POBEDNIK GUCE-KAUBOJSKI SESIR

malaaleja

Primećen član
Poruka
722
Mozda sam pogresio, a mozda i nisam, od bridz pantalona, opanaka siljkanera,carapa izvezenih, bele kosulje, jeleka il prsluka sa gajtanskim ukrasima, i sajkace......do Armanija, Kardena do kaubojskog sesira i pobednika iste. :p
Bar spomenik u Guci nek stoji, dok mu neko sesir "kravljih-govedjih decaka" ne stavi ili isti(spomenik) ne promeni. ;)

Ako gresim neka na meni ostane. :)

P.S.
A ako mesto trube(spomeniku) jos zamene i stave saksofon, onda Klintona zvati, uz domace "kauboje"da mu pomognu u duvanju.Bemga saksofon je saksofon. :lol: :lol:
 
malaaleja:
Mozda sam pogresio, a mozda i nisam, od bridz pantalona, opanaka siljkanera,carapa izvezenih, bele kosulje, jeleka il prsluka sa gajtanskim ukrasima, i sajkace......do Armanija, Kardena do kaubojskog sesira i pobednika iste. :p
Bar spomenik u Guci nek stoji, dok mu neko sesir "kravljih-govedjih decaka" ne stavi ili isti(spomenik) ne promeni. ;)

Ako gresim neka na meni ostane. :)

P.S.
A ako mesto trube(spomeniku) jos zamene i stave saksofon, onda Klintona zvati, uz domace "kauboje"da mu pomognu u duvanju.Bemga saksofon je saksofon. :lol: :lol:
"Труба - саксофон" је лажна дилема. Као и много друге што се постављају (и овде, и иначе).

(У ком год хоћеш погледу).

То, што га је "дувао" и неки кретен (Клинтон), не може му помутити сјај.

Колтрејн, Декстер Гордон, Бен Вебстер, Лестер Јанг, Сони Ролинс... 8-)

Уосталом, и Мајлс је био у Гучи, својевремено.

И свидело му се свирање гучанских трубача. 8-)

(Труба је - труба, није "плек") ;)
 
robespjer:
Pa kako nema? Svako ko ne voli zvuk trube je ustasa i tacka.
Или није Србин! Само да те подсетим да Албанци тачније шиптари на косову мрзе трубу а зашто? па једноставан одговор јер и постоји песма о српској труби, сигурно си је чуо, ако ниси распитај се мало која је то песма па се јави!!
 
Прејаки звуци ми "нервирају живце" ! :lol: Стога нисам "љубимац" "лимене глазбе". Трубу могу да слушам , чак и да уживам, кад се свира са сордином (то је справа која пригушује звук). Сви који воле "буку" свака им част ... ја се склањам.

Нисам никад био у Гучи, заправо на "сабору", а не бих ни да ми плате ... То међутим не значи да омаловажавам остале који то воле. Свако себи прави ужитак по мери.

А да каубојски шешир победи шајкачу или опанак, (и све остало између) мало ми је чудно ...
 
Lacibg:
Прејаки звуци ми "нервирају живце" ! :lol: Стога нисам "љубимац" "лимене глазбе". Трубу могу да слушам , чак и да уживам, кад се свира са сордином (то је справа која пригушује звук). Сви који воле "буку" свака им част ... ја се склањам.

Нисам никад био у Гучи, заправо на "сабору", а не бих ни да ми плате ... То међутим не значи да омаловажавам остале који то воле. Свако себи прави ужитак по мери.

А да каубојски шешир победи шајкачу или опанак, (и све остало између) мало ми је чудно ...

Делим твоје мишљење Лаци, не бих ни ја отишла на Гучу ни да ми плате!

Не волим манифестације тог типа, не волим гужву, буку, пијане типове...

Није ми јасан разлог, зашто је баш Гуча нешто што се форсира, поред

толиких манифестација у Србији, које имају неки културни и естетски ниво.

Флоскула:"Ко не разуме Гучу, не разуме Србију!", спада у веће будалаштине,

које сам чула у задње време. :roll:
 
Strela:
Делим твоје мишљење Лаци, не бих ни ја отишла на Гучу ни да ми плате!

Не волим манифестације тог типа, не волим гужву, буку, пијане типове...

Није ми јасан разлог, зашто је баш Гуча нешто што се форсира, поред

толиких манифестација у Србији, које имају неки културни и естетски ниво.

Флоскула:"Ко не разуме Гучу, не разуме Србију!", спада у веће будалаштине,

које сам чула у задње време. :roll:
Ja... se... slažem sa tobom... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 
Lacibg:
Прејаки звуци ми "нервирају живце" ! :lol: Стога нисам "љубимац" "лимене глазбе". Трубу могу да слушам , чак и да уживам, кад се свира са сордином (то је справа која пригушује звук). Сви који воле "буку" свака им част ... ја се склањам.
А јел' си слушао Мајлса?

Е, да, нашег - Душка Гојковића. 8-)

А што се тиче Гуче, ја стално говорим - тамо је, за мене, једино битно оно такмичење.

Ни ја не подносим кич, певаљке, пијанке...

Али, уз мало плана и организације, све би то могло да се среди, и да буде, доиста - како воле то модерно да кажу "бренд".

И да буде, уосталом, и - профитабилно. Шта фали томе?

Ипак, у основи, (музика, мислим наравно на те трубаче, и "уљуђени" део програма) нека наша - специфичност.

Јер је у основи - изворна музика.

(Опет она глупа реч "етно", али, то, доиста, има квалитет).
 
Strela:
...Не волим манифестације тог типа, не волим гужву, буку, пијане типове...
.... које имају неки културни и естетски ниво.
Norma Kampl:
Али, уз мало плана и организације, све би то могло да се среди, и да буде, доиста - како воле то модерно да кажу "бренд".

И да буде, уосталом, и - профитабилно. Шта фали томе?
Увек је то питање мере ... укус ... као код лека : превише је отров, премало је безначајно, а права доза ефекат лечења. Граница између лепог и ружног, волети - не волети ...
А мера је немерљива, 'еби га. :lol: И "не може се свему свијету угодити ..."

Колико сам разумео Сабор у Гучи је све "гласнији" у свету, разумео сам да су на У92 рекли да је на четвртом месту у свету по нечему (посћености, значају, лепоти ...) иза Карневала у Рију итд.
Свакако подржавам сваки продор Србије у свет. Посебно је у данашњем времену преко потребна свака лепа реч сваки леп и пријатан догађај везан за име наше домовине. Каљаше нас више од деценије ...

Зато : Живела Гуча, иако, мене тешко да ће да види ... :lol:

А, драмосерство је очекивати од сваког да све разуме (Ко не воли Гучу не разуме Србију, или већ како иде та флоскула ...))
 
Pozdrav :)
Ako si ti sebi jasan u izrecenom, ja prihvatam tvoje prihvatanje sebe i nacin istog, ali sebe.
Sve ostalo samo da ne stane u "priblizavanje svetu kroz zatvaranje izvora pred kucom, kad vec ima flasirane vode na svetski nacin" ;)
Nista zlo namerno. :p
 
Ma ne, to je "vizionarski". ;)
Kad smo vec kod "javlja mi se" ako je tacna ona danasnja prenesena vest u "Pravdi" da rodjak pok.Z.DJ.(laka mu zemlja i pokoj mu duse) Dragan Djindjic Stankovic daje izjavu da je jos pre dve ipo godine uz pomoc zvezda predskazao i upozorio imenovanog da ce mu se desiti sto mu se desilo, a i jos koje cega.....mislim.........rodjacki Vizionari sa razlicitim Vizijama, ili im je to Vizionarstvo nasledno (istocno-zapadno), a tekst u "Pravdi".boli glava......besplatna reklama za "Javlja mi se"...............ebote...........seobe i deobe... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i td. i tsl. ;)
 
malaaleja:
Ma ne, to je "vizionarski". ;)
Kad smo vec kod "javlja mi se" ako je tacna ona danasnja prenesena vest u "Pravdi" da rodjak pok.Z.DJ.(laka mu zemlja i pokoj mu duse) Dragan Djindjic Stankovic daje izjavu da je jos pre dve ipo godine uz pomoc zvezda predskazao i upozorio imenovanog da ce mu se desiti sto mu se desilo, a i jos koje cega.....mislim.........rodjacki Vizionari sa razlicitim Vizijama, ili im je to Vizionarstvo nasledno (istocno-zapadno), a tekst u "Pravdi".boli glava......besplatna reklama za "Javlja mi se"...............ebote...........seobe i deobe... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i td. i tsl. ;)
Добро ти је ово запажање око визионарства :lol:
 
Lacibg:
Извињавам се ако често нисам јасан ... :-? То је зато што хоћу да будем кратак ... очигледно ми не успева. Потрудићу се да се поправим. :wink:

Шала мала... 8-)
Само си у овом посту....
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4743911&postcount=16
...био мање јасан. :-)
 
ma laci je gospodin covek 8)
...
ne voli bas ovaj fazon guce
..samo ga zamotao malo vise :lol: :lol:
a ono ide'' ko ne voli gucu,taj ne razume sljivovicu'' :lol: :lol:

guca.jpg
 
Ви'ш ово пиво испред мене ? Тј. флашу ?! Е, испала ми из руке, а остало још да се попије... :lol: Гре'ота да се баци. :lol: И ту се ја раскомотим да се не испрљам итд.
Слика каже све ! :lol:
 

Back
Top