Zene kako to postizete??

Supica

Zainteresovan član
Poruka
136
Drage iskusne devojke i zene, juce sam popodne htela za dragog da spremim neki rucak-vecericu posto je radio do kasno. Inace ne zivimo sami, ali smo sad privremeno.
Dakle, dosla sam sa posla u 17,30 stavila jelo da se kuva, dok me sestra davi preko telefona 30 min, usput sredjivala kuhinju, ujedno sa ruckom, spremala i puding sa visnjama za dezert. Usput saznam da ce nam svratiti prijatelji oko 22, pa se rastrcim da malo rasklonim po stanu. Treba i da se malo licnem dok on ne dodje, dok se meso dinsta, odem do kupatila da se istusiram i operem kosu. Vidim neke moje potopljene pantalone, pa ih na brzinu operem. Uskacem u kadu, nemam vremena da se isfeniram, susim kosu na relaciji kupatilo-kuhinja, odlucim da stavim malo krupne viklere. Tad shvatim da ne osecam telo, otvorim pivce iz konzerve da se opustim i usput perem sudove.
Auuuu ******!!! A kao pripremila knjigu da citam usput, ma kakvi :)
Naravno moj dragi je inace u fazonu radimo sve zajedno, on pomaze da bi nam ostalo vise vremena. Ali ne mogu da zamislim kako neke zene same, pravo s posla kuvanje, sredjivanje stana, pa zamisli jos ako su tu i deca!!!! :confused: A da na kraju ostanu odmorne i bar malo sredjene svojoj polovini :shock:
Eto zanima me kako?
 
Vala bas multitasking :D Za pocetnice kao scena iz neke komedije.. Mogu da zamislim kako sam juce izgledala unezvereno vikleri, farjaca, rukavice, dzoger, samo tu ne mogu da zamislim jos i decu da ubacim hehehe..
I tako svaki dan, jaooooo...sad razumem svoju mamu :(
Da nije bilo onog pivceta da me digne :) dozivela bi prekid sistema..
Sve u svemu, divim se zenama, sada jos vise!!
 
Supica:
Vala bas multitasking :D Za pocetnice kao scena iz neke komedije.. Mogu da zamislim kako sam juce izgledala unezvereno vikleri, farjaca, rukavice, dzoger, samo tu ne mogu da zamislim jos i decu da ubacim hehehe..
I tako svaki dan, jaooooo...sad razumem svoju mamu :(
Da nije bilo onog pivceta da me digne :) dozivela bi prekid sistema..
Sve u svemu, divim se zenama, sada jos vise!!
A sad kuckas, susis kosu, pijes pivce i brises prasinu sa kompa? :lol: :lol: :lol:
Btw uhvatila sam sebe par puta kako ovde kuckam i lakiram nokte :-?
 
Supica:
Drage iskusne devojke i zene, juce sam popodne htela za dragog da spremim neki rucak-vecericu posto je radio do kasno. Inace ne zivimo sami, ali smo sad privremeno.
Dakle, dosla sam sa posla u 17,30 stavila jelo da se kuva, dok me sestra davi preko telefona 30 min, usput sredjivala kuhinju, ujedno sa ruckom, spremala i puding sa visnjama za dezert. Usput saznam da ce nam svratiti prijatelji oko 22, pa se rastrcim da malo rasklonim po stanu. Treba i da se malo licnem dok on ne dodje, dok se meso dinsta, odem do kupatila da se istusiram i operem kosu. Vidim neke moje potopljene pantalone, pa ih na brzinu operem. Uskacem u kadu, nemam vremena da se isfeniram, susim kosu na relaciji kupatilo-kuhinja, odlucim da stavim malo krupne viklere. Tad shvatim da ne osecam telo, otvorim pivce iz konzerve da se opustim i usput perem sudove.
Auuuu ******!!! A kao pripremila knjigu da citam usput, ma kakvi :)
Naravno moj dragi je inace u fazonu radimo sve zajedno, on pomaze da bi nam ostalo vise vremena. Ali ne mogu da zamislim kako neke zene same, pravo s posla kuvanje, sredjivanje stana, pa zamisli jos ako su tu i deca!!!! :confused: A da na kraju ostanu odmorne i bar malo sredjene svojoj polovini :shock:
Eto zanima me kako?

ja mislim da se uvek nesto zapostavlja ako ne on onda su to deca ili sopstveni izgled... pogledajte svoje majke i naci cete odgovor na pitanje sta one zapostavljaju .... ili mozda prave kompromise od svega po malo kao moja mama :)
 
phenomenon:
a jel ima neka mama da moze da sebi priusti da plati pomoc u kuci da joj se pricuva dete, da joj se pocisti i opegla a da ona posle posla moze da se posveti deci, muzu i sebi? jel to toliko nemoguc dogadjaj?
takvih mama je vrlo malo tj ja bar ne poznajem ni jednu ...
da bi tako bilo ta mama ili mora dobro da zaradjuje ili tata mora da ima dobru platu pa sve da priusti i zeni i deci... a i toga je danas malo...
 
Imam sjajan posao, i ako me (kao danas) povuce zelja da odemo na Adu, trk kuci po dete, muz ce doci pravo sa posla, i eto popodneva koje provodimo zajedno. Sutra ustanem pola sata ranije i na miru, uz kafu, zavrsim ovo sto ce danas da ostane nedovrsen posao...
Iskreno, najvecu frku u dnevnom rasporedu mi prave cesti deciji rodjendani. Postalo je moda da se prave radnim danom u 18h, a onda izginem da stignemo... Za sutra sam sve spremila, rucak, ima kolaca, ves sredjen i mogu mirne duse da odem na masazu. Sat samo za mene...
 
sanja:
Imam sjajan posao, i ako me (kao danas) povuce zelja da odemo na Adu, trk kuci po dete, muz ce doci pravo sa posla, i eto popodneva koje provodimo zajedno. Sutra ustanem pola sata ranije i na miru, uz kafu, zavrsim ovo sto ce danas da ostane nedovrsen posao...
Iskreno, najvecu frku u dnevnom rasporedu mi prave cesti deciji rodjendani. Postalo je moda da se prave radnim danom u 18h, a onda izginem da stignemo... Za sutra sam sve spremila, rucak, ima kolaca, ves sredjen i mogu mirne duse da odem na masazu. Sat samo za mene...
kao u snovima...
 
Liv Tyler:
A sad kuckas, susis kosu, pijes pivce i brises prasinu sa kompa? :lol: :lol: :lol:
Btw uhvatila sam sebe par puta kako ovde kuckam i lakiram nokte :-?

Sad na poslu najzad odmaram 8) srecom nema posla danas.
Eh da, zaboravih da vam kazem...kraj veceri ..... no sex :lol: ..pala na jastuk, zaspala (doduse i prijatelji su zaglavili)
Valjda cu uci u formu s godinama :wink:
 
A, ko ti kaže da žene sve postižu?
Napravi prioritete, a sve ono što nije u toj kategoriji može sačekati.
Radim dva posla, što znači da neke stvari moram zapostaviti. Nekad je to ručak ili večera van kuće, spremanje stana koje može i neko drugi odraditi, spajanje lepog i korisnog - mala, neplanirana, kafa sa drugaricama kad me i posao nanese u njihov deo grada...
 
Ja sebe ne forsiram uopšte kad su dnevne obaveze u pitanju, kad skuvam - skuvala sam, kad ne nikom ništa. Kuću sredjujem jedan dan u toku radne nedelje, jer volim da mi je vikend slobodan. Ne navikavam ni sebe, ni njega da uvek sve mora da je cakum pakum. Radim dva posla, studiram i tako .. uspevam.
 
Trudim se da ustedim vreme, gde god mogu. Kuvam "lonac " jela jednom nedeljno na svim ringlama, posle zamrznem, kolace takodje pravim i zamrznem (bajadere, kokos kockice, oblande), cesto odemo na rostilj ili riblju corbu i spasim se kuvanja (bar vikendom). Znam, mikrotalasna nije zdrava ali nije ni pivo ili beli secer.. Spremam kucu jednom nedeljno detaljno ali ako je divan dan, pa nema sile da cemo da ostanemo u kuci... Zavese nece da pobegnu a ni prasina... Ne volim pijacu, sve kupim u MAXIJU i slicnim hipermarketima.. I eto par sati samo za mene :)
 
Ja ne znam zasto bi iko sebe provlacio kroz taj pakao ako ne mora.
Umesto da kuvas, kupi gotovo jelo u najblizem maxiju ili nekom tako supermarketu, sta ima da sredjujes kucu ionako prijatelji nisu dosli da gledaju da li ti je sredjen stan nego da pricaju sa tobom, tako da ti lepo ostaje vremena da se ispricas sa drugaricom, namestis frizuru, i odgledas koju seriju. :D Tako bi ja barem uradila.
 
ORGANIZACIJA i nista vise.Ja radim od 7- 19 h,dok dodjem skoro je 20h,i suprug radi dosta,imamo 2 dece i tako svi imamo svoje svakodnevne obaveze.Nije sve uvek idealno ali je OK.Muz je zaduzen za nabavku i nekad spremi rucak,klinci za smece ,prasinu,i sredjuju svoje stvari,a ja kad dodjem s posla ocistim pod,zatim kupatilo,vecerica,onda klinci legnu i ja odmaram.Za sve mi treba max sat i po,jer svaki dan se cisti i nema tu puno.Ali zato vikend ne potrosim na ribanje celog stana,vec se odmaramo ili skitamo. ;)
 
ja mislim da zene treba da budu srecne jer to sto si opisala za to vece je science fiction za svakog pa i najboljeg muskarca!vec dovoljno radis opusti se.ja sam bila sokirana kad sam shvatila da moj muz ne moze da prica preko telefona i odgovara na moje pisane poruke,niti da kuva rucak i siri ves i pravi salatu(dok ja na to dodajem i vaspitanje deteta plus pranje sudova tako da na kraju kuvanja sve bude cisto).mislim da zene optimalno koriste vreme.a kad nesto ne stignes,pa sta radi on majku mu?
 
Zenski i muski mozak su dva razlicita svijeta i sto se prije to shvati lakse svima.Ima par knjiga gdje je to opisano fenomenalno.I ja i suprug imamo puno obaveza,ali za vecinu stvari mene niko ne primorava da sve to radim cak naprotiv,ali ja ne trpim nered...i onda kad radim tako dugo ne predstavlja mi problem taj jos jedan sat,ali zato je vikend za odmor.Ja stignem da izadjem i s drugaricama ...i tako mi je svaki dan ispunjen. :wink:
 
Ja mislim(iako nemam jos takvo iskustvo) da muz i zena U SVAKOM slucaju treba da podele kucneposlove i da sve zajedno rade! Ili tako ili nikako! Ovo je ipak 21. vek, ne 15., kada su zene bile samo i iskljucivo domacice i naravno da su uspevale da odrade sve te kucne poslove(mada je i tada bilo tesko), a sada je sve drugacije, pa i to! Zene sada rade, i sta, treba da i pored posla sve same odradjuju, sluguju, peglaju i na kraju budu odmorne, sveze i mirisne za muza?! Ma malo sutra!!!
 
Ja takodje radim sve kao u naucnofantasticnim romanima. Jedino sto sam izbacila to je pranje vesa preko nedelje tj. radnih dana. Sve to radim subotom i nedeljom. Jedno dete u skolu, drugo u obdaniste, muz radi ceo dan, a ja pritom volim i kompjutere osim sto radim do cetiri, pa volim bar malo da ga pozdravim i posle podne. Ukapirala sam i to tek pre neki dan (iako mi deca imaju 8 i 3 godine) kako su razmazene i samo idem i ispunjavam njihove zelje. Ok, pruzamo im maksimalno ljubav i paznju ali treba znati kad je dosta. Hocu momenat za sebe, i u principu nadjem ga pa makar izmedju spremanja vecere i tusiranja dece. Jos bolje, one mi pomazu ako ih u to sto radim uvedem kao u igru. Sad, druga stvar je sto smo svi mi nervozni pa deca nekada stradaju zbog toga, nemamo strpljenja za njih.
Muskarci...bas volim sto sam zena, i vidim da i druge zene prolaze kao i ja tj. imaju obaveze. Ali volim sto smo tako svemoguce. Samo treba da imamo vise postovanja prema sebi i da se izborimo
za svoje vreme..kao i nasi muskarci..
 

Back
Top