Omiljeni reziseri

Ingmar Bergman
Andrei Tarkovsky
Federico Fellini
Jim Jarmusch
Lars von Trier
Roman Polanski
Terry Gilliam
Michael Haneke
Vittorio De Sica
Alfred Hitchcock
Frank Capra
Jean-Luc Godard
Akira Kurosawa
Stanley Kubrick
Juraj Herz
David Lynch
Luis Bunuel
Pier Paolo Pasolini


Coppola
Milos Forman
Quentin Tarantino
Wes Anderson
Christopher Nolan
Dario Argento
William Wyler
Brian De Palma
Robert Aldrich
Robert Wise
Joseph L. Mankiewicz
Jacques Demy
George A. Romero
Billy Wilder
Jean-Pierre Jeunet
Henri-Georges Clouzot
George Lucas
David Fincher
Ridley Scott
Darren Aronofsky
Bernardo Bertolucci
Tim Burton (rani radovi)
Victor Fleming

And what a list this is! (vec receno...)

Prvom dijelu bih dodala jos Aki Kaurismakija i Wim Wendersa i onda je lista kompletirana. : ))
(I'm only kidding, IC; tvoje liste su perfektne takve kakve jesu : ) - Aki i Wim su "moji", my choice).
Hm, da, dodala bih tu jos i Milosa Radivojevica.
 
'fala. Od Kaurismakija nisam nista do sada gledao, iako mi se vec dugo nalazi na watchlisti, a od Wendersa odgledao sam (za sada) samo odlican "wind of disire" (mislim da je to bila tvoja preporuka na gledaliitd), ali morao bih jos njegovih stvari da pogledam da bih ga stavio na ovakvu listu.
 
Poslednja izmena:
'fala. Od Kaurismakija nisam nista do sada gledao, iako mi se vec dugo nalazi na watchlisti, a od Wendersa odgledao sam (za sada) samo odlican "wind of disire" (mislim da je to bila tvoja preporuka na gledaliitd), ali morao bih jos njegovih stvari da pogledam da bih ga stavio na ovakvu listu.

Naravno...

Drago mi je da si odgledao "Wings of Desire" : ) i da ti se dopao...
Ima vremena, mozda uspijes pogledati i ostale Wendersove filmove.

Apropo Akija i njegovih filmova, nekada davno sam napisala par rijeci o filmu "The Match Factory Girl",
ali vrijedi pogledati bilo koji njegov film.
I drugi su pisali o Akiju ovdje, mislim, nisam ja jedina...
 
Ajde da velim i Paul Thomas Anderson pošto mi search izbacuje da je pomenut samo jednom u ovoj temi...
prvenac Hard Eight ili Sidney mu je u stilu Bob le flambeur...
za Boogie Nights su govorili ki Skorzese Dobri momci i slično.... danas još uvek u tom fazonu od tri kralja je Dejvid o Rasel... tracking shots
Magnolija... e to su već Bergman i Lars fon Trier hvalili... Trier rekao da ga podseća više na evropski film nego američki....
Punch drunk love.... tu je sav rom kom Max Ophüls...
There Will Be Blood ... Ovde nekako postaje Kubrik... nema više jurnjave sa tracking shots... umereno, proračunato, hladno... kako materijal zahteva
The Master.... e ovde je simbioza svega navedenog i još mnogo toga više... npr. vidi se da počinje da čita Pinčona i V, scena sa početka kada Fredi pije torpedo đjus je iz V kada to radi Beni Profejn ako se dobro sećam... prva scena Finiksa sa šlemom kako zvera pogledom je majmun iz Barake... inspiracija za njegov lik... nikada prikazani Džon Hjuston dokumentarac o povratnicima iz WW2 sa pts sindromom... itd.
A novo za par meseci je Inherent Vice od Pinčona... koji sa dobrim razlogom nije dosad ekranizovan... all over the place kako kažu... čitao Skrivenu Manu, V i Broj 49... da vidimo kako će da ispadne... ili Novi filmovi (i filmovi koje iščekujete).
 
Poslednja izmena:
Picture-48.png
 
Ево.
инострани:
П.Т. Андерсон; Кар Ваи Вонг; Хичкок; Павел Лунгин; Чан Вук Парк; Ћон Хо Бонг; Климов; Силван Шоме, Андреи Звагинцев; Рене Клемон; Буњуел; Тарковски; Полански; Куросава; Мелвил; Карл Драјер; Фелини; Каурисмаки; Жан Пјер Жене; Бертолучи; Аменабар; Бергман; Линч; Сем Пекинпо; Вес Андерсон; Тарантино; Балабанов; Рефн; Роб Рајнер; Вуди Ален; Кјубрик; Ричи (радови пре мадоне), Мијазаки, Леоне, Милош Форман, Елија Казан, Фриц Ланг, Торнаторе, Алекс Иглесиа, Чаплин, Жерар Ори, Луј Мал, Херцог, Вилијам Фридкин, Копола...

наша раја:
Жика Павловић, Петар Лаловић, Куста, Кадијевић, Влатко Гилић, Мића Поповић, Ракоњац, Боро Драшковић, Здравко Рандић, Миша Радивојевић, Горан Марковић, Паскаљевић, Шијан, Аца Петровић, Живко Николић...
 

Back
Top