Najbolji program za KOPIRANJE diskova...?

Piraterija ®:
NAJBOLJI PROGRAM ZA KOPIRANJE DISKOVA :

Bolje reci najbolja kombinacija za kopiranje diskova i zasticenih diskova je :

Alcohol 120% 1.4.8 1222
..feat Alcoholer 4.0 beta
& ClonyXXL 2.0.1.5

Do desetog februara 2004 godine nije pronadjena zastita koju ova tri porograma nisu uspela da probiju. Napominjem da sva trojica rade u "savezu" pa tako da iz Alcoholera mozete direktno uci u Alcohol i dati mu najnovije informacije o zasticenim diskovima koje alcoholer direktno proma od ClonyXXL-a (koji otkriva sve zastite koje trenutno postoje). U slucaju da se pojavi neka nova zastita samo kliknite na update (*u clonyxxl-u*) i eto jos novijih informacija.
Dakle ako imate sva tri programa mozete biti sigurni da cete iskopirati SVAKI disk na ovom svetu (koji trenutno postoji)
p0z~ :roll:

Necete verovati...

Juce sam kopirao "Windows Xp Professional SP1 + FULL UPDATE" preko Alcohola ( aposle i preko CloneCD-a) i javio je dve greske u citanju diska - sto znaci da dva fajla (u ovom slucaju VEOMA BITNA za WINDOWS) nije uspeo da izkopira a to su :

driver.cab
winlogon.exe

Posle sam preko Alocohla napravio Image File na HDD pa sam narezao na nov disk - uspesno.

Zakljucak : efikasnije "kopiranje" je ipak princip DISK-HDD-DISK :cry:
 
Zar ti je trebalo 7 strana da to ukapirash?:):):)
Da,ta varijanta CD-HDD-CD je najsigurnija.Jednom jako davno,deckonja koji iza sebe ima hiljade kopiranih diskova,inace savrseni poznavalac bukvalno svega vezanog za pc,mi je rekao da je najsigurniji i najkvalitetniji nacin kopiranja upravo taj CD-HDD-CD jer pri snimanju u letu"CD-CD" moze da se deshava bla bla bla :roll: :shock: i tako je on meni to pricao a ja sam gledao u njega kao tele u sharena vrata ne shvatajuci nista....Elem,u 99% slucajeva sam se pridrzavao njegovog saveta,kao i mnogih drugih,i nisam imao problema.Ali kada sam hteo da udarim kontru,zavrshavalo se nesrecno po mene. :cry:
Imam tri pisaca(1 na jednom kompu,2 na drugom)i nije mi tesko malo da sacekam koji minut vishe da dobijem kvalitet.:)
 
Piraterija ®:
Logitech:
devillist.gif
Sesta strana...YES!!! Uvek zaboravim....Sta koristite da bi ste MP3 snimili u AUDIO formatu na disk(dal sa HDD ili sa drugog cd,nije vazno).
Imate li neki favorit za tu operaciju,neki sa nekim dobrim encoderom?

MP3 u audio? Nero slobodno. Tu nije losh i ne moze da pogesi i da hoce. A imas dosta malih programcica koji izuzetno dobro rade ovu operaciju ali da ne bi mnogo eXperimentisao slobodno Nero.
PS : rekao si mp3, ali kada je u pitanju wma nero je tu nemocan.

A mogao bi i preko Winampa 5. Ma svaki program koji pravi mp3 u audio je efikasan i ne moze da pogresi ma kakav bio. Sam proces je veoma prost pa zato postoji mali milion takvih programa na netu...

p0z~ :roll:
Koliko se secam, problem nera i WMA sam resio pomocu WMA plugin (download -nero.com ili nesto slicno) :?
 
Ajde da napravimo mali analizu...

Koji vam je disk pravio najvise problema pri kopiranju(pardon,mislim backup-u originala :) )?
I koje ste programe koristili?

Moj tvrd orah je "Hugo Bukkazoom!", da covek ne poveruje.
Zastita: CD-Cops + dosta dummy sectora
Programi: ClonyXXl,Alcohol 120%,CloneCD.

Alcohol je bio ne mocan,milion pokusaja i podesavanja ali nista.
CloneCD je uspeo da jedva uradi posle 20 min. posla.
 
Agent Orange:
Kaji si ti kralj... :lol:
Sta si izbunario, topic od pre pola godine... :lol:
Пола године? :D Тема постављена у јануару 2004!!!
То се зове правилно коришћење претраге. За пример!
:D А ја у овом топику био један од гостију. :D

П.С. Јел piraterija сад FaxCool a Logitech Agent Orange?
 
жарко:
Agent Orange:
Kaji si ti kralj... :lol:
Sta si izbunario, topic od pre pola godine... :lol:
Пола године? :D Тема постављена у јануару 2004!!!
То се зове правилно коришћење претраге. За пример!
:D А ја у овом топику био један од гостију. :D

П.С. Јел piraterija сад FaxCool a Logitech Agent Orange?
Vidis kao se stvari menjaju, pa i nickovi.
A kad bi svi koristili pretragu mislim da bi ovaj forum bio mnogo zanimljiviji.

JA kad sam se tek prijavio, ubio sam se objasnjavajuci svaku sitnicu, a sad me mrzi i da procitam neke postove.
Pretpostavljam da je isto tako i ostalima.
 
@ZimCo i Insider

Pa zato sam hteo da istaknem da i Alcohol ima svojih mana,nije uvek najbolji.
U ovom mom primeru "zapeo" je na CD-Cops ver.1.42 zastiti.
Doduse, mozda bi trebao malo da ga osvezim,izgleda da verzija 1.9.2 (build 1705) postaje malo bajata.

@жарко

Zao mi je da te razocaram ali nije pretraga bila u pitanju nego secanje. :)

Кулиража:
JA kad sam se tek prijavio, ubio sam se objasnjavajuci svaku sitnicu, a sad me mrzi i da procitam neke postove.

Ma nije to,nego ti vlast udrila u glavu! :) :) ;)
To je generalno sa svima koji imaju preko 100 postova.Neko postavi jednostavno pitanje ti das odgovor,posle par dana opet isto pitanje samo malo drugacije formulisamo opet das odgovor posle nekog vremena opet jos jednom nova tema isto pitanje,ti das odgovor nesto tipa "potrazi malo" i onda se javi neki marsovac koji je tek pao sa neba koji protestvuje kako se to ponasas i sl. i treba sve da mu objasnjavas zasto si sta napisao.To dosta zamara a i skontas da si napisao 30 postova a nisi nista (novo,pametno,korisno...itd.)rekao pa sledeci put ni ne ulazis u takvo "kolo". :)
 
Leka:
Ma nije to,nego ti vlast udrila u glavu! :) :) ;)
Da, da, to je sigurno
Leka:
To je generalno sa svima koji imaju preko 100 postova.Neko postavi jednostavno pitanje ti das odgovor,posle par dana opet isto pitanje samo malo drugacije formulisamo opet das odgovor posle nekog vremena opet jos jednom nova tema isto pitanje,ti das odgovor nesto tipa "potrazi malo" i onda se javi neki marsovac koji je tek pao sa neba koji protestvuje kako se to ponasas i sl. i treba sve da mu objasnjavas zasto si sta napisao.To dosta zamara a i skontas da si napisao 30 postova a nisi nista (novo,pametno,korisno...itd.)rekao pa sledeci put ni ne ulazis u takvo "kolo". :)
Tacno tako, jedno te isto se ponavlja non-stop.
 
Uuu, Leko brate, 'de iskopa ovo, ja sam totalno zaboravio da sam otvorio ovu temu :)

Disk koji mi je pravio najvishe problema...? :? Pa sa opcijeom CD on CD (direktno rezanje) ...hmm.. mozda Windows Xp, jer je nesto bio zeznut fajl driver.cab, a od kada sam preshao na princim CD > ISO > CD nema prepreka.

Alcohol 120% feat. MagicISO 4.9 = nema prepreka :wink:
 
@Faxcool

Skinuo sam MagicIso,simpatican je program samo im zameram sto nisu omogucili da mogu da se citaju pojedinacne sesije sa diska(direktno).

Inace,ni on nije uspeo da napravi image ovog mog problematicnog diska. :)
I onda mi je palo na pamet da poteram CD quality check koji dolazi sa Nerom...pazi ovo:

capture8hz.jpg


A disk nema ogrebotine na sebi i da ludilo bude vece moze da se instalira i igra. :shock:

Uglavnom,misterija-resena. ;)
 

Back
Top