Zvucnici i TV

ramzes022

Zainteresovan član
Poruka
236
Potrbna mi je vasa pomoc.Pokusavam da na TV model Samsung iz 2001.godine povezem par dobrih zvucnika kako bih poboljsao ton na samom TV -u. Zvuk nije los ali nema stereo sistema iaKO sam za njega pljuno lepe pare :x :x :x :x ....

Problem je u sledecem : : : Na zadnjoj strani TV-a mam samo SCART do na prednjoj se nalazi AUDIO - IN - VIDEO konektori....

Interesuje me da li se moze na njega prikljuciti neki 2.1 sistem zvucnika (Altec Lansig ili neki malo bolji 2.1)
 
Scart moze biti i ulaz i izlaz, ja koristim za povezivanje sa videom kabl koji je na jednoj strani scart a na drugoj ima video in i out i L i R audio in i L i R audio out u obliku cinca. Nisam nikada probao da to povezem sa zvucnicima, mada ne deluje nemoguce.

On the other hand verovatno si pored tih audio in i video in video i jos jedan konektor to je konektor za slusalice, taj konektor mozes da iskoristis samo sto onda normalno nece raditi zvucnici na tvu. Ovo sam probao da povezem sa stubom i radilo je ok.
 
Pa da to naravno ima smisla ako na zvucnicima postoji samo jedan konektor ali ako ih ima vise to ce da ide malo teze :!: :!:

Glupo je da pazarim zvucnike i da kad dodjem kuci skontam da postoji 1 ili 2 konektora koji nemogu da se utaknu unutra...To sto kazes za slusalice je verovatno tacno ali moram uzeti neku skrnavstinu da probam kako se ne bih ispalio
 

Back
Top