Beskonacnost univerzuma i/ili ljudske gluposti?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slacker

Zainteresovan član
Poruka
116
Ziveti u Srbiji znaci svakodnevno se susretati sa neiscrpnim kolicinama ljudske gluposti! :cry: :cry: :cry:
Krenuvsi od birokratije, koja je sve samo ne ono sta treba da bude - korak napred u racionalizaciji poslova -, preko gluposti koje se uce po fakultetima i skolama, do glupih stavova sujetnih ljudi itd....

Pa je pitanje :idea: sta je po vama posebno glupo; kakva vrsta gluposti vas najvise nervira; koja vrsta gluposti je podnosljiva, da li znate da iskoristite ljudsku glupost, ili vam unistava psihicku energiju... i sl. a da je u vezi sa ovom ljudskom/drustvenom pojavom?
 
Mene ubedljivo najvise nervira ljudska glupost!!!!!
Nikog ne iskoriscavam,nikad i ni zbog cega,pa tako ni one intelektualno nize.
E da,da napomenem,nerviraju me oni koji su glupi,a misle da su mnoooogo pametni!
A ujedno mislim da je to i sustina svih idijotluka kod nas....na salterima sede uglavnom glupace,nekvalifikovane za ono sto rade,oni koji nesto znaju misle da su popili pamet citavog sveta i da sve znaju,a ne ponesto,jer ipak,slozices se,nikad se ne moze sve znati,ma koliko se trudili!

Veze sa drustvenim pojavama:npr.forsiranje rada na formi,ali ne i na sadrzaju...pun grad nikad sredjenijih frajera i riba ,a nikad glupljih!Dakle,lepo je biti lep....ja sam ,inace, zestoki esteta,volim da sam doterana,nasminkana,da mirisem na kilometar....ali brate mili,ne mogu ,a da ne citam i ne obrazujem se.

Kad se setim jos neceg,pisacu!;)
 
1. Mene nervira povrsnost. Ljudima je najvaznije biti skockan i imati lepe cizme... There's gotta be more to life... Izgled jeste vazan. Vazno je hodati cist, namirisan i ispeglan. Ali bacati toliko novca na garderobu je glupo!
2. Nervira me tvrdoglavost. Ma na kraju, cini mi se da bih mogao da svedem sve na to da su skoro svi veoma tvrdoglavi ljudi glupi. Ja jesam tvrdoglav, ali do neke normalne granice. Mene svako moze ubediti u nesto u sta do tada nisam verovao, pod uslovom da ima dovoljno dobre argumente. Ne podnosim ljude koji nisu spremni da prihvate nove stvari.
 
sevilja:
Mene ubedljivo najvise nervira ljudska glupost!!!!!
Nikog ne iskoriscavam,nikad i ni zbog cega,pa tako ni one intelektualno nize.
E da,da napomenem,nerviraju me oni koji su glupi,a misle da su mnoooogo pametni!
A ujedno mislim da je to i sustina svih idijotluka kod nas....na salterima sede uglavnom glupace,nekvalifikovane za ono sto rade,oni koji nesto znaju misle da su popili pamet citavog sveta i da sve znaju,a ne ponesto,jer ipak,slozices se,nikad se ne moze sve znati,ma koliko se trudili!

Veze sa drustvenim pojavama:npr.forsiranje rada na formi,ali ne i na sadrzaju...pun grad nikad sredjenijih frajera i riba ,a nikad glupljih!Dakle,lepo je biti lep....ja sam ,inace, zestoki esteta,volim da sam doterana,nasminkana,da mirisem na kilometar....ali brate mili,ne mogu ,a da ne citam i ne obrazujem se.

Kad se setim jos neceg,pisacu!;)

jao sto si napala jadne salteruse ;)
...ne znam, za razliku od vecine ja nemam problem sa njima - ja sam od one retke povlascene elite kojoj skoro uvek udele osmeh! :lol:
Ali da ima sujete, tj. sto ti rece - ''oni koji su glupi,a misle da su mnoooogo pametni!'' - ima... i mislim da si skroz u pravu za idiotluke...
Sto se tice forma vs. sadrzaj - gluposti i te quazi sredjenosti praznoglavih klonova - hm... pa i ne nerviraju me vise toliko, prosto me neinteresuju, eventualno bi se trebalo snaci i 'sisati te ovce' - na to sam mislio pod iskoriscavanjem glupih. :roll: :roll: :twisted:

Po meni je jedan od glavnih problema to sto je glupost integrisana u sistem i onda ti sistemski sisaju energiju... al'' vise o tome u drugom postu!
 
le_malade_imaginaire:
1. Mene nervira povrsnost. Ljudima je najvaznije biti skockan i imati lepe cizme... There's gotta be more to life... Izgled jeste vazan. Vazno je hodati cist, namirisan i ispeglan. Ali bacati toliko novca na garderobu je glupo!
2. Nervira me tvrdoglavost. Ma na kraju, cini mi se da bih mogao da svedem sve na to da su skoro svi veoma tvrdoglavi ljudi glupi. Ja jesam tvrdoglav, ali do neke normalne granice. Mene svako moze ubediti u nesto u sta do tada nisam verovao, pod uslovom da ima dovoljno dobre argumente. Ne podnosim ljude koji nisu spremni da prihvate nove stvari.

...pa da - i mene uzasava to sa tvrdoglavoscu - ne znam ni da li ima smisla sa takvima komunicirati/ mada ponekad si primoran.. :( :mad:
 
Bravo. Super tema. Smatram da ova tema moze da ocisti ljudske gluposti koje se nalaze u ostalim temama na ovom forumu. Slazem se da je ljudska glupost ugradjena u sistem i onda mislim da je tako i treba posmatrati kao sistem, a ne individualno. Recimo, salterski radnici na poslu ne manifestuju svoju glupost, po mom misljenju, vec glupost sistema ( firme u kojoj rade).
Ne svidja mi se sto vidim da se negde javlja ideja da je ljudskoj gluposti opozit lepota. Pustimo ljude da budu lepi i ne mesajmo lepotu sa ljudskom gluposcu. Ljudska glupost nije posledica lepote, niti je njen prateci element. Pitanje iskoriscenja ljudske gluposti je odlicno pitanje i ja ga ne bih gledao kroz mogucnost manipulacije njome, vec kao element iskustva koji ce nam pomoci da plivamo u ovom svetu. Zelim da ova tema vise ide u pravcu pitanja: "Kako iskoristiti ljudsku glupost?", nego da pljujemo po njoj i da je potvrdjujemo. Jos jednom BRAVO za temu. Vrlo kreativno.
 
Plav:
Bravo. Super tema. Smatram da ova tema moze da ocisti ljudske gluposti koje se nalaze u ostalim temama na ovom forumu. Slazem se da je ljudska glupost ugradjena u sistem i onda mislim da je tako i treba posmatrati kao sistem, a ne individualno. Recimo, salterski radnici na poslu ne manifestuju svoju glupost, po mom misljenju, vec glupost sistema ( firme u kojoj rade).
Ne svidja mi se sto vidim da se negde javlja ideja da je ljudskoj gluposti opozit lepota. Pustimo ljude da budu lepi i ne mesajmo lepotu sa ljudskom gluposcu. Ljudska glupost nije posledica lepote, niti je njen prateci element. Pitanje iskoriscenja ljudske gluposti je odlicno pitanje i ja ga ne bih gledao kroz mogucnost manipulacije njome, vec kao element iskustva koji ce nam pomoci da plivamo u ovom svetu. Zelim da ova tema vise ide u pravcu pitanja: "Kako iskoristiti ljudsku glupost?", nego da pljujemo po njoj i da je potvrdjujemo. Jos jednom BRAVO za temu. Vrlo kreativno.

Niko nije rekao da je lepota glupost; ja sam spominjao odnos povrsnosti i lepote ;) Nisam pominjao da je lepota iskljucivo sastavni i/ili prateci deo gluposti. Da je barem tako... ;) A mozda se ova prozivka nije odnosila na mene 8-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top