Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto se tice GSPa, a prema polumaratonu koji se danas odrzava - promena uopste nema :roll:

Pa ipak, ocigledno je da ih ima... spisak je skoro pa beskonacan. Pomoglo je obavestenje na RTSu (koji nije zaduzen za lokalni prevoz), gde su napisali otprilike... da u centar necemo doci. Neke linije su cak podeljene na dva dela.
Za par sati bi trebalo da se sve vrati na uobicajeno stanje.

Uopste mi nije jasno gde je trasa polumaratona. Mislio sam da je samo na Novom Beogradu... ali to nije tacno.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...aobracaju-tokom-beogradskog-polumaratona.html
 
Poslednja izmena:
jel ste primetili da smo dobili nove "bilborde"?
IMG_20171205_175350.jpg
videh u 6ici jutros a veceras i u sedmici. doduse, oba su bila spanci. mozda ih jos nisu ubacivali u ceske tranvaje. nisam primetila a mozda nisam dovoljno obratila paznju na validatore u autobusima.
 
U Politici sam video obavestenje da ce od sutra (kako je i bilo najavljeno) da bude 5 saobracajno upotrebljivih traka na Brankovom mostu.
Smer ka NBG ce da postane normalan i nece vise da bude prelazenja u suprotan smer.
Smer ka centru ce da ima dve 'obicne' trake a zuta/gsp traka ce da ostane zauzeta radi rekonstrukcije do nepoznato kada.

Trebalo bi da protocnost bude bolja jer u smeru ka gradu do sada nije moglo da se mrdne - udjes u traku pa tek na kraju izadjes. Svako cukanje je bilo kriticno.

Ne znam da li su u tekstu pomenuli, ali trebalo bi da se vrati u upotrebu gsp stanica na samom pocetku mosta.
 
U Politici sam video obavestenje da ce od sutra (kako je i bilo najavljeno) da bude 5 saobracajno upotrebljivih traka na Brankovom mostu.
Smer ka NBG ce da postane normalan i nece vise da bude prelazenja u suprotan smer.
Smer ka centru ce da ima dve 'obicne' trake a zuta/gsp traka ce da ostane zauzeta radi rekonstrukcije do nepoznato kada.

Trebalo bi da protocnost bude bolja jer u smeru ka gradu do sada nije moglo da se mrdne - udjes u traku pa tek na kraju izadjes. Svako cukanje je bilo kriticno.

Ne znam da li su u tekstu pomenuli, ali trebalo bi da se vrati u upotrebu gsp stanica na samom pocetku mosta.


ne vidim razliku
i do sada je u smeru ka gradu bilo dve trake samo sto se jedna prebacivala na suprotnu stranu a sad nece.
u sustini protok ka NB-u ce biti bolji jer sad radi punim kapacitetom sa sve 3 trake.
protok ka centru je i dalje isti u dve trake
 
ne vidim razliku
i do sada je u smeru ka gradu bilo dve trake samo sto se jedna prebacivala na suprotnu stranu a sad nece.
u sustini protok ka NB-u ce biti bolji jer sad radi punim kapacitetom sa sve 3 trake.
protok ka centru je i dalje isti u dve trake

Nesto zadrzavanja jeste, mada nije veliko. Jedno je kad jurnes pravo sa semafora, drugo je kad malo krenes, pa se prestrojis, pa nastavis, pa se vracas.
Automobili jos tako tako, ali za autobuse je bila razlika.

Za smer ka NBG je jasno.
Ne zna se da li ce zuta traka zvanicno da vazi, da li je ona stanica prevoza zasigurno opet otvorena... :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top