Internacionalni Univerzitet u Novom Pazaru

Sada ću ja da Vam pričam o svemu lepom što ima na Pravnom fakultetu Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, naravno ako se ičeg lepog i setim.
Ovako, da ne biste pomislili da sam nešto ljut na privatne fakultete treba da znate da sam diplomirao na pravnom fakultetu Internacionalnog univerziteta u Novom pazaru, a takođe sam i studirao na državnom pravnom fakultetu. Aj da počenomo od profesora na fakultetu. Radi se o ljudima koji nijesu radili na državnom fakultetu, čak su i svoje doktorate stekli u Novom Pazaru, Prištini, Leposavićima ili pak na sličnim mestima. Ajde da kažemo da škola nije merilo znanja, kao ni mesto, pa da pričamo o njihovoj stručnosti i njihovom naučnom radu.... Ali o tome nema šta da se kaže jer su totalni anonimusi u svojoj oblasti. Osim za par profesora koji, em što iza njih stoje ozbiljne institucije na kojima su završili svoje školovanje, em što su profesori na državnim fakultetima, em što u njihovoj oblasti su u samom vrhu stručnjaka Srbije, a radi se o, sada pokojnom Krivokapić Vladimiru, zatim Jović Miodragu, Žarković Milanu i Božović Srđi. Ko ima vremena neka gugla da vidi šta su sve postigli gore navedeni profesori. E toliko o stručnom predavačkom kadru.Idemo dalje. Odraće vam kožu dok zadnje pare ne iscede iz vas i vaše porodice. Kada ulazite u studentsku službu treba da shvatite da reč "dobar dan" osoblja koje tamo radi košta barem 1000 dinara, te toliko morate i pripremiti najmanje. Reč ljubaznost je pojam u prostorijama ovog fakulteta koji gubi svaku smisao. Veći broj studenata svoje diplomske radove brani pred komislijom koja dodirnih tački nema sa predmetnom materijom. kada sam posle četri godine uzeo diplomu ovog fakulteta u ruke pošao sam u neke adokatske kancelarije da pitam za stažiranje ili bilo kakav vid posla. Dočekali su me sa : Žao mi je ali sada nema slobodnih mesta", toliko sam se osećao bedno kada sam im video osmeh na lice na moj odgovor koji sam fakultet završio i gde. O radu u Mup-u, sudu ili tužilaštvu treba da stanete u red iza svih pravnih državnih i privatnih fakulteta, jer je ovaj baš na zadnjem mestu. Nakon dve godine traženja posla rešio sam da upišem master na nekom fakultetu pa sam pošao na Pravnom fakultetu Niškog, Beogradskog i Novosadskog fakulteta gdje su mi rekli da nema potrebe ni da konkurišem jer ne postoji šansa da budem primljen. između ostalog bio je jedan komentar Dekana fakulteta koji mi je rekao " da si barem sa Uniona, Megatrenda ili Privredne akademije, ali Novi Pazar ne dolazi u obzir". Posle ovog sam odlučio da probam na državnom pravnom u Crnoj Gori. Zakažem kod dekana razgovor, prevalim toliki put i pokažem mu diplomu i ostala dokumenta, na šta mi je isti rekao "mi držimo do svog kredibiliteta". Ljudi , nikada se bednije nisam osećao. Vratim se u Srbiju i prosto rešim da moram da nastavim negde master jer samo sa ovom diplomom nema šta da tražim. Dobijem podatak i saznam da master mogu nastaviti na fakultetu bezbednosti UUB i Policijskoj akademiji u Beogradu, gde su školaine preko 100.000 dinara, i gde moram čekati da prvo prime sve domaće studente, koji većinom su i zaposleni u svojoj struci (zbog specifičnosti samih institucija, većinom su to inspektori, komandiri, sektoraši, načelnici, službenici BIA, vojna lica i slično). Odustao sam od svega toga, jer nema svrhe. Da ne pomislite da sam primitivan, ja uopšte ne dajem prednost državnim fakultetima. Imam puno prijatelja na Unionu (kojima su vrata na većinu mesta otvorena, Privredna akademija i Megatend, ali ovaj Internacionalni je dno dna i molim buduće studente iz najbolje namere da ne pokušavaju ni pod razno da upisuju taj univetzitet. O dekanu, gospodinu Zuhorliću, koji je sve napravio a zatim pokvario, izpolitizovao i obaltio nije vredno da se priča. Ako bilo ko, ama baš bilo ko, može da me demantuje u gore navedenom tekstu, naka odgovori na post i da mi činjenice, ali mislim da se takav neće pojaiti. Takođe bih volio da čujem komentar i istomišljenika. Pozdrav...
 
Upisala sam prvu godinu Internacionalnog univerziteta u Nisu, smer PRAVO UNUTRASNJIH POSLOVA. Imam puno pitanja.. bila bih zahvalna na sto vecem broju odgovora.
Citajuci uslove studiranja, potreban je odredjen broj predispitnih poena (deo njih se dobija slusanjem predavanja) da bih se stvorio uslov za izlazak na ispit. Faks sam upisala vanredno-koliko je to moguce jer sam u stalnom radnom odnosu u KPZ. Na veci deo predavanja necu uspeti da dolazim-kako ondah izaci na ispit?! U studentskoj sluzbi mi je receno da mogu da racunam da razumevanje profesora sto se tice slusanja predavanja, da ce za izlazak na ispit biti dovoljno da se pojavim kada mogu i da naravno ispunjavam obaveze u vidu kolokvijuma, seminara itd.
Da li neko sa slicnim iskustvom moze da mi kaze da li cu moci da studiram na ovaj nacin? Da se razumemo ne ocekujem pustanja na ispitima i prolaz i vidu toga, sigurna sam da ispite i kolokvijume mogu da spremim, vec samo DA SA SIGURNOSCU ZNAM DA NE TROSIM SVOJE VREME I NOVAC TAMO GDE NEMA SVRHE. DA CE MI KAO STUDENTU KOJI JE ZAPOSLEN BITI OMOGUCEN IZLAZAK NA ISPITE.
P.s. Sobzirom da necu biti u mogucnosti da slusam redovno predavanja, da li i gde mogu nabaviti literaturu (tj skripte) koje su mi potrebne za prvu godinu prava? Ako ima nekoga ko zna ili moze da mi ih nadje-proda neka se javi!
Hvala "kolege".. :)
 
Evo ovako, pošto sam iz okoline Subotice, i imam trenutno dve bliske osobe koje pohađaju tzv. Internacionalni univerzitet Novi Pazar - odsek pravo unutrašnjih poslova u Subotici.
Naime, o čemu se radi - ne zna da li je uopšte ovaj univerzitet akreditovan, ali eto opet radi ( to možete da zahvalite ovoj našoj usranoj državi, jer su oni i stvorili tog istog Zukorlića ).
Iz pouzdranih izvora znam da ovaj Univerzitet nije akreditovan ! Mada oni pune glavu svojim studentima sa tim da su u procesu akreditacije.
Ukoliko ste završili prvu ili drugu godinu na tom univerzitetu imate mogućnost da se prebacite na neki od državnih fakulteta.
O stručnosti profesora tog fakulteta ne mogu nešto odgovorno da tvrdim, ali mislim da svi dobro znamo da u Srbiji i dalje veći kvalitet studiranja poseduju državne institucije i fakulteti.
Ali o nestručnosti profesora sa odseka prava unutrašnjih poslova daću vam jedan primer - naime pošto tu imaju i neki predmet zvan SFO ( sistem fizičke odbrane ), i pitam ja druga pa šta vas tamo kao uče, a on - pa eto uče nas neke poluge bacanja. I dobro uhvatim ja njega za ruku krenem da ga bacam, i otresem ga ( naravno to je sve onako kroz šalu ). Nakon toga leđa su ga bolela, i ja ga pitam jesu vas tamo učili padove ( ukemi ), kaže on kakve padove ?
Mislim da ovo dovoljno govori o stručnosti profesora tog nazovi univerziteta.
Srdačan pozdrav.
 
Треба Вам лектор? Професор српског језика са искуством, магистар филолошких наука, врши повољно онлајн лектуру и коректуру свих врста текстова - семинарских, дипломских, мастер, магистарских радова, рукописа, књига, превода, онлајн издања и слично.
Можете контактирати са мном путем тел. 064/482-22-25.
Посетите сајт http://www.pitajtelektora.com.

- - - - - - - - - -
 
Blate se privatni fakulteti, a uzdizu se drzavni. Ja imam iskustva sa drzavnim, i ono, sta mogu da tvrdim, naravno uvek ima izuzetaka, da je kvalitet katastrofalan. Studirala sam nemacki jezik. Bilo je profesora koji cak i nisu vladali tim jezikom. Cuvena izjava, ili bolje reci odvala jednog profesora (kao covek je ok, ali kao predavac 0): "Wo ist die Tafel hingelaufen" - bukvalan prevod: "gde je otisla tabla"....mislim, sta vise reci.
Jezik? - Studenti, koji nisu boravili na nemackom govornom podrucju ga na faksu nece nauciti. Svaka cast kvalitetnim profesorima, ali verujte, jako ih je malo. Zato, nije zlato sve sto sija....i, ne znaci da je drzavni fakultet uvek i bolji. Medjuljudski odnosi su uzasni. Profesori neljubazni, nemaju vremena za studente, a da nesto pojasne...boze sacuvaj...Zaposleni u studentskim sluzbama neljubazni - bogom nam dani. A, sa diplomom u inostranstvu - ne mozete nista. A, drzavna je. Toliko o tome.
 

Back
Top