Zasto dama sedi sama

Ko ce prvi podrzati Natu i Ahtisarija

  • Milan STR Protic

    glasova: 1 2,7%
  • Ceda Jovanovic

    glasova: 21 56,8%
  • Goran Svilanovic

    glasova: 3 8,1%
  • Boris Tadic

    glasova: 7 18,9%
  • Vuk Draskovic

    glasova: 3 8,1%
  • neko iz DS

    glasova: 1 2,7%
  • neko iz G17

    glasova: 1 2,7%

  • Ukupno glasova
    37
  • Anketa je zatvorena .
Jomini,
VEC glasala - nisam sigurno!
A ovo drugo, vec, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim... sta ces - starost, pa je moguce da rucuca i zadrhti poneki put :D
Vazno je da sam uputila poruku onom ko je MOZDA glasao umesto mene :D :lol:
 
serb_pagan:
naravno da ce cedomir kao realan politicar podrzati ono resenje koje je u ovom trenutku najrealnije i najbolje za drzavu srbiju...i naravno,glasao za shefa cedomira...ceda je buducnost srbije..istina je da vi to jos uvek ne vidite,ali nije vam zameriti,vecina vas ne vidi dalje od nosa i od propagande kurira i presa..ali ima i za vas vremena..vreme ce pokazati da je cedomir bio u pravu

Serb_pagan,
Posto sam te vec na drugoj temi okarakterisala kao mogucu bolju zamenu Ahtisarijevog portparola, a ovde se izrazavas sa simpatijama o Cedi, dolazim do jedinog moguceg objasnjenja - ti si Natasa Kandic, glavom i bradom! :lol: :lol: :lol:
Ziva bila i za zivota sve grehe platila!
 
serb_pagan:
naravno da ce cedomir kao realan politicar podrzati ono resenje koje je u ovom trenutku najrealnije i najbolje za drzavu srbiju...i naravno,glasao za shefa cedomira...ceda je buducnost srbije..istina je da vi to jos uvek ne vidite,ali nije vam zameriti,vecina vas ne vidi dalje od nosa i od propagande kurira i presa..ali ima i za vas vremena..vreme ce pokazati da je cedomir bio u pravu

Па кад сам тако велиш, шта додати.
Надам се само да ће се то већ једном материјализовати

..........
Шта га знам, пукне петарда, после се неко оклизне на кору од банане :roll:

torrente_bg:
Ne zna se ko ce prvi.Vrlo neizvesno takmicenja.

Ево да видимо квоте, ко хоће да се клади
Чеда 1,2
Борис 5,5
Свилени 10,0
Протић, Вук и неко небитан из ДС 50,0
неко из Г17 200,0
 
Pa maloumnik koji je postavio temu je zaboravio da napise na listu one koji su povukli vojsku sa Kosova i prespustili ga NATO i OVK a to nije ni jedan od politiara sa liste .Mislim vaznije je ko je predao Kosovo tudjinu nego onaj ko ce konstatovati postojece stanje posto od kada su videli da se nasa vojska povukla nece nas nista ni pitati tako da nece imati ko bili sta da potpisuje.
 
svetolik trpkovic:
Pa maloumnik koji je postavio temu je zaboravio da napise na listu one koji su povukli vojsku sa Kosova i prespustili ga NATO i OVK a to nije ni jedan od politiara sa liste .Mislim vaznije je ko je predao Kosovo tudjinu nego onaj ko ce konstatovati postojece stanje posto od kada su videli da se nasa vojska povukla nece nas nista ni pitati tako da nece imati ko bili sta da potpisuje.

А ти си много паметан, па заборављаш ко нас је бомбардовао зато што смо спроводили антитерористичку операцију на својој територији. Исти онај ко врши много горе антитерористичке операције на територији других суверених држава које је окупирао.
Причаш о НАТО и ОВК као да су они нешто лоше. Па твој Чедица не мисли тако. Зар није он рекао како албанским политичарима (сви до једног ОВК) треба "препустити изградњу мултиентичког друштва на Косову"?!? Иначе, да ли си против да Србија уђе у НАТО?
Споразумом из 1999 НАТО је преузео одговорност за све грађане (значи и Србе) на Косову (иначе, што се тиче државних органа то јесте била капитулација). Американци су ту одговорност имали 1945 према цивилима у Немачкој и Јапану. Али тада је био хладни рат, могао се ширити комунизам. Сада тога нема, па се понашају као разуларена руља каубоја. Имам ли право да тражим одговорност Америке зато што Срби доле немају основна људска права?!? Или морам да почнем са километарским уводом о човеку који је 6 месеци мртав, а 6 година пре тога је пао са власти???


Можеш рећи како је то кукање "неправда, неправда"*. Не БАТИЦЕ. Могу да нервирам домаће "Американце". А ти си видим већ солидно изнервиран чим почињеш пост са увредом. Иначе за ту увреду ћеш да видиш са управом.

Узгред, да ли те петарде нервирају? :twisted: :twisted: :twisted:

* Каже МишО Басић "Кад неко кука 'неправда већ видим како ме коље".
Ја се на то само цинично насмешио.
 
И нешто поводом онога што неки причају - Американци су сила, не може им се ништа... Силе се тако понашају.
Слажем се, само што они који их подржавају по Србији уопште нису сила. Нити је њиховим господарима стало до ових плаћеника.
Ево шта каже један добитник Нобелове награде за књижевност:

Исконско право људи је да умру и убију зарад земље на којој живе, и да крајње окрутно казне све припаднике своје расе који су грејали шаке на огњишту освајача.
Винстон Черчил
Историја народа који говоре енглески
 
Duh Sekire:
Имам ли право да тражим одговорност Америке зато што Срби доле немају основна људска права?!? Или морам да почнем са километарским уводом о човеку који је 6 месеци мртав, а 6 година пре тога је пао са власти???


Му? :twisted: :twisted: :twisted:

* Каже МишО Басић "Кад неко кука 'неправда већ видим како ме коље".
Ја се на то само цинично насмешио.
Pa imas ti pravo da trazis ali to je politika kako je mali ******* zamisllja, drug Zagor se setio da trazi odgovornost ili Toma Grobar i evo Bush se odma usro od odgovornosti vraca nam Kosovo i izvinjava se usput.Tacno je da je NATO najodgovorniji za tezak polozaj Srba dole ali opet da nije njih i ono malo Srba bi bilo pobijeno i manastiri bi bili spaljeni tako da treba da molimo boga de se sto duze zadrze i da ne daju siptarima vojnu vlast.Reci ti samo zasto su ovi sa liste krivi sto je Sloba izgubio sve ratove koje je vodio a Srbija je porazena i oduzeto joj je Kosovo 99. kada se poslednji vojnik povukao od dole .Ili da preformulisemo ste ce Grobar ako sutra dodje na vlast uraditi da povrati Kosovo? Samo nemoj one gluposti kroz 100 godina ,cekamo da kometa razori Ameriku itd,jednog lepog dana.
 
Tacno je da je NATO najodgovorniji za tezak polozaj Srba dole ali opet da nije njih i ono malo Srba bi bilo pobijeno i manastiri bi bili spaljeni tako da treba da molimo boga de se sto duze zadrze i da ne daju siptarima vojnu vlast.

Нема ту никаквог али. Да нема НАТО, неко други би купио пинкле са Косова.
Што се мене тиче, треба народ повући и прогласити окупацију, а они нека се играју сами.

Reci ti samo zasto su ovi sa liste krivi sto je Sloba izgubio sve ratove koje je vodio a Srbija je porazena i oduzeto joj je Kosovo 99

А реци ти мени где видиш да сам то рекао.
Само сам поставио питање ко ће први подржати оно што кажу Наташа Кандић и Марти Ахтисари.
А ти мислиш да је то лоше што они говоре - да су Срби колективно криви?
А?!?
 
Iz programa LSD-NSDAP... pardon LDP o Kosovu:

Srbima i Albancima na Kosovu je potreban dogovor oko zajedničkog života i budućnosti. Cilj naše politike je da se ostvare
uslovi za normalno funkcionisanje kosovskog društva i zaštita interesa svakog građanina.

Kosovo mora dobiti trajno rešenje kako bi dobilo neophodnu sigurnost i stabilnost. Beograd svojim držanjem nije pomogao stvaranju normalnih odnosa već je naprotiv pokušavao da i dalje što više destabilizuje međunacionalne odnose politikom paralelnih institucija i bojkota kosovskih političkih institucija.

Rezolucija 1244 jednostavno nema mehanizme koji bi mogli pomoći Kosovu da formira sopstveni politički sistem sa odgovornim
demokratskim institucijama. Svrha ovog privremenog rešenja je bila da amortizuje bezbednosne i političke probleme u trenutku totalnog ratnog haosa i da omogući kosovskom društvu da uzme predah.

U narednom periodu Kosovo će dobiti neophodni državni oblik
i potrebno je da Srbija već sada zauzme partnerski odnos u građenju građanskog društva koje pruža svakoj zajednici i građaninu maksimalna prava i slobode. Ukoliko institucije budu zajedničke onda će biti i u stanju da rešavaju zajedničke probleme
Srba i Albanaca. Upravo tu leži značaj uloge Beograda koji mora prestati sa politikom bojkota i negacije realnosti koji u osnovi
ima premisu “što gore to bolje”.
Srbija više ne može i ne treba da upravlja Kosovom niti na njemu da brani i dokazuje svoj suverenitet jer je pod Miloševićem prvo uništila političku zajednicu Kosova i Srbije koju je obezbeđivala ustavna autonomija, a potom kroz oružane sukobe i bezbednosnu
kontrolu teritorije.
Kada analiziramo razloge zbog kojih srpski političari nisu znali da upravljaju Kosovom, teško je naći primere gde su to u stvari i znali, tako da je jedini mogući odgovor taj, da je fokus politike bio pogrešno usmeren na širenje centralne moći i instrumente vladavine, umesto na poboljšanje kvaliteta života pojedinca i njegovih ličnih sloboda.

Do pune implementacije Ustavnog sporazuma Kosovo će imati “uslovnu nezavisnost” uz prisustvo međunarodnog faktora kao garanta implementacije. Po ostvarenju sporazuma
Kosovo dobija nezavisnost.

Eto, pa vidite sami.
 
Poredjenja radi:

Zoranov govor u Kosovskoj Mitrovici iz 2001.


Pomaze Bog Braco i Sestre,

Za razliku od naših predjasnjih politicara, ne dolazim na tenkovima. Već dolazim u miru. Kao mesto za održavanje govora izabrao sam mesto gde se granici srpska, a pocinje albanska teritorija.

Kao sto mozete da vidite, Albancima sam okrenuo ledja. Mogu da me cuju, mogu da me ubiju kako god i kad god požele. Ali znam da ih moje reci plase, znaju da sam dosao da vratim Kosovo politickim putem.

U danasnjem svetu, covek mora znati gde mu je mesto. Ja vas nisam izdao, ja vas nisam zaboravio. Beograd možda jeste, ali ja nisam. Verujte mi Braco i Sestre da ima ljudi kao ja koji veruju u povratak Kosova. Da, znam da je pravda spora. Prvu stvar koju moramo suzbiti jeste protok droge, cigareta i belog roblja kroz Kosovo. Treba urgirati, obrazovati ljude o nasem problemu.

Verujte mi, da bih najviše voleo da kao Car Lazar usetam na Kosovo ravno. Ali ja niti sam mudar kao Lazar, niti imam vojsku koja bi dobila stratesku podrsku za tako nešto.

Ne želim, ni u jednom trenutku da pomislite da omalovazavam Cara. On je ipak premudar za sve nas i da vlada sada, stajao bi ovde i rekao bi vam isto. Maca ne sme da se lati onaj, koji nije spreman da snosi posledice i koji ne razume taktiku ratovanja.

Ja general nisam, ja sam diplomata. Mene su ucili da se borim za svetu Srpsku zemlju za pregovarackim stolom. Da svojim potezima nateram protivnika da peni i da potpisuje ono sto mu vlasnik jedne zemlje trazi.

Jer draga Braco i Sestre imam u planu da u junu 2003. godine uz Bozji blagoslov resim status Kosova. Haradinaj i svi ostali separatisti na celu sa najvecim iredentistom Rugovom će se naći u opstinskom sudu u Beogradu. Sudicemo im mi. Nama su naneli stetu. Neće nama Hag resavati kljucna pitanja.

Oni neka se bave sizofrenicarima koji su svojim govorom na Gazimestanu samo zapalili bure baruta, koji su dok je mladost Srbije skakala iz rova u rov, skakala iz stana u stan, iz automobila u automobil. Draga Braco i Sestre, pobedicemo uz Blagoslov Gospodnji. U to budite uvereni! Ja znam da mnogi žele da sam pokojni i znam da će mnogi tada odahnuti. Ja sam spreman da dam zivot, samo za dobrobit Srbije. Neću se kriti i braniti. Da znate oni koji budu pucali u mene, pucace u slobodno Kosovo, u demokratsku, jaku Srbiju!
 
Ja sam hteo isto glasati za sve jer su svi pobrojani na listi domaci izdajnici i strani placenici, al posto se moze glasati samo za jednog glasao sam za Borisa Tadica jer samo njegov izdajnicki potpis efektivno nesto znaci jer je on predsednik Srbije. Ostali su minorne politicke licnosti i njihov potpis izdajnika ne bi imao nikakvu tezinu. Za razliku od ovih izdajnika druge lige, potpis Tadica bi bio potpis cele Srbije i to bi bilo mnogo teze oprati nego potpise ovih drugih izdajnika.

Zato mislim da ce zapadne sile ostricu svog pritiska svaliti prvenstveno na Tadicija.
 
Tadic, kao predsednik, mora da postuje Ustav Srbije, u kome pise da niko ne moze da potpise tako nesto...i on to vrlo dobro zna, kao i ti koji bi vrsili pritisak...dakle, cak i da potpise, a veca je sansa da ti samostalno okacis albansku zastavu u dnevnoj sobi, nego da on to potpise, to nista ne znaci...
kapiras?
 
Pa ja misim da Tadic nece to potpisati jer je tako i rekao kao ni Kostunica posto bi to bilo lose za njihov izborni rejting a posto medjunarodna zajednica to zna jednostavno nece ni traziti da niko od njih nesto potpise vec ce sami proglasiti nezavisnost Kosova u UN a nama ce ostaviti da kukamo i naricemo o nepravdi posto za drugo nismo ni vojno ni ekonomski sposobni .Tako ce i Vuk biti sit i ovce na broju.Siptari ce dobiti uslovnu nezavisnost a nasi politicari ce lepo reci "eto jadni mi uzeli na Kosovo nisu nas ni pitali " i gotova stvar.
 
Ако нико од нас не потпише, они ће морати да прогласе ампутацију дела територије једне суверене демократске земље. Само по себи, то није много компликовано - мислим да треба препорука Савета безбедности и половина или две трећине Генералне скупштине (земаља чланица УН). Можда може и без одлуке СБ. Тако је рецимо НР Кина призната и преузела је место од Тајвана 1971.
Међутим, тиме се отвара други проблем. Онда ће свако да тражи. Свако може рећи да је био угњетаван. А неке територије - Нагорно Карабах, Јужна Осетија, Абхазија, Северни Кипар... већ су фактички независне. Према томе, нека се играју ватром без нас.
Е зато им је потребно да Србија призна и питање је да ли ће сами ићи до краја. Уосталом, зашто онда Космет већ није независан?!? Напомињем да одбијањем таквог "решења" Србија ништа не губи. Нити више има шта да изгуби.

Но, овде је много већи проблем. Проблем је колективна кривица народа и анкета се односи на признавање тога, а не на признавање Косова. Зато они хоће да од нас направе нове нацисте, да нас третирају као Немце после ДСР - у суштини много горе, јер сад не постоји комунистичка опасност пред којом би морали бити одговорни. Ето зато Чеда прича да се слике Аушвица и Сребренице разликују само по боји.
 
За сада сам једина која је гласала за Вука и то због тога, што је Вук са минималном подршком у бирачком телу у врху власти, а при том је УЦЕЊЕН Хашком оптужницом...
 
serb_pagan:
naravno da ce cedomir kao realan politicar podrzati ono resenje koje je u ovom trenutku najrealnije i najbolje za drzavu srbiju...i naravno,glasao za shefa cedomira...ceda je buducnost srbije..istina je da vi to jos uvek ne vidite,ali nije vam zameriti,vecina vas ne vidi dalje od nosa i od propagande kurira i presa..ali ima i za vas vremena..vreme ce pokazati da je cedomir bio u pravu

Ako je Chedomir Narkomanovic buducnost Srbije onda Srbija stvarno nema buducnost:

chedanarkoman.jpg
 
Ко жели да се клади има нове квоте.
Чеда је и даље поуздана инвестиција, квота му је незнатно порасла на 1,25
Борис остаје на квоти 5,5
Вук се котира нешто боље и квота му је 8,8
Свилени има нову квоту од 11,1
Милан СТР Протић, неко из ДС или неко из Г17 квота 50,0
 
urospo:
Mada bi mu vise stajala kvota Kolumbije, al aj sad... :lol:

У... немој да ми дираш домовину Шакире.

Осим тога
ОД БОГОТЕ ДО КАЛКУТЕ
ОД МАНИЛЕ ПА ДО ЛИМЕ
НАШ КАРТЕЛ ЈЕ НАЈЈАЧИ
НА ВРХУ ПИРАМИДЕ...

Клинац кога племена са југа снабдевају белим, ту не може ни да присмрди. Постоје мало јачи играчи ;)
 

Back
Top