Tocak vremena

pa ne bih bas toliko hvalio dzordana.
svakako je da treba iscitati tocak, ali ne bih ga stavio medju najbolje.
to mesto je rezervisano sa eriksona, donaldsona i recimo sandersona :) ...

dzordan je ugnjavio previse. kapiram da je momenat zarade bitan, ali greota zbog nepotrebnog razvodnjavanja serijala.
sanderson ga je izvukao definitivno.
 
pa ne bih bas toliko hvalio dzordana.
svakako je da treba iscitati tocak, ali ne bih ga stavio medju najbolje.
to mesto je rezervisano sa eriksona, donaldsona i recimo sandersona :) ...

dzordan je ugnjavio previse. kapiram da je momenat zarade bitan, ali greota zbog nepotrebnog razvodnjavanja serijala.
sanderson ga je izvukao definitivno.

Zao mi je sto vidim nedostatak ljudi na ovoj temi ( mozda i forumu ). Bio sam zeljan da pricam i razmenjujem misljenja sa ljudima koji vole Epiku ... Dopada mi sto si spomenuo Donaldsona - najboljeg ikada - pa me je to postaklo da napravim svoju top listu ;)

https://forum.krstarica.com/showthread.php/140962-George-R-R-Martin-Pesma-Leda-i-Vatre?p=33706251#post33706251

P.S. Tnx ;)
 
Pročitao sam prva tri dijela, ako se ne varam. Bio sam oduševljen. Prvi dio sam čitao 3-4 puta i on ima dosta sličnosti sa Gospodarom prstenova. Inače, Jordan kao pisac mi je veoma, veoma pitak. Nisam čitao cijeli serijal, pa ne mogu komentarisati dalje, ali me baš interesuje šta je toliko pisao u silnim tim knjigama koje planiram pročitati. Mogu samo reći za one dijelove koje sam pročitao da sam ih čitao u dahu.
 
Ma džaba priča. Nekom jednostavno odgovara jedan pisac, dok drugi ne može da ga svari. Bitno je da se čita. Sam čovek provali šta mu se sviđa, a šta ne. Mislim da se jedino mi Balkanci svađamo ko je bolji pisac, ko ima više i takve gluposti koju ovi u drugim zemljama zaobiđu i bez gledanja.
 
Ma džaba priča. Nekom jednostavno odgovara jedan pisac, dok drugi ne može da ga svari. Bitno je da se čita. Sam čovek provali šta mu se sviđa, a šta ne. Mislim da se jedino mi Balkanci svađamo ko je bolji pisac, ko ima više i takve gluposti koju ovi u drugim zemljama zaobiđu i bez gledanja.

Kao i u svemu postoji nesto sto se zove kriterijum. Po meni su kriterijumi-origianlsnost same price i nacina an koji je napisana/prezentovana, drzanje tenzije tj. da ne bude dosadno i doza humora i medjusobni odnos ta dva. Dalje ulazenje u opis i pishologiju likova, sam stil pisanja...Ne ne bih se nikako slozio "sve je to isto". Po meni u domenu trilera Lustbader i Dejvid Moreli kao treci Ladlam su VRH, u domenu epske fantastike- Tokin drzi primat iako ima tu jos par starih pisaca, Witcher tj. Sapkowski dobar je ali PLITAK, i nekako sirov nacin opisivanja...Den Simons koji pise neki mesani zanr, i horore je VRH, covek kod kog se nbapetost oseca stalno, humor je izuzetan, naracija vrhunksa...o ideji-Hiperion da ne pricamo...V R H! Roger Zelazny u domenu fantastika tipa virtuelni svetovi i tome slicno je isto neprevazidjen...
 
Sta znaci probao?

Prva knjiga je kopija Lotr.

Tek kasnije Dzordan razvija svoj svet, likove i dobru pricu.

Jedini serijal koji nisam mogao da cekam da prevedu vec sam kupovao knjige na engleskom. Eto toliko je zanimljivo kasnije. z:)

Amazon pravi seriju The Wheel of Time. z:)
 
To ti nije nista. Moiraina nalazi Randa i vodi ga sa Lanom i drugarima. To je kao Druzina prstena.

Imas i prikvel New Spring. Koji se desava pre toga. Prati sukobe Aes Sedai i kako je Siuan Sance dosla na vlast, a Moiraina krenula u potragu za Random...
 

Back
Top