2012.

shta je shumanova rezonanca?
evo, nemojte da naprezhete elektromagnetne talase u svojoj glavi, ukratko ………

shumanova rezonanca je fenomen elektromagnetne resonance, dela spektra zemljinog magnetnog polja ultra niske frekvencije koja se shiri izmedju zemljine povrshine i jonosfere. konstatovao je fizichar vinfred shuman 1952 g. uchestalosti je 7,83 herca.

to je osnovni deo najosnovnijeg o shumanovoj rezonanci. chovekov mozak radi na istoj frekvenciji.

sad na temu

u poslednjih 15-20 godina primecheno je povechanje uchestalosti shumanove resonance. to je osnovni pokazatelj da se neshto deshava sa magnetnim poljem planete. uzrok tome mozhemo nachi na samo 8 minuta svetlosti od zemlje. sunce. jer, shta je zemlja nego 1 kap vode u morskom talasu ….

iz mog ugla …. koji su vashi stavovi
 
ristob:
Biblija je istorijski izvor u pisanom obliku.


Da ali pun namjernih grešaka,Jer stari zavjet je napisan na osnovu sumerskih zapisa koji dosežu i iza potopa!!!
A kada smo već kod Biblije netko je stavio onaj citat gdje se voda djeli na ispod svoda i iznad svoda da li je netkome od vas uopće palo napamet što to znači?
Svi ovi pokušaji interpretacije šta bi moglo biti su blizu srži stvari ali su kojih 2 AU predaleko!!!

:grin:


Ali da vam ne sišem krv na slamku!! :twisted:

Ovaj svod iznad voda i svod i ispod voda je u stvari :

Asteroidni pojas između planete Mars i Jupitera!

Zašto?

Zato jer se ispod asteroidnog pojasa nalaze planete Mars,Zemlja,Venera i Merkur!
Na Marsu vode ima,na Zemlji je ima ,na Veneri je voda bila slobodna u obliku H2O dok nije došlo do do pregrijavanja i mješanja sa sumporom pa je ta voda praktički prešla u H2SO4 ili sumporsku kiselinu koja se sada nalazi u atmosferi u obliku pare e što je sa Merkurom mi još danas ne znamo ali je velika vjerojatnost da je vode bilo i na njemu ili je još uvijek?
Jeste li znali da su sumerani i Mjesec, Zemljin prirodni satelit isto smatrali planetom ,zašto? Pa malo je duža priča i izgleda vrlo vjerojatna ali ukratko usporedite bilo koji prirodni satelit u sunčevom sustavu sa Mjesecom ,mjesec spada među veće satelite ali ne samo to nego usporedite ostale satelite sa njihovim matičnim planetama svi su sitni naspram njih a Mjesec u odnosu na Zemlju po volumenu je oko 1/3 zemlje što ga svrstava među objekete koji bi trebali biti planeti i uostalom Mjesec ne spada pod Zemlju on po sastavu spada oko asteroidnog pojasa??I za to ima riješenje u sumerskim kamenim pločama,ali o tome neki drugi put!!!
Vode iznad svoda netko bi rekao ne zezaj se to je nemoguće!!!
:twisted: E pa moguće je itekako Uran i Neptun potvrđeno iz misije Voyagera 2 imaju vodu a što je sa druga dva plinovita planeta Saturnom i Jupiterom?
Pa Saturn još nije nikako istražen zbog prevelike mase taj planet je oko 800 puta veći od Zemlje no danas znamo da njegovi prirodni sateliti se sastoje(iako ne svi) od vodenog leda a na nekima možda ima i u tekućem stanju !Primjer Titana na kome je oko 15% stijena i oko 85% vode tekuće!I još nešto Titan je veći od Merkura a satelit je!!
I Jupiter je ko i Saturn malo nemoguće istražiti ali recimo da njegova ovojnica se sastoji od vodika,helija ,metana,amonijaka i vodene pare a vjerojatno i kapljica vode!
Ali primjer satelita Io koji je vulkanski planet i koji kroz erupcije izbacuje sumpor izbacuje i vodenu paru i velika je vjerovatnoća da postoji i tekuća voda u unutrašnjosti planeta!!
Europa također na površini ima smrznutog leda i oko 30 milja duboke vode !
Ganimed je sličan Europi a na Kalistu se nalazi oko 50%tekuće vode(veličine je Merkura)!

E to vam je svod da djeli donje vode od gornjih voda!!
Otkuda su to znali sumerani?
E i to je malo duža priča a bit će ispričana u KOLIKO SMO MI NAPREDNA CIVILIZACIJA!! 8)
 
@epoc
nisam do sada znao sta je ta sumanova rezonanca, procitatcu malo o tome...
ali, ne radi mozak samo na toj frekvenciji.
mozak zapada u razlicita stanja, od svesnog, preko sna do kome ili duboke meditacije i u okviru svih tih stanja "radi" na razlicitim frekvencijama.

Ninjarijeka:
Primjer Titana na kome je oko 15% stijena i oko 85% vode tekuće!I još nešto

ovo bas i nije tacno....
u stvari, ovo skoro uopste nije tacno :)
za ono sto se mislilo da je voda na Titanu se ispostavilo da su jezera metana....

Ninjarijeka:
I Jupiter je ko i Saturn malo nemoguće istražiti

kako to mislis, nemoguce ih je istraziti?

inace, ta prica o vodi na nekim svetovima ne igra nikakvu ulogu.
npr, na Io moze da bude vode koliko god hoces, ali tamo se nikad ne bi razvila neka civilizacija, kao ni na Evropi.

Inace, verovali ili ne, vode ima i na Suncu.
 
u svakom slucaju voda na nekim mesecima u suncevom sistemu ne znaci nista, pa cak ni na toj evropi koja je najbolji kandidat za zivot....
 
mozak u promenjenim stanjima radi na promenjenim frekvencijama ....... u svesnom stanju radi na 7 herca .... u izmenjenom stanju svesti i percepcije na drugim frekvencijama ........ koje mogu da dovedu do halucinacija npr .......
kakav uticaj povechanje shumanove rezonance mozhe da ima na ljudski mozak? e to je vech posebna tema za razmishljanje a meni nije jasno zashto vi ljudi nemozhete da se drzhite zadate teme ...............
 
Obersturmfuehrer:
@epoc

kako to mislis, nemoguce ih je istraziti?

inace, ta prica o vodi na nekim svetovima ne igra nikakvu ulogu.
npr, na Io moze da bude vode koliko god hoces, ali tamo se nikad ne bi razvila neka civilizacija, kao ni na Evropi.

Inace, verovali ili ne, vode ima i na Suncu.

Ovaj moj post se nije odnosio na mogući život na nekom od drugih planeta ili satelita nego
na
citat iz biblije :

''Potom reče Bog: neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.
I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode od vode nad svodom; i bi tako.
A svod nazva Bog nebo''. (1. Mojsijeva)
Mada "svod" u prijevodu nije točan nego "narukvica"

''... Jer navalice neće da znadu da su nebesa bila otprije iz vode i usred vode Božijom reči'' (Prva poslanica Petrova 3, 5)
 
Ninjarijeka:
Nije aktivnost Sunca nego promjena u kruženju Zemlje oko Sunca i malog mjenjanja nagiba!!!

I aktivnost sunca I promena nagiba.

Ninjarijeka:
Ovaj moj post se nije odnosio na mogući život na nekom od drugih planeta ili satelita nego
na
citat iz biblije :

''Potom reče Bog: neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.
I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode od vode nad svodom; i bi tako.
A svod nazva Bog nebo''. (1. Mojsijeva)
Mada "svod" u prijevodu nije točan nego "narukvica"

''... Jer navalice neće da znadu da su nebesa bila otprije iz vode i usred vode Božijom reči'' (Prva poslanica Petrova 3, 5)

vrlo zanimljivo.
pod NEBO se smatraju objekti koji kada bi se skupili ne bi imali velicinu ni sekundu...
 
to je cista glupost!

To je bilo i 20.02.2002. u 20.02h

i tada je dnevnik rtsa rekao da ce se ovo ponoviti 21.12.2112. u 21.12h

wow!

to je sve! Nema nikakve znacajnije stvari u ovome!
 
Ma dajte, ciste budalastine! Isto kao sto je 2000, 2002 i 06.06.06. bio smak sveta. Bas tri smaka sveta u 6 godina... Ma dajte, ko moze tacno da kaze kad ce to da bude.!?!. Moze sutra, moze za 100 godina a moze i za 10000000 godina...!!!...
 
Zasto se kalendar Maja zavrsava 2012. I sta to znaci, po Vama?

Izvini, da li su Maje mozda slucajno racunali vreme od Hristovog rodjenja?!? Ja ipak mislim da nisu, te tako 2012. godina po njihovom kalendaru moze da bude i 1898. ili bilo koja druga po nasem!!!
 
Jao sta vi sve znate.....
.......pa mene je prosto blam da priznam da sam cula(procitala) gotovo sve o toj famoznoj 2012 upravo na ovim stranama,i cela prica mi uliva strah u kosti.
Mada jos uvek ne znam cega vise da se bojim TUMBANJA KONTINENATA ili nekog velikog zemljotresa.
Ovaj veliki zemljotres spominjem jer sam sinoc na Nacionalnoj g gledala predvidjanja prirodnih katastrofa usled....ne znam cega..(kasno sam se ukljucila u emisiju)i vezana su bas za 2012 .
Mada na Nacionalnoj nisu spominjali Maye i planete.....ma mozda i jesu ali ja to nisam cula.
I kol'ko sam ja ukapirala iz te price; samo odredjene zone su podlozne zemljotresima.....tj samo neke delove zemlje ce zahvatiti katastrofe velikih razmera i nisu bas spominjali SMAK sveta ali jesu unistenja gradova........

i recite mi gde vi nalazite podatke o svemu ovome ?
Bas sam se unervozila i zelim jos vise saznati,tj interesuju me cinjenice.
 
Marge:
Izvini, da li su Maje mozda slucajno racunali vreme od Hristovog rodjenja?!? Ja ipak mislim da nisu, te tako 2012. godina po njihovom kalendaru moze da bude i 1898. ili bilo koja druga po nasem!!!

Pa mislim da ovo nema veze ... i ja mislim da nisu , ali kad se pogleda njihov kalendar i kada se uporedi sa nasim racunanjem vremena od Hrista to se pada 2012. Ispravite me ako gresim ... bilo bi stvarno debilno da se tek tako izmlati neka godina ... 8) :-o :o
 
Ne znam kako su racunali vreme, samo kazem da je malo glupo reci da se njihov kalendar zavrsava 2012. godine posle Hrista, osim ako neko nije uzeo i njihovo racunanje vremena "pretvorio" u nase...
 
Pa, ako je to uopste tacno, onda su sigurno preracunali vreme, ali sam rekla da je nemoguce da se kalendar Maja (onaj koji su oni pravili, i cije vreme niko nije preracunao), zavrsava 2012, a i ako se zavrsava tada, to moze da bude neka potpuno leva godina! KAPIRAS?!?
 

Back
Top