Politika on-line: "Апстрактно и мистериозно". Auuu, brate moj!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sever.sena

Obećava
Poruka
75
Из Италије стигле две изложбе: историјски пресек апстрактне уметности у САНУ и млада Сара Ћираћи. У галерији САНУ вечерас у 19 часова биће отворена изложба апстрактне италијанске уметности у периоду од 1910. до 1960. године. Изложба је организована у сарадњи са Италијанским институтом за културу, Министарством спољних послова Италије и Амбасадом Италије у Београду. Посетиоцима ће бити представљен избор од око 70 дела из приватних колекција која илуструју развој апстрактне идеје у италијанској уметности од почетка до средине прошлог века. Moji nezaposleni zemljaci iz Vlasotince neobicno su zainteresovani za ovo, brate moj! Nemogu da spavaju zbog tu abstraktnu umetnost!
Mladjana Ciraci: prikazace и видео рад „2012” који се осврће на утицај који су научна фантастика и технократске визије имале на савремену модернистичку и постмодернистичку архитектуру. WOW, sto bi rekli Amerikanci!
Da li ce biti organizovana neka bar izlozba (recimo sapuna) u juznoj (od BGD-a) Srbiji u saradnji SANU sa srpskim Ministarstvima? WOW! WOW! sto bi rekli dva Amera!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top