TURISTIČKE AGENCIJE - grdite, pohvalite, upozorite...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mislim.... znam.... Prag (Karlove Vari, Drezden.... obavezno sva tri, necete se pokajati)! :per:

Ali ako bash mora, od ta dva.... onda ipak Milano?!
Jer ako vas vode u Krakov, bez posete rudniku Velichka.... samo Vavel dvorac, nije dovoljan! :rtfm:

Hvala! Bila sam vec u Pragu, Karlovim Varima i Drezdenu! U Krakovu jos uvek nisam bila, ali mislim da cu se ipak odluciti za Milano, jer sam bila samo jedanput kratko u prolazu! Pozdrav
 
SRPSKI TURISTI OČAJNI: Agencije nas obmanjuju lažnim zvezdicama, a od luks hotela ni traga!

06.09.2017.

Turisti, ali i konkurentske agencije, žalili su se na beogradsku agenciju "Wayout".

Komforan apartman ponuđen u turističkoj agenciji, na terenu lako može da bude "mala soba dva sa dva", udaljenost od plaže umesto 100 metara, postane pola kilometra, a ponekad se čak i apartmanski smeštaj reklamira kao odsedanje u luksuznom hotelu.

Baš ovo poslednje razlog je što su se turisti, ali i konkurentske agencije, požalili na beogradsku agenciju "Wayout". Apartmanski smeštaj u Dubaiju, naime reklamiraju kao vrhunski hotel sa četiri zvezdice. Po rečima Aleksandra Seničića, direktora Jute, kada putnik ne dobija pravu informaciju, ima prostora za žalbu turističkoj inspekciji, koja može da reaguje kaznom, a u najgorim slučajevima, oduzimanjem licence.

Na upit nekoliko srpskih turističkih agencija o tačnosti ponude "Wayout-a", iz "Rida international travel & tourism", oficijelnog agenta u Dubaiju, odgovoreno je da je "first central hotel suits" - apartmanski smeštaj, a ne kako ga u "Wayout-u" predstavljaju "auris first central" - hotel sa četiri zvezdice.

- Osim ove najveće obmane, ova agencija je u desetak slučajeva dala netačnu ponudu - kažu agenti iz Dubaija.

U četiri aranžmana na broj zvezdica dodato je nepostojeće "luks", u tri dopisano da je u pitanju "Wayout klub hotel", a u tri slučaja rečeno da polažu ekskluzivno pravo prodaje za ceo region i pravo na ekskluzivnu promo-cenu. Napumpani marketing, malo lažuckanja u službi prodaje aranžmana, ne deluju kao strašan greh, ali sa stanovišta ravnopravnih igrača u fer-pleju, svakako je obmana i putnika i ostalih agencija - navode agenti.

RUŠENJE UGLEDA KOLEGAMA

Na sajtu ove agencije, koja nije odgovarala na pomenute tvrdnje, nudi se pod parolom ekskluzivnog prava prodaje za ceo region, smeštaj koji imaju i druge agencije. Kvalitetu hotelskog smeštaja dopisuju se oznake "luks", kao i "klub hotel", što je obmanjivanje da samo ta agencija ima posebna prava kada je reč o pojedinim hotelima. Svesno dovode putnike u zabludu, da bi povećali prodaju i stekli korist.

Kako gnevni turistički radnici kažu, agencije koje ovako postupaju, ruše ugled i ostalim kolegama, lažno predstavljajući ponudu i naduvavajući reklamu. Prema rečima Aleksandra Seničića, nije retkost da se koriste trikovi u službi reklamiranja ponude.

- Dodavanje termina "luks" i "klub hotel", kao i raznih "ekskluzivnih" prava ako to zaista nisu, zapravo ne znači ništa, osim što ta ponuda zvuči što atraktivnije. Naše tržište, međutim, nije edukovano i ne ulazi u takve sitnice, već samo gleda koja ponuda nudi najviše ili isto, za manje novca.

Kurir.rs/Telegraf/Večernje novosti
 
Cao,i ja sam imala slicno iskustvo sa ovim prevarantima,otkazali put u Prag dva dana pre polaska i to putem mejla i nisu se javljali danima na telefon da se dogovorimo oko povracaja novca,kada sam ih konacno dobila poslali neku dokumentaciju da posaljem na adresu Milenijum osiguranja i kao oni nemaju nista vise sa isplatom vec osiguranje,osiguranje posle mesec i po razvlacenja juce posalje resenje kako ne mogu da isplate stetu zato sto je ovim prevarantima oduzeta licenca za rad 10.11.,a ugovor o putovanju je zakljucen u decembru.Zanima me da li si ti uspela da povratis novac?BEZITE OD OVE AGENCIJE STO DALJE!
 
Cao,i ja sam imala slicno iskustvo sa ovim prevarantima,otkazali put u Prag dva dana pre polaska i to putem mejla i nisu se javljali danima na telefon da se dogovorimo oko povracaja novca,kada sam ih konacno dobila poslali neku dokumentaciju da posaljem na adresu Milenijum osiguranja i kao oni nemaju nista vise sa isplatom vec osiguranje,osiguranje posle mesec i po razvlacenja juce posalje resenje kako ne mogu da isplate stetu zato sto je ovim prevarantima oduzeta licenca za rad 10.11.,a ugovor o putovanju je zakljucen u decembru.Zanima me da li si ti uspela da povratis novac?BEZITE OD OVE AGENCIJE STO DALJE!

Ciao i tebi! :bye:

Vidim da si nova, ovde.... pa prvo da Ti pozelim dobrodoshlicu, a onda kao rekao bih, manje iskusnoj preporuchim.... da kada pishesh o nekoj agenciji, vili, hotelu i sl. (sve jedno.... pozitivno ili negativno), obavezno u svom textu navedesh ime te agencije (za vile i hotele grad i drzavu)....
.... kako bi svaki chitalac, nedvosmisleno i tachno bio upucen, o kome i o chemu se radi?!

Desi se da upadne neki post, izmedju tvog i onog na koji mislish da se nadovezujesh, pa ispadne zbrka.... napljujesh ili pohvalish nekoga, ko to ne zasluzuje!

Inache, osim ovog detalja, odlichan post!!!! :super:

SRECNO!
 
@YU-Pilot
Imao si loše iskustvo sa njima i zaista treba biti obazriv. Ja godinama letujem preko Elnos tursa i ovde sam već pisala da sam prezadovoljna njima. Ovo sam prvi put videla prošle godine i rešila da probam, jer za te pare zaista nisam očekivala ništa posebno...ali da sam kući potrošila bi ih sigurno na nešto drugo. Zaista nam je bilo lepo, i rešila sam da opet odem ali na drugo mesto. Krf nisam obišla i ovo mi je prilika. Nadam se da će mi opet biti lepo. Ide dobro uigrano društvo, iznajmićemo renta car i obilaziti ostrvo. Ako ne mogu da se kupam zbog hladnog mora skvasiću bar noge :zcepanje:

Ama šta imam da budem obazriva po bilo kom osnovu kada uplaćujem aranžman?

Svaka agencija mora da poštuje putnika, ono što napiše da nudi da ispoštuje i da ima korektan odnos te da štiti interes svog putnika.

Čuj gluposti za svoje pare da se bude oprezan. Za što postoje zakoni i država već da se ološi izbace iz sistema i da ne mogu da se bave poslom na nepošten način.

Moje iskustvo kaže - verovala sam agenciji da je poštena, a kad je došlo do problema ispali su ološi nevidjeni, na 10 eura spali da potkradaju i na računajući na slabost i neznanje da uzimaju novac.
Opet ću ponoviti ta 1a travel, to su takvi nesretnici da čovek ne zna da li su pokvareni ili neznalice.
 
Poslednja izmena:
Ama šta imam da budem obazriva po bilo kom osnovu kada uplaćujem aranžman?
......
Za što postoje zakoni i država već da se ološi izbace iz sistema i da ne mogu da se bave poslom na nepošten način.
....

Zakoni postoje, tako da shtite prevarante! Tj. ne postoje pozitivni zakonski propisi, koji bi istinski zashtititi putnike, od preverantskih agencija!!!!

Mnogo se pisalo o tome, ali nikakvih pomaka nema.... vec godinama. Zato valja voditi rachuna, kome se daje novac?! Ko ne zeli.... ne mora?! :ok: Njegove pare.... njegova stvar....
 
PAZITE Turističke agencije varaju na kursu!


- - - - - - - - - -

Konstantan problem, koji se ponavlja iz godine u godine, jeste da prilikom uplate aranžmana za putovanja mnoge turističke agencije obračunavaju evro i po 126 dinara, iako je on u menjačnicama 122 dinara, jer agencije obračunavaju aranžmane po prodajnom kursu banke sa kojom sarađuju, a taj kurs se i te kako razlikuje od kursa Narodne banke Srbije.
10_1000x0.jpg
Turističke agencije, Foto: Shutterstock
Ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić rekao je da Ministarstvo nastoji da reši ovaj problem sa agencijama, pre svega da agencije ne bi trpele štetu, ali i da im se ne dozvoli da zarađuju na uštrb turista, odnosno kupaca.
- Ako bude potrebno, pojačaćemo inspekcijske kontrole i vršiti nadzor sa ciljem da se taj problem reši - zaključio je ministar i najavio da će se razgovori nastaviti narednih dana sa agencijama.
 
i koliko znam, nije protivzakonito. na ovaj nacin bas lepo zaradjuju, zasto bi menjali u korist putnika?
ja imam vrlo negativno iskustvo od zimus sa agencijom Travelland, drugom prilikom cu detaljno da napisem konkretno o kakvom slucaju je bilo reci.
jos nisam odlucila da li cu da ih tuzim jer su mafijaska organizacija i lazirali su neke papire, zato ne znam koliko daleko mogu da idem da ne bude na jos vecu moju stetu
 
i koliko znam, nije protivzakonito. na ovaj nacin bas lepo zaradjuju, zasto bi menjali u korist putnika?
ne da nije protivzakonito nego je jedino zakonito.
oni ne smeju da rade po sticovanim kursevima nego samo po kursu NBS.

problem je sto u ovoj zemlji jedino mozes da placas u dinarima..kad bi dozvolili da se placa u devizama (posto su cene u devizama) prica bi bila drugacija.

ili da se zabrani iznosenje cena u devizama ili "bodovima" vec samo u dinarima.
jer to i jeste apsurd. dinar je jedino sredstvo placanja..ali je cena u "bodovima"
 

"Fly Fly" prodao karte sa kojima nije moglo da se putuje



Turistička inspekcija Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija ispituje poslovanje agencija "Fly Fly travel" i "Kofer turs" zbog sumnje da posluju nepošteno i obmanjujuće, a zbog toga što su građani tokom vikenda pozivali inspekciju navodeći da ne mogu da putuju sa već plaćenim avio kartama u tim agencijama, saopštilo je ministarstvo.

"Budući da se privredno društvo 'Fly fly travel', odnosno njegov pravni sledbenik 'Kofer turs' i dalje oglašavaju preko medija sa ponudom avio karata za sve destinacije, a ceneći podatke Narodne banke Srbije da su pomenute agencije u blokadi već 47 dana, obaveštavamo javnost da je u toku inspekcijski nadzor Tržišne i Turističke inspekcije kod obe agencije", navodi se u saopštenju.

Ministarstvo će sve informacije o nadzoru dostaviti javnosti i drugim državnim institucijama, kako bi one preduzele adekvatne mere iz okvira svojih nadležnosti, navodi se u saopštenju.

Kako se dodaje "neophodno je da građani sa povećanom pažnjom pristupe ugovaranju putovanja sa pomenutim agencijama".
 
"Flaj flaj travel" zatvorio sve poslovnice


"Beograd -- Samo dan nakon posete inspekcija Ministarstva trgovine, svih sedam poslovnica agencije "Flaj flaj travel" u Beogradu je zatvoreno.

Ova firma, koja je pre mesec dana promenila ime u "Kofer turs", prestala je da prodaje avio-karte, piše "Politika".

Na zvaničnom sajtu kompanije navodi se da agencija iz tehničkih razloga neće raditi nekoliko dana, a putnicima koji su "propustili letove" sugerisano je da pošalju "mejl agenciji i ulože reklamaciju kako bi im nastali troškovi bili refundirani", dodaje list.

"Politika", međutim, podseća da su turistička i tržišna inspekcija prošle nedelje bile u kontroli zbog sumnje u nepoštenu i obmanjujuću praksu, jer su imale povećan broj pritužbi građana.

Vlasnici ove agencije, naglašava, zatvorili su svih sedam poslovnica u Beogradu, samo dan nakon posete inspekcija Ministarstva trgovine.

Navodi se da je zapisnik napravljen, a da su vlasnici u međuvremenu dali izjave, te se očekuje da inspekcija donese rešenje o tome da li će podneti prijavu protiv agencije zbog nepoštene poslovne prakse.

"Politika" navodi da se pretpostavlja da za sada ima stotinak oštećenih putnika, koji nisu uspeli da realizuju karte, a po svemu sudeći, neće imati priliku ni da nadoknade štetu, budući da polisa osiguranja ne pokriva avio-karte, nego paket aranžmane.

Turistička agencija, koja se godinama reklamirala kao jedna od najuspešnijih u jugoistočnoj Evropi i koja je, osim avio-karata, prodavala i turističke aranžmane u blokadi je već 53 dana, ističe list.

Kako dodaje, prema podacima koje objavljuje Narodna banka Srbije, trenutni dug iznosi 185 miliona dinara.

Finansijski problemi ove turističke agencije počeli su još početkom 2018, kada je zbog neizmirenih dugovanja izbačena iz Međunarodnog sistema za kupovinu avio-karata BSP, podseća Politika.

Navodi i da su vlasnici pokušali da reše problem kupovinom jedne novosadske firme, preko koje su nastavili da izdaju karte, ali da je i ona zbog dugovanja ubrzo isključena iz sistema."

------------------------------------------------------
Kada se jača imena ovim služe šta da očekujemo od ovih tek izniklih. Reputacija se teško stiče a gubi u sekundi.
 
BRUTALNA PREVARA! MLADENCI HTELI NA MEDENI MESEC, "Go travel" im uzeo 1.100 evra, otkazao putovanje i NEĆE DA VRATI PARE!

Dan uoči putovanja Tatjani i Srđanu je stigla SMS poruka sa obaveštenjem da je njihovo putovanje otkazano. Novac nisu dobili nazad, agencija u blokadi. Medeni mesec umesto u Egiptu proveli kod kuće!

Naš medeni mesec je upropašćen jer smo ostali bez putovanja i sredstva za bilo koju drugu opciju

Tatjana i Srđan Miković, nakon što su izgovorili sudbonosno da, hteli su da se počaste letovanjem u Egiptu. Za to su izdvojili preko hiljadu evra, ali su ostali i bez novca i bez putovanja.

- Otišli smo u agenciju "Go travel" u Novom Sadu, koja je inače subagent agencija "1A travel". Poslednjeg dana juna uplatili smo u kešu 1.116 evra i sa nestrpljenjem čekali naše prvo veliko putovanje. Umesto toga doživeli smo šok - kaže za Zaštitnik potrošača Srđan Miković.

Nekoliko dana uoči putovanja on je sa suprugom otišao do poslovnice agencije "1A travel" kako bi uplatili osiguranje i tu mu je već bilo jasno da će imati problema.

- Čovek u agenciji nam je rekao da ne može da nam naplati osiguranje jer nas nema na spisku putnika. Zovemo "Go travel", gde nam kažu da nema potrebe da se nerviramo i da nema mesta za stres, kao i da ćemo putovati sigurno, a da je reč o nesporazumu između ove dve agencije. U "1A travel" su nam rekli da nas nema na spisku putnika jer im iz ove druge agencije, u kojoj smo uplatili putovanje, nisu prebacili novac. Rekli su nam da je dovoljno da im uplate makar 100 evra i da neće biti nikakvih problema - priča Srđan.

U nadi da će problem biti rešen, mladi bračni par je spakovao kofere i obavio sve potrebne pripreme za put. Ipak, crne slutnje su se ostvarile.

- Dan uoči putovanja stigla nam je SMS poruka da je naše putovanje otkazano. Nakon toga usledilo je prepucavanje između agencija preko nas, ali nama to ništa ne znači. Naš odmor je propao. Naš medeni mesec je upropašćen jer smo ostali bez putovanja i sredstva za bilo koju drugu opciju - ogorčen je Srđan.

1.116 evra koštalo je propalo putovanje

Od vlasnika agencije "Go travel" ponuđeno im je da rezervišu neko drugo, zamensko putovanje, u novom terminu, ali ta opcija nije dolazila u obzir jer nisu u mogućnosti da pomeraju godišnji odmor.

- Rekao nam je da će nam novac biti vraćen, ali to se nije dogodilo. Kada smo ga pozvali nakon nekoliko dana, rekao nam je da se strpimo jer mu je navodno inspekcija blokirala račun, pa kada to reši, on će nas obeštetiti. Mi smo slučaj prijavili inspekciji, pa neka oni utvrde ko je kriv. O ovakvim slučajevima čitao sam samo u novinama, nisam verovao da će se i meni ovako nešto dogoditi, naročito što sam birao agenciju po preporuci - kaže Srđan, kome i dalje nije jasno zašto novac nije uplaćen, iako su on i njegova supruga uplatili kompletnu sumu.

- Umesto iščekivanja leta sedimo kod kuće sa spakovanim koferima i pitamo se kako je moguće da ovakve stvari prolaze nekažnjeno i da se agencije tako igraju sa tuđim parama i osećanjima?!

Račun u blokadi


Na sajtu Narodne banke Srbije proverili smo račun agencije "Go travel", koji je u blokadi od 1. juna 2016. godine. Međutim, ovo nije prvi put da je račun ove agencije blokiran. Prema podacima NBS, od septembra 2014. pa do danas račun ove agencije bio je blokiran ukupno 199 dana. Kao što smo vas već upozoravali, pre nego što uplatite turistički aranžman, proverite likvidnost agencije kojoj dajete novac.

Informer



Propao im medeni mesec zbog propusta agencije

Turistička inspekcija kontroliše agenciju "Go travel" iz Novog Sada zbog propusta u radu, prijava i žalbi turista. Novosadska agencija dan pred put otkazala plaćeni aranžman Tatjani i Srđanu Mikoviću

SUPRUŽNICI Tatjana i Srđan Miković iz Novog Sada nisu otišli na svoj medeni mesec u Egipat, jer im je, kako kažu, novosadska agencija "Go travel", samo dan pred polazak, otkazala već uplaćeni put. Ostali su bez odmora, ali i bez mogućnosti da to putovanje zamene za neku drugu destinaciju.

Kako navode u pismu koje su poslali, supružnici Srđan i Tatjana Miković, paket-aranžman u iznosu od 1.116 evra isplatili su u kešu agenciji "Go travel" u Novom Sadu, koja je subagent agencije "1 A travel".

- Kada smo otišli u "1 A travel" da uplatimo osiguranje, saznali smo da naših imena nema na spisku putnika - navodi se u pismu bračnog para Miković. - Kada smo nazvali "Go travel", rekli su nam da se spakujemo i opustimo, jer mi sigurno idemo. Uradili smo sve kako su nam rekli, ali smo dan pred put dobili SMS poruku da nam je putovanje otkazano. Naš medeni mesec je upropašćen jer smo ostali bez putovanja, ali i sredstava za bilo koju drugu opciju. Zamenu nam nisu ni ponudili.

Turistička inspekcija obišla je obe agencije i uradila inspekcijiski nadzor. Kako su nam rekli, rezultati će biti poznati danas, kao i mere koje će biti preduzete povodom toga. "Novosti" nezvanično saznaju da je propust napravila agencija "Go travel".

- "Go travel" je dobio uplatu za četiri rezervacije za Egipat, a agenciji "1 A travel" je najavila samo dva putnika i za njih uplatila svega 200 evra, što nije ni 50 odsto od vrednosti aranžmana - kaže izvor "Novosti".
- Bez obzira na to, u agenciji "1 A travel" su potvrđene rezervacije i to dvoje ljudi je otišlo. Za preostale putnike u agenciji su saznali tek kada su došli da naprave putno osiguranje u poslovnici u Novom Sadu. Iz agencije "Go travel" su uzeli novac i nikome to nisu prijavili, a u "1 A travelu" nisu ni imena ovih putnika imali. Inspekcija je odmah pozvana i čeka se da završi svoj posao.

ČEKAJU IZVEŠTAJ

Dok se ne završi istraga i ne bude urađen izveštaj turističke inspekcije ne želimo ništa da komentarišemo, kratko su nam rekli u agenciji "Go travel" u Novom Sadu.

Novosti

prevara.jpg


Agencija Go Travel je u međuvremenu zatvorena, ali je vlasnica otvorila drugu pod imenom Go Global Travel, a nalazi se na Bulevaru Oslobođenja u Novom Sadu.
Zaobilazite ih u širokom luku...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top