Americka demokratija je pokazala svoje pravo lice

eremita:
Нико нормалан НЕ МОЖЕ да се залаже за смртну казну - уопште ми ниси јасан.






п.с. баш си ме изнервир'о - одох да спавам........
Eto sad.... Niko normalan ne može da radi to što je on radio...


Nego...

Bivši irački predsednik Sadam Husein (69) obešen je danas u Bagdadu u tri sata ujutru po srednjoevropskom vremenu, a poslednje reči koje je, potpuno smiren, izgovorio bile su: „Bog je veliki”. Situacija u iračkoj prestonici za sada je mirna. Nije uveden 24-časovni policijski čas, kao što je bilo učinjeno 5. novembra kada je doneta smrtna presuda Sadamu zbog ubistva 148 ljudi 1982. godine u mestu Dudžail, posle neuspelog atentata na njega. Državna televizija „Irakija” je u početku objavila da su zajedno sa Sadamom pogubljena još dvojica njegovih bliskih saradnika - njegov polubrat Brzan Ibrahim i Avan Hamed al Bandar, nekadašnji šef pravosuđa revolucionarnog suda. Kasnije su, međutim, tri iračka funkcionera to opovrgla i podvukla da je samo Sadam obešen. To je potvrdio u izjavi za televiziju „Irakija” i Muvafak al Bubaje, savetnik za nacionalnu bezbednost, javio je AP.

Sadam je bio pripadnik sunitske zajednice, manjinske u Iraku, koja je bila na vlasti za vreme njegove 35-godišnje vladavine (1970-2003), obeležene represivnim merama prema šiitima i Kurdima, na severu Iraka.

Suniti, koji su ostali verni bivšem vođi, danas pružaju najenergičniji otpor stranim trupama, a predstavnici većinskih šiita imaju većinu u iračkoj vladi i parlamentu.

Savetnik za nacionalnu bezbednost Al Rubaje ispričao je da se Sadam pred pogubljenje, koje je bilo u sasvim iračkoj „izvedbi - bez mešanja Amerikanaca” - „potpuno predao” i nije pružao nikakav otpor. On se jedino otimao prilikom izvođenja iz američkog zatvora, ali se kasnije potpuno sabrao, dodao je Sami al Askari, politički savetnik premijera Malikija.

Sudija je pročitao presudu Sadamu, koji je zatim sa lisicama na rukama, sav obučen u crno, odveden u sobu za pogubljenje.

„Nije imao nikakve zahteve. Nosio je primerak Kurana i rekao da se on dâ čoveku po imenu Bander”, naveo je Al Rubaji i objasnio da ne zna o kome se radi. Neposredno pred smaknuće Sadamu su skinute lisice i upitan je da li želi nešto da izjavi. Odgovorio je da ne želi i ponavljao je molitvu prisutnog sunitskog sveštenika, naveo je dalje Al Askari.

Bivši irački predsednik odbio je da mu se prekrije glava, a pre nego što su mu stavili omču oko vrata uzviknuo je: „Bog je veliki. Nacija će biti pobednik, a Palestina je arapska”, preneo je Al Askari.

Celo pogubljenje su snimili prisutni fotograf i kamerman, ali vlada još nije odlučila da li će materijal biti objavljen.

Juče su Sadama u njegovoj ćeliji posetila dva polubrata, kojima je predao svoje lične stvari, rekao je u telefonskoj izjavi za američku agenciju iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Badi Izat, jedan od Sadamovih advokata. Njima je dao i svoj testament, potvrdio je neimenovani funkcioner iračkog ministarstva odbrane.

Na internetu je u sredu objavljena oproštajna Sadamova poruka, napisana 5. novembra kada je osuđen na smrt, u kojoj kaže da daje život za svoju zemlju u okviru borbe protiv SAD.

U poruci Sadam takođe poziva irački narod da ostavi po strani versku mržnju, koja je dovela do sukoba među Iračanima, i podržao pobunu sunita protiv međunarodnih snaga.

Iračka vlada još nije odlučila o sudbini Sadamovog tela. Jedan od Sadamovih advokata izneo je bojazan da bi mogao biti sahranjen u neobeleženom grobu. Pretpostavlja se da će telo u jednom trenutku biti predato njegovoj porodici, odnosno ćerkama koje žive van Iraka.

Satelitska televizija „Al Arabija” iz Dubaija objavila je da je Sadamova ćerka Ragad predložila da njen otac privremeno bude sahranjen u Jemenu, gde ona živi, dok „Irak ne bude oslobođen”. (Tanjug)
 
jomini:
Takvu osobu, ma ko to bio... Moj eremita...
Strašno je što je to uradila sasvim druga država... A sam čin... Možda da porazgovaramo sa onima za čiju je on smrt odgovoran... Šta bi oni rekli?
Да, ту се, пре свега, покреће питање смртне казне уопште.

Ја сам апсолутно против смртне казне. Без изузетака. Тако, наравно, и за Садама.
 
@ B.A.L. @eremita @Norma Kampl

Имам потребу да скренем пажњу на поделу фашиста и комуниста по питању злочина и крађа. Поређење се може вршити по та два основа, али онда нема потребе да искључите и друге форме друштвеног организовања, посебно овог који је опстао као "најбољи". Данас је ИН бити борац за демократију ! Шта је са злочинима и крађама овог система ? Почевши од момента када је започет комунизам у Русији, преко појаве Мусолинија, Хитлера до дана данашњег. Није тешко замислити број жртава посебно америчке демократије. О крађи, отимачини, силеџијству, не треба трошити речи.
Дакле, све то постоји у сваком друштвеном организовању. Мање или више, разлике нису велике. Демократији се може одати признање за суптилност у односу на комунисте, а фашисти су прецизни, практични и не осврћу се на моралне придике.
Поента је да је проблем у људима - који су ужасно мало еволуирали. Чим им се пружи прилика да добију моћ, узимају је и врло брзо губе разум, и почну да се понашају као Атила, Наполеон, Хитлер, Стаљин или Клинтон, вероватно умишљајући да су богом дати да освајају, владају и кроје.
 
Obersturmfuehrer:
Beograd, 2007. godina
-Siptarski teroristi aktivirali automobil bombu ispred Opstine Novi Beograd. Poginuli 20 ljudi.

sta cemo da kazemo?
ziveo pokret otpora?
ili, mozda
mame im ga siptarske?

Nista najbolje da se useremo u gace, pocnemo da placemo ko ***** i da im ponudimo Srbiju do Ljiga samo da prestanu to da nam rade.

Mnoge zene imaju veca muda od nekih ljudi sa ovog foruma.
 
Cinjenica je da su Iracani najbolje ziveli u svojoj celoj istoriji za vreme vladavine Sadama Huseina

Cinjenica je takodje da je najgori period i vreme najgoreg zivota Iraka ove 3 godine od pocetka agresije Nacisticke Amerike na ovu zemlju

Zato su Suniti ostali verni svome vodji i borice se do konacne pobede i proterivanja americkih nacista iz njihove okupirane zemlje
 
Jerry Ropero:
Nista najbolje da se useremo u gace, pocnemo da placemo ko ***** i da im ponudimo Srbiju do Ljiga samo da prestanu to da nam rade.

Mnoge zene imaju veca muda od nekih ljudi sa ovog foruma.

i, jel vidis povezanost?
isto kao sto iracani postavljaju bombe, tako ce da postavljaju i siptari.
iracani se bore protiv mrskog neprijatelja amerika na njihovoj teritoriji, a siptari protiv mrskog neprijatelja srbije na njihovoj teritoriji.

sto se tice muda, ni ti bas ne mozes da se pohvalis istim :):)
 
Obersturmfuehrer:
i, jel vidis povezanost?
isto kao sto iracani postavljaju bombe, tako ce da postavljaju i siptari.
iracani se bore protiv mrskog neprijatelja amerika na njihovoj teritoriji, a siptari protiv mrskog neprijatelja srbije na njihovoj teritoriji.

sto se tice muda, ni ti bas ne mozes da se pohvalis istim :):)

А извини одакле ти ЗНАШ ШТА ЋЕ ШИПОСИ ДА УРАДЕ, ко ти је јавио, Чеку, Борис, Свиланвић... КО ???
ПОнашаш се као из оног вица: коме је суђено да буде *ебен - и саме му гаће спадају. :roll: :roll: :roll:
 
Obersturmfuehrer:
i, jel vidis povezanost?
isto kao sto iracani postavljaju bombe, tako ce da postavljaju i siptari.
iracani se bore protiv mrskog neprijatelja amerika na njihovoj teritoriji, a siptari protiv mrskog neprijatelja srbije na njihovoj teritoriji.

sto se tice muda, ni ti bas ne mozes da se pohvalis istim :):)


Mesas babe i zabe. Irak je medjunarodno priznata drzava okupirana od Amerike i satelita . Srbija je medjunarodno priznata drzava ciji je jedan deo, pokrajina Kosovo i Metohija okupirana od strane Amerike , satelita i siptarskih terorista. Stoga se paralele ne mogu izvlaciti.

Drugo ja se ne b ojim siptarskih terorista. Ja sam za pravilo ko tebe kamenom, ti njega bombom, ko tebe bombom ti njega zoljom, ko tebe zoljom ti njega tepih bombardovanjem.

Ja znam da se ti bojis, ali nisu svi kukavice kao ti to mora da shvatis. Ima nekih koji nisu spremni da briznu u plac posle prve opaljene puske.
 
Jerry Ropero:
Mesas babe i zabe. Irak je medjunarodno priznata drzava okupirana od Amerike i satelita . Srbija je medjunarodno priznata drzava ciji je jedan deo, pokrajina Kosovo i Metohija okupirana od strane Amerike , satelita i siptarskih terorista. Stoga se paralele ne mogu izvlaciti.

a ti ne vidis malo dalje od nosa...
iz siptarskog ugla, oni imaju 100% pravo na tu teritoriju....


Jerry Ropero:
Drugo ja se ne b ojim siptarskih terorista. Ja sam za pravilo ko tebe kamenom, ti njega bombom, ko tebe bombom ti njega zoljom, ko tebe zoljom ti njega tepih bombardovanjem.
Ja znam da se ti bojis, ali nisu svi kukavice kao ti to mora da shvatis. Ima nekih koji nisu spremni da briznu u plac posle prve opaljene puske.


dobro, junacino, videcemo ko ima muda kada nato krene kroz srbiju.
do tad cu da cekam, a onda cu da te unistim od zajebavanja....
 
wireless:
Pa ne mislim svaka rasprava sa njim je asurdna... zato ko god ulazi sa njim u nekakvu "raspravu" mislim da je caknut
smesno hehe! :-)

naravno da je apsurdna...
pogotovo kada se nema argumenata i inteligencije..ali dobro, navikao sam da me vredjaju cim im nestane argumenata....

besniris:
To se nemoze nikako povezati.Iracani nisu teroristi vec borci za slobodu svoje okupirane zemlje.Dok su tvoji prijatelji siptari krvnici i teroristi najgore vrste.

jedan siptar sigurno sebe ne smatra teroristom.
siptar sebe smatra borcem za slobodu, a srbiju smatra okupatorom.
 

Back
Top