Za koje se koalicije zalažete

Рабин

Zainteresovan član
Poruka
153
Očekujem i žarko želim da se na sledećim parlamentarnim izborima pojavi nova narodnjačka koalicija čiju okosnicu čine : DSS i RS (Demokratska stranka Srbije i Robijaška stranka) a podrušku pružaju ostale manje stranke kao NS, NSPD (Nacionalsocijalistišepartaj Dojčlands), SSJ, SPS i ostale jurišničke stranke i paravojne organizacije

Novoosnovana Robijaška stranka je ovih dana izrazila svoje neslaganje sa stavovima potpredsednika SRS Nikolića i pružila punu podršku Koštunici i njegovom ministru Stojkoviću, kao i ostalim svojim koalicionim partneriima iz ove vlade.

U svojim prvim javljanjima i obraćanjima javnosti ispoljena je politička trezvenost pod uticajem svog idejnog i političkog patrona, gospodina predsednika Vlade Republike Srbije.

Osuðenici iz Niša kažu da nije u redu da SRS njima trguje, reagujuæi na izjavu Tomislava Nikoliæa da æe radikalski poslanici glasati za Zakon o amnestiji, pod uslovom da uz osuðenike budu abolirani i jataci Ratka Mladiæa.

"Malo nas brine njihova ucena, pošto oni, ne samo da ucenjuju drzavu, nego na neki naèin ucenjuju i nas. Oni traže od države da se amnestiraju jataci Ratka Mladiæa koji su ga štitili, skrivali, ili veæ šta su radili, a koji nisu ni osuðeni, što je nemoguæe. Mislimo da nije u redu da se vrši trgovina preko nas, osuðenih lica, ipak je nas više hiljada, koji èekamo tu amnestiju, naspram tih nekoliko jataka", kaže osuðenik iz Niša.

Osuðenici iz Sremske Mitrovice kažu da ih uopšte ne zanima to što radikali izjavljuju. "U principu, mi nemamo nikakvu reakciju, niti nas uopšte zanima šta radikali traže, ili šta ne traže. Nas samo zanima ono što je ministar pravde, Zoran Stojkoviæ obeæao, odnosno, praktièno iza toga stoji cela Vlada Srbije. Oni imaju potrebnu veæinu u Skupštini Srbije da izglasaju taj zakon, znaci, radikali njima uopste ne trebaju da bi se izglasao taj zakon. Najbitnije je da gospodin Predrag Markovic zakaže sednicu Skupštine Srbije na kojoj æe se izglasati Zakon o amnestiji", kaže osuðenik iz Sremske Mitrovice.

Pa da vide da li mogu da pobede SRS!
 
Jedna uspesna koalicija........

trademarks064qn3.jpg


+

trademarks074ke3.jpg



I druga................


trademarks117vu3.jpg


+

trademarks063fw9.jpg
 
*BILJA*:
Vec sam napisala na jednoj drugoj temi, koalicija DSS-a i SRS- bila bi najveci dobitak za Srbiju.
Ne bih imala nista protiv da to bude i postizborna koalicjija.
Meni je Kostunica vise nego OK, zaista!
I ja mislim da bi tako nešto bilo najpovoljnije. Tako se nešto sad pokušava postići u Austriji između Narodnjaka i Socijalista, mada to ne ide baš glatko...
 
DeteSunca:
I ja mislim da bi tako nešto bilo najpovoljnije. Tako se nešto sad pokušava postići u Austriji između Narodnjaka i Socijalista, mada to ne ide baš glatko...
A u sta ubrajas SRS u narodnjake ili u Socijaliste?
Oni u najboljem slucaju mogu da se porede sa Hajderom mada je i on za njih light.
Inace sad sam iznenadio ovim tvojim postom nisam mislio da imas takva "retrogradna" razmisljanja citajuci ono sto si pisao ranije.
 
Ja mislim da bi Vesna civava Rivas i Era Ojdanic trebali da dobiju neko mesto u vlasti za doprinos radikalskoj kampanji makar kao savetnici za kulturu.Dok bi za ministrku mogla da bude izabrana Viki iz boljeg Zivota ima narod lepa secaja na nju a i ona legendarna frizura je jos tu a bosanski armonikas bi mogao da bude direktor narodnog muzeja ili barem filharmonije.
 
Рабин:
Očekujem i žarko želim da se na sledećim parlamentarnim izborima pojavi nova narodnjačka koalicija čiju okosnicu čine : DSS i RS (Demokratska stranka Srbije i Robijaška stranka) a podrušku pružaju ostale manje stranke kao NS, NSPD (Nacionalsocijalistišepartaj Dojčlands), SSJ, SPS i ostale jurišničke stranke i paravojne organizacije

Novoosnovana Robijaška stranka je ovih dana izrazila svoje neslaganje sa stavovima potpredsednika SRS Nikolića i pružila punu podršku Koštunici i njegovom ministru Stojkoviću, kao i ostalim svojim koalicionim partneriima iz ove vlade.

U svojim prvim javljanjima i obraćanjima javnosti ispoljena je politička trezvenost pod uticajem svog idejnog i političkog patrona, gospodina predsednika Vlade Republike Srbije.

Osuðenici iz Niša kažu da nije u redu da SRS njima trguje, reagujuæi na izjavu Tomislava Nikoliæa da æe radikalski poslanici glasati za Zakon o amnestiji, pod uslovom da uz osuðenike budu abolirani i jataci Ratka Mladiæa.

"Malo nas brine njihova ucena, pošto oni, ne samo da ucenjuju drzavu, nego na neki naèin ucenjuju i nas. Oni traže od države da se amnestiraju jataci Ratka Mladiæa koji su ga štitili, skrivali, ili veæ šta su radili, a koji nisu ni osuðeni, što je nemoguæe. Mislimo da nije u redu da se vrši trgovina preko nas, osuðenih lica, ipak je nas više hiljada, koji èekamo tu amnestiju, naspram tih nekoliko jataka", kaže osuðenik iz Niša.

Osuðenici iz Sremske Mitrovice kažu da ih uopšte ne zanima to što radikali izjavljuju. "U principu, mi nemamo nikakvu reakciju, niti nas uopšte zanima šta radikali traže, ili šta ne traže. Nas samo zanima ono što je ministar pravde, Zoran Stojkoviæ obeæao, odnosno, praktièno iza toga stoji cela Vlada Srbije. Oni imaju potrebnu veæinu u Skupštini Srbije da izglasaju taj zakon, znaci, radikali njima uopste ne trebaju da bi se izglasao taj zakon. Najbitnije je da gospodin Predrag Markovic zakaže sednicu Skupštine Srbije na kojoj æe se izglasati Zakon o amnestiji", kaže osuðenik iz Sremske Mitrovice.

Pa da vide da li mogu da pobede SRS!

Мислим да си ти један врло злонамеран лик.
 
_Milanche_:
A u sta ubrajas SRS u narodnjake ili u Socijaliste?
Oni u najboljem slucaju mogu da se porede sa Hajderom mada je i on za njih light.
Inace sad sam iznenadio ovim tvojim postom nisam mislio da imas takva "retrogradna" razmisljanja citajuci ono sto si pisao ranije.
Ne bih ja to nazvao retrogardnim razmišljanjem. Ni jedni ni drugi mi nisu oličenje neke pameti i sposobnosti, ali ne bi skakali jedni drugima za vratove svake sekunde. Kad već ne možemo imati sposobnu vladu, onda neka imamo stabilnu.
Zbog čega ti misliš da je to tolika nenormalnost?
 
DeteSunca:
Ne bih ja to nazvao retrogardnim razmišljanjem. Ni jedni ni drugi mi nisu oličenje neke pameti i sposobnosti, ali ne bi skakali jedni drugima za vratove svake sekunde. Kad već ne možemo imati sposobnu vladu, onda neka imamo stabilnu.
Zbog čega ti misliš da je to tolika nenormalnost?
Zbog toga sto ta vlada nece liciti ni na sta niti ce moci ista pozitivno da uradi.
Kostunica (o kojem jeste da nemam neko misljenje ali je cinjenica da on radi mnoge dobre stvari) ce biti potpuno blokiran da uradi ista a posebno od strane medjunsrodne zajednice ako bude u vladi sa radikalima.
Jedino sto od takve vlade mozem ocekivati jesu razne retrograne ideje koje ce sprovoditi na nama ovde(tipa pronalazenja anti-srba,izbacivanja darvina iz skkola,ukidanje nastave informatike) i sigurno pogorsanje polozaja srba u okolnim zemljama zbog nemilosti u kojoj ce se naci vlada u Srbiji.
Zbog toga svega Kosta i nece ici u koaliciju sa radikalima a zbog toga to nije uradio ni 2003.
 
ako stvarno mislis da je neka sreca imati "stabilnu vladu" ma kakva ona bila onda ti mogu reci da mnogo gresis.
Recimo vlada Nemacke 1941 je bila vrlo stabilna pa onda vlada Srbije za vreme Milosevica pa nisam siguran su nekog usrecile.
Mislim da je ova prothodna Kostina vlada bila manje stabilna a da je bila bolja.
 
Nijedna današnja opcija na žalost nije nešto u šta bi se moglo bezuslovno vjerovati. Pristalica sam koalicija koje će raditi u interesu jačanja nacije i suprostavljanju današnjoj politici zla koju plasiraju pojedini zapadni centri moći. Trenutno najbolja varijanta u postizbornoj koaliciji bi mogla biti SRS - SPS i eventualno zdravi dio DSS ali bez Koštunice. Samo jedna čvrsta i odlučna vlada, i isto tako i čvrsta i odlučna politika mogu Srbiju podići iz ambisa u koji sada pada. Stabilna vlada koja djeluje za interese naroda jeste ono što će ojačati zemlju, nestabilne koalicije samo nastavljaju politički cirkus sa aferama, optužbama, kriminalnim aktivnostima , ucjenama i toliko toga drugog.
Jedina opasnost kod ovoga je činjenica da kada jedna država formira istinsku narodnu vlast i kada krene u ubrzani napredak , jačanje i ekspanziju moći, onda se svi protivnici tog naroda i njegovog jačanja udružuju u koaliciju da bi zaustavili napredak. Centri moći kojima ne odgovara stabilnost i snaga nekog naroda ne biraju sredstva kako će ga spriječiti u tome, preko rata, sankcija, ili sa kolaboracionističkim elementima, u našem slučaju tzv demokratskim i liberalnim snagama.
 
Залажем се за НАРОДЊАЧКИ БЛОК !

ДСС У КОАЛИЦИЈИ СА НОВОМ СРБИЈОМ
БЕОГРАД – Председник демократске странке Србије (ДСС) Војислав Коштуница предложио је данас Главном одбору странке да донесе одлуку о предизборној коалицији са Новом Србијом.

Коштуница је рекао да је Предедништво ДСС одлучило да на листи ДСС-Нова Србија-Војислав Коштуница буду и кандидати Јединствене Србије и Српског демократског покрета обнове.

Лидер Нове Србије Велимир Илић изјавио је данас да је та странка једногласно донела одлуку о изласку на парламентарне изборе и да је прихватила споразум о заједничком наступу са Демократском странком Србије.

„Нова Србија је прихватила да у оквиру своје квоте од 30 одсто посланичких мандата одреди известан број места за кандидате Јединствене Србије и Српског демократског покрета обнове”, рекао је Илић после седнице Главног одбора те странке одржане у Чачку.

„Наш циљ је да Војислав Коштуница поново буде премијер јер је радио добро и направио одличне резултате, а посебан успех је постигао обједињавањем већине политичких опција око новог устава”, истакао је он.


Фонет – Танјуг
 

Back
Top