najvisi vozac

Ne zna ti ni ja tačno ali se sećam da sam jednom negde pročitao kao zanimljivost da je neki test vozac u ne znam kojem timu visok 195 i da su pravljene posebne izmjene u bolidu da bi on stao u njega. I mene to odavno zanima trazio sam ovu vijest ali nisam mogao da je pronadjem pa ako neko zna neka podijeli sa nama
 
k0$+@:
Jadan ja :cry: 196cm :cry: visina mi uvek pravila problem oko autmobila generalno, nemogu bas u svaki komotno da udjem, ali Audi S4 mi je super :grin:
He, he, ja sam 2m i nisam mogao auto da nadjem za sebe. Prvo probam da udjem pa tek onda gledam limariju i motor. Kad je moj cale ugledao Omegu uzviknuo je: Ovo probaj!
 
King 7:
He, he, ja sam 2m i nisam mogao auto da nadjem za sebe. Prvo probam da udjem pa tek onda gledam limariju i motor. Kad je moj cale ugledao Omegu uzviknuo je: Ovo probaj!

Znam brate tako je i meni, svidi mi se nesto i onda **** udjem i nemogu da okrenem volan od kolena. Meni je samo frka kad vozim troje njih, jadan onaj ko sedne iza mene i ovako mi je sediste izvuceno do kraja. Imam ortaka koji vozi motor iskljucivo zato sto auto u koji on moze da udje komotno kosta ga previse. Doduse on ja 207cm

Bas mi je smesna ta scena s caletom i Omegom, al sta ces kad smo ko bandere. :lol:
 
A to sa volanom i kolenima je posebna prica. Resio ja jednom da probam Ficu. Da ne pominjem opet kolena i volan, probah da ubacim u brzinu kad ono - mali prostor u delu gde su pedale tako da nisam mogao da stisnem kvacilo i kocnicu u isto vreme. Ako stisnem prvo kvacilo - nema mesta od leve noge da stisnem i kocnicu. Dobro, nekako sam se borio sa pedalicama ali zato je prva znacila da se rucica menjaca zavlaci ispod kolena. Ma ludilo, jos bila zima pa zamaglila stakla. 'bem ti auto 'vaki... Kad sam izasao zamalo nisam pljunuo ficu koliko sam poludeo. Moj brat imao neki gadan fiks da vozi ficu a ja sam je tad provozao i nikad vise.
 
King 7:
A to sa volanom i kolenima je posebna prica. Resio ja jednom da probam Ficu. Da ne pominjem opet kolena i volan, probah da ubacim u brzinu kad ono - mali prostor u delu gde su pedale tako da nisam mogao da stisnem kvacilo i kocnicu u isto vreme. Ako stisnem prvo kvacilo - nema mesta od leve noge da stisnem i kocnicu. Dobro, nekako sam se borio sa pedalicama ali zato je prva znacila da se rucica menjaca zavlaci ispod kolena. Ma ludilo, jos bila zima pa zamaglila stakla. 'bem ti auto 'vaki... Kad sam izasao zamalo nisam pljunuo ficu koliko sam poludeo. Moj brat imao neki gadan fiks da vozi ficu a ja sam je tad provozao i nikad vise.

Ma daj bre kakav fica, i ja probao, kao ortak nesto ma mozes ti to, isti problemi. Prvo mi trebalop pola sata da udjem a kad sam usao bio haos. Posle sto metara sam ugasio o\auto stai izaso i pozvao taxi. Tad i nikad vise ni fica a ni peglica, nedolaze u obzir.
 
Ma navikne se sve sta vam je bre, evo verovatno i mene primate u klub BANDERA hehe 193,5 cm. Nisam bas imao toliko problema da ne mogu da vozim, a vozio sam svasta malo to smesno izgleda kad vozim pitaju ? sto si onako zguren i ostalo ne shvataju ljudi da ako odmaknem sediste do kraja ne mogu isto i sa naslonom da uradim, jer onda ne mogu da dohvatim volan, kao neki sto sediste postavljaju u lezeci polozaj ta kategorija ljudi mi nikad nije bila jasna :). A vjerovatno najgore resena stvar sto moze da bude kod dundjerskih auta ako ovako mogu ih nazvati jeste visoko sediste i veliki volan najgora kombinacija za nas velike ljude, ovde izdvajam podkategoriju (DUGONOGIH) u koje ja spadam mada opet navikne se covek :) pozdrav za kolege
 
hehe.. meni se desilo da zapnem za papuchicu da ne mogu da dohvatim :lol:
uglavnom su mi taman.... mada.. ne volim mnogo prostora.... recimo van ne volim da vozim.... shto retko i chinim.... nekako mi je promaja :D
al za vas je ko izmiashljen....
 
Ne znam šta da vam kažem, ali mislim da je maksimalna visina koja smatra standardnom pri dizajniranju kola je 186 ili 188, tako da vam ostaje da naručite specijalni model ili se snalazite. Što bi se reklo niste po standardu. :)
 
Ta epizoda sa ficom je bila u fazonu - umrecu a necu probati. Mnogo sam se bolje osecao u onim autima iz luna parka. Sto se tice standarda pri dizajniranju, to je verovatno slucaj sa vecinom automobila srednje klase i malim gradskim kolima. Kreatori kola sa vecom kubikazom misle na sve: stelujuci volan i sedista pa sam tako bez problema seo u Audi, novi BMW i Volvo.
Livija, ti nisi mogla da dohvatis pedale? U kom autu?
 
King 7:
Ta epizoda sa ficom je bila u fazonu - umrecu a necu probati. Mnogo sam se bolje osecao u onim autima iz luna parka. Sto se tice standarda pri dizajniranju, to je verovatno slucaj sa vecinom automobila srednje klase i malim gradskim kolima. Kreatori kola sa vecom kubikazom misle na sve: stelujuci volan i sedista pa sam tako bez problema seo u Audi, novi BMW i Volvo.
Livija, ti nisi mogla da dohvatis pedale? U kom autu?
Hteo si reći kola sa astronomskom cenom. ;)

Naravno, da o svemu vode računa, jer to onda mogu i da naplate. Nikada nije bio problem ugraditi nešto što košta 1000, a kada prodaš naplatiš 3000. Međutim to znači da za one koji su viši od standarda jedina opcija je praktično visoka/luksuzna klasa automobila.
 
Nisam to hteo reci nego da su kola vece kubikaze obicno i sama prostrana. Ako je ekonomik klasa pojam malog stedise tu nema mesta za ljude kao sto smo mi. E, tu je se racunalo na prosecnu visinu vozaca. Jedini velik auto koji me je iznenadio svojim skucenim prostorom je Ford taunus. Velik spolja a unutra manji da manji ne moze biti.
 
Ma za nas visoke i velike frikove nema nista da je taman. Brate ja kad kupujem patike trazim da mi pokazu sve u mom broju, jer drugacije nemogu. Pre sam bio kao trazio tike i nadjem da mi se svidi...i **** nema broj. Ovako nedozvoljavam da mi se svide to sto nema.
 

Back
Top