Sta mislite o autu Ariel Atom?

k0$+@

Obećava
Poruka
55
Evo -> linkic <-

Auto je neverovatan, pokazao se kao drugi najbrzi na toj stazi posle Enza, ali mora da se pogleda i razlika kinte. 0-100km/h 2.9sekundi, ****** vozio sam Porse GT2 i to je bilo zajebano za saltanje, izmedju prve i druge imas treptaj oka. Mnogo mi se dopao ovaj takozvani Atom. Dobro izgleda, mozda malo previse vuce na karting ali jbg za pare i tu brzinu i karting bi kupio.
 
on lici na karting ali je skroz legalan za ulicu mada naravno nema neku preteranu upotrebnu vrednost... verovatno znas da koristi motor iz honde civic cini mi se type-r sa superchargerom ima nevorovatan odnos tezina snaga.... isto na taj fazon postoji nesto sto se zove radical koristi motor iz suzuku hayabusa motocikla od 1.3 l..... gledao sam uporedni test ali se ne secam ko je bio brzi. pitanje je moze li se tako nesto naci kod nas i koliko bi to zadovoljsto kostalo
 
Kolko sam ja procitao, on se pravi samo za englesko i americko trziste tako da za nas bi moralo da se prevozi iz amerike ili neznam ni ja kako bi to sve moglo da se izkombinuje ali garant bi nas kostalo vise. E sad za motor nisam siguran, ja mislim da koristi par razlicitih motora sve u zavisnosti dali kupujes sport, cupe, ili naj obicniji. Valjda mu motori idu od 175hp do nekih 300hp. I mislim ali nisam siguran da koristi motore od Chevy Cobalt supercharged i neki GM-ov autic opet supercharged. Meni autic besno izgleda, bas bi se lepo proveo na njemu ;)
 
ja sam siguran da je supercharged ali ja sam gledao test na top gear i fifth gear obe su engleske pa je verovatno i engleska verzija auta a verovatno se u njega ugradjuju samo motori koji su dostupniji.... za prevoz iz amerike znam da kosta oko 600$ brodom do amsterdama ali mislim da postoji problem oko registracije americkih auta kod nas posto su razliciti emisioni standardi.... jeremy clarkson je cini mi se rekao da kosta negde oko 30 000 funti u britaniji
 
k0$+@:
Kolko sam ja procitao, on se pravi samo za englesko i americko trziste tako da za nas bi moralo da se prevozi iz amerike ili neznam ni ja kako bi to sve moglo da se izkombinuje ali garant bi nas kostalo vise. E sad za motor nisam siguran, ja mislim da koristi par razlicitih motora sve u zavisnosti dali kupujes sport, cupe, ili naj obicniji. Valjda mu motori idu od 175hp do nekih 300hp. I mislim ali nisam siguran da koristi motore od Chevy Cobalt supercharged i neki GM-ov autic opet supercharged. Meni autic besno izgleda, bas bi se lepo proveo na njemu ;)
Koristi Hondin motor. Iz Civic-a type R.
 
Startna cena je 29,000 funti ili 39,000 USD, onda imas par opcija, i kolko sam ja video, kad sam isao na opciju "Make your own" na sajtu, najskuplja varijanta bi me kostala 89,000 USD. Skupo brate al jeftino za sta auto radi.


@Jomini- Hvala ;p

@Intra- gde si nasao to za 10 soma?
 
Ideja nije nova: Lotus je vec odavno napravio nesto slicno - maleni, supernabudzeni dvosed koji nema nikakvu drugu svrhu osim da vlasnika vozi sto brze i uzbudljivije. Nema gepek i lici na stare formule iz pedesetih sa izbacenim tockovima i malim blatobranima. Inace, Atomu kao da nedostaje daljinski upravljac.
 
King 7:
Ideja nije nova: Lotus je vec odavno napravio nesto slicno - maleni, supernabudzeni dvosed koji nema nikakvu drugu svrhu osim da vlasnika vozi sto brze i uzbudljivije. Nema gepek i lici na stare formule iz pedesetih sa izbacenim tockovima i malim blatobranima. Inace, Atomu kao da nedostaje daljinski upravljac

Hehe

Kolko sam video na video klipu, atom ima gepek...tj ima nesto u tom smislu, moze da ti skoro drzi novcanik ili eventualno sendvic :-D

A sta mi se najvise svidelo je kako je prosao na traci, neznam tacno vreme losa je rezolucija pa nemogu da procitam ali se secam prvih par pozicija

1. Ferrari Enzo
2. Ariel Atom
3. Carrera GT

i sad razmislite malo o cenama istih
 
Nema ni vetra ni kise ovde kod mene u mojoj divnoj californiji. Treba odgledati ova dva filmica na sajtu, kolko sam ja cuo na filmu, vozili su ga do severnog pola ;P ;P ;P tako da auto moze da te vozi i po losem vremenu, ali ****** neces moci u majci i sorcu.
 
luci:
e pa ako si u suncanoj kaiforniji boli te uvo za vremenske prilike.....

mozes ti njega da vozis u sibir ali treba da ti fali nesto u glavi... taj "auto" je motocikl na cetiri tocka samo je malo brzi od vecine motocikala


:lol: ma za sibir ti fali malo vise od glave, ali ti se muda vuku po snegu. razmisljao sam da sakupim kintu i da ga kupim na kredit, ali ja vise volim motore inace sad vozim audi s4 i zadovoljan s njim tako da cu morati dosta da razmislim pre nego sto predam samo tako pare
 

Back
Top