Prezime-njegovo,moje ili mix????

Hellen:
ТИ ћеш да ми кажеш шта је МОЈ избор а шта није!!!!???? :shock:

Јест, није то био мој избор, изабрали су ми презиме против моје воље...душмани....ја сам мала па не знам шта ми је чинити...и немам своје ставове...а и шта ће ми....плавуша и не треба много да размишља...заморно је....треба само да трепће и да пушта да јој други одређују живот.....:roll:

jes...JA:)
 
sevilja:
Ne znam da li je bila ova tema!
Ali ako nije,interesuje me Vas stav o tome!
Ako biste ga menjale-zasto?
Ako biste zadrzale samo svoje-zasto?
I svoje i njegovo-zasto?
ne znam zasto neko zadrzava i svoje i uzima muzevljevo...sretala sam osobe koje su to uradile i smesno mi je kad se neko predstavi sa gdja Trandafilofic Karamarkovic...logicno je da se prezime uzme od supruga a kad se brak zavrsi naravno ako dodje do toga vrati svoje...
 
U braku sam bila 4 meseca.Uzela sam njegovo prezime koje mi se nije narocito dopadalo da bih mu i time pokazala koliko ga prihvatam(posto je on bio jedan nesiguran i iskompleksiran stvor:)).Ali,ni to nije pomoglo da se oseca bolje.U svakom slucaju,administracija me je ubila kada sam isla kasnije da vratim svoje prezime.I ljudi moji,tada sam rekla,ako ni zbog cega drugog,a ono zbog tih administrativnih cimanja i peripetija - ne dam vise svoje prezime!!!:) Pa kom se tako svidi,ok,kome ne-njegov problem!!Dakle,kuj voli,nek izvoli!:)
 
Tuzni_patak:
Pazi kakve misli ....naivno , lakomisleno ili glupo......?

Šta mislite o tome?

Kakve misli? Lako pesimističke? Nisu ni lakomislene, ni glupe, ni naivne. Samo pesimističke i nepotrebne.
Promena prezimena, tj. vraćanje devojačkog prezimena posle razvoda braka, je takva peripetija da ti se zavrti u glavi (započela sam je, pisala sam o tome na nekoj temi).
 
Jao cakana, pa ti to iskusno, ko da se udaješ drugi treći put ... ni ja to bolje ne bih odradila ...
a016.gif
 
A zato me matičarka pitala prvo da li sam punoletna a posle toga koji mi je ovo brak? :lol:
Šalim se... al stvarno je to pitala a Ž. joj odgovorio umesto mene - treći :lol:
Sad si me potsetila pa mi smešno...

Ma ne bih se odrekla svog prezimena nipošto. Ne zato što smatram da je ono ,,deo mog identiteta'' nego zato što je ono, prosto - moje :lol:
I jako me nervira ta ,,moda'' da ga cice menjaju
 
Ja bih najviše volela mix mog i njegovog, tj da dodam njegovo prezime, ali ako je njemu to naročito bitno pristala bih i na samo njegovo prezime. Moje devojačko prezime jeste deo mog identiteta, ali opet je zastupljena samo očeva strana, a majčina ne, tako da mi već fali deo identiteta :smile:
 
Onaj koji prihvata tudje prezime treba da bude dobro "podmazan" za taj svoj dobrodušan gest....

Stoga pošto je očigledno loše za decu dvostruko prezime i različita prezimena dobro je što novo doba donosi mogućnost "prodaje" muškarčevog prezimena pa da uzmemo ženino prezime....naravno uz pruženu adekvatnu ekonomsku sigurnost.....
 

Back
Top