OSECATE LI SE LOSE U ZENSKOM TELU?

Tuzni_patak:
Jel ti imaš neki problem?
.....
I zašto ostali imaju pravo na mišljenje koje može biti i skroz deformisano , samo moje ima neku težinu, i čak me optuže za izazivanje muško - ženskog rata upravo oni koji ga otpočinju, samo zato što se ne slažem sa njima....

Da ti,kao prvo odgovorim na pitanje zasto bas tebe optuzuju.Vidis prvo svoje pitanje? Ono je upuceno direktno nicku Betty. U svom predjasnjem jednom postu si se obratio direktno nicku etotako. Vidis,drugi izrazavaju svoje misljenje,kazu po fazonu:"Ja mislim to i to",a ti se obracas ovako:"Ti nisi u pravu,ja mislim to i to". Slobodno ti napisi sta god mislis,ako se tvoje misljenje razlikuje,to je takodje u redu,samo ovako ti se obracas konkretno nekome,pokusavajuci da svoje misljenje nametnes,a to onda stvori svadju. Kada napisemo neutralno "Ja mislim",neupuceno nikome konkretno,ma koliko da nismo u pravu i ma koliko se nase misljenje razlikovalo,nikome nece smetati sto mi tako mislimo.
Ne znam da li sam ti objasnila kako treba,mislim da si inteligentan,pa ne moram detaljnije da objasnjavam.Eto ti i kompliment ;)
@Jurodivi,ne znam kome si se obracao sa "dete",ako je meni bilo upuceno,ni ja nisam htela tebe da uvredim,izvinjenje prihvaceno,izvinjavam se i ja ako sam tebe necim uvredila,izgleda da si ipak OK.
Drage moje dame,Helle,etotako,Betty,Gazdarice,i sve ostale,ne dajte se isprovocirati,kiss za sve!!!
(ja ispadoh jbte ko neki mirotvorac ovde :lol: Malo i da se nasmejemo,zamalo da se pobijemo ovde ...hehehe...)
Drustvance moje virtualno,svi ste mi OK,cak stavise,bas mi je mnogo drago sto se nasla ovako simpa ekipica :)
Sto se moje situacije tice,meni je vec mnogo bolje za ovih par dana od kad smo poceli da pricamo na ovu temu,narocito mi je donelo pravu radost ova zenska solidarnost ;) Jos samo kad bi ovih par muskarac zakopalo ratne sekire,pa da vratim veru i u muskarce,eto ja pokusavam da se lepo postavim i prema njima,ne znam zasto su tako napali "iz cista mira",to je to,tako je i u zivotu,ja lepo i lepo,a onda me odjednom neki tip sto verbalno,sto fizicki napadne,pa cu zato sada da pitam ova nasa dva forumasa:Molim vas,recite mi,pomozite mi savetom,jesam li ja vas nekako uvredila,sta sam to napisala kad ste vi tako reagovali? Gde gresim? Ne znam zasto imam problema,eto i na frumu se posvadjasmo,jesam li ja kriva,i ako jesam,sta vam je konkretno zasmetalo?
A za devojke veliki pozdrav,sve vas volim ;)
 
PA meni nikad cela ta trilema nije bila bash najjasnija....nek se yebe ko s kim hoce,znam pouzdano iz lichnog bolnog isqustva da je mnogo bolje da neke zene nikada ne kuvaju uopshte dok su zive a brkatih&pijanih&debelih je bilo...a i bitje,pa shta.
Meni jedino smeta kada se stalno aludira na neki osecaj neravnopravnosti kod onih zena koje ga uopshte nisu iskusile ali toboze,njih tudja nesretja pogadja...ko shto neko reche pred zakonom smo ravnopravni....najlakshe je retji :"neravnopravne smo! bwaaaaaa... "i sve u tom stilu,ali da li je u pitanju konkretna zivotna situacija koja odgovara realnom stanju stvari ili opravdanje za licne neuspehe ,uvek zavisi od te konkretne jedinke(u zenskom rodu).
Mozda je pristrasno ali meni se chni da su neke zene generalno,u drushtvu(ako je sredina ,okruzenje normalno) cheshtje te koje podyebavaju na odr.nachin....a shto im se opet iz odr.razloga progledava kroz prste....kao "zato shto su zene".Po meni je i to neravnopravnost.....PA zato shto sam ja fin&emancipovn momak ako se odr."dama"ponese nedolichno do krajnjih granca uqusa mislim da je red da joj se uzvrati istom merom.:D
 
Enfroz2891.:
PA meni nikad cela ta trilema nije bila bash najjasnija....nek se yebe ko s kim hoce,znam pouzdano iz lichnog bolnog isqustva da je mnogo bolje da neke zene nikada ne kuvaju uopshte dok su zive a brkatih&pijanih&debelih je bilo...a i bitje,pa shta.
Meni jedino smeta kada se stalno aludira na neki osecaj neravnopravnosti kod onih zena koje ga uopshte nisu iskusile ali toboze,njih tudja nesretja pogadja...ko shto neko reche pred zakonom smo ravnopravni....najlakshe je retji :"neravnopravne smo! bwaaaaaa... "i sve u tom stilu,ali da li je u pitanju konkretna zivotna situacija koja odgovara realnom stanju stvari ili opravdanje za licne neuspehe ,uvek zavisi od te konkretne jedinke(u zenskom rodu).
Mozda je pristrasno ali meni se chni da su neke zene generalno,u drushtvu(ako je sredina ,okruzenje normalno) cheshtje te koje podyebavaju na odr.nachin....a shto im se opet iz odr.razloga progledava kroz prste....kao "zato shto su zene".Po meni je i to neravnopravnost.....PA zato shto sam ja fin&emancipovn momak ako se odr."dama"ponese nedolichno do krajnjih granca uqusa mislim da je red da joj se uzvrati istom merom.:D

Prva stvar - totaaaalno nebitna.

Druga stvar - da li ti mislis da cu, recimo ja, da se poveravam tebi, Tuznom_Patku i Silent Bobu (i jurodivom, na primer) sa svojim iskustvima sa diskriminacijom? Zasto, da bi ste mi citirali Sv. Nikolaja? Da bi ste rekli da je abortus ubistvo, da Srbiji preti bela kuga, ili da nas mrze Amerikanci ... ili bilo sta drugo sumanuto... Ako cu o necem da pricam - pricacu sa nekim ko
1) slusa
2) ima neku predstavu o tome sto pricam...

Mozes ti meni da budes simpatican ovako, da palamudimo o filmicima, o vremenu, putovanjima, i tako nekim neutralnim temama na forumu...
 
@Muvalo,
Chekaj malo.....shto ti mene sad napadash?
Ja nisam aludirao na tebe za tu drugu rechenicu koju si zatamnila i ako sam se nadovezao na kraj tvog posta ovom prvom,nevaznom.
Znachi pricha o diskriminaciji je za tebe neshto privatno ali treba da ti poverujemo na rech da zato shto si ti imala odr.losha iskustva,o kojima ne zelish da prichash 4umski javno,tako da nemamo apsolutno niakvu predstavu o chemu se radi,to znachi da su zene i mushkarci u nashem drushtvu neravnopravni?

I kad mi nadjesh gde sam ja citirao Nikolaja,pisao o beloj kugi u tom kontextu ili da je abortus ubistvo,automatski se kupim sa foruma i vishe nikada necu postovati.....nije lepo inputirati sagovorniku stavove koje nikada nije izneo.
 
muvalo:
Smesan si do ludila :) Pa samo sam (tebi i ostalima) skrenula paznju na to da je smesno "nemati lepo misljenje" o necemu o cemu nemas pojma. Mislim, rugas se, a ni ne znas o cemu se radi. Zato sam i postavila ona pitanja... feminizam je ogroman pokret koji je prosao kroz mnogo faza, postoje razliciti nacini razmisljanja o problemima (i razliciti problemi) u okviru istog, sve to traje vekovima... pa je malo smesno odmahnuti rukom i sve to svesti na "zene koje nece da kuvaju" ili "pravo zena da budu debele, brkate i pijane" i da ne nabrajam ostala trabunjanja...
I ne, ne moraju svi da budu feministi... AL BI BILO LEPO :)

Kad u nekoj teoriji dodjem do nečega što poništava ili slobodu ili napredak, ili daje prednost samo jednom načinu razmišljanja , onda takav sistem smatram nevažnim za dalje proučavanje.Kod feminizma ima mnogo uglova i teza koje osporavaju "normalnost" bilo kakvog drugog pristupa , tj uniformišu žene, a zatim i muškarce. A zatim isto kao i reč emancipacija, koja u orginalu izuzetno mnogo znači i strašno je poštujem, feminizam biva od članstva deformisan u nešto sasvim drugo , što prestavlja osvetu frustriranih kkk žena i muških prilepaka, baš kao što i emancipacija dobi značenje "sposobnost za samostalan život". Pratio sam nekoliko predmeta zvanih ženske studije, ženska prava na američkim fakultetima, i definitivno ne vidim ništa što spaja muškarce i žene , već se bukvalno vodi trka u mentalnom naoružanju , a to vidim i ovde.

Zato , nije bitno zašto počinje prvi , ako se ovako krene u mentalno naoružavanje, neće na dobro da završi....
Kad feministi prestanu da budu šovinisti , možda će pokret dobiti na značaju i kod onih koji ne traže u svemu korist.....
 
Tuzni_patak:
Kad feministi prestanu da budu šovinisti , možda će pokret dobiti na značaju i kod onih koji ne traže u svemu korist.....

Definisi "korist"?
Slazem se da su feministi u neku ruku i sovinisti,sto je neizbezno:borimo se za nasa prava,a borimo se protiv muske dominacije,tako da to u neku ruku i mora biti sovinizam (nazalost).
Sto se tice "koristi",ako sam te dobro razumela,tebi je zasmetalo to sto se feministkinje izmedju ostalog bore za samostalnost ,samim tim i ekonomsku nezavisnot,sto ti definises kao "korist".
Po meni,novac (ekonomska nezavisnost) je neophodan ,jer ako nemam novac i zavisim od muskarca (u vreme kad zene nisu mogle da se skoluju niti da budu zaposlene,jedini nacin da opstanu je bio da se udaju ili prostituisu) ja onda mogu samo bogu da se molim da moj otac,brat,muz budu osobe koje moj polozaj nece zloupotrebljavati (tuci me,zahtevati sex u svako vreme,isl...)jer znaju da izbora nemam,nemam gde da odem,razvod ne postoji...itd.
Ekonomska i svaka druga samostalnost mi omogucava da zivim NE SAMA nego SA MUSKARCEM,ali u takvoj vezi gde necu biti u polozaju da moram da zivim iskljucivo kako on hoce,da radim samo ono sto njemu odgovara,itd. Svaka veza je,pored ljubavi,jedan veliki niz kompromisa sa obe strane,a veza u kojoj zena nema prava je samo niz ustupaka sa njene strane. (ili tako,ili ce biti batina!) Muskarci moraju da nauce da se ne postavljaju kao "glavni",ako insistirate na tome da ste "iznad" nas,veza ce puci,zena ce otici,jer u danasnje vreme,ima gde i sa cim da ode,(a vama izgeda to smeta,jer nema vise nikakve sigurnosti,"garancije",nekada se covek ozeni,i bas ga briga,radi sta hoce,zena ga ceka kuci,ako negde jadna izadje,dobije batine pa drugi put nece)ali ovo je jos pocetak.
Da skratim,ono za sta se mi borimo je samo da obezbedimo sebi MOGUCNOST ODLASKA I SAMOSTALNOG ZIVOTA U SLUCAJU MALTRETIRANJA,ni mi ne zelimo da zivimo same,volimo mi vas i zelimo sa vama da koegzistiramo ;) Nisam za matrijarhat,ja sam bas za RAVNOPRAVNOST. Da li je to moguce postici,vreme ce pokazati.
 
Feministi koji se bore za mogućnost izbora ne moraju da budu šovinisti , tako da je jasno čemu pokret teži , a kao šatro ravnopravnost.A na korist nisam mislio na ono što je vama stalno u glavi...A zeznula si se da muškarac ekonomski uslovljava ženu da živi onako kako on hoće....Ima milion načina uslovljavanja , kao i kod žena . A ona na kraju da vam je cilj mogućnost odlaska i samostalnog života u slučaju maltretiranja je laž. To je cilj socijalnih službi , humanih ljudi, a najmanje vaš cilj, ali kod tebe je to možda samoobmana, tj lično shvatanje i opravdanje nekih stavova kod feminizma koji ti se ne svidjaju....
 
Hajde malo da se poigram sa mojim teorijama.

-1 teorija:
Ispoljavanje ljubavi prema osobi poništava i ublažava komplekse i frustracije i na kraju i leči.

-2 teorija:
Žena kao fizički slabija podsvesno/svesno oseća nesigurnost i tako ima sklonosti ka kompleksima i frustracijama.U animalnom društvu kakvo i danas jeste.

-3 hipoteza:
Onda je ljudski rod spontano , neizrečeno zaključio da slabiji pol treba da teži ispoljavanju ljubavi mnogo više nego jači pol , što se i upotpunjuje sa materinskom ulogom . Kao posledica se javljaju emotivnost i emotivno bojenje razmišljanja (izrečeno se prvo oseća kao osećanje , pa tek onda mu se pripisuje značenje).Tako se kroz ispoljavanje ljubavi ženska populacija vrlo uspešno oslobadjala frustracija, osećanja nemoći i kompleksa i osećala sreću.

-4 hipoteza:
E onda je došla seksualna revolucija i onda smo zamenili "volim te" sa "uh, kako te volim" tj ljubav sa strašću. Ljubav kao usmerena napolje, a strast kao zahtev za ispunjenjem su ipak dve različite kategorije.Otuda i teže zadovoljenje , jer za ljubav je bilo i još uvek je potrebno inicijacija/početak , a za strast stalna repeticija, obnavljanje.

Nema više ispoljavanja ljubavi, ispunjenosti čežnjom i posvećenošću, ostaje praznina i traženje.Idealno za frustraciju i prazninu.

-5 intermeco/za nestrpljive:
Ovde moram da dodam nešto , jer se pokazalo da su ovde ljudi rasli na "blic" u, tj ne mogu da čitaju dugo , a da ne odmore mozak.Potok, zelenilo, mir, mirisi, svežina. Idemo dalje.

Postoji razlika izmedju pravne sigurnosti, pravde i osećaja sigurnosti . Prvi se unapredjuje stalno , ali nije tekovina muško-ženskih odnosa već socio odnosa, a drugi varira u vremenu i u zavisnosti od uskladjenosti psihološkog i sociološkog stanja.

-6 nekad i sad /hipoteza:
Da bi ispoljile ljubav u onom surovom svetu, žene su razvile više metoda nastanka ljubavi , od kojih su privlačnost, zahvalnost, osećanje sigurnosti, korektan odnos izmedju nje i muškarca, ekonomsko bogatstvo kao štit od bede, neki od motiva nastanka ljubavi (kad se kasnije ljudi srode).

A onda smo uvodeći nevažnost broja partnera (što nimalo nije tako) uveli i neravnopravno izjednačavanje sponzoruša (osoba koje traže ekonomsko bogatstvo kao sebi blizak motiv za zaljubljivanje) i frustriranih osvetnica (osoba koje su bile povredjene i traže imućnije radi čiste muže i osvete svoje sujete).

-7 pitanja:

Ostaju pitanja da li će novo doba koje smanjuje , ali ne ukida fizičku snagu kao izraz dominacije zavesti i uticati na to da su žene manje podložne frustracijama i kompleksima?
Pretvaranje ljubavi u strast i potrebe čini štetu emocionalnom biću žene , dokle god svesno ili podsvesno zna da fizička snaga ima značaj u socio komunikaciji i ponašanju.
Pravljenje trenda oslobadjanja od lakog emotivnog ispoljavanja i emotivnog razmišljanja (tendencija koju nameće baš feminizam svim ženama bez razlike u odnosu na sreću) onda više šteti jer smanjuje šansu da se ljubav javlja, pa bujaju sujete , frustracije i ako duže potraje osvetnici.
Pitanje kolika ti je plata (u orginalu "gde radiš") treba normalno shvatati i razdvajati od "mora da plati piće, da kupuje poklone, da puzi tim svojim novcem predamnom".
 
dok se DUCK igra svojim teorijama meni samo jeno pada na pamet,, ovde se izgleda zaturio jedan deo neotkrivenog homoseksualizma,, dok su devojkama u glavi cvetici,opojni mirisi , blagoteleći pogled ka istrazivanju suprotnog pola ovde imamo problem nedostatka zenstvenosti --- eto , samo joj treba reći ,,, ovo nema veze sa frustracijama ili nekim buntom , jer sam takve recenice citala o onim likovima koji su menjali pol ,, kao tesko im je u svom telu ,,
 
ma jok ,, samo treba prihvatiti,, ionako etiketa stoji na već odredjenoj robi,, a feminizam nije neprihvatanje svog tela , mislim da je obrnuto i borba za dobar plasman postojećeg, neponizvanje i postovanje od strane jaceg pola ,,, opet ja --- ČIS homoseksualizam
 
becejka:
pa dobro niste vi krivi ,a kome "nama " zavidite?da li se to licno meni obracate ili zenskom rodu?I STO STE SE NASLI PROZVANI?NIJE BILA NAMERA DA VREDJAM SAMO SAM CITIRALA PAMETNIJE OD SEBE NE PITAJTE KOGA NE SECAM SE ALI MI SE DOPALO ZATO STO JE ISTINA NAZALOST.
Persirao sam vam jer ne poznajem vashe godine. Ne napadam zenski rod, qq, to bi mi bio kraj. :shock: Rashchupale bi me forumashice, beti prva! Osim toga ja sam kao srpski Dejvi Bekam (jer je on, jel, metro), samo shto ne igram
fudbal i ne bije me zena. Ne osecam se prozvano, nego me je samo zaintrigirao vash nachin razmisljanja. Nadam se da zbilja ne nalazite te ljude, koje ste citirali, pametnijima od sebe.
Sve najbolje (chitati kao :P)
Tuzni_patak:
-5 intermeco/za nestrpljive:
Ufff...fala
Imas zanimljive stavove, svidzaju mi se. Ti si kao neka alternativna semizla verzija benjamina iz buducnosti, ona sa duzim postovima.
Mislim da je u pravu, mislim da je zeni potrebno da 'nakuplja' ljubav u sebi. Da dozvoli da je hrani.
Viteshko doba je super primer, kada zena nije imala nichega do mashtanja o svom neokupanom ratniku, koji je koljao talibane po svetoj zemlji. Ta budala, umesto da je sedeo kuci i pravio ljude za izlazenje iz tamnog veka...
Hmm.. ja sam za matrijarhat, mislim da su mushkarci napravili dovoljno sranja, i zelim da dam priliku drugoj strani. Mada bi bilo zdravije napraviti balans odnosa. Janeway i Chakotay.
Nadam se da nas nece sve unishtiti, kada do toga, eventualno dodje....
Enfroz2891.:
@Muvalo,
I kad mi nadjesh gde sam ja citirao Nikolaja,pisao o beloj kugi u tom kontextu ili da je abortus ubistvo,automatski se kupim sa foruma i vishe nikada necu postovati.....nije lepo inputirati sagovorniku stavove koje nikada nije izneo.
QQ mojne opteretjujesh dushu frozi, shta si ti to pisao i govorio za vreme svog rada u KBG sekciji za opresiju zena evo, mora te odam...
ljudi skinite ovaj fajl i che vidite istinu
 

Prilozi

  • Puteshestvije mene frozena.txt
    945 bajtova · Pregleda: 12
ooo,... šta sve ovde neću pročitati!!! ok, uzmimo da je tačno to da žene teže da osećaju i da im je ljubav primarna i tako to. E, kako se onda vi muškarci uklapate u to? Ako već mislite da su žene takve, ili da treba da budu takve, čime ih onda motivišete za to? NIČIM! motivišete ih da budu baš suprotne! Gledate te ogavne hard core ***** gluposti u kojima se radi sve drugo osim navođenja žene na to da "oseća ljubav", i onda očekujete od nas da vam ispunjavamo želje i radimo sve te gadosti sa vama! jel to ljubavno?!!! Jel to treba da nas navede da budemo nežne i osćajne? I da, naravno da i pored toga očekujete da nismo promenile puno partnera. A, koliko je to uopšte "puno partnera"?! Mislim, pravi balkanski ideal: nevina a Jena Jameson! Vi nas time učite da nežnost nije važna, da osećanja nisu ono što je glavno.
Zatim, očekujete od nas da budemo nežne i osećajne igrajući socijalne uloge koje nam vi namećete, a to je najčešće nemoguće, jer postoje dva osnovna šablona, a u oba je nemoguće biti i ostati, "nežna, krotka, osećajna, puna ljubavi,..."
1. šablon: Da budemo ambiciozne, snalažljive, snažne i uspešne, jer vi nas drugačije ni ne želite, šta će vam žena koja nije takva, da se samo grebe od vas. E, pa, ljudi moji, ako ja treba da budem ambiciozna, onda moram i da budem energična i odlučna i snažna, jer ako bih bila sva tako mlakonjasta onda ne bih dugo opstala u celoj toj igri. I zato ne tražite nemoguće!!!
2. šablon: Da budemo poslušne, da ispunjavamo vaše želje, da vas ne premašimo ni u kojoj oblasti, a sve to da biste se vi osećali nadmoćno. Mislim, zar ovde uopšte i treba da objašnjavam bilo šta?! Pa, kakko taj muškarac očekuje da ta žena njega voli i sija ljubavi prema njemu, ako je on zarobi u kliše da je uvek on najpametniji, da ona pere sudove dok on leži, da ako poželi bilo šta za sebe mora prvo njemu da se umiljava i moli ga? Ako on nju sve vreme smatra za inferiorniju, ona (makar latentno) oseća netrpeljivost, a ne nežnost i ljubav prema njemu.
I zato, dosta mi je muških komentara o tome kako „žene ovo, žene ono, feminizam je zlo, bla, bla,...“ Feminizam je i nastao kao odgovor na lošu i nepravednu i neravnopravnu situaciju između muškaraca i žena. Bilo bi divno da su stvari onakve kakve bi trebalo da budu, onda ne bi ni bilo potrebe za feminizmom, ni ostalim pokretima koji pružaju, ako ne spas, onda makar utehu ili nadu, brojnim ženama.
A što se tiče žena koje kažu da je feminizam glupost i da ga podržavaju (samo) homoseksualne osobe, ne zaslužujete da trošim reči na vas.
 
Enfroz2891.:
@Muvalo,
Chekaj malo.....shto ti mene sad napadash?
Ja nisam aludirao na tebe za tu drugu rechenicu koju si zatamnila i ako sam se nadovezao na kraj tvog posta ovom prvom,nevaznom.
Znachi pricha o diskriminaciji je za tebe neshto privatno ali treba da ti poverujemo na rech da zato shto si ti imala odr.losha iskustva,o kojima ne zelish da prichash 4umski javno,tako da nemamo apsolutno niakvu predstavu o chemu se radi,to znachi da su zene i mushkarci u nashem drushtvu neravnopravni?

I kad mi nadjesh gde sam ja citirao Nikolaja,pisao o beloj kugi u tom kontextu ili da je abortus ubistvo,automatski se kupim sa foruma i vishe nikada necu postovati.....nije lepo inputirati sagovorniku stavove koje nikada nije izneo.

Polako, polako :) I Izvini. Ti se ukljucio malo kasnije, i onako usput... kad je vec posle Patkovog posta i posta jurodivog (koji je spomenuo Nikolaja) :) Ali si i ti uspeo na finjaka da ubacis neku frazu o neostavrenim zenama koje za svoje nezadovoljstvo krive diskriminaciju, pa si mi i ti podigao TLAK.
Nekako ispadne da se i najdobromerniji muskarac nadje uvredjen ( a zasto, da mi je znati?) kad neka zena kaze da nesto nije ok - i PRVA STVAR koja svakom od diskutanata ovde ne forumu padne napamet je da nesto nije u redu sa tom zenom. Meni je vec to dokaz da pred sobom nemam slusaoce nego napadache i da se ne radi stvarno o diskusiji, a posto sam starija od vecine muskaraca na ovom forumu ja sam umorna od te priche...
Sve sto sam htela da kazem je da ne zelim i ne nameravam da diskutujem niti da se poveravam nekome ko vec unapred zna da sam "kriva" (da prevedem na srpski: da kenyam jer diskriminacija ne postoji)...
A primera diskriminacije imas svuda oko sebe, ako zelis da ih vidis: gledaj svoju majku, sestru, drugarice... E sad, ako neko misli da ako te ne tuku-nema diskriminacije, hm... onda je i nema :)
 
Tuzni_patak:
Hajde malo da se poigram sa mojim teorijama.

-1 teorija:
Ispoljavanje ljubavi prema osobi poništava i ublažava komplekse i frustracije i na kraju i leči.

-2 teorija:
Žena kao fizički slabija podsvesno/svesno oseća nesigurnost i tako ima sklonosti ka kompleksima i frustracijama.U animalnom društvu kakvo i danas jeste.

-3 hipoteza:
Onda je ljudski rod spontano , neizrečeno zaključio da slabiji pol treba da teži ispoljavanju ljubavi mnogo više nego jači pol , što se i upotpunjuje sa materinskom ulogom . Kao posledica se javljaju emotivnost i emotivno bojenje razmišljanja (izrečeno se prvo oseća kao osećanje , pa tek onda mu se pripisuje značenje).Tako se kroz ispoljavanje ljubavi ženska populacija vrlo uspešno oslobadjala frustracija, osećanja nemoći i kompleksa i osećala sreću.

-4 hipoteza:
E onda je došla seksualna revolucija i onda smo zamenili "volim te" sa "uh, kako te volim" tj ljubav sa strašću. Ljubav kao usmerena napolje, a strast kao zahtev za ispunjenjem su ipak dve različite kategorije.Otuda i teže zadovoljenje , jer za ljubav je bilo i još uvek je potrebno inicijacija/početak , a za strast stalna repeticija, obnavljanje.

Nema više ispoljavanja ljubavi, ispunjenosti čežnjom i posvećenošću, ostaje praznina i traženje.Idealno za frustraciju i prazninu.

-5 intermeco/za nestrpljive:
Ovde moram da dodam nešto , jer se pokazalo da su ovde ljudi rasli na "blic" u, tj ne mogu da čitaju dugo , a da ne odmore mozak.Potok, zelenilo, mir, mirisi, svežina. Idemo dalje.

Postoji razlika izmedju pravne sigurnosti, pravde i osećaja sigurnosti . Prvi se unapredjuje stalno , ali nije tekovina muško-ženskih odnosa već socio odnosa, a drugi varira u vremenu i u zavisnosti od uskladjenosti psihološkog i sociološkog stanja.

-6 nekad i sad /hipoteza:
Da bi ispoljile ljubav u onom surovom svetu, žene su razvile više metoda nastanka ljubavi , od kojih su privlačnost, zahvalnost, osećanje sigurnosti, korektan odnos izmedju nje i muškarca, ekonomsko bogatstvo kao štit od bede, neki od motiva nastanka ljubavi (kad se kasnije ljudi srode).

A onda smo uvodeći nevažnost broja partnera (što nimalo nije tako) uveli i neravnopravno izjednačavanje sponzoruša (osoba koje traže ekonomsko bogatstvo kao sebi blizak motiv za zaljubljivanje) i frustriranih osvetnica (osoba koje su bile povredjene i traže imućnije radi čiste muže i osvete svoje sujete).

-7 pitanja:

Ostaju pitanja da li će novo doba koje smanjuje , ali ne ukida fizičku snagu kao izraz dominacije zavesti i uticati na to da su žene manje podložne frustracijama i kompleksima?
Pretvaranje ljubavi u strast i potrebe čini štetu emocionalnom biću žene , dokle god svesno ili podsvesno zna da fizička snaga ima značaj u socio komunikaciji i ponašanju.
Pravljenje trenda oslobadjanja od lakog emotivnog ispoljavanja i emotivnog razmišljanja (tendencija koju nameće baš feminizam svim ženama bez razlike u odnosu na sreću) onda više šteti jer smanjuje šansu da se ljubav javlja, pa bujaju sujete , frustracije i ako duže potraje osvetnici.
Pitanje kolika ti je plata (u orginalu "gde radiš") treba normalno shvatati i razdvajati od "mora da plati piće, da kupuje poklone, da puzi tim svojim novcem predamnom".

Jao, jao, jao! "Sponzoruse", "frustrirane osvetnice", mirise cvece, a kada se predam muskarcu i ljubavi mene (jadnu, slabu) prodju sve frustracije...da li mi se cini ili je ceo ovaj post o tome kako je zena jadna dok ne voli muskarca?
Pa da ti odgovorim istom merom: nadji ribu vec jednom, covece. Pomozi joj da se "oslobodi frustracija", a kapiram da ce i tebi biti lase... a i nama :)
 
muvalo:
E sad, ako neko misli da ako te ne tuku-nema diskriminacije, hm... onda je i nema :)
Da ne citiram ceo post zabloqiratje mi....
Pa meni nije jasno na shta se konkretno misli,po tebi ispada da je diskriminacija i neravnopravnost zena neshto a priori za zenu od rodjenja u drushtvu...meni se ne chini tako.Razumem ja da svako ima pravo da pricha ili ne pricha o chemu god zeli na 4umu i tvoje je isto tako ako ne zelish da pricash o svom konkretnom iskustvu/iskustvima koja su te dovela do takovog rezonovanja ali je onda glupo uzimati ta iskustva kao argument kada ne znamo shta se uzima....i ja nisam rekao da "nije neshto u redu sa zenom" nego da zavisi od pojedinachnog sluchaja da li to shto dotichna tvrdi jeste tako ili ono drugo....ako je po tebi irionichno"uspeh"shto zenene ne tuku i time aludirah na "nivo"ravnopravnosti...onda ne znam gde si zivela..ja samo mogu da sudim po svojoj okolini gde sam proveo ceo zivot -NBG....a uvek mogu "drug razlozi"(kojih ima zilion i ne spadaju pod ono vetj navedeno sa moje strane)da se protumache kao "neravnopravnost"..zato i potenciram na konkretno.Ovako je sve nekako apstraktno"pa neravnoprabnr smo"..i to treba da se prihvati bez ikakvog daljeg objashnjenja?
 
Чуј, поређења ради, ја нисам Ромкиња, али то не значи да немам представу о дискриминацији према њима, нити да једино Роми смеју и могу да причају о томе! Даље, то не значи да је сваки припадник ромске националности дикриминисан, и ту постоје индивидуалне разлике од средине до средине, од ситуације до ситуације, и од конкретне личности такође....

Али ако се овде не јави ни један дискриминисани Ром, то не значи да дискриминације према њима нема!
 
Ja o feminizmu nemam lepo mišljenje i stoga smatram da ga ne trebam posebno učiti.
A to sam svaki put i naglasio.
Uz feminizam ide metroseksualac, pa će veliki broj feminista i mali broj metroseksualaca stvoriti problem tipa ili sama ili lez.

Патак, неко већ рече: како уопште можеш да имаш мишљење о нечему што не познајеш?Можда би било поштеније да кажеш: ЈА ИМАМ ПРЕДРАСУДЕ О ФЕМИНИЗМУ!!!
 
Frozene, ova tema ima dvadeset strana - dosta je zena ovde pisalo i davalo primere diskriminacije. Mislim da je samo Helen dala primer diskriminacije prema njenoj osobi. Ostali primeri su bili konkretni, samo nisu bili licni. Znaci, nije bas tako apstraktna diskusija... Malo smo skrenuli sa teme jer si ti u postu na koji sam reagovala rekao da zene koje pisu na forumu nemaju licno iskustvo sa diskriminacijom... i da, jeste bolna tema pa ne dajem primere - iako sam je osetila na sopstvenoj kozi.
 
blpd_girl:
ooo,... šta sve ovde neću pročitati!!! ok, uzmimo da je tačno to da žene teže da osećaju i da im je ljubav primarna i tako to. E, kako se onda vi muškarci uklapate u to? Ako već mislite da su žene takve, ili da treba da budu takve, čime ih onda motivišete za to? NIČIM! motivišete ih da budu baš suprotne! Gledate te ogavne hard core ***** gluposti u kojima se radi sve drugo osim navođenja žene na to da "oseća ljubav", i onda očekujete od nas da vam ispunjavamo želje i radimo sve te gadosti sa vama! jel to ljubavno?!!! Jel to treba da nas navede da budemo nežne i osćajne? I da, naravno da i pored toga očekujete da nismo promenile puno partnera. A, koliko je to uopšte "puno partnera"?! Mislim, pravi balkanski ideal: nevina a Jena Jameson! Vi nas time učite da nežnost nije važna, da osećanja nisu ono što je glavno.
Zatim, očekujete od nas da budemo nežne i osećajne igrajući socijalne uloge koje nam vi namećete, a to je najčešće nemoguće, jer postoje dva osnovna šablona, a u oba je nemoguće biti i ostati, "nežna, krotka, osećajna, puna ljubavi,..."
1. šablon: Da budemo ambiciozne, snalažljive, snažne i uspešne, jer vi nas drugačije ni ne želite, šta će vam žena koja nije takva, da se samo grebe od vas. E, pa, ljudi moji, ako ja treba da budem ambiciozna, onda moram i da budem energična i odlučna i snažna, jer ako bih bila sva tako mlakonjasta onda ne bih dugo opstala u celoj toj igri. I zato ne tražite nemoguće!!!
2. šablon: Da budemo poslušne, da ispunjavamo vaše želje, da vas ne premašimo ni u kojoj oblasti, a sve to da biste se vi osećali nadmoćno. Mislim, zar ovde uopšte i treba da objašnjavam bilo šta?! Pa, kakko taj muškarac očekuje da ta žena njega voli i sija ljubavi prema njemu, ako je on zarobi u kliše da je uvek on najpametniji, da ona pere sudove dok on leži, da ako poželi bilo šta za sebe mora prvo njemu da se umiljava i moli ga? Ako on nju sve vreme smatra za inferiorniju, ona (makar latentno) oseća netrpeljivost, a ne nežnost i ljubav prema njemu.
I zato, dosta mi je muških komentara o tome kako „žene ovo, žene ono, feminizam je zlo, bla, bla,...“ Feminizam je i nastao kao odgovor na lošu i nepravednu i neravnopravnu situaciju između muškaraca i žena. Bilo bi divno da su stvari onakve kakve bi trebalo da budu, onda ne bi ni bilo potrebe za feminizmom, ni ostalim pokretima koji pružaju, ako ne spas, onda makar utehu ili nadu, brojnim ženama.
A što se tiče žena koje kažu da je feminizam glupost i da ga podržavaju (samo) homoseksualne osobe, ne zaslužujete da trošim reči na vas.

Morala sam ovo da citiram! Sve si rekla! E,ako sad neko nije razumeo,onda yebiga.
 

Back
Top