Vozačka dozvola

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
35.798
Zanima me kad je po vama pravi momenat predati vozačku dozvolu i prodati auto ?

Da li poznajete osobe koji su dobrovoljni predali ?

Da li poznajete osobe koji po vašem misljenu trebaju predati ali nemaju savjest za to ?


IMG_8700.jpeg
 
Auto možete prodati kad god to želite. Moj bliski rod, profesionalni vozač, doživio je težak srčani udar.
Morao je po sili zakona da preda kategorije C, D, E. Ostala mu je B kategorija. Nju ne moraš predavati.
Jednostavno istekne rok važenja. Ako ti ne treba, to je to. Ne mora odjava.
 
Pa ta zemlja je u eu i mogao je da vozi do smrti. Nije tu bilo nekih problema sitno fuljanje recimo ništa strašno.
Lekarska komisija i slično su diskriminacija starih ljudi i često je zloupotrebljavana od strane doktora pa je ukinuta.

Voziš dok ne slupaš auto i dok imaš para da popraviš/platiš kazne, nadoknadiš štetu.
Ako paziš onda voziš, ako ne paziš i nemaš para nemaš ni auto.

Dok u srbiji lekarska komisija 500 evra. Slušaš gluposti i nebuloze doktora.

Pita doktor mog ujaka jel imao neko neku bolest u porodici kaže imala baba parkinson. A doktor eeee to je jako ozbiljno ne može dozvola.
 
Ако ће неко одговорно да се понаша, сам ће престати да вози када увиди да може да угрози или себе или околину.

Није битно колико аутомобила поседује и до када му важи дозвола.
 
može da imaš dozvolu a da ne znaš da voziš. A još manje da se ponašaš.

Bonton na putu

Poštovanje pravila:​

Svi učesnici u saobraćaju treba da poštuju saobraćajne propise i znakove. To ne samo da pomaže u sprečavanju nesreća, već i olakšava protok saobraćaja.

Empatija:​

Razmišljanje o drugim vozačima i njihovim situacijama može pomoći u smanjenju frustracija i agresivnog ponašanja. Svi za volanom nekada imamo loš dan, hitne obaveze, zdravstvene probleme ili se suočavaju sa nekim većim ličnim problemima.

Strpljenje:​

Gužve i neočekivane situacije su neizbežne. Važno je zadržati smirenost i strpljenje, umesto da se izražava frustracija kroz agresivno ponašanje.

Kulturno ponašanje:​

Izbegavajte upotrebu sirene i psovanje. Umesto toga, komunicirajte sa drugim vozačima kroz gestove i signalizaciju.

Dajte prednost:​

Pokažite poštovanje prema drugim vozačima dajući im prednost kada je to potrebno. To može pomoći u izgradnji pozitivnog i uzajamno poštovanog okruženja na putevima.

Čišćenje vozila:​

Pre nego što sednete za volan, važno je da temeljno očistite svoj automobil od snega, leda i prljavštine. Očistite sve prozore, vetrobrane, svetla i tablice kako biste osigurali potpunu vidljivost. Nečisti prozori i vetrobrani mogu biti izuzetno opasni jer ometaju vašu sposobnost da jasno vidite put i druge učesnike u saobraćaju.

Ometajući faktori:​

Iako zakon ne zabranjuje pušenje, grickanje, pijuckanje kafe tokom vožnje, važno je izbegavati ove aktivnosti koje mogu odvratiti pažnju i smanjiti vašu sposobnost vožnje. Osim toga, glasna muzika, podešavanje radio stanica ili svađanje sa putnicima takođe mogu biti ometajući faktori koji mogu ugroziti vašu sigurnost i sigurnost drugih na putu.

Trubljenje:​

Trubite samo kada je to apsolutno neophodno radi upozorenja drugih vozača o potencijalnoj opasnosti. Nepotrebno trubljenje može se smatrati agresivnim ponašanjem i može dovesti do nepotrebnog stresa i napetosti na putu.

Održavanje razmaka:​

Važno je da održavate bezbedan razmak između svog vozila i vozila ispred vas. Ne "lepite se" za automobil ispred sebe jer to može ometati druge vozače i smanjiti vašu sposobnost da bezbedno reagujete u hitnim situacijama.
 
Zanima me kad je po vama pravi momenat predati vozačku dozvolu i prodati auto ?

Da li poznajete osobe koji su dobrovoljni predali ?

Da li poznajete osobe koji po vašem misljenu trebaju predati ali nemaju savjest za to ?


Pogledajte prilog 1511729
Знам људе који су продали кола, али не знам никог ко је "вратио возачку". Продали су кола јер више нису имали снаге да их возе и одржавају.
 
Знам људе који су продали кола, али не знам никог ко је "вратио возачку". Продали су кола јер више нису имали снаге да их возе и одржавају.
Ja znam. Jedan pravi gospodin, u svoje vreme je bio projektant nekog mosta u NS i nekoliko benzinskih pumpi.
Pod stare dane je živeo na Paliću, uvek u košulji i sa kravatom, čak i u sopstvenom dvorištu. Kada je napunio 70, rekao je "to je to, ne vozim više zbog svoje i bezbednosti drugih"
A realno, mislim da je bio bolji vozač od većine njegovih vršnjaka koji i dalje voze.
Ubrzo je prodao svoju savršeno ulickanu "bubu" koja kao da je tad izašla iz fabrike.
 
Ja znam. Jedan pravi gospodin, u svoje vreme je bio projektant nekog mosta u NS i nekoliko benzinskih pumpi.
Pod stare dane je živeo na Paliću, uvek u košulji i sa kravatom, čak i u sopstvenom dvorištu. Kada je napunio 70, rekao je "to je to, ne vozim više zbog svoje i bezbednosti drugih"
A realno, mislim da je bio bolji vozač od većine njegovih vršnjaka koji i dalje voze.
Ubrzo je prodao svoju savršeno ulickanu "bubu" koja kao da je tad izašla iz fabrike.
Ови су терали и после 70-те...
 

Back
Top