u ime svih nas iz 50 i neke...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
tempo.....
zanima me zasto "tempo" ?
tempo, kao.....................ili
tempo, kao.....................?

kako god, nastavak......
pitas me zasto smo na forumu i nastavljas kako se nadjemo i lepo pricamo....neopterecujuce....
ali i nije tako.
da li primecujes kako nam ipak fali iskrenosti...otvorenosti. fale direktna pitanja i isto takvi odgovori....slazem se da smo ok...i jesmo. ali , pogledaj klince--koliko god da znaju da budu neukusni u svojim pitanjima ili oglasima...ma kako su nekad neprihvatljivo drski ipak imaju to, rekla bih direktno i iskreno u sebi. oni to zovu " do jaja "....
sasvim slucajno sam krenula u ovu avanturu....
dugo sam samo citala na forumu -politiku. posebno u vreme oko referenduma kod nas u Crnoj Gori. zanimalo me sta ljudi misle....trazila sam svoje misljenje ....htela sam da budem sigurna u svojoj odluci. naravno da se tamo nijednom nisam oglasila. razapeli bi me....jer cesto sam neshvacena od strane ljudi, a tezim pravednosti.
isto tako imam i neke licne dileme. i posto mi je svojstveno da volim da cujem i tudje misljenje pojavila sam se ovde....vrlo brzo sam shvatila da je sve simpaticno , dobronamerno ali daleko od onog sto sam zelela. uvek zelim vise...sve....
to sto si stekao utisak da se ovde fantasticno razumemo jeste zamena za ono sto ti eventualno nedostaje...ali nisi u pravu. u RL ne mozes ovo imati na ovaj nacin samo iz razloga sto sve ljude sa kojima delis vreme, na ovaj ili onaj nacin poznajes od ranije. o njima vec imas misljenje. mnoge postujes ali prema mnogima si u gardu...znas im vrline i mane....neko je dosadan pa ti ne pada na pamet da sa njim jos ulazis u polemiku na ozbiljne ili licne teme. za mnoge unapred znas da nisu na toj visini tebe da shvate...a zena/devojka...ooooooo, pa ona te prodala do sada toliko puta da si u dilemi da pricas sa njom uopste o bilo cemu....a pri tom jos si ljut na ono sto ti je uradila zadnji put....samo cutis, mislis, bolje je , nego sad pocinjati....jer sto god da kazes ispasce da si ti kriv...ma....ides na forum, tamo je sve ok.....,,,,,,a na forumu ja...dula....svi ostali.....ne znamo tvoje mane, ljubazni smo, relativno svi iskreni na zadate teme i svi beskrajno dobri, pametni, nepogresivi....skoro pa savrseni......
tempo, svi u zivotu imamo manje ili vise isto kao i ti.....i svi smo usamljeni, po malo.....i svi smo samo ljudi.....vecina, rekla bih, dobri ljudi....
nadam se da nisam bila preostra....i nadam se da ces razumeti da nije bilo licno, vec uopsteno....
ja, licno nemam nikakav problem....ali imam visak vremena , posebno na radnom mestu prepodne i kuci uvece....mnogo citam ali u zadnje vreme se vise zadrzavam ovde. mozda bi se moglo reci da sam se navukla na net....i na neke poruke....imam veliko drustvo, ali svi oni su porodicni ljudi sa sijaset obaveza....od vrsnjaka sam mnogo mladja....od mladih mnogo starija....reklo bi se ni tamo ni ovamo...ali veoma stabilna i veruj mi zadovoljna. dileme koje sam spomenula su deo mene koje ni sama ne poznajem....TAJNA NASIH ZIVOTA NIJE U TOME DA ZIVIMO...VEC ZASTO ZIVIMO ?
laku noc tempo.....
 
Bobana
Kada imas sagovornika, dok ga pratis u izlaganju, paralelno sa time detektujes gde mozes da ga dopunis(da li zato sto nije sve razumeo ili mu je bilo nevazno da nesto istakne, sve jedno).Kod tebe tog prostora nema i bas je prijatno sresti nekoga ko je u svom zivotu sve bitno rastumacio i lagano plovi dalje. Iskustvo coveku je kao dobar alat u rukama majstora. Osetio sam to kod tebe na par mesta na forumu, pa rekoh da potvrdim svoju procenu malo ozbiljnom temom. Tako se najkrace oseti da li sa osobom imas slican kod, mada nista nije pravilo. Umor i mene stize, ali ga ja preskacem kaficom i forumom, pa posle dok izdrzim odradim jos nesto da ujutru imam bolji polaz za radni dan jer cesto nesto iskrsne i uspori planirano. A i uzivam u tome,spavanje je gubljenje vremena i odradjujem ga toliko koliko mi organizam nalaze, samo uvek malo manje, da bih uvek bio u istom tempu.Godinama lezem oko 3 - 4 a ustajem od 7 - 10 i prija mi.
Ti vidim malo skoknes i na druge teme. Znatizelja, zabava, zelja za upoznavanjem ili skeniranje i potraga za nekom tvojom temom? I jedno ozbiljno pitanje ( mora malo) : da li si ovde cisto spontano ili ima malkice i ono "mozda nekad nesto se pojavi i iznedri nesto za popunu necega cega nema". A ovo: " od vrsnjaka sam mnogo mladja....od mladih mnogo starija....reklo bi se ni tamo ni ovamo...ali veoma stabilna i veruj mi zadovoljna" - e , to, veruj i ti meni ,vazi i za mene i prijaju mi stabilnost licnosti, jasni stavovi, plivanje sa onima od 30, igranje igrica sa onima od 20, diskusije i " teske " teme sa onima od 50, saljivi razgovori sa onima od 65.
Gde su becejka i Dula, mislim da su i one u ovom fazonu . Mozda Dula i nema toliko vremena za dopisivanje kao ti i ja, ( meni je internet jedan segmentic posla).No ,ona ima nesto sto sam ja uvek voleo - blizinu vode i prirodu, to je nesto najlepse za oporavak od svega. Kako to ume da napuni baterije! A strah od gubljenja posla jeste malo nezgodan pratilac, drzava bas i nije modifikovana onako kako smo prizeljkivali. No ,kada ima nesto sto ne znas da li ce se dogoditi,cuvaj se ali ne daj da te optereti. Prosetaj pored reke ili jezera , pevusi "Bluz u parku" ili sta vec volis i uzivaj. Mozda je upravo opustenost uz postenje ono sto cuva od losih dogadjaja.
 
jako je kasno, tempo,
ipak nisam posle ponoci ostajala....
veceras sam pratila na Politici prepiske....posebno sam se zadrzala na " noz u ledja".....
vreme je proletelo, ne znam kad pre....
ali od tuda kad se vratim , vratim se bez nade u bolje sutra.......
ne znam sta da radim a da tamo ne idem....ali vuceeeeeeee meeeeeeeee............
znatizelja.....samo znatizelja....
volim da se ukljucim u raspravu ili na dobru temu...... volim i da zatalasam.....
u mom textu , u jednom delu , gde pise da sam se navukla na net...pise jos nesto. tebi to nije promaklo, a meni se omaklo....to te navelo da mi postavis ovo pitanje....
u redu je, to volim.....da. desava se da mi necije poruke znace....
medjutim , osim onog slatkog osecaja zbog toga...ne ocekujem i ne nudim nista vise....posteno ?? treba u svakom trenutku ipak znati gde si...sta si....sta moze a sta ne.
na tu temu sebe bih predstavila kroz stih :
pronasli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama...
ovako gledam na te poruke , koje volim....
laku noc,

bobana.
 
Laku noc , Bobana i lepo spavaj. Malo sam vise bio radoznao, sasvim spontano. I uvek pusti san kad ti dodje, postuj svoj tempo, jedan osmeh vredi vise od svih onih karti koje crtaju od 1500-te na ovamo.......a narocito onaj pred samo uspavljivanje, kada se ususkas i neki pozitivizam kao da te pomazi po licu i prostruji telom, pomislis na jutro i obaveze i......trazis sanjivom rukom mobilni da iskljicis biper za samo jos neki minut pred ustajanje.
ps.- zakasnio sam da platim ona tri pelinkovca. Alzo je na vreme zatvorio, a bas sam mislio da i ja popijem nesto, da razbijem prejak espresso.
 
:smile: Bobana
Ja malo skoknuo u tvoje drustvo iz 60-tih da vidim koliko je zivo. A vidim i ovde je slicno. Malo sam pretrazivao profile na par mesta, vidim dosta njih koji imaju sta da kazu, ali nema istrajnosti. Obaveze, umor, okolnosti ili sve po malo. Ti i Alzo zracite svezinom, ali ostali zaostaju. Evo i ovde, nema Dule, Becejka nadje malo vremena, Natalije nema. Negde mi se svidelo i nesto sto sam procitao od Snezane 01. Ima nas za lepo caskanje.
 
Astrodita:
Bre,bre, vi iz 50 i neke,što ste se toliko raspisali? :-D
Bolje da smo se okupili i otišli negde na piće ili šetnju pored reke i ugrabili ove poslednje tople večeri Miholjskog leta! 8-)
Poljubac vam šalje Astrodita, vaša ispisnica! :wink:

afrodita.......
ime........vecita inspiracija
hahahahaha......ja sam bobana i obozavam posebnost......
ajde i ti na 60-e

:-)
 
Hvala Bobana na pozivu! 8-)
Nekada sam bila Afrodita,ali me na Krsti prozvaše Astrodita-ona koja uvek ima nešto da pita! :-D
I, tako, ja se srodila sa novim imenom-nickom, ali nikako da uFatim kuma i da mu prilepim jednu iza uha.... uvek mi izmakne! :roll:
Žao mi je, tel.veza mi stalno puca!! Želim vam lepu i mirnu noć i opušteno druženje! 8-) 8-) :arrow:
Do sledećeg susreta, pozdrav uz poklič:Ne daj se generacijo! :-D :-D :-D :arrow:
 
Ih , bre, malo sam bio odsutan, vratim se i vidim, postaje zivo. Obradujem se, kad ono , zdravo - zdravo i laku noc. Hajde malo zivlje vi iz 50-tih, ja sam ionako na kraju a ovi iz 60-tih zovu i iako nedovoljno, ali mnoooogo su vitalniji. Hm.
 
Dobar i lep dan vam želim!
I, ko sada kaže da život ne počinje u 50-oj? Oooooj.....:-D
Malo nas stegla reuma, artritis kuca na vrata, zubi traže zamenu, ali, mi se ne damo, kuckamo li kuckamo,a pomalo i tipkamo! :-D
Virimo i '''voajerišemo'' šta rade ono iz 60-ih, a oni ihahaaaaa-prešišali nas, onako mladi i orni! :-D
Da li sam već rekla:Ne daj se mladosti moja!
A, Alchajmer vreba li vreba! :roll: :wink::arrow:
 
Halo, 50- te, malo gore ili dole , svi smo generacija. Grupisimo se na temi 60-te, ha,ha 10 godina je manje a i vise ce nas biti. Ako se ne slazete, bicu u tu i tamo. Samo da znate da se tamo cesce svraca u kafic, pa pokrenite se. Mozda Dula nema vremena od setnji pored vode po ovom prelepom vremenu.
 
Dragi moji tu sam ja, stvarno sam provela nedelju u setnji pored Tise, imala sam u poseti prijateljicu iz detinjstva koja zivi vec 25 godina u Nemackoj, teme neiscrpne iz detinjstva i mladosti ne mogu da verujem kako sam se otkacila, smejala sam se bez prestanka (kao u pubertetu) ali osecam se dobro vec nekoliko dana zbog toga.
 
bobanap:
ima, prijatelju....ima nas dovoljno ali svi smo na 60-e...jer smo zakljucili da se necemo deliti na godista......
samo ...??
ovaj avatar---malo cudan...??
bolje sa osmehom dodji ...a i lepse je :-)

bobana , :-)

A jel avatar, ono što se klati sa isplaženim jezikom usled dejstva izvesnih zakona fizike :?: ... i zemljine teže, naročito :!:
E, a kako se to stavlja :?: Molim brzi odgovor, već jednom :roll: :shock: :grin:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top