Malokrvnost

PAWLLE

Poznat
Poruka
7.869
Trenutno se borim sa malokrvnoscu i svim simptomima koji je prate.Probala sam sve lekove koje prve ponude lekari opste prakse i nijedan mi ne odgovara.Takodje i prirodan nacin,tj.putem ishrane daje vrlo slabe rezultate.Nabavila sam"IRON PLUS"i sada ga pijem
pa me interesuje da li neko ima iskustva sa njima ili mozda neki bolji nacin za ovu"napast"-zvanu anemija.
 
kao roditelj imala sam jedan vrlo tezak period kada sam se borila protiv teskog oblika anemije kod mog sina(lekari su bili protiv bilo kakvih lekova)...da ne duzim mnogo,ne znam sta sve nismo probali od prirodnih recepata za ta 3 meseca `borbe`,i na kraju slucajno dodjem do recepta `sirup od bobica zove`(sto nisam ni znala da postoji),i taj sirup u kombinaciji boravak na Zlataru(visina1200m) medju borovima je rezultiralo totalni oporavak.Za svaki slucaj smo tu blagodet koristili mesec dana.Krvna slika je bila fenomenalna.
Sada tim bobicama nije sezona,ne vredi da Vam pisem recept.
U svakom slucaju,zavisi od organizma,Vi probajte druge prirodne recepte,kojih ima puno,mozda Vama budu od pomoci.
Zelim Vam uspesan oporavak
 
PAWLLE:
Trenutno se borim sa malokrvnoscu i svim simptomima koji je prate.Probala sam sve lekove koje prve ponude lekari opste prakse i nijedan mi ne odgovara.Takodje i prirodan nacin,tj.putem ishrane daje vrlo slabe rezultate.Nabavila sam"IRON PLUS"i sada ga pijem
pa me interesuje da li neko ima iskustva sa njima ili mozda neki bolji nacin za ovu"napast"-zvanu anemija.
Sta tacno ne odgovara kod toga sto ponude lekari ?I koliko dugo uopste lecis anemiju?
Tema ...pre postavljanja pitanja obavezno p[rocitati...
 
pre nego što počneš da piješ lekove - da li si neuhranjena?

ja sam se godinama mučila sa anemijom, pila oligovit, ferofolic, sokove od cvekle, i sve i svašta i lekari mi nikada nisu rekli da ja jednostavno imam premalo kg. tek nakon nekoliko godina kada sam "nabacila" kilograme (sada izgledam normalno - 53 kg), krvna slika mi se popravila i gvožđe mi je super. tek kada sam otišla kod privatnog ginekologa radi prebacivanja na druge kontraceptive, i razgovarala sa njom o kilaži i ishrani i svemu tome, ona mi je rekla da sam bila anemična prosto zbog neuhranjenosti. i da je anemija ozbiljna stvar. Od nje te hronično boli glava, malaksala si, neretko te bole mišići, ume da boli i želudac, a sve zbog toga što nemaju dovoljno kiseonika. sad mi ne pada na pamet da se vraćam na tu kilažu, iz prostog razloga - zdravlje mi je najvažnije. sve ovo sam napisala i za tebe - za slučaj da je ovo problem i u tvom slučaju, ali i kao opomenu onima koji drže rigorozne dijete.
 
Ja sam takodje bila anemicna usled neuhranjenosti, serumsko gvozdje mi je bilo oko 4,1 ( ref:7-27).Meni je pomogao "Foliron" - gvozdje+folna kiselina+vitamin C. I za prirodne preparate, tipa cvekla+ limun, bitno je da se uz izvor gvozdja uzima i namernica bogata vitaminom C, jer on poboljsava adsorpciju gvozdja.
 
Ja sam primala inekcije. Od hrane mi je pomoglo konjsko i ždrebeće meso, ovsene pahuljice. Može čaj od koprive, kapi od koprive. Imala sam gvožđe 2, posle inekcija i konjskog mesa podigla sam i više nemam tih problema .
 
dr:
Sta tacno ne odgovara kod toga sto ponude lekari ?I koliko dugo uopste lecis anemiju?
Tema ...pre postavljanja pitanja obavezno p[rocitati...
U svakom slucaju hvala svima na savetima.Od lekara sam dobijala "ferogradument","heferol" i neki sirup,ali mi je od svih njih lose,vrtoglavica,glavobolja itd..Inace godinama lecim anemiju sa trenutnim poboljsanjima koja su kratkog daha,tj.ako krvnu sliku ne kontrolisem godisnje primetim po simptomima umora,glavobolje,bezvoljnosti itd..da je vreme za "doping"lekovima.
p.s.nemam probleme sa kilazom.
 
savetujem ti da odes kod hematologa. iz obicne analize KS ne moze da se vidi sta je uzrok tvojoj malokrvnosti. postoje mnogo kompleksnije analize. tada ces dobiti adekvatnu terapiju.
 
PAWLLE:
U svakom slucaju hvala svima na savetima.Od lekara sam dobijala "ferogradument","heferol" i neki sirup,ali mi je od svih njih lose,vrtoglavica,glavobolja itd..Inace godinama lecim anemiju sa trenutnim poboljsanjima koja su kratkog daha,tj.ako krvnu sliku ne kontrolisem godisnje primetim po simptomima umora,glavobolje,bezvoljnosti itd..da je vreme za "doping"lekovima.
p.s.nemam probleme sa kilazom.
Topla preporuka za Tothema preparat, sjajan, ne daje mucnine, odlicno se podnosi a rezultati su zaista fantasticni u kratkom vremenskom roku.
 
Mi ne znamo nista o9 ovoj osobi niti njenom stanju niti vrsti anemije ni uzrocima iste, pa je vrlo nezahvalno bilo sta joj uopste preporuciti, posebno od lekova. Malokrvnosti ima na desetine razlicitih vrsta i svaka se leci drugacije - ishod malokrvnosti u klinickoj slici je uvek slican ali uzroci i lecenje nisu, pa odgovarati na ovako postavljeno pitanje zaista nije ni moguce u granicama postovanja zakonitosti dobre medicinske prakse. Anemija uzrokovana nedostatkom gvozdja leci se na jedan nacin, anemije uzrokovane padom hemoglobina na drugi, anemije sa malim br eritrocita i niskim hematokritom na treci itd, a svaka od njih u svojoj pozadini krije drugaciji mehanizam i uzrok nastanka koji treba ukolniti ili o njemu voditi racuna prilikom lecenja. Anemije se lece dugotrajno (ukoliko se lece farmakoterapijski) sto ce reci ne manje od 3-4 meseca kontinuirano, ponekad i 6 meseci ili godinu dana - kontinuirano!
Dakle, zbog svega navedenog jasno je da je nemoguce dati nikakav sud, niti procenu, niti stav pa ni eventualnu pretpostavku sta bi od terapije bilo delotvorno kada se pitanje ovako postavi - zato i postoji tema "Pre postavljanja pitanja obavezno procitati" ali pretpostavljam da je tih 2 truda svima suvisni gubitak dragocenog vremena......?
 
P.s. Jos da dodam i to da nasi hematolozi (cast izuzetcima) posebno anemije sa niskim gvozdjem ne dozivljavaju uospte previse ozbiljno iz nekog razloga i po pravilu se ne drze svetskih protokola o lecenju anemije u kontinuitetu vise meseci, kao i preporuke da kod zena sa jakim menstrualnim krvarenjima cak i posle izlecenja ili poboljsanja zadrze po pravilu davanje preparata gvozdja SVAKI PUT nakon ciklusa dve nedejle kako se depoi gvozdja ne bi praznili. Na taj nacin ne postujuci ove preporuke, lekar dovodi pacijenta u situaciju da ne samo ne otkriva poreklo anemije vecje i neadekvatno leci po 15 dana do mesec dana i onda pravi kontrolu krvne slike koja naravno ne daje nikakvu bitnu promenu a terapija se prekida na desetinu ili vise dana pa se po (losim) dobijenim kontrolnim rezultatima onda krece iz pocetka, sto je gubitak ucinjenog i gubitak kako zivaca pacijenta tako i dragocenog vremena. Raditi procenu stanja pacijenta lecenog farmakoterapijski od anemije bez KONTINUIRANOG lecenja od NAJMANJE 3-4 meseca je BESMISLENO i medicinski potpuno pogresno.
 
PAWLLE:
U svakom slucaju hvala svima na savetima.Od lekara sam dobijala "ferogradument","heferol" i neki sirup,ali mi je od svih njih lose,vrtoglavica,glavobolja itd..Inace godinama lecim anemiju sa trenutnim poboljsanjima koja su kratkog daha,tj.ako krvnu sliku ne kontrolisem godisnje primetim po simptomima umora,glavobolje,bezvoljnosti itd..da je vreme za "doping"lekovima.
p.s.nemam probleme sa kilazom.

Da nebi imala te nezeljene efekte, probaj, uz saglasnost lekara najnoviji preparat u kome je gvozdje vezano za proteine u vidu kompleksa i ne izaziva mucninu. Preparat se Zove LACHEMA, u ampulama je i pije se sa sokom i cajem. Bioloska raspolozivost mu je mnogo puta veca od Heferola i ne daj Boze Ferogradumenta. 8-) Naucno dokazano u svim zemljama EU, a i jeftin je
 
analiticar:
Da nebi imala te nezeljene efekte, probaj, uz saglasnost lekara najnoviji preparat u kome je gvozdje vezano za proteine u vidu kompleksa i ne izaziva mucninu. Preparat se Zove LACHEMA, u ampulama je i pije se sa sokom i cajem. Bioloska raspolozivost mu je mnogo puta veca od Heferola i ne daj Boze Ferogradumenta. 8-) Naucno dokazano u svim zemljama EU, a i jeftin je

...je li 100% prirodan? :)
 
WithdrawnWater:
Mi ne znamo nista o9 ovoj osobi niti njenom stanju niti vrsti anemije ni uzrocima iste, pa je vrlo nezahvalno bilo sta joj uopste preporuciti, posebno od lekova. Malokrvnosti ima na desetine razlicitih vrsta i svaka se leci drugacije - ishod malokrvnosti u klinickoj slici je uvek slican ali uzroci i lecenje nisu, pa odgovarati na ovako postavljeno pitanje zaista nije ni moguce u granicama postovanja zakonitosti dobre medicinske prakse. Anemija uzrokovana nedostatkom gvozdja leci se na jedan nacin, anemije uzrokovane padom hemoglobina na drugi, anemije sa ]

Zaista se izvinjavam sto sam povrsno predstavila svoj problem.Imam 38god.i u pitanju je anemija sa padom hemoglobina.Tacno je da su obilna mesecna krvarenja uzroci mog problema,kao sto je tacno i to da sam dobijala samo kratkorocne terapije.Jedno od ponudjenih resenja bilo je da idem na hormonsku terapiju da bi se krvarenja smanjila.To sam jednostavno odbila,ako sam istrpela do sada istrpecu i ovaj ostatak do klimaksa.Ovde sam pokusala jednostavno dobiti savet kako i na koji nacin doci do podnosljivijih lekova koji ce na "duzi"rok popraviti stanje krvne slike,a da pri tom nemam sve one grozne simptome koje sam ranije navela prilikom njihovog koriscenja.
 
Dakle bar 3 meseca KONTINUIRANE svakodnevne terapije (Tothema ili Lachema pretpostavljam da je to vcrlo slicno ako ne isto? Analiticar, sta kazes?) sa 2 -3 ampule dnevno. Nakon toga provera krvne slike. Ukoliko se krvna slika popravi, posle toga svaki mesec bar nedelju dana a idealno dve nakon menstruacije po jedna ampula dnevno za odrzavanje depoa gvozdja). Ovo sve vazi ukoliko je gvozdje nisko (ukoliko krvarenja jesu uzrok tome verovatno jeste). I jos da dodam, imate 38 godina - verujte da do klimaksa mozete imati jos 10 i vise godina, to uopste nije malo za stav 'izdrzacu' - ne radi se o par dana ili meseci. Ukoliko hormonski (kontraceptivima) mogu da se smanje krvarenja i tako spreci hronicna malokrvnost - ucinicete sebi samo uslugu ako se odlucite za to. Pozdrav
 
Tothema je proizvod francuskog proizvodjaca-LA CHEMA..... Inace, gvozdje je vezano za prirodne proteine i postepeno se oslobadja iz depoa proteina....Moja greska u koracima...
 
analiticar:
Tothema je proizvod francuskog proizvodjaca-LA CHEMA..... Inace, gvozdje je vezano za prirodne proteine i postepeno se oslobadja iz depoa proteina....Moja greska u koracima...

...sory zbog komentara...setila sam se onih silnih reklama za vitamine i minerale u kojima se tvrdi da su 100% prirodni....a ja jos ne videh stabla sa vitaminskim ili mineralnim pilulama :)
 
WithdrawnWater:
Pa ni ne kazu da su pilule prirodne, nego da su vitamini u njima prirodni, tj da nisu sintetisani hemijskim putem.

W.W. ako sam dobro informisana dopune koje covek pravi nisu ni blizu ravne prirodnim proizvodima i obicno ne odgovaraju ljudskom organizmu...slusala sam jednog strucnjaka koji je to slikovito objasnio kao pokusaj da se brava otvori pogresnim kljucem....obicno se zavrsi tako da se razvali brava. Elementi u procesu izvlacenja i podvrgavanja frakciji postaju u najvecem broju slucajeva bezvredni, cak toksicni. Telo moze najefikasnije da upotrebi vitamine i minerale koji se konzumiraju zajedno sa svim drugim hranljivim sastojcima iz hrane. Danas postoji tehnologija koja u laboratoriji moze da stvori psenicno zrno - svaka hemijska komponenta moze se napraviti kao duplikat ali ako se to zrno posadi nece rasti. Psenicna zrna uzeta iz grobnica starih nekoliko hiljada godina proklijace ako se posade u zemlju - koji je to sastojak koji nedostaje sintetizovanoj psenici? ... o.k. telo ima neki zakon minimuma i sve sto je visak pa i vitamini koje uzima sa hranom eliminisu se kao toksicni otpad. Kad uzima sintetizovane dopune one su tek visak osim ako nije na najdevitalizovanijoj, najpreradjenijoj, najdenaturisanijoj ishrani koja se moze zamisliti ili ima neki ozbiljniji problem...a te reklame o 100% prirodnim vitaminima i mineralima su zabranjene u vecini zemalja, mislim da je skoro bilo na TV-u da ce ih zabraniti i kod nas
 
Malo si skrenuo sa teme, naravno da je najbolje unositi ono sto je potrebno organizmu preko hrane medjutim sustina price je da se anemija ne moze izleciti poboljsanjem ishrane, za to ipak moraju da se koriste lekovim i to minimum 6 meseci.
 
meni je draga osoba obolela od kancera debelog creva, osnovna laboratorija se kontroliše pred svaku hemoterapiju i predposlednji put krvna slika je bila oko 3 miliona, hemoglobin oko 8,pre operacije hemoglobin je bio 2, lekari su se čudili kako je uopšte živ, ali da ne skrećem sa teme, rekli su mu da pije totemu. U pakovanju ima 10 ili 12 ampula nisam sigurna i on je ispio skoro sve odn. ostale su dve ampule. Krva slika na poslednjem pregledu bila je 5,nešto miliona a hemoglobin se popeo na 10. Znači da deluje i treba je koristiti. Pozdrav svima i dobro zdravlje vam želim.
 
WithdrawnWater:
Pa ni ne kazu da su pilule prirodne, nego da su vitamini u njima prirodni, tj da nisu sintetisani hemijskim putem.


Ma, draga koleginice, upravo se uvodi zakon u reklamranje i promet pomocnih lekovitih sredstava. Ukida se pojam Sredstva opste upotrebe....
Ne moze se neki proizvod neadekvatno reklamirati, tipa da je vitaminski proizvod prirodan, kada se vitamini vise uopste ne izoluju iz prirodnog materijala vise, izuzev cijanokobalamina, jer bi proizvod bio jako skup i to bi bilo neisplativo, kada se sa druge strane vitamin C moze sintetisati iz glukoze za nekih 2-3 sata. Cak i americka farmakopeja u monografijama vitamina deklarira da je vitamin taj i taj hemijske strukture... dobijen procesom sinteze!
Moguci prirodni proizvodi su eventualno ekstrakti koji sadrze kolicinu vitamina znatno nizu od potrebne dnevne doze.
Valjda ce i u nasoj zemlji proizvodnja i promet lekova i pomocnih lekovitih sredstava postati nacionalni zadatak, a ne predmet bogacenja raznih mafijasa!
 
Slazem se da se sve mora propisno reklamirati i da ono sto se reklamira mora da odgovara istinitom svojstvu preparata. A i nevezano za to, uopste sam protiv reklamiranja bilo kakvih medicinskih preparata (da ne kazem lekovitih substanci) ukljucujuci tu i vitamine kao i pomocna lekovita sredstva drugih namena. To samo uslovljava da ljudi gutaju sve i svasta na svoju ruku i bez odlaska lekaru, pri cemu se i gubi dragoceno vreme a i neadekvatno tretiraju mnoga stanja i bolesti.....
 

Back
Top