Izreke i mudrosti

le_malade_imaginaire:
Mislim da je za ljude nerazumljivo da je nesto vecno. Bog, apsolut, ako postoji, vecan je. Nije smrtan i prolazan kao sve ovozemaljsko. Sta ako je sve ovo jednostavno oduvek postojalo? I sta ako mu nema kraja...? Zasto bi onda vecno, besmrtno bice moralo imati svoj pocetak i kraj?

Sta ako je sve nastalo kad i ti i sve nestane kad ti nestanes tj. ako sve postoji samo zbog tebe. Ili ako ti je lakse - da li zvuk postoji ako ga niko nije cuo.
Pokusaj da razumes vreme i prostor. Jedino izlaz koji sam ja uspeo da nadjem iz svega ovoga je BOG. Mozda je to zbog toga sto sam mnogo mali da ista razumem. Pa i apsolut ne postoji ili smo opet mali pa nam je BOG predstavljen tako da ga najlakse mozemo razumeti. POMOC POMOC POMOC
 
KLazar:
Sta ako je sve nastalo kad i ti i sve nestane kad ti nestanes tj. ako sve postoji samo zbog tebe. Ili ako ti je lakse - da li zvuk postoji ako ga niko nije cuo.
Pokusaj da razumes vreme i prostor. Jedino izlaz koji sam ja uspeo da nadjem iz svega ovoga je BOG. Mozda je to zbog toga sto sam mnogo mali da ista razumem. Pa i apsolut ne postoji ili smo opet mali pa nam je BOG predstavljen tako da ga najlakse mozemo razumeti. POMOC POMOC POMOC

Pa da, nakon moje smrti, sve ce da nestane, naravno. Ali to opet ne znaci da nece BITI ... Zvuk postoji cak i kada ga niko ne cuje, ali on tada nema smisla. Tako je i sa svetom, zivotom, svime nakon smrti... :)
Jedini izlaz ti je Bog? Pa da, zato su ga ljudi upravo i stvorili... Ali, ipak niste vi krivi sto sam ja u ovom periodu svog zivota ateista. Mozda promenim ugao sa jedno 50-60 kada shvatim neke druge stvari, nikada se ne zna... Bog je samo uteha...
 
"Amor vincit omnia" -"Ljubav sve pobedjuje,ljubav je jaca od svega" lat
Vezbanje je najbolji ucitelj- lat
I od neprijatelja treba uciti - lat
"i kazem vam,ako psenicno zrno padne na zemlju i ne umre ostace jedno, a ako umre mnogo ce ploda doneti"- novi zavet

Tesko je izabrati omiljenu.Ovo su neke koje mi se sad motaju po glavi.
Zanimljivo je da ima puno ljudi koji znaju i RAZUMEJU mnoge poslovice, ali svoj zivot zive u totalnom neskladu sa tim porukama.
 

Back
Top