Regionalizacija Srbije?

Lucca:

Nisam ni ja za nikakva odvajanja, samo mi ova prica oko administracije ne pije vodu.Za koji to yebeni papir moras u NS.Izvod iz maticne knjige se vadi uvek u mestu u kojem si rodjen ujedno uzimas i drzavljanstvo.Nije bitno jesi li rodjen u ZR, VS, PA, SU, SO ni zajedan dokument se ne ide u NS nego u gradu ili opstini u kojoj si rodjen, tako je svuda uostalom.Pa cak i na nivou grada ne mozes da se lecis niti ides u bilo koju ambulantu nego u onu u kojoj ti je karton,............. mislim mozes ako platis..
Meni je BGD fizicki blizi od NS, ali u zivotu nisam ni zajedan papir isla niti u NS niti u BDG.

Administracija, pogotovu medicinska. Ako trebaš na neki ozbiljniji pregled onda, te šalju u pančevo, pa Novi Sad...

Mada, opet ima nešto, ako si u pravu što se tiče da završavaš administraciju u svom gradu, onda se postavlja pitanje, što da postoji autonomija u Novom Sadu i ta pokrajinska administracija? zašta ona služi? samo guta pare.
 
Te price o rastakanju Srbije i navodnom vojvodjanskom separatizmu su samo paravan za pljacku.Autonmija Vojvodine nije pitanje ni Srba nio Madjara ni republike ,ni graba ni zastave nego samo novca posto je Vojvodina najrazvijeniji deo drzave gde se ubira najveci porez logicno je da se te pare raspodeljuju u Vojvodjenski budzet i da se vracaju u pokrajnske opstine .Na nivou cele Srbije u Vojvodini se prikupi 40% poreskih sredstava a u pokrajnu e vrati oko 18% tako da je racunica vise nego jasna .Ne trebaju Vojvodini nikakvi drzavni atributi ,republika ,zastava ***** palac vec treba poseban budzet u kome ce biti pare Vojvodjana i koje ce se njima i raspodeljivati i nema tu nikave filozofije i proseravanjo o 'nacionalnom pitanju" vec jednostvno svakome svoje pare.
 
Alekasandar2:
Administracija, pogotovu medicinska. Ako trebaš na neki ozbiljniji pregled onda, te šalju u pančevo, pa Novi Sad...

Mada, opet ima nešto, ako si u pravu što se tiče da završavaš administraciju u svom gradu, onda se postavlja pitanje, što da postoji autonomija u Novom Sadu i ta pokrajinska administracija? zašta ona služi? samo guta pare.

Kada je moja majka isla na ozbiljnije preglede na Banjicu i VMA, samo sam u svom gradu uzela uput, kao sto uzimam uput da odem kod bilo kog specijaliste u okviru bolnice u svom gradu.Zapravo specijalista odavde mi i daje uput za BGD, NS nema veze sa tim.
Sto se tice pokrainske administracije i ostalih stvari je normalno da bi zastitili finansije, defakto Vojvodina je daleko po svim pitanjima razvijenija od Srbije sto je i ocito.Pritom ne racunam BGD jer jedino on sija, ostali grdovi po Srbiji su dosta ne razvijeni.
 
svetolik trpkovic:
Te price o rastakanju Srbije i navodnom vojvodjanskom separatizmu su samo paravan za pljacku.Autonmija Vojvodine nije pitanje ni Srba nio Madjara ni republike ,ni graba ni zastave nego samo novca posto je Vojvodina najrazvijeniji deo drzave gde se ubira najveci porez logicno je da se te pare raspodeljuju u Vojvodjenski budzet i da se vracaju u pokrajnske opstine .Na nivou cele Srbije u Vojvodini se prikupi 40% poreskih sredstava a u pokrajnu e vrati oko 18% tako da je racunica vise nego jasna .Ne trebaju Vojvodini nikakvi drzavni atributi ,republika ,zastava ***** palac vec treba poseban budzet u kome ce biti pare Vojvodjana i koje ce se njima i raspodeljivati i nema tu nikave filozofije i proseravanjo o 'nacionalnom pitanju" vec jednostvno svakome svoje pare.


Mislimo totalno isto.Pa samo se iz mog grada puni 25% Republickog budzeta, sta reci vise.
 
serb_pagan:
stara fashistichka ekipa srBendi sa krstarice u misiji posrbljavanja ili ubijanja..vase ideje se ni po chemu ne razlikuju od ideja ante pavelica i njegovih ustasa...a ovaj jos stavio firera na avatar...
srbende,pa sto se niko ne pobuni zbog avatara ovog druga gestapoa,koji se opusteno deklarise kao hitlerovac???
Па тога има на све стране...пример ликови који имају аватар наташе кандић.И они подржавају фашизам и нацизам.
 
jedite_kod_Joa:
Па тога има на све стране...пример ликови који имају аватар наташе кандић.И они подржавају фашизам и нацизам.

Nadovezujem se .......a pritom nit je Srbin nit je iz Vojvodine.Sto rezultira da fasizam sprovode likovi koji se lazno predstavljaju u ime onog kojeg inace zagadjuju......pi ;)
 
Ne sme se uraditi regionalizacija! ZASTO?
Zato sto je to mnogo opasno,i sto bi npr. u Istocnoj Srbiji odnos Bugara/Srba bio jednacitiji,a kako se zna da je kod nas natalitet u minusu onda je sasvim sigurno da se jednog dana mozda za jedno dve-tri generacije,ta Istocna Srbija odvoji i zatrazi nezavisnost(primer>KOSOVO),nego treba i Vojvodini oduzeti
status AP jer je mnogonacionalna teritorija i sasvim je moguce da se jednog dana za oko isto tako
dve-tri generacije ona vrati Madjarima.Ali ovo su samo pretpostavke,ne mora da znaci da ce tako i biti ali kada pogledamo logickim nacinom na Kosovo,sasvim je jasno da nam ne trebaju novi regioni
 

Back
Top