Low Level Format - da li ce pomoci ?

*P*A*B*L*O*

Aktivan član
Poruka
1.686
Situacija je sledeca:
Imam IDE HDD ( DiamondMax Plus 9 160 GB ) i negde u decembru su mi se pojavili Bad Sectori ( pisao sam o tome ovde ali nemogu da nadjem tu temu da je podignem kao shto je to dvr_liberty sa svojom )...
Dao sam ja HDD drugaru da mi uradi LLF ali on mi kaze: pa kao stavio sam mu da radi i otisho sam da jedem i kad sam se vratio format je bio uradjen.... Meni to nije bilo jasno poshto kontam da za LLF treba mnogo vishe vremena....
Tad kad sam ga prikachio i uradio check disk program kaze da je HDD uredu... ...medjutim kad na taj HDD prebacim mp3 i ako je pustim chas je ubrzana chas je usporena, ako prekopiram film na taj HDD i pustim ga pojavljuju se neke brljotine, a sa slikama se deshava ovo:
Sad mene zanima jel ima neki program koji bi odradio LLF i da li ima shanse da ga oporavim ? I da taj program radi iz Windowsa poshto me mrzi da se njakam po DOS-u... ( ako bash mora iz DOS-a nek se moze narezati na CD )
HDD nije puno star proizveden je 15.05.2004 Josh malo pa ce mi postati frka za mesto na HDD-u poshto ovaj od 320 GB shto imam mi je nekih 75 % pun a stara 20-ka mi je oko 80 % puna.....
 
Nadji neki HDD Regenerator, pa sa njim pokusaj popraviti lose sektore, a formatiranje pokusaj sa "kill disk-om". Sve ovo mozes naci u kompilaciji programa nazvanoj "HIREN'S BOOT CD", na kojem ima jos gomila software-a za rad sa hard diskovima, pa jedan od njih ce ti, mozda, pomoci.
 
Pravi LLF se radi samo u fabrici. To je istina. Ono na šta se misli kada se kaže LLF, je ustvari mid-level format odnosno zero-fill ( praćen testiranjem diska ).
dvr_liberty:
ja sam na jednom lap topu provalio gde su mi bad sektori i sakrio sam ih u jednu particiju...
Kako misliš to ''provalio gde su...'' ? :confused:
dvr_liberty:
Bad sektori se ne mogu popraviti... a što se tiče famoznog low level-a,ja ga nikada ne bih koristio jer on samo prikriva bad sektore,ima boljih programa... HDD regenerator
HDD Regenerator is unique software program for regeneration of hard disk drives. The program eliminates physical damages (bad sectors) of hard disk drive surface. It does not hide bad sectors, it really restores them!

Pa kako sad to? Ako ih nije moguće popraviti, kako to radi ovaj ''unique'' program ? :wink:
 
dvr_liberty:
Ti baš voliš da se upuštaš u raspravu?!
Ko ? Ja ? 8-)
dvr_liberty:
1-Provalio sam TechToolom,i ocenio da jedna skrivena particija od 5 Gb može da reši stvar jer je neću koristiti,i uspelo je dok mi nije crkao totalno hard posle godinu dana.[/B]!
Ti si sakrio bad sectore pravljenjem particije? Pa nije bilo potrebno da ih ''uštimavaš'' u particiju. ChkDsk bi detektovao sektore i obeležio ih kao oštećene, i oni ne bi bili korišćeni ( efekat je isti, a manji je gubitak prostora). Al' hajde...
dvr_liberty:
60 do 70% slučajeva oštećenih sektora na hardu nastaju usled loše magnetizovane površine medijuma i čestog korišćenja skeniranja i defragmentacije....autor programa kaže sledeće:Zahvaljujući razvijenom algoritmu oštećenim sektorima „okreće” se magnetni polaritet i oni ponovo postaju spremni za upotrebu bez gubitka podataka....!
Upravo tako! Zbog toga se i koristi tkz. LLF, tj. zero-fill a taj algoritam o kome autor priča je ništa više do selektivni zero-fill.
I, da... Ja smatram da je rasprava ( razmena mišljenja ) sasvim ok, dok god je civilizovana.Stoga...
 
Pa taj parametar UltraDMA CRC Error Count je izuzetno nizak:
Low value of this attribute typically indicates that something is wrong with the connectors and/or cables. Disk-to-host transfers are protected by CRC error detection code when Ultra-DMA 66 or 100 is used. So if the data gets garbled between the disk and the host machine, the receiving controller senses this and the retransmission is initiated. Such a situation is called "UDMA CRC error". Once the problem is rectified (typically by replacing a cable), the attribute value returns to the normal levels pretty quick.
Jesi probao koristiti disk? Kako se ''ponaša''?
 
Evo konachno sam kupio IDE kabal ali situacija je ista... :confused:
Trebalo mi je ovako puno vremena zato shto sam hteo onaj zapakovan IDE kabal ( da mogu lepo da sredim unutar kucishta ) a na kraju me vec mrzelo da cekam pa sam uzeo obichan.... S.M.A.R.T. kaze isto evo i screenshot:

Posto mi je HDD na istoj IDE grani sa DVD-RW probao sam da otkachim DVD-RW ali situacija po S.M.A.R.T.-u je ista.... :-( Normalno HDD mi je stalno bio na Master a DVD-RW na slave....
Mozda ima neka caka u BIOS-u ? Videcu da ga bacim na stari PII i da instaliram ovaj program pa da vidim shta kaze S.M.A.R.T.
 
Pa nisam.... Prestao sam da skidam sa neta tako da mi nije ni trebalo mesto na HDD-u....
Sad kad sam u Wi-Fi mrezi ima DC++ server i tu su brzine 4 - 4.5 mbps ( u lokalu ) tako da mi treba mesta na HDD-u poshto se dosta brzo puni..... :-) Sad zelim da instaliram Vistu x64 pa sam mislio na ovaj disc poshto na primarnom nemam mesta za Vistu na D particiji.....
 

Back
Top