sportski ribolov u takvoj meri da bukvalno niko nema ulova.
Treba mi pomoc od ljudi koji iole mare za ocuvanje voda u Srbiji, da pokrenemo neku akciju i sprecimo istrebljenje ribe. Ovakvu akciju je trebalo mnogo ranije pokrenuti.Ja licno ne shvatam kako uprava koja je nadlezna za vode u Srbiji dozvolila da se ovako nesto dogodi konkretno na Dunavu. Jer svi znamo sta se lovilo na Dunavu pre 5 godina a sta sada.(da ne mislite da favorizujem jednu reku pored nje zivim pa samo o njoj mogu da pricam)

LJUDI POKRENITE SE JER ZA 10 GODINA NECEMO VIDETI RIBE U SRBIJI!!!!!!

unapred hvala ljudima koji podrzavaju nash stav
 
PecarosNS:
Ja pecam na Dunavu vec 10god. i ovakav bedak jos nikad nisam doziveo.Lovokradice koje koriste nedozvoljena sredstva(dinamit, struja....)za lov su upropastile sportski ribolov u takvoj meri da bukvalno niko nema ulova.
Treba mi pomoc od ljudi koji iole mare za ocuvanje voda u Srbiji, da pokrenemo neku akciju i sprecimo istrebljenje ribe. Ovakvu akciju je trebalo mnogo ranije pokrenuti.Ja licno ne shvatam kako uprava koja je nadlezna za vode u Srbiji dozvolila da se ovako nesto dogodi konkretno na Dunavu. Jer svi znamo sta se lovilo na Dunavu pre 5 godina a sta sada.(da ne mislite da favorizujem jednu reku pored nje zivim pa samo o njoj mogu da pricam)

LJUDI POKRENITE SE JER ZA 10 GODINA NECEMO VIDETI RIBE U SRBIJI!!!!!!

unapred hvala ljudima koji podrzavaju nash stav
a sta ti mislis da bi trebalo da se uradi? Daj predlog... Ja pecam na dunavu 3 godine, ranije sam isao na jegricku u sirig... Na dunavu sam pre tri godine uhvatio stuku (samo nju pecam) od 2600 a prosle nedelje nisam imao nista do nekoliko penkala...
 
Milan_ns:
a sta ti mislis da bi trebalo da se uradi? Daj predlog... Ja pecam na dunavu 3 godine, ranije sam isao na jegricku u sirig... Na dunavu sam pre tri godine uhvatio stuku (samo nju pecam) od 2600 a prosle nedelje nisam imao nista do nekoliko penkala...

Iskreno ne znam sta bi konkretno trebali da uradimo, ali situacija postaje pozamasna. Ipak ovakvi tredovi mozda pokrenu razmisljanje o ovakvim stvarima, a mozda neko iz saveza cita ovaj forum? :S ( iako to verovatno nece nishta promeniti) ipak vazno je da se takve stvari iznesu u "javnost".

P.S. Takodje, vecinom pecam stuku na Dunavu, jer je stuka po meni najveci borac i "feeling" dok je vadish je neuporediv sa ostalim ribama. Kad se setim ranijih vremena sta god da se baci u vodu gladalice su udarale ko lude a bilo je i vecih ulova ( naravno gladalice smo vracali, mislim vecina nas)

Samo da napomenem pre nekih 10dana sam video jednog ciganina na kamenickoj pijaci sa punom kofom smudjeva "150 gramasa", odlepio sam kad sam video taj prizor...
a smudju da dostigne nekih 450g(polnu zrelost) potrebno je 2-3g pa sad bacite racunicu, kolko ikre je tu izgubljeno...
 
Kao prvo trebali bi cuvari da se angazuju po obali i camcima na vodi. Na obali treba prevrtati cuvarke, sve ulove ispod norme vracati u vodu, kaznjavati ljude. Na vodi legitimisati svakog ko vuce mreze. "Ljudi" koji ubijaju strujom ribu cine najvecu stetu, jer struja ubije i ikru i tad nastaju pravi problemi...

Pa recimo nek moj prvi konkretan predlog bude angazovanje cuvara na vodama, jer ja ih licno nisam video vec 5 godina. Pa treba da se zapitamo zasto bi iko postovao zakone? Kad nema nikog da kontrolise...

Nadam se da cemo ovim pokrenuti ljude makar na ovom forumu, pa bi bilo lepo da i ostali napisu neke predloge,da se povezemo sa ljudima iz saveza i nesto promenimo na vodama, jer ako necemo mi ko ce?!
 
ni to ne vredi... Ja sam sa dva druga isto strastveni stukarosi, tukao cigane koji u camac bez motora nose akumulator i jos neke gluposti, a klincima cuske sto ne vracaju stukice od 15 cm...
 
možemo mi da pričamo koliko hoćemo, ali tu nema bože pomozi - nažalost -
Mnogo je malo nas koji volimo da izadjemo na vodu, provedemo dan u prirodi a da ne mislimo na ribu koju će da lagerujemo u zamrzicače-.
Ne morate mi verovati, ali ja sam ove sezone samo jednom doneo ribu kući i ona je odmah završila u tiganju. Ribu u zamrzivače ne treba stavljati.
Danas sam na Moravi imao dva somiće koji su naravno vraćeni uz poruku da dovedu isključivbo babe.
Naša kulture ne samo robolova je na bednom niskom nivo.
Imao sam prilike da vidim kako se pecaju somići ćak ohoho ispod mere i stavljaju u čuvarke. Na moje pitanje kako ih nije žao da tako male somiće ubijaju, a oni mogu narasti u dobre kapitalce dobio sam odgovor da se i oni jedu i da se ne bune kad ih ubacaš u vreo zejtin.
Kažite v i meni koje sam ja mere treabao primeniati da bi ih sprečio u ovom što su uradili, a da ne dobijem po njonji ili budem bačen u vod/ :oops: :confused: :oops:
 
Kao i sve u ovoj zemlji. Rasulo! Koliko kosta dozvola za sportski ribolov??? Kome ide ta kinta? Gde su cuvari? Ne bi me cudilo da isti oni, sa svojim prijateljima to rade! Ako uhvate klinca da bez dozvole peca beovicu na 3m oduzmu mu taj stap, a kad su u pitanju struja, dinamit... nikom nista! Za par godina cemo svi mi pecati samo na privatnim jezerima gde cemo placati dnevnu dozvolu! Poludeo sam!!!! Sramota!!!
 
Ma kakvi cuvari, kakva kontrola cuvarki... Pisah i ranije i ponovicu! Sportski ribolovci (oni koji love stapovima) ma koliko nesportski bili (nose ulov ispod mere, love na 10 stapova...) ne mogu izloviti ribu!!! To se moze samo mrezama, eksplozivom (dinamit, krec...) i strujom. To je osnovni problem koji se mora resiti. A to cuvarska patrola sa obale ne moze spreciti. To se mora organizovati mnogo bolje, napraviti sluzbu sa camcima i svom neophodnom opremom za uklanjanje mreza, oruzjem za zastitu i ovlascenima za primenu sile protiv neodgovornih lica. Zatim dati javni telefon na koji se moze dati dojava o krivolovcima koji ce biti aktivan 24h i gde ce ekipa momentalno reagovati na poziv i resiti problem. Ljudi koji bi tako nesto radili ima dosta medju ribolovcima, ali nema dobre volje na visim polozajima. E tek kada se istrebe ti krivolovci treba poraditi na proganjanju dedice koji je izasao sebi da ulovi veceru pa nije imao srece da uhvati nesto iole pristojno. Na svakog njegovog pojedenog somica dodje 50 ubijenih dinamitom koji samo otplovili niz reku jer su bili sitni da ih onaj sto je bacio dinamit skuplja po povrsini....
 
Najbolje što možemo da uradimo je da složno pritisnemo, kao javnost, nadležne službe. Ja sam napravio web-peticiju, pa vas molim da je popunite i prosledite link prijateljima. Ovo nije neki glupi spam, već peticija inicirana ovim problemom... Ukoliko sakupimo dovoljno potpisa, možemo to lepo legalizovati. Pomoć je potrebna i dobrodošla. Molim vas da se odazovete.

http://www.petitionspot.com/petitions/ZakonZaVodeSrbije
 
CTAHOJKO:
Najbolje što možemo da uradimo je da složno pritisnemo, kao javnost, nadležne službe. Ja sam napravio web-peticiju, pa vas molim da je popunite i prosledite link prijateljima. Ovo nije neki glupi spam, već peticija inicirana ovim problemom... Ukoliko sakupimo dovoljno potpisa, možemo to lepo legalizovati. Pomoć je potrebna i dobrodošla. Molim vas da se odazovete.

http://www.petitionspot.com/petitions/ZakonZaVodeSrbije
ajd proveri taj tvoj link, meni ne radi... :confused: ideja ti je inace sjajna...Razglasicu za peticiju i naci cu ljude koji ce podrzati ovu akciju kao sto su podrzali i peticiju za ledinacko jezero... 8-)
 
CTAHOJKO:
Najbolje što možemo da uradimo je da složno pritisnemo, kao javnost, nadležne službe. Ja sam napravio web-peticiju, pa vas molim da je popunite i prosledite link prijateljima. Ovo nije neki glupi spam, već peticija inicirana ovim problemom... Ukoliko sakupimo dovoljno potpisa, možemo to lepo legalizovati. Pomoć je potrebna i dobrodošla. Molim vas da se odazovete.

http://www.petitionspot.com/petitions/ZakonZaVodeSrbije

Pozdravljam tvoju inicijativu i odmah se priduruzujem.
Samo pogleda ovaj sajt peticije slika ti je preklopila tekst tako da ne moze da se sve procita.
Pozzz
 
Potpisao sam peticiju i podrzavam ovu stvar u celosti.nemam snage sada da komentarisem stanje na nasim vodama ali mislim da je krajnje vreme da se zamislimo.Ukoliko mogu bilo sta da pomognem u vezi ove stvari stojim na raspolaganju organizatorima .Pozdrav.
 
Trba više da se trudimo mi mladi ribolovci da sačuvamo ono što imamo.
Nekad mi je krivo kada slušam od starih ribolovaca kako je to bilo pre dvadeset i trideset godina koliko je ribe po rekama imalo.
Daj da se reši nešto,trbalo bi i da se povede malo više računa kakve obale ostavljamo posle pecanja da se ne baca đubre na sve strane.
 
Svaka cast Stanojko za ideju
Samo tako nastavi
Stavio sam link za ovu peticiju na musicarnje.org na musicarenje.com i na ribolovacki-magazin.co.yu
Ako neko ide na neke druge forume nek stavi link i tamo.
 
Link radi,za prvu noc je palo 10 potpisa... Nije lose...

Inace slika preklapa text samo u Operi, sta da vam kazem na to ne mogu da uticem. Uglavnom su imena i prezimena sa komentarima. Ako se pokaze dobro, probacu da napravim secure peticiju, sa licnim podacima (malo ozbiljnije, ali kosta), pa videcemo. Samo napred...
 
poki:
Trba više da se trudimo mi mladi ribolovci da sačuvamo ono što imamo.
Nekad mi je krivo kada slušam od starih ribolovaca kako je to bilo pre dvadeset i trideset godina koliko je ribe po rekama imalo.
Daj da se reši nešto,trbalo bi i da se povede malo više računa kakve obale ostavljamo posle pecanja da se ne baca đubre na sve strane.

Tu si potpuno u pravu.
Mazalost i to je odraz nase (ne)kulture (mislimo samo za danas i na sebe)
 
Milan_ns:
ni to ne vredi... Ja sam sa dva druga isto strastveni stukarosi, tukao cigane koji u camac bez motora nose akumulator i jos neke gluposti, a klincima cuske sto ne vracaju stukice od 15 cm...

Вредело би, да за сваку воду се скупи нас 20-ак и да иде и заводи ред,значи сечемо мреже, бијемо грабуљаше, струјаше бацамо у воду па пуштамо струју итд.
 
ninjoslav:
možemo mi da pričamo koliko hoćemo, ali tu nema bože pomozi - nažalost -
Mnogo je malo nas koji volimo da izadjemo na vodu, provedemo dan u prirodi a da ne mislimo na ribu koju će da lagerujemo u zamrzicače-.
Ne morate mi verovati, ali ja sam ove sezone samo jednom doneo ribu kući i ona je odmah završila u tiganju. Ribu u zamrzivače ne treba stavljati.
Danas sam na Moravi imao dva somiće koji su naravno vraćeni uz poruku da dovedu isključivbo babe.
Naša kulture ne samo robolova je na bednom niskom nivo.
Imao sam prilike da vidim kako se pecaju somići ćak ohoho ispod mere i stavljaju u čuvarke. Na moje pitanje kako ih nije žao da tako male somiće ubijaju, a oni mogu narasti u dobre kapitalce dobio sam odgovor da se i oni jedu i da se ne bune kad ih ubacaš u vreo zejtin.
Kažite v i meni koje sam ja mere treabao primeniati da bi ih sprečio u ovom što su uradili, a da ne dobijem po njonji ili budem bačen u vod/ :oops: :confused: :oops:


Буразеру само их запамти , па позови екипу и побацајте их у воду.
 
Крими Миле:
Вредело би, да за сваку воду се скупи нас 20-ак и да иде и заводи ред,значи сечемо мреже, бијемо грабуљаше, струјаше бацамо у воду па пуштамо струју итд.
e ta ti je dobra... :D pobacamo grabuljare pa ih onda vadimo napolje njihovim kreacijama... :D a ove sa mrezama ima da gusimo...
 
Ja mislim da je stvarno šteta što jedna dozvola ne važi kao pre za sve vode u srbiji.
Privatizacija je u toku i samo se gleda ko će da dobije tender za gazdovanje naših voda,npr u Kragujevcu imamo dva jezera Šumaričko i jezero na Bubnju koja imaju solidno ribe pripadaju Jagodini,a Gružansko Čačanima.
Sada bi trebali da jedna i druga strana organizuju akcije čišćenja obala tako što bi organizovali neku malo manifestaciju postavili šator i pripremili neku malu klopu čisto ono da bi se privuklo što više ljudi i sve to da finasiraju iz prihoda od članarina.
I tako kada bi se radilo par puta u godini prešlo bi možda i u naviku.
 
poki:
Ja mislim da je stvarno šteta što jedna dozvola ne važi kao pre za sve vode u srbiji.
Privatizacija je u toku i samo se gleda ko će da dobije tender za gazdovanje naših voda,npr u Kragujevcu imamo dva jezera Šumaričko i jezero na Bubnju koja imaju solidno ribe pripadaju Jagodini,a Gružansko Čačanima.
Sada bi trebali da jedna i druga strana organizuju akcije čišćenja obala tako što bi organizovali neku malo manifestaciju postavili šator i pripremili neku malu klopu čisto ono da bi se privuklo što više ljudi i sve to da finasiraju iz prihoda od članarina.
I tako kada bi se radilo par puta u godini prešlo bi možda i u naviku.

U pravu si burazeru
to bi sa jagodinske strane trebalo da uradi V. Morava Sport kako se sada zove organizacija koja gazduje ovim vodama odnsono Djura, ali ne samo u kragujevcu nego na svim vodama na kojima gazduje.
Sta da ti kazem kad vidjam kao bajagi njegove lovocuvare kako defiluju pored vode NIVOM i u vodi camcem, a moje kolege mi se zale kako se i to na vidnim mestima na Moravi unistava riba strujom i dinamitom.
Sta onda tu treba reci.?????
Ostajem bez komentara do daljnjeg *(nazalost)
 

Back
Top