Usvajanje odraslog psa?

ja bih ti preporucila da sacekas te stence,bokseri i ovako kratko zive i treba da uzivas sto vise u njegovoj ljubavi. pa zar ima ista lepse od steneta. taj bokser je prilicno navikao na neke uslove zivota koje ti verovatno nemas,a i kupiran je a to mu vec u startu skida ocenu. ipak je lepo da ga gledas kako raste i ucestvujes u tome.a i zapitaj se sto bi taj odgaivac tebi dao psa na kom moze da zaradi. ja imam jako lose iskustvo sa tim odgaivacima sto se poklanjanja tice.
 
mali37:
donekle se slazem Mackic, jedino sa Boxerom je problem ako je mnogo vezan za prvog vlasnika, nikada nece prihvatiti drugog, bez obzira koliko ovaj drugi bude dobar.

Cini mi se da to ovde nije slucaj, jer koliko sam shvatila on i poklanja psa zbog toga sto ne da mu poklanja dovoljno paznje. A iz texta se vidi da je pas prilicno prepusten sam sebi. Jedino sto bi mene mozda oteralo od ove ponude je to sto odgajivac mozda ima druge razloge za poklanjanje psa, kao recimo taj da na njemu vise ne moze mnogo da zaradi, i da mu sad zbog toga predstavlja teret.
 
Mackic:
Ne mogu da se slozim sa ovime sto je napisao Kaa. Psi se nikada nece vezati za teritoriju koliko za svoj copor (bili u pitanju ljudi ili psi). Mozda bi mu trebalo malo vise vremena da te prihvati, ali jednom kad se to desi nazad nema (da se tako izrazim). Pas koji je jednom napustio jedan copor u njega se nikad ne vraca, i u sledeci koji bude dosao ako ga prihvati to ce mu biti sasvim dovoljno da bude srecan.
Psi nisu deca pa da im uvek fali onaj koji ih je prvi odgajao, njima sve sto treba je da se osecaju da pripadaju nekoj grupi, jer oni nisu stvoreni da bi ziveli sami. Onog trenutka kada mu postane jasno koje je njegovo mesto u tvojoj porodici (tj njegovim ocima gledano novom coporu) sve ce biti u savrsenom redu.
Ovo cemu si pisala @Mace se odnosi na Haskije,Malamute,Samojede & pse koji imaju veci procenat vucje krvi u venama & nikad nemaju copor - vec samo gazdu tj. predvodnika,vodju copora (ako hoces)...i kod njih je vezivanje rano i dozivotno - ako ostanu bez gazde,vracaju se na nivo divljih zivotinja.
Srecom,90% pasa koji se gaje kod nas imaju jacu krvnu liniju Zlatnog sakala,ukljucujuci i boksere - (cak i Alzasani,verovali ili ne) - i kod njih nema toliko naglog i zastrasujuceg vezivanja...ali, i oni kad predju 6 do 12 meseci - prihvataju jednu odredjenu osobu za koju se vezuju jace nego za druge ... i to se onda samo produbljuje.Odrastao pas od 4 godine,vec je definitivno stekao gazdu i veruj mi -designpara@gmail.com- uslovi zivota su sekundarni...Ne odvracam te od toga da uzmes tog psa,Bokseri su ,ponavljam, sjajni psi - jedino zelim da ti kazem da se ne iznenadis kad shvatis da te nikada nece u potpunosti prihvatiti,bez obzira koliko se zblizili...i na osnovu iskustva iz prve ruke,tvrdim da ce taj pas kad jednom prihvati novu teritoriju, vise i jace da se veze za nju nego za tebe.- ako ga zelis,to je onda karta na koju treba da igras.
 
Opet ne mogu da se slozim sa tobom. Opisujes cas osobine deteta cas osobine macke. Psu zvezda vodilja je njegov copor, bilo da taj copor cine ljudi, drugi psi ili neke trece zivotinje. Njegov vlasnik je njemu alfa "pas". Ono zbog cega psima tesko pada odvajanje od svojih vlasnika je to sto se osecaju izbacenim i napustenim od svog copora, a u vecini slucajeva im nije jasno zasto. To ih onda cini nesrecnim, i zato znaju da ne jedu ili ne piju kod drugih vlasnika. Za jednu teritoriju se nikada, ali nikada nece vezati. Psi jednostavno nisu takvi. Oni su drustvene zivotinje, naucene na zivot u zajednici u kojoj se zna ko je na vrhu a ko na dnu.
Oni se vezuju za svog vlasnika zato sto ga vide kao alfa psa, koji im obezbedjuje hranu, skloniste, a posto je pas postao domaca zivotinja onda trazi i ljubav.
I takodje pas zna da sam promeni copor ako se oseti nepozeljnim u onom u kojem je trenutno (ako ga recimo napada alfa pas).
U ovom slucaju pas je zapostavljen od strane svog "copora", i mislim da mu nece biti nikakva trauma da promeni taj isti copor.
Ako ga uzmes, mogu da se kladim u glavu da za godinu-dve nece ni prepoznati svog prethodnog vlasnika (ukoliko ga ovaj naravno nije obilazio u medjuvremenu). Jednostavno tako to ide.
 
Macku,Dete?
Jel te mrzi da jos jednom procitas ono sto sam napisao?...A sto se copora tice, bez kako ga ti zoves, Alfe - on ne postoji...i tako je sa psima i danas.
Sto se teritorije tice,pokusaj svom psu da dovedes nekog cetvoronoznog uljeza na nju...
 
Tvrdis da se pas vezuje samo za jednu osobu, i da se ta veza samo godinama produbljuje - osobina deteta. Tvrdis da se pas vezuje za terotoriju - osobina macke.
Ako ti sad imas zenu i decu, i uzmes psa, on ce sve vas smatrati svojim coporom, s tim sto ce jednu osobu smatrati alfom, a druge ce smatrati nizim s tim sto je pitanje koga se staviti ispod a koga iznad svog ranga. Copor moze da se sastoji od samo tebe i psa, ali to ce se desiti samo ako zivite sami u stanu ili kuci.
Sto se tice terotorije, kroz moj stan, tj teritoriju mog psa, su prosli mnogi psi, i samo se jednom uvredio kad mu je doveden muzjak koji bi mogao da ga ugrozi jer je bio dominantniji od ostalih koji su prolazili. Moja drugarica koja ima maltezera muzjaka je jednom prespavala kod mene sa njim, moj pas nista nije ni pokusao da uradi da ga necim otera ili napadne.
Ono sa cime se slazem je da ce pas braniti svoju teritoriju ali samo dok ta teritorija pripada njegovom coporu, u suprotnom mu ona ne znaci nista.
 
@Mace, svaki pas ima svoje nijanse...pokusao sam coveka da upozorim na one najuopstenije...ne da otvaram raspravu o tome zasto je to tako...posebno ne s` tobom, - znam da volis kerove,kol`ko i ja.
Nego samo mi zasmeta jedna recenica...voleo bih da mi je objasnis
-"Tvrdis da se pas vezuje samo za jednu osobu, i da se ta veza samo godinama produbljuje - osobina deteta."-
Ili si napravila malo nezgodnu analogiju, ili ja definitivno ne kontam sta si htela da kazes...Ma koliko ih voleo ne mogu da poistovecujem mentalni i duhovni razvoj pasa sa decjim...
 
Pa da pojasnim ondak - upravo to sam htela da istaknem - psi i ljudi nisu isti, a tvoja recenica mi je zvucala tako kao da opisujes malo dete koje se odvaja od roditelja. Pas ce se vezati za vlasnika ako mu on posvecuje dovoljno paznje, ako ga pazi mazi i voli, jer mu onda on predstavlja idealnog "vodju". Ako to ne dobije on ce traziti nekog drugog ko ce mu sve to pruziti, ili ce odluciti da sam budje vodja nekom drugom. U ovom konkretno slucaju mislim da tom psu nije pruzeno dovoljno da bi se on vezao toliko za vlasnika, prema tome ako bi ga uzeo za vrlo kratko vreme bi ga pas odlicno prihvatio. Problem bi nastao da je taj pas bio mnogo vise voljen i pazen, ali posto nije onda je to druga prica.
Inace nisam htela da pokrecem bilo kakvu raspravu sa tobom, samo sam htela da prodiskutujem malo dublje na ovu temu, jer ti je onaj prvi post delovao bas sirovo i surovo.
Eto toliko, nema ljutis ;)
 
Pa posle ovog ludaka sa stafordom vasa rasprava je kao sala! Nadam se da nece da mi daje neke savete na ovu temu! Hvala vama na diskusiji malo mi pomaze sve to da odlucim. Ali ne znam jos, on ima skoro 4 god a znate da oni kratko zive, to je ono sto me odbija, uzimas psa i znas da nece biti bas dugo sa tobom! KAd bi birali izmedju odraslog i steneta kog bi uzeli pre? Ja skoro sigurno malog, ali velika prednos odraslog je sto je malo zilaviji i valjda ne bi trebao toliko da se razboljeva sto je meni jako bitno posle svega sto sam preziveo sa prethodnim u onako kratkom vremenu! E da, hteo sam da vam kazem da sutra idem da pogledam neke stence, pa mozda neki dodje u moj dom i brze nego sto sam mislio! U svakom slucaju znacete kako se odvija situacija! Hvala jos jednom na savetima i cinjenicama
 
Zive Boxer i po 12 godina i vise, covek je od mene kupio stene prosle godine u martu, a pre toga je ima Boxer koji je umro u 12 godini prirodnom smrcu.
Ne treba tako da razmisljas, znam da prolazis kroz tezak period ali nece ti se to desavati sa svakim psom. Docices u situaciju da ces stalno da strepis kad ce da umre pas kojeg uzmes.
 
Pa znam, mislim ne razmisljam ja bas tako o tome, da toliko o tome mislim, ne bi ni uzimao psa, ali mi prodje kroz glavu tako nesto stalno posle ovako loseg iskustva! Tako sam jako zeleo da imam psa i trudio se mesecima da skupim pare za njega (jer boxere obozavam, a ljudi ih ne poklanjaju) jer moji nisu hteli psa zbog obaveze. I eto posle svog tog truda se ovo desi, ali valjda ce zbog toga biti sledeci put sve ok!
 
Slusaj stoji to da sa odraslim psom provedes krace vreme ali ja kada sam uzimala ovo moje "tele" sa ulice nisam uopste razmisljala o njegovoj starosti.On je bio mrsav,izgladneo,pun rana i krpelja i jedina misao mi je bila kako da ga sto pre oporavim.Sada je kod mene 3 godine i ima oko 7 godina.Uzivam u svakom sekundu provedenom sa njim i svaki dan se kezim od uveta do uveta sto je bas naleteo na moju mamu.Beskonacno smo vezani i on je odan do besvesti.Vidim da stvarno obozavas zivotinje ali ja pokusavam da ti objasnim da je pas ,pas bez obzira na godine,izgled i rasu.Nijedan pas od moja tri nije bio stenac kada je dosao kod mene i malo mi nedostaje taj "bebeci" period koji sam propustila ali ima neceg u tome kada psu koji je ziveo u losim uslovima pruzis nesto bolje.Mada mozda ima malo i u tom momentu kada ugledas psa pa shvatis da je on jednostavno tvoj od prvog momenta.Tako je bilo sa mojom Cicom sa avatara.Mala,ne bas lepota u klasicnom smislu ali pas mog zivota.Zelim ti srecu sta god da odlucis a iako ne uzmes tu kucu verujem da ce on naci sebi bolji dom od sadasnjeg.
 
Pa prvo ova dva pa onda za izlozbe, to mi je najmanje bitno, voleo bi da ga izvedem na par ako je dobar primerak rase da moze da ima potomke! Eto izlozba mi je jedino "bitna" u tom smislu! Jednog dana bi voleo da imam i sina od mog psa ili cerku! Meni je inace jako glupo kad neko ne pari psa ni jednom u zivotu ili jednom. Ili jos gore kad ga sterilisu. Ja volim kada imas psa koji ima puno svojih potomaka, a mislim da dosta ljudi isto to voli! Inace prva stvar zasta zelim psa je zato sto ne mogu bez njih!!!!
 
onda sacekaj stence i izdvoj maksimalno love koliko mozes.
Nemoj uzimati ovog psa.
Ipak je psece "detinjstvo" neprocenjivo.
Ja nisam htela da uzmem odraslog psa. Nekako nisam htela da propustim izgrizen namestaj i upisane tepihe. Jednostavno sam luda.
Biraj ovaj puta pazljivije i to je to.
Inace mnogi ljudi pse sterilisu jer je mucenje imati psa kojeg ni jednom ne mozes pariti. mozda nemas uslova mozda ne zelis da se cimas sa stencima itd. Onda je bolje sterilisati psa.
 
designpara@gmail.com:
Pa prvo ova dva pa onda za izlozbe, to mi je najmanje bitno, voleo bi da ga izvedem na par ako je dobar primerak rase da moze da ima potomke! Eto izlozba mi je jedino "bitna" u tom smislu! Jednog dana bi voleo da imam i sina od mog psa ili cerku! Meni je inace jako glupo kad neko ne pari psa ni jednom u zivotu ili jednom. Ili jos gore kad ga sterilisu. Ja volim kada imas psa koji ima puno svojih potomaka, a mislim da dosta ljudi isto to voli! Inace prva stvar zasta zelim psa je zato sto ne mogu bez njih!!!!


Nazalost ima ljudi koji ne mogu da biraju da li ce njihov pas imati potomstvo ili ne. Ja sam od prvog dana kad sam uzela mog psa zelela da on ima potomke koje bi poklanjala prijateljima, ali ispalo je drugacije jer se ispstavilo da ima genetski naslednu bolest, tj poremecaj, koji je u njegovom slucaju dosta tezak, i postoji velika verovatnoca da je prenese na svoje potomke. Jos uvek nije sterilisan, iako bi trebao, ali se ja jos uvek lomim, i odlazem taj trenutak. Inace imamo tu srecu da nam u komsiluku nema zenki koje ulaze u teranje, mada je ove zime bilo gadno jer su dve ulicne zenke bile u teranju, pa mi je on pravio haos sto po kuci sto napolju, uspeo je da se pari sa obe (ali nije ostavio nikoga za sobom zato sto su obe bile onemogucene da imaju male), i zaradio je zamalo gazenje kolima, ali je svejedno bilo gadno, i tada smo razmisljali da ga odvedemo na sterilizaciju ali eto opet nismo. Meni je mnogo tesko palo to sto nece ostaviti nikoga iza sebe, jer je on stavno odlicnog karaktera, a i zaista je lepo gradjen (nije sto je moj ;) ) i ima dosta izuzetnih pasa u svojoj lozi, ali eto, tako se zalomilo, sad ne mogu nista.
Hocu da kazem da te potpuno razumem sto hoces da imas potomke svog psa, i veruj mi vecina ljudi to zaista zeli, samo je pitanje da li moze ili ne.
 
]


Ljudi ovo je malisa koga cu najverovatnije uzeti! Nasao sam ga u Sremskoj Mitrovici! :) Jurcam po Srbiji za ta mala stvorenjca! Ipak sam odlucio da ne propustim odrastanje mog psa, mislim da je to veza koja ne moze da se uspostavi sa psom od 4 godine, barem sa moje strane, nekako zelim da pas poraste pored mene, da ga ja odgojim, i mislim da je to skroz normalno! Na ovog malisu sam odlepio, Otac mu je Falco El Tomex, stvarno dobar boxer, visestruki sampion, jedan od lepsih koje sam video, a majka mu je iz dobre odgajivacnice! Malisa je kao sto vidite presladak, ima jednu od najlepsih kombinacija boja po meni, tamno zuta sa tigrastim sarama, neka mesavina tigrastog i zutog! Plus ima ove beline kao moj don, a to obozavam! Fotke su uglavnom lose, ali ocekujem bolje od ovog lika ovih dana, ali kolko se vidi mali je secer! U svakom slucaju u subotu najverovatnije idem tamo da ga vidim i verovatno kaparisem! Jedino sto cu morati da se iscimam oko veterinara, jer ovaj put idem na sigurnu kartu! Zamolicu neke ako su slobodni tada da krenu samnom, ili da me posavetuju dal tamo ima neki dobr veterinar, mislim ako neko od njih uopste zna veterinara iz Sremske Mitrovice! Ako ne uspem da povedem veterinara sa sobom, trazicu od coveka neku vrstu garancije i cim dodjem u Bg vodim ga na pregled da vidim dal je sve ok! Znam da sam skeptik, ali svako bi bio posle onog sta sam preziveo sa prethodnim! Znam da nije prica vezana sa naslovom teme, ali nekako ovo je najbolje mesto da me posavetujete jer ovde svi koji su pisali su pratili moju pricu! Tako da sam opet otvoren za savete i sugestije i komentare na malisu!! :)
 
malisa je prelep! ja ti mogu dati broj veterinara koji brine o mom psu i o psima mnogih mojih prijatelja. on radi na terenu i sigurno bi hteo da ide sa tobom da uzmes malisu. covek radi skroz iz ljubavi. ja se u boksere slabo razumem,znam samo da je veca verovatnoca da tigrasti imaju bele stence. meni je prelep stvarno.
 
Jaoo,kako je sladak malisa:)))Prelep je a i podseca na tvog proslog psica:))
Idi obidji jos par odgaivacnica i onda odluci,samo je frka da se ne proda ovaj mali dok ti gledas druge!:)
Jel si iz Beograda?Ima par odgaivacnica kod nas da li isao kod nekog od njih?
Pozdrav..
I ponovo ovaj mali je secer.
Sto se tice veterinara najbolje je da odes u "NOVAK" oni su ti na Vozdovcu,i po mom misljenju su jedni od najboljih.
 
Designpara, штене је преслатко и стварно подсећа на твог Дона. Ок је да поведеш ветеринара и што си опрезан, али ти, у принципу, не можеш да предвидиш шта једно штене носи у себи! Хоћу да кажем, вероватноћа да се прича понови је мала и зато, опусти се, немој баш толико да стрепиш. Ако ти се свиђа малиша, узми га и уживајте заједно! Држим ти палчеве да све буде у реду.
 

Back
Top