Trazim lek

Ovo sam dobila sa drugih foruma:
"Neregistrovan lek se ne može nalaziti u prometu u Srbiji. Svaka država ima svoj registar lekova, i postoji procedura za registraciju nekog leka. Dešava se da ima lekova koji su registrovani a da ih i pored toga nema na tržištu, jer proizvođač ne nalazi interes za njegovo plasiranje.
Kolhicin možda može da se nađe u Republici Srpskoj.
Od koleginice iz privatne apoteke sam čuo (a ona načula od vlasnika apoteke) da je sajt za koji pitaš (www.mojlek.com) domaći i da će biti namenjen za pronalaženje lekova u Srbiji. Bio sam na sajtu i tamo piše i lek na klik, što me asocira na neku on line prodaju, ali nisam siguran da je takav promet lekova dozvoljen."

i

"Znaci da se ne proizvodi, ne prodaje i verovatno se ne sme ni uvoziti, tj. nema dozvolu za upotrebu ovde."

ali i

"u onoj maloj apoteci na autobuskoj stanici rekli da mogu da nabave, pa pretpostavljam da nije losa ideja da se tu prvo pita."

Pitala i opet isto neregistrovan!
 
Našli smo ga u Beogradu! Kolega s posla ima poznanicu koja radi u apoteci. Ona je pozvala jednu od apoteka za koju je pretpostavljala da ga ima, i najavila dolazak po lek! Objasnila je da oni koji imaju neregistrovane lekove neće da ih prodaju tek tako, jer je držanje ovih lekova nije po propisu! Pa zašto ih onda doktor traži? Valjda on zna šta sme, a šta ne sme! Ovaj lek čak i nije skup.
 

Back
Top