pilule za kontracepciju-nezeljeni prateci efekti

  • Začetnik teme Saturday_Night
  • Datum pokretanja
Saturday_Night:
Bilo bi dobro kad bi posetiteljke ovog foruma navele koje su po njihovom misljenju najbolje pilule za kontracepciju, i da li su imali neka iskustva sa nezeljenim pratecim efektima. Htela bih da pocnem da koristim neke pa bi mi vasa iskustva dobro dosla!

Ne slusaj iskustva, svako zensko drugacije reaguje na drugacije pilule. Ima vise proizvodjaca i vise tipova pilula.

Idi kod ginekologa i tu ces dobiti naj bolji savet + pregled = sigurnost.

P.S. Ja bih ti savetovao studentsku polikliniku.
 
Saturday_Night:
Bilo bi dobro kad bi posetiteljke ovog foruma navele koje su po njihovom misljenju najbolje pilule za kontracepciju, i da li su imali neka iskustva sa nezeljenim pratecim efektima. Htela bih da pocnem da koristim neke pa bi mi vasa iskustva dobro dosla!

Ja pijem te pilule zbog kojekakvih homonskih poremecaja...i bar koliko ja znam nije to nista strasno ako ti ne smeta da se ugojis nekoliko kilograma...Ja sam kao cackalica tako da mi to bas nije zasmetalo koliko to sto sam stalno razdrazljiva i nervozna, mnogo vise nego dok ih nisam uzimala...U svakom slucaju svake od ovih pilula se razlikuju po kolicini hormona koji se u njima sadrze...Pa stoga ako koristis neku blazu varijantu a ne kao ja , konjske doze...onda to mozda i ne mora da znaci...U svakom slucaju, obrati se ginekologu...to ti je najbolji savet...Mislim da ce on da ti kaze sve to bolje nego bilo ko drugi...
 
May22:
Saturday_Night:
Bilo bi dobro kad bi posetiteljke ovog foruma navele koje su po njihovom misljenju najbolje pilule za kontracepciju, i da li su imali neka iskustva sa nezeljenim pratecim efektima. Htela bih da pocnem da koristim neke pa bi mi vasa iskustva dobro dosla!

Ja pijem te pilule zbog kojekakvih homonskih poremecaja...i bar koliko ja znam nije to nista strasno ako ti ne smeta da se ugojis nekoliko kilograma...Ja sam kao cackalica tako da mi to bas nije zasmetalo koliko to sto sam stalno razdrazljiva i nervozna, mnogo vise nego dok ih nisam uzimala...U svakom slucaju svake od ovih pilula se razlikuju po kolicini hormona koji se u njima sadrze...Pa stoga ako koristis neku blazu varijantu a ne kao ja , konjske doze...onda to mozda i ne mora da znaci...U svakom slucaju, obrati se ginekologu...to ti je najbolji savet...Mislim da ce on da ti kaze sve to bolje nego bilo ko drugi...
Konacno neki post sa svrhom , i u vezi teme, hvala :wink:
 
Najbolje je koristiti prezervativ. Nikako kontracepcija. Moze imati problem - bol u stomaku, promena hormona do nemogucnost ostajanja u drugom stanju, maljavost,... To zavisi od tipa zena(genetski), zato je bolje koristiti kurton, bezbednije je od bilo kojeg stvari. Pozdrav, devojka!

P.S. Ja bih volela da koristim kontrac.,ali treba da pazim da ne ostane posledica. Naravno, treba ici kod ginekologa. Koja je? Nisu svi isti. Bila bih srecna kad imam najboljeg doktora.
 
Ja jesam rodjena dosta davno (kad pilule za kontracepciju nisu bile dovoljno "razradjene"), ali sam zivi dokaz njihove neefikasnosti! Naime, mama je cak imala i menstruaciju, te je jako kasno otkrila trudnocu (hehehe - tome sam opet ja zivi dokaz!).
Bez sale: negde sam procitala da, ukoliko dodje do zaceca u ovakvom slucaju (sto se jako retko desava), zensko dete obavezno pati od hormonalnog poremecaja! Treba da vam kazem da sam zivi dokaz i toga?!
Pozdrav!

PS Ovo nije pravilo, samo izuzetak!
 

Back
Top