Da li ste ikada plakali zbog filma?

Jesam, puno puta..

Ne znam da li mi ova scena izaziva smeh ili plač..ili i jedno i drugo. Nikada nisam videla film koji ovako slavi život kao ovaj.


OBOZAVAM GA

- - - - - - - - - -

nikako,koliko sam se trudio ni kap nisam pustio... :lol:

iskreno nije mi se dopao film....

ali zato , knjiga i film :sad2: KOLIBA :lol:

aj new zezaj
mene knjiga uopste nije dojmila
prica jeste pretuzna ali mi se knjiga nije dopala
film nisam ni gledala

- - - - - - - - - -

Taj Hachi je tragičan i za plakanje sam po sebi jer je u pitanju vernost jednog psa, a mi, ljudi, smo osetljivi na takve stvari. No, film, kao film je prilično ziheraški i bez nekog kvaliteta. Igrao je na tu kartu simpatičnog i vernog psa i znalo se da će ljudi cmizdriti. Evo, ja bi mogao snimiti jedan dokumentarno-amaterski zapis o psiću iz moje zgrade, i verujem da bi svi koji ga pogledaju, plakali kao kiša.

ako nisi znao, snimljen je po istinitoj prici
o Japancu i njegoovm psu
postoji i spomenik psu
 
I lepa sela kad gine Manda

Meni je svaka scena sa Nikolom Kojom u tom filmu antologijska....

"A nocas ako slusa....."
"One kiss for dead man?"

Itd...

A naravno i Manda je tu genijalan pogotovo sto je sa Peletom, idealna kombinacija, dva kuma Srbijanca kojima je dokurcilo da gledaju klanja preko tv (U Dragojevicevom narativu propagandu) i prijave se za dobrovoljce..

Mnogim velikim glumcima je taj film uloga zivota, cak je i jednom Bati to jedna od vecih uloga..
 
Meni je svaka scena sa Nikolom Kojom u tom filmu antologijska....

"A nocas ako slusa....."
"One kiss for dead man?"

Itd...

A naravno i Manda je tu genijalan pogotovo sto je sa Peletom, idealna kombinacija, dva kuma Srbijanca kojima je dokurcilo da gledaju klanja preko tv (U Dragojevicevom narativu propagandu) i prijave se za dobrovoljce..

Mnogim velikim glumcima je taj film uloga zivota, cak je i jednom Bati to jedna od vecih uloga..
Meni je kod Mandine pogibije za plakanje bila presudna muzika, mislim Marš na Drinu uz onu scenu rešetanja... Pa srce da ti pukne
 
Awakenings (1990) ne znam kako mi je ovo ranije promaklo. Bolje je od svake horor price o zombijima jer su istiniti dogadjaji u pitanju. Jezivo :(

MV5BMjI5NjEzMDYyMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjgwNTg4NjE@._V1_SY1000_CR0,0,746,1000_AL_.jpg
 

Back
Top