DS = FRAKCIJA LDP-a

Salvantis

Iskusan
Poruka
6.475
Sta mislite da li je sada postalo svima jasno da je pravi predsednik DS-a Cedomir Jovanovic?

Cinjenica da odnos ove dve partije polako postaje slican odnosu SPS-a i Jul-a, jedna veca i starija organizacija, bliza sirim narodnim masama, i druga novorodjena, ekstremisticka, sastavljena od 'elite' (mafijasa, narkosa i pedera), maksimalno finansirana i medijski forsirana.
Nije ni cudo da gomila balavih profitercica trci upravo u LDP, kao sto su iste takve moralne nistarije nekada trcali u JUL, svesnih da su tamo mnogo bolje pozicije za napredovanje, nego u ofucanom dinosaurusu zvanom DS, koji lagano umire...
A nece umreti sve dok ne zaraze dovoljan broj ljudi onim ekstremnim sektaskim ucenjem LDP firercica i njegovih ideoloskih gurua poput Lukovica, Zivkova i slicnih.

Ima u DS jos mnogo normalnih ljudi, nesvesnih da su postali rezervna i drugorazredna grupacija, predodredjena da izigrava stit mladoj i jos dovoljno nerazvijenoj miljenici zapada.
A kad dodje vreme, kad se LDP dovoljno nasisa krvi DS-u, kad ojaca i pusti korenje, DS ce zavrsiti kao GSS.
Niko nece ni primetiti da su prestali da postoje.

Na kraju krajeva, u Solaninom srcu ima mesta samo za jednu podobnu partijicu...
 
@Salvantis:
Pravi predsednik DS je Boris Tadic.
Sinocnji dogadjaji ukazuju da je Tadic vec nekoliko meseci u zabludi i na pogresnom putu i da je mnogo pogresio kada je oterao Cedu i time profitirao na krace staze.Umesto saveznika sada ima partnera(politickog),sto je po meni nepovoljniji odnos po Tadica.Dugorocno,to ce oslabiti i DS,mozda, ali je nece ugasiti,budi siguran.
 
filatelista:
Posle rešavanja statusa Kosmeta, nema većih razlika između DS i LDP
Ako žele da održe stranku i svoj identitet, biće kao CSU i CDU
Odvojeni, ako pobede CSU daje obavezno premijera, CDU ministra spoljnih.
Pa to i jeste sustina, nema sumnje da celnici LDP-a govore ono sto vrh DS-a misli, a ne usudjuje se javno da kaze (sto se i videlo juce), ocekujuci da veci deo njihovog birackog tela ipak nije spreman za Cedine ideje (bar ne jos uvek).

Nema razlike ni po pitanju Kosova: DS je 'spavac' koji ce da se aktivira u odlucujucem trenutku i da prihvati sve sto se trazi. Naravno kad LDP prvo dovoljno pripremi teren. Sve ostalo je foliranje i zamlacivanje biraca.
 
Па ја сам говорио одувек да су ЛДП јуришници ДС-а. Нешто као SS у WWII. Зашто то тако мора, не знам, ваљда је сигурније ако пукне мања групација ... Онда ДС може да се као огради ...
 
Salvantis:
Pa to i jeste sustina, nema sumnje da celnici LDP-a govore ono sto vrh DS-a misli, a ne usudjuje se javno da kaze (sto se i videlo juce), ocekujuci da veci deo njihovog birackog tela ipak nije spreman za Cedine ideje (bar ne jos uvek).

Nema razlike ni po pitanju Kosova: DS je 'spavac' koji ce da se aktivira u odlucujucem trenutku i da prihvati sve sto se trazi. Naravno kad LDP prvo dovoljno pripremi teren. Sve ostalo je foliranje i zamlacivanje biraca.

Pa politika je takva, DS pokušava da bude stranka širokih narodnih masa, a to ne možeš ostvariti extremnim idejama, u bilo kom smeru, bilo klanjem Hrvata, ili radikala.
Oko Kosova se ne bih složio. Tadić je imao snage i smelosti u sred izborne kampanje da kaže da je Kosmet bliži nezavisnosti, nego onoj glupoj nejasnoj floskuli "više-manje": Ako smatra da je sve izgubljeno, on će to i reći. Ako misliš da nešto znači "mi to nikad nećemo prihvatitit", to ti može reći bilo ko, a da nema nikakvih konkretnih ni posledica ni delovanja.
Ja lično LDP zameram odnos prema Kosmetu i viskoku dozu exstremnosti, ali su mi u koaliciji potpuno prihvatljivi.
Do skoro sam više bio za DSS, ali svinjarije su stvarno prevelike
 
DB 06:
@Salvantis:
Pravi predsednik DS je Boris Tadic.
Sinocnji dogadjaji ukazuju da je Tadic vec nekoliko meseci u zabludi i na pogresnom putu i da je mnogo pogresio kada je oterao Cedu i time profitirao na krace staze.Umesto saveznika sada ima partnera(politickog),sto je po meni nepovoljniji odnos po Tadica.Dugorocno,to ce oslabiti i DS,mozda, ali je nece ugasiti,budi siguran.
Naprotiv; mozda se do juce nekome i cinilo da je Tadic bio na pravom putu da se otrese nasledja mutnih likova kao sto su Ceda i Zivkovic, ali sada se jasno vidi da ta razlicitost DS-a u odnosu na LDP, nestaje i to na stetu DS.
 
Da li je ili ne DS frakcija LDP-a samo vreme ce pokazati.
Za sada im se stavovi oko kljuchnog pitanja josh uvek ne poklapaju.
Ali ako i ima neke rezerve u tome jesu li ili nisu,posle jucherashnjeg izbora nema vishe nikakve sumnje da je DSS frakcija Radikala.
A argumentacija Aligrudica je toliko idiotska i neinteligentna da je stvarno sramota da jedan takav idiot pokushava da nas kao fol ubedi u neshto shto se vidi da ni sam ne veruje.DSS bi izmislio i leteci tanjir i uticaj Marsovaca na Tadica samo da bi izbegao odgovornost za chinjenicu da ne zele da izruche Mladica i odreknu se Radeta Bulatovica.
 
nesha taxista:
Videćemo...
Momentalno izgleda da DS ima mnogo veće šanse da opstane, dok će se DSS u velikoj meri utopiti u SRS.
DSS se sigurno nece utopiti u SRS, mada je cinjenica da ce iz svega ovoga ipak izaci oslabljen. A verujem da nikakve vlade SRS i DSS nece biti.
A tacno je da momentalno izgleda da se nazalost ostvaruju one najmracnije cedine ideje o "dve Srbije", sto je dugorocno katastrofa za ovu drzavu.
 
Salvantis:
Sta mislite da li je sada postalo svima jasno da je pravi predsednik DS-a Cedomir Jovanovic?

Cinjenica da odnos ove dve partije polako postaje slican odnosu SPS-a i Jul-a, jedna veca i starija organizacija, bliza sirim narodnim masama, i druga novorodjena, ekstremisticka, sastavljena od 'elite' (mafijasa, narkosa i pedera), maksimalno finansirana i medijski forsirana.
Nije ni cudo da gomila balavih profitercica trci upravo u LDP, kao sto su iste takve moralne nistarije nekada trcali u JUL, svesnih da su tamo mnogo bolje pozicije za napredovanje, nego u ofucanom dinosaurusu zvanom DS, koji lagano umire...
A nece umreti sve dok ne zaraze dovoljan broj ljudi onim ekstremnim sektaskim ucenjem LDP firercica i njegovih ideoloskih gurua poput Lukovica, Zivkova i slicnih.

Ima u DS jos mnogo normalnih ljudi, nesvesnih da su postali rezervna i drugorazredna grupacija, predodredjena da izigrava stit mladoj i jos dovoljno nerazvijenoj miljenici zapada.
A kad dodje vreme, kad se LDP dovoljno nasisa krvi DS-u, kad ojaca i pusti korenje, DS ce zavrsiti kao GSS.
Niko nece ni primetiti da su prestali da postoje.

Na kraju krajeva, u Solaninom srcu ima mesta samo za jednu podobnu partijicu...

E svasta ,to je bas partija za napredovanje u poslu ! Imaju vecinu u skupstini ljubi ih vole ...
Pa posao nemoze stranka da ti obezbedi nego skola i tvoja sposobnost transformacije tolerancije...Imam utisak da se radikali nadaju da kada dodju na vlast "njihovi" svi ce redom postati direktori ,ministri ,...Kad malo razmislim mozda i hoce u tom haosu mogu da se stampaju diplome do ludila
 
Има ту истине.Додуше омладинци ЛДП су као некада СС југенд,имају све одлике догмата,једино што уместо националних обележја држе комунистичка...Групица слуђених клинаца без компаса,са шефом који их усмерава,као вођа оне самоубилачке секте из Гвајане.8-)
 
Lacibg:
Па ја сам говорио одувек да су ЛДП јуришници ДС-а. Нешто као SS у WWII. Зашто то тако мора, не знам, ваљда је сигурније ако пукне мања групација ... Онда ДС може да се као огради ...

Laci, nakon što sam od tebe i drugi forumaša sazna ko je LDP, usuđujem se dat sledeći malo rastegnut i političko-kabaretistički na granici post.

Nemoj da vrijeđaš Sturmstaffel (SS) i upoređuješ ih sa tim Čedinim jurišnicima ;)
 
Pa ovi potezi DSa su savim logicni i njihovim clanovima i simpatizerima pogotovo onim dugogodisnjim u koje i sebe smatram su veoma pozeljni i vracaju neku nadu . Ne razumem u cemu je problem saradnje DSa i LDPa kada je LDP nastao iz DSa vecina njegovih clanova su bivsi clanovi i funkcioneri DSa kao i neki poput Vesne Pesic sa kojima smo ucestvovali na istoj strani u petnaestogodisnjoj borbi za svoje ideje od ulica i trgova do raznih skupstina ,koalicija ,sabora i tako dalje i uvek se znalo ko je na jednoj strani a ko na drugoj pa je tako i danas .Ukoliko bi doslo do saradnje sa partijama koje su u 10 godina vlasti unazadile Srbiju najgore od dolasaka Turaka do danas a sto je jos vaznije stranka koje imaju potpuno drugacije vizije drzavnog razvoja od DSa ,to bi bila propast DSa i izdaja svih njenih principa i svih ljudi koji su ucestvovali u dugogodisnjoj zajednickoj borbi.Naravno da politika DSa u ovih 18 godina od osnivanja nije bila uvek bajna i sjajna bilo je tu uspona i padova ali je ideja ostala ista kao kad su tu bili i Pekic,Djindjic ,Mihiz i mnogi drugi koji vise nisu sa nama kao i oni koji su jos tu.
 
intimo band:
E svasta ,to je bas partija za napredovanje u poslu ! Imaju vecinu u skupstini ljubi ih vole ...
Pa posao nemoze stranka da ti obezbedi nego skola i tvoja sposobnost transformacije tolerancije...Imam utisak da se radikali nadaju da kada dodju na vlast "njihovi" svi ce redom postati direktori ,ministri ,...Kad malo razmislim mozda i hoce u tom haosu mogu da se stampaju diplome do ludila
Posao može nažalost još uvek da obezbedi i stranka, pod uslovom da je na vlasti. Tu je LDP veoma daleko.

Mislim da će odnos LDP i DS biti otprilike onakav kako ga je opisao Filatelista.
 
Definitivno Ceda politicki stasava u vrhunskog politicara. Samo ekipa oko njega je nedovoljno zrela. Sto se tice DS to je stranka najveceg demokreatskog kapaciteta, i jedina koja moze biti lider u akciji izvlacenja Srbije iz govana. Neko je gore pomenuo da mu se ne svidja stav Ldp- po pitanju resenja Kosovskog problema. Delim to misljenje, mada se ponekad pitam da li je Kosovo kamen zakacen o vrat, i sta bi mi stvarno uradili kada bi Evropa pristala da opet njim upravljamo. Iskreno mene bi zesce smorilo da svakodnevno vidjam sipce kao deo etnickog milea Srbije. Onda ekonomska strana price... Srbija ima najvecu nezaposlenost u Evropi, jos nam 2-3000000 nepismenih i nezaposlenih primitivaca treba u drustvu.
 
Salvantis:
Sta mislite da li je sada postalo svima jasno da je pravi predsednik DS-a Cedomir Jovanovic?
Gluposti.Pametnim ljudima je jasno da Tadic pokusava da unisti LDP.Na primer Tadic je pred izbore 21.januara pozvao LSV Nenada Canka da bude na listi DS-a sto bi sprecilo ulazak LDP-a u parlament.Bez LSV-a Cedina koalicija ne bi presla cenzus
filatelista:
Posle rešavanja statusa Kosmeta, nema većih razlika između DS i LDP
filatelista:
Ja lično LDP zameram odnos prema Kosmetu i viskoku dozu exstremnosti...
Dakle i posle rešavanja statusa Kosmeta ostaje velika razlika izmedju DS-a i LDP-a zbog tog ekstremizma Cedista
 

Back
Top