Roditelj ste i vaš punoletan sin/ćerka Vam saopšti važnu vest....

.....sa čime se NE BI mogli pomiriti kao otac ili majka?

  • "učlanio sam se u stranku LDP-a"

  • "učlanio sam se u stranku SRS-a"

  • "odričem se srpskog državljanstva"

  • "ženim se za Hrvata/icu i prelazim na njegovu veru"

  • "ženim se za muslimana/ku i prelazim na Islam"

  • "ženim se za Albanca/ku i na njihovu veru"

  • "homoseksualac/lezbijka sam"

  • nekako bih se pomirio s tim

  • ne bih se pomirio s tim

  • odrekao bih se svog deteta


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

tokyo

Iskusan
Poruka
5.694
.....sa čime se ne bi mogli pomiriti kao otac ili majka?

1) "učlanio sam se u stranku LDP-a jer smatram da oni rade za bolju budućnost Srbije i ja im želim biti od pomoći sa svojim znanjem i iskustvom"

2) "učlanio sam se u stranku SRS-a jer smatram da oni rade za bolju budućnost Srbije i ja im želim biti od pomoći sa svojim znanjem i iskustvom"

3) "odričem se srpskog državljanstva jer sam našao bolji posao u inostranstvu, a dvojno državljanstvo nije moguće da imam"

4) "ženim se za Hrvata/icu i radi manjih komplikacija oko ženidbe prelazim na njegovu veru"

5) "ženim se za muslimana/ku i radi manjih komplikacija oko ženidbe prelazim na Islam"

6) "ženim se za Albanca/ku i radi manjih komplikacija oko ženidbe prelazim na njihovu veru

7) "homoseksualac/lezbijka sam i upoznao/la sam svoju srodnu dušu/partnera"


drugi dio ankete stav roditelja:
-----------------------------------
8) nije problem i nekako bih se pomirio s tim (najvažnije je da nije ubojica, silovatelj, pedofil, narkoman ili težak bolesnik)

9) ne bih se pomirio s tim

10) odrekao bih se svog deteta

-----------------------------------------------------------------------------------------
da vidimo koliko ste tolerantna i liberalna osoba kad je Vaše dete u pitanju

anketa je javna i možete zaokružiti više opcija
 
tokyo:
.....sa čime se ne bi mogli pomiriti kao otac ili majka?

1) "učlanio sam se u stranku LDP-a jer smatram da oni rade za bolju budućnost Srbije i ja im želim biti od pomoći sa svojim znanjem i iskustvom"

2) "učlanio sam se u stranku SRS-a jer smatram da oni rade za bolju budućnost Srbije i ja im želim biti od pomoći sa svojim znanjem i iskustvom"

3) "odričem se srpskog državljanstva jer sam našao bolji posao u inostranstvu, a dvojno državljanstvo nije moguće da imam"

4) "ženim se za Hrvata/icu i radi manjih komplikacija oko ženidbe prelazim na njegovu veru"

5) "ženim se za muslimana/ku i radi manjih komplikacija oko ženidbe prelazim na Islam"

6) "ženim se za Albanca/ku i radi manjih komplikacija oko ženidbe prelazim na njihovu veru

7) "homoseksualac/lezbijka sam i upoznao/la sam svoju srodnu dušu/partnera"


drugi dio ankete stav roditelja:
-----------------------------------
8) nije problem i nekako bih se pomirio s tim (najvažnije je da nije ubojica, silovatelj, pedofil, narkoman ili težak bolesnik)

9) ne bih se pomirio s tim

10) odrekao bih se svog deteta

-----------------------------------------------------------------------------------------
da vidimo koliko ste tolerantna i liberalna osoba kad je Vaše dete u pitanju

anketa je javna i možete zaokružiti više opcija
Пре одговора, може ли, ипак, питање:
Не чини ли ти се, ипак, да су примери мало, како бих рекла - "исувише теоријски"?
Мислим, пре свега на ово - прелажење у другу веру, или одрицање од држављанства.

Јер, у пракси, поготово данас, је то врло ретко.
 
tokyo:
.....sa čime se ne bi mogli pomiriti kao otac ili majka?

1) "učlanio sam se u stranku LDP-a jer smatram da oni rade za bolju budućnost Srbije i ja im želim biti od pomoći sa svojim znanjem i iskustvom"

2) "učlanio sam se u stranku SRS-a jer smatram da oni rade za bolju budućnost Srbije i ja im želim biti od pomoći sa svojim znanjem i iskustvom"

3) "odričem se srpskog državljanstva jer sam našao bolji posao u inostranstvu, a dvojno državljanstvo nije moguće da imam"

4) "ženim se za Hrvata/icu i radi manjih komplikacija oko ženidbe prelazim na njegovu veru"

5) "ženim se za muslimana/ku i radi manjih komplikacija oko ženidbe prelazim na Islam"

6) "ženim se za Albanca/ku i radi manjih komplikacija oko ženidbe prelazim na njihovu veru

7) "homoseksualac/lezbijka sam i upoznao/la sam svoju srodnu dušu/partnera"


drugi dio ankete stav roditelja:
-----------------------------------
8) nije problem i nekako bih se pomirio s tim (najvažnije je da nije ubojica, silovatelj, pedofil, narkoman ili težak bolesnik)

9) ne bih se pomirio s tim

10) odrekao bih se svog deteta

-----------------------------------------------------------------------------------------
da vidimo koliko ste tolerantna i liberalna osoba kad je Vaše dete u pitanju

anketa je javna i možete zaokružiti više opcija

A što kod homoseksualaca ne promeni veru?
 
Norma Kampl:
Пре одговора, може ли, ипак, питање:
Не чини ли ти се, ипак, да су примери мало, како бих рекла - "исувише теоријски"?
Мислим, пре свега на ово - прелажење у другу веру, или одрицање од држављанства.

Јер, у пракси, поготово данас, је то врло ретко.

pa uzmi primjer tvoja čerka ode u Hrvatsku i upozna dečak dugo su zajedno a ti to neznaš
i kad se odluče uzeti naiđu na problem
on želi u katoličkoj crkvi ona je u pravoslavnoj i sad jedno od njih odluči prijeći u onu drugu

ona odluči i dođe sa tom rečenicom kod tebe po blagoslov

kako ćeš ti reagirati kao majka?


a što se tiće državljanstva
evo moja poznanica ima američko državljanstvo radi u EU u američkoj firmi i uzela EU državljanstvo
i morala se odreči ili amerčkog ili hrvatskog
jer nemože imati 3 po našem zakonu
odrekla se hrvatskog
 
tokyo:
pa uzmi primjer tvoja čerka ode u Hrvatsku i upozna dečak dugo su zajedno a ti to neznaš
i kad se odluče uzeti naiđu na problem
on želi u katoličkoj crkvi ona je u pravoslavnoj i sad jedno od njih odluči prijeći u onu drugu

ona odluči i dođe sa tom rečenicom kod tebe po blagoslov

kako ćeš ti reagirati kao majka?
Ипак, мало ми је теже замислити то, јер имам - сина.

Али, добро, нек буде на моменат свеједно.

Никог ништа не могу спречити.

Шта год он буде одлучио – биће његова одлука.

Нити бих се одрекла свог детета. Таман посла. Волела бих га и даље, као своје дете, то се ваљда подразумева.

Али, могу да се с тим не слажем, да изразим своје противљење, а нешто и да никад не прихватим – у души.

(Одавно већ ионако о многим стварима самостално одлучује, и мисли својом главом)


А ако бих правила неку градацију...

На „краће стазе" – највише бих негодовала за 1 и 2.

На „дуже стазе“, не бих се никад помирила са – 7.


А за промену вере …

Не бих имала ништа против - лично.

Ако је моје дете срећно и задовољно – нека му. Претпостављам да је особа коју он одабере такође о. к., као и он.

Али, не бих била спокојна у оном другом - ИСТОРИЈСКОМ и дакле, како рече Карлито, ПРАКТИЧНОМ смислу.
 
Norma Kampl:
Ипак, мало ми је теже замислити то, јер имам - сина.
Али, добро, нек буде на моменат свеједно.
Никог ништа не могу спречити.
Шта год он буде одлучио – биће његова одлука.
Нити бих се одрекла свог детета. Таман посла. Волела бих га и даље, као своје дете, то се ваљда подразумева.
Али, могу да се с тим не слажем, да изразим своје противљење, а нешто и да никад не прихватим – у души.
(Одавно већ ионако о многим стварима самостално одлучује, и мисли својом главом)
А ако бих правила неку градацију...
На „краће стазе" – највише бих негодовала за 1 и 2.
На „дуже стазе“, не бих се никад помирила са – 7.
А за промену вере …
Не бих имала ништа против - лично.
Ако је моје дете срећно и задовољно – нека му. Претпостављам да је особа коју он одабере такође о. к., као и он.
Али, не бих била спокојна у оном другом - ИСТОРИЈСКОМ и дакле, како рече Карлито, ПРАКТИЧНОМ смислу.


znači ipak postoji gradacija kod tebe
ipak nešto bi prihvatila, nešto bi na kraće a nešto na duže staze

ja smatram da ako je moje djete sretno sa osobom a ta osoba je druge vere nacionalnosti pa čak i ono famozno 7 u anketi
ako je moje djete sretno i ja ću biti

zato jer ni jedno od toga šta sam naveo nije zločin

ono s čim bih se teško pomirio jest da je moj sin pedofil, silovatelj/ubojica ili tome slično
 
otkacena slavonka:
najskuplja...ajde de sto nas love kosta neka kosta i zlata i srebra na kile...ali sto nas je izgubljenih glava i glava kostala i jos kosta....eeeee...nikada da naplacamo dovoljno... :?

Sve je započelo deobom crkve zbog deobe starog carstva. Zato rekoh da je religija predvidjena za odabrane. Gologuzija na graničnim područjima je ginula. Niko sa sigurnošću ne može da potvrdi da li su se Srbi i Hrvati mrzeli pre verske podele? Doduše, danas je malo kasno ali opet...
 

Back
Top