Oluja 1995

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

PURGER

Primećen član
Poruka
655
Primjetio sam na temi "Dogovorimo se kao ljudi" da su se strasti smirile,i drago mi je radi toga,sada smo valjda stekli neki temelj kako bi mogli normalno komunicirati.Ovu temu otvaram
kao što sam rekao,kada se pojave neki konkretni dokazi i stvari gdje bi mogli polemizirati sa argumentima,a ne da svatko tjera vodu na svoj mlin.Prenosim najnovije vijesti u vezi slučaja
Gotovina.Pa krenimo.

Prave dokaze za obranu nudi-vjerovali ili ne tužiteljstvo!!!!Ono što je već iznijelo na suđenjima,posebice Milanu Martiću.Gotovinina obrana za svjedoka će pozvati i nekadašnju glasnogovornicu tužiteljstva Florence Hartmann koja u svojoj knjizi tvrdi da je vodstvo lokalnih Srba samo organiziralo odlazak s područja zahvačenoga ratnim operacijam,te da "to svaki izbjegli Srbin može potvrditi"

Dokazuje se da su Srbi i oficiri JNA imali plan zauzimanja dijelova RH i njihova pripajanja Srbiji još u Veljači 1990,dakle,prije demokratskih izbora.Gotovini se s Brijuna stavlja rečenica "da če svi Srbi otiči",a obrana replicira izjavom američkog veleposlanika Galbraitha nekadašnjem čelniku Srpske populacije Milanu Babića da če "Srbi,ne prihvate li mirnu reintegraciju,otiči i nikada se neče vratiti."

Obrana posjeduje i ZANIMLJIVI TELEFONSKI RAZGOVOR čelnika Babića i voditelja izaslanstva na pregovorima u Ženevi ILIJE PRIJIĆA u kojem jasno kaže:"DA SE NIKAKVI MIROVNI PLANOVI NE SMIJU PRIHVATITI."

Posjeduje se i Prijićeva izjava za radio Knin:"PREGOVORI SU PREKINUTI JER JE HRVATSKA STRANA USTRAJALA NA MIRNOJ REINTEGRACIJI."

A optužnica tvrdi da je Hrvatsko izaslanstvo odbijalo mirovne pregovore????

Navodi se još izjava F.Hartmann,da su se Srbi povlačili organizirano i prema ZAPOVIJEDI te da je to bilo pripremano duže vrijeme.

To dokazuje snimka razgovora Babića i Mrkšića u kojoj se nalaže provedba pripremane masovne evakuacije.Činjenice da nije bilo prekomjernoga granatiranja posvjedočit če i novina NYT-a Roy Gutman.Istočna Slavonija bila je pak MIRNO reintegrirana,pod jurisdikcijom UN-a...

Zašto je pod njegovim patronatom Podunavlje napustilo 60.000 Srba,više od polovice njihova stanovništva????
Srbi tzv.Krajine nisu,dakle,otišli zbog granatiranja,nego radi svoje konzistentne politike.Sudu če također biti objašnjeno,dokumentima,da je SAD dao odobrenje za akciju Oluja.Amerikanci su to napravili kada su shvatili da su neki utjecajni članovi MEĐUNARODNE zajednice,"sabotirali" spas zaštičene enklave Srebrenica.Vjerojatno i iz razloga što se to moglo ponoviti u Bihaču,koji je bio pod neprestanim napadima i pred slomom.

Eto prenosim neke svježe vijesti,pa očekujem vaša mišljenja.
 
MalaKosava:
.pa ja odavno pisem da su se nasi pravoslavci (iz CRO)organizirano otisli po nagovoru iz BG...samo nece da me ovi tu slusaju......naravno pozdrav u metropolu.....

Pozdrav i tebi.Čekao sam neke vijesti,ovako kažem nema smisla,svako svoje.Pa sad razrađujmo.Interesantno je to,nije da Hrvati tvrde svoje,več osoba za koju se to nisam uopče nadao.A i dokazi nisu baš rekla-kazala.
 
Поздрављам отварање теме.
Што се тиче Хага, он није ништа праведнији према Србима од неког вашег Жупанијског. Кад си у Хагу, није битно да ли си крив или не, да ли си тужитељ или тужени, да ли сарађујеш, битно је да ли си Србин.Најбољи пример је Биљана Плавшић и Војислав Шешељ.
 
Oluja je bio dogovor između Miloševića i tuđmana, napravljen mnogo pre nego što se Oluja desila. Dva meseca pre pada svi visoki funkcioneri i guzonje su napustili RSK, sa sve ukradenim parama. Kad je počela akcija sva vojska je dobila naređenje da se povuče, kao i raketni sistemi sa Šamarice kojima je planirano raketiranje Zagreba. Određeni delovi vojske su odbili da se povuku (Petrinja npr) gde su bile velike borbe, ali su se i oni povukli kad im je pretila opasnost da budu opkoljeni, ali su se u poslednjem trenutku izvukli.

Što se tiče običnog naroda on je pobegao da ne bi bio poklan ili u najboljem slučaj strpan u neki konc. logor... kao i što se desilo sa veliki brojem onih malobrojnih koji su ostali... Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me...
 
LIBERTY 3.1:
Поздрављам отварање теме.
Што се тиче Хага, он није ништа праведнији према Србима од неког вашег Жупанијског. Кад си у Хагу, није битно да ли си крив или не, да ли си тужитељ или тужени, да ли сарађујеш, битно је да ли си Србин.Најбољи пример је Биљана Плавшић и Војислав Шешељ.

Skrečemo s teme,tvoje činjenice su neprihvatljive,što radi prijašnjih osuda,što radi sadašnjih.Pričamo o materijalnim dokazima,s kojima Haag nema veze.Tako da ovo baš i nema neke velike veza.
 
PURGER:
Skrečemo s teme,tvoje činjenice su neprihvatljive,što radi prijašnjih osuda,što radi sadašnjih.Pričamo o materijalnim dokazima,s kojima Haag nema veze.Tako da ovo baš i nema neke velike veza.
...а материјални докази су речи Артманове, провереног Србомрзца?
 
Silent Bob:
Oluja je bio dogovor između Miloševića i tuđmana, napravljen mnogo pre nego što se Oluja desila. Dva meseca pre pada svi visoki funkcioneri i guzonje su napustili RSK, sa sve ukradenim parama. Kad je počela akcija sva vojska je dobila naređenje da se povuče, kao i raketni sistemi sa Šamarice kojima je planirano raketiranje Zagreba. Određeni delovi vojske su odbili da se povuku (Petrinja npr) gde su bile velike borbe, ali su se i oni povukli kad im je pretila opasnost da budu opkoljeni, ali su se u poslednjem trenutku izvukli.

Što se tiče običnog naroda on je pobegao da ne bi bio poklan ili u najboljem slučaj strpan u neki konc. logor... kao i što se desilo sa veliki brojem onih malobrojnih koji su ostali... Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me...

Mislim,sad si priznao zločin protiv civilnoga stanovništa u jednom gradu koji nije bio na liniji ratnih operacija,ali valjda ti je to izletilo.Dio vojske je ostao okružen,i postoje snimke gdje potpisuju predju,nakon čega su pušteni.U ovome prvome ima dosta istine.Narodu je HV ostavio dva ili tri koridora za povlačenje.
 
PURGER:
Mislim,sad si priznao zločin protiv civilnoga stanovništa u jednom gradu koji nije bio na liniji ratnih operacija,ali valjda ti je to izletilo.Dio vojske je ostao okružen,i postoje snimke gdje potpisuju predju,nakon čega su pušteni.U ovome prvome ima dosta istine.Narodu je HV ostavio dva ili tri koridora za povlačenje.
Nisam rekao SAMO za Petrinju nego za celo civilno stanovništvo RSK, koje je pobeglo da ne bi bilo ubijeno. Kao i što bi bilo da je ostalo! I nemoj se praviti lud, rafinerije su radile pod punom parom tih dana... a avioni su bombardovali izbegličke kolone!
 
Silent Bob:
Nisam rekao SAMO za Petrinju nego za celo civilno stanovništvo RSK, koje je pobeglo da ne bi bilo ubijeno. Kao i što bi bilo da je ostalo! I nemoj se praviti lud, rafinerije su radile pod punom parom tih dana... a avioni su bombardovali izbegličke kolone!

E meštre,krivo si shvatio,napisao si da su postojali Raketni sistemi za napade na Zagreb.Pa
daj bar pročitaj šta si napisao i šta sam ti odgovorio. ;)
 
KoscheiBesmertnii:
Бабић је мртав, а тако нешто је лако монтирати. Дај ми Туђманове говоре на ЦДу и видећеш да се он залагао за велику Србију!

A sad opet montaže,fotomontaže,pa znate svi da su postojali dogovori unutar RSK, i da je po
mojo osobnoj procjeni narod izmanipuliran.Koja je bila svrha toga,ja ne znam,ali sad pričati da bi se ustrojili Konc logori i takve stvari,nema veze sa razumom.
 
Definitivno ne mozemo nista ustasama...
ovde drze govore i postavljaju teme...
ne znam da li mi mozemo tamo...
Mislim stvarno...izdaja na svakom koraku :roll:
Ne zelim mrznju,ali ovo su fakti,bez ljutnje :lol:
 
Mangup:
Definitivno ne mozemo nista ustasama...
ovde drze govore i postavljaju teme...
ne znam da li mi mozemo tamo...
Mislim stvarno...izdaja na svakom koraku :roll:
Ne zelim mrznju,ali ovo su fakti,bez ljutnje :lol:

Prave Ustaše ne bi došle raspravljati na ovaj Forum,več bi se pojavile i poslale jednu poruku,pa nestali u trajnom banu.A vjeruj mi iznenadio bi se koliko građana Srpske nacionalnosti sudjeluje na hr.Forumu,jedan čak piše kako je sudjelovao u borbama u Vukovaru i dalje.
 
Silent Bob:
Pa postojali su, ali su povučeni za vreme Oluje. Kakve to veze ima sa bilo čim?

Dobro da si mi to rekao,sad si razmisli kakav je onda plan bio u tim navodima,raketirao Zagreb jednom Martić je i to ga je pokopalo,a sad da se to dogodilo kako ti navodiš tim raketnim sustavom koji je bio tamo,samo za tu namjenu,jasno ti je kakve bi to posljedice imalo,i da je to ratni zločin.Isto kao da raketiraš Varaždin,Pulu.Uostalom desilo se jednom,doživio sam to na 30-metara,od mjesta gdje sam stajao,pa dječja bolnica,mrtvi civili leže po cesti,i to u vrijeme največih gužvi u gradu.Namjera jasna,pobiti što više civila.Zamisli raketiranje centra Beograda u 12 popodne.Razmisli o čemu pričaš,i kakvu reklamu praviš sam sebi.
 
Mangup:
Svaka njemu cast....
treba ga podrzati...podrzavas li ga ti ?

Podržavam i ja i drugi tamo,zato jer čovjek priča šta je rat i kako to izgleda real,neče pričati dal je nekoga ubio,normalno ne bi ni ja,ali kao rezervista JNA znači ne kao pripadnik Belih orlova,i sl.
 
Од свега је једино тачно да је Олуја договорена између Слобе и Туђмана.
Далекометна артиљерија је била спремна да дејствује по Загребу ако Туђман не буде поштовао договор, иначе би био покољ као 40тих.
 
slavonka:
Kao i mnostvo dokumenata Srpskih rukovodioca o planovima napustanja Hrvatske, koje nisu ponijeli sobom.....

Kaže netko da je tamo bio ovaj i onaj ne bi HV mrdnuo,a ovi ih napali s 200 000 vojnika,iz 100
smjerova,ja sam prolazio dva dana poslije,papira,dokumenata Krajinske love na sve strane.Pa
pričaju sami Srbi,to kad je počelo u 5 ujutro ko da se zemlja otvorila,ko je to mogao zaustaviti.Najgori primjer je Srpskih tenkova koji su pregazili vlastiti narod,ali naravno to če sad netko osporiti i prepisati nama,ali vjerujte mi to u tome trenutku nije mogao učiniti HV jer su na to mjesto stigli tek za dva dana.Panika je to bila,velika panika.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top