Studije klavira u inostranstvu...

u prag se kazu lako ulazi...
imam sestru koja studira u grazu (iz beca se preselila u graz jer su u becu poceli da naplacuju za jugo-ist. evropu skolarinu, dok je u grazu jos uvek besplatno...samo trosak za zivot...)
ona je na prijemnom imala dosta raznovrsne testove pored nemackog
npr...diktat i puste neki koncert i traze da zapises deonicu za trubu...i to ti kazu nakon sto puste koncert...i harmonija...i poznavanje instrumenata...i to oni sve zovu solfedjo...
nemacki je polagala (mora kad njih da se polaze, druge diplome itd se ne priznaju)...ali ima neki uslov...ne moras odmah da das nemacki, ali moras u prvoj godini (ako te prime)
i naravno klavir...sonata, etida, bach, dva komada (romanticharski i 20. vek...)
prvu kompoziciju sviras celu (po tvom izboru), kasnije te prekidaju...

to je vezano za akademiju u bechu...slicno je i u grazu...samo nema toliko zutih...

p.s. mogu da te povezem sa njom, takodje, svi smo u familiji veoma upuceni, i majka mi je prof.klavira ako ti treba jos informacija...a i ja sam neki profesionalni amater... :)
 
za italiju sam cula da ti ispiti pored klavira nisu teski, ali je zato klavir bas klavir...
za spaniju sam isto cula da je slicno kao u italiji
za rusiju ne treba komentarisati - oni traze sve...jezik ce ti oprostiti...
za nemacku, slicno je kao u austriji
za pariz...tu stvarno treba mnogo...najbolje je pred prijemni ici kod nekog na seminar tamo...(isto se prepocuje i za austriju i nemacku i rusiju)

sto se tice samih studija...u austiriji ne moze da se produzava nista. iznajmljivanje klavira je oko evro do dva na sat...
ali ima jako puno varijanti za iznajmljivanje i otkupljivanje...a i imaju dobre ponude klavira uopste...nije k'o kod nas...
tesko se nalazi stan, pogotovo ako ti stoji na papiru da si srbin...
 
Nadam se da je neko raspolozen da nastavi ovu temu. :)

Ja sam jos u srednjoj skoli (3. godina) i volela bih da posle srednje upisem klavir u inostranstvu. Jedino sto za mene ne postoji mogucnost da placam skolarine... a sa druge strane mislim da postoji velika mogucnost da dobijem negde stipendiju, posto sam dobra.:D
Nemam nigde rodbine u inostranstvu :sad2: ali nemam problema sa studentskim domovima i eventualno nekom porodicom koja bi me primila rasirenih ruku :D
Sigurna sam da postoji neki nacin, ali nemam nikoga kome bih se obratila povodom toga. Ako neko ima iskustva sa ovako necim molim vas da me kontaktirate. :)

Hvala unapred...:):)poz:bye:
 

Back
Top