Tadic potpisao ugovor sa Amerikancima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Plava Bilja:
...Imam utisak da ce bura uskoro.......ali, nema kajanja, potpis je vec stavljen.

Ма и да није стављен потпис они би добили оно што хоће... Само на тежи начин, тј. тежи по нас... Нажалост, али њима данас ни УН не сме ништа, шта онда ми да кажемо... Након што су Израелци бомбардовали једно Либанско село, побили силне цивиле, не сећам се како се село зваше, Кофи Анан је осуђивао и осуђивао... :cry: Ал' Амери рекли да није ратни злочин, и то значи да није. А онда сам бар очекивао да Анан и пола УН-а поднесе демонстративне оставке, јер очигледно да нису у стању да заштите никога, међутим, они толико воле своје фотеље, да им није пало на памет да то ураде... :-x
 
_Milanche_:
Za materijalnu stetu koju naprave vojnici SAD garantuje vlada SAD...sto se tice krivicne odgovornosti u americkoj sudskoj praksi posebno u prkasi njihovih vojnih sudova imas stotine takvih presuda.
Logicno je da ti za njih ne znas jer se ne bavis time i nisi u to upucen ali toga ima mnogo


A jel logicno da ti jedan Americki vojnik siluje dete i ubije ga.
Pa ti plati odstetu , kako bi ti to prihvatio?
 
@Tzar
Pa care i prostitucija je posao.Ove nase domacice kresu se po Italiji i Nemackoj za badava(velika konkurencija)To isto mogu da rade i ovde,zasto da ih kresu siptari po EU kad mogu i ameri u Srbiji.Prostitutka je prostitutka gde god bila.
Care reci mi primer zemlje gde su Amerikanci igde siluju,gaze domace kolima,i prave sranja a onda ih samo otpuste iz vojske?Ne moj samo ratna podrucja,vec zemlje gde civili nenose oruzje ili pojase sa eksplozivom.budi ljubazan pa odgovori.
P.S Ako mislis da smo mi bili bolji od Amerikanaca grdno se varas,to kako se oni ponasaju je decija igra spram nas 90ih ;)
 
sumnjivo lice:
Pa ako Srbija treba da se solidarise sa Seseljem onda 1000 x :roll:
Jok, nego ce sa Tacijem, Haradinajem, Oricem, Dudakovicem :twisted:
Pokusaj bar malo biti objektivan, na stranu animoizitet, pa ni ja ne podnosim gospodina Tadica (valjda se zbog ovog ne idu u zatvor) ali, kad bi se nasao u Hagu, ja bih prema njemu imala vise milosti nego sto vi imate prema Seselju.
Uostalom, nije Seselj ni tema, samo bih da podvucem da ce im Seselj zaprziti corbu pre nego sto ga skembaju, a hoce.
Moze im se, pa svi pravni strucnjaci u ovoj Srbji znaju da Seselj ima pravo da se sam brani, znaju i cute, neki nece da kazu iz mrznje (da podignu glas) neki iz straha.
 
Samanta_:
A jel logicno da ti jedan Americki vojnik siluje dete i ubije ga.
Pa ti plati odstetu , kako bi ti to prihvatio?

ali moras da pravis razliku izmedju materijalne i krivicne odgovornosti...za silovanje se ne placa odsteta nego se odgovara krivicno...ako americki vojnik siluje dete onda on ne plati za to odsetu nego dobije dozivotnu robiju.
naravno da ima slucajeva gde se sudski postupak ne okonca onako kako je po pravdu ali zamisli tek koliko togas imas pred nasim pravosudjem...
 
_Milanche_:
Za materijalnu stetu koju naprave vojnici SAD garantuje vlada SAD...sto se tice krivicne odgovornosti u americkoj sudskoj praksi posebno u prkasi njihovih vojnih sudova imas stotine takvih presuda.
Logicno je da ti za njih ne znas jer se ne bavis time i nisi u to upucen ali toga ima mnogo

Само знам да не би имао пара ни воље да идем у САД да се тужим са неким глупандером, а да би суд досудио у моју корист, бар без мог сведочења сумњам... Јер ако ти нанесе неку штету, чак и ако ниси ти тај који тужи, већ га тужи тужилац по службеној дужности, мораш барем једанпут да сведочиш... А и сумњам да цео систем функционише у пракси... :(
 
...i pored sto je Nemacka, bila okupirana od strane velike sile, NATO vojne snage su podlezale njihovog zakona, jer da nije tako bilo Nemci bi ih tretirali okupacione snage, medjutim, od kako su USA-NATO bombardovali Srbiju, poceli su da se prihvataju drzave s'kim su bili protiv Srbiju, koje bi primile predlog da se njiho vojnik ne tereti krivicama koje je pocino.
E sad, i ako su njihovi vojnici u bilo koju drzavu Istocne Evrope, pocinili bilo-kakav kriminal, izmedju tih drzava i USA-NATO-potpisanim ugovorima; NATO vojnici ne bi podlezali kriminalnog zakona u tih drzava!...Whay not?
 
Samanta_:
Nemci su platili a SAD je po Nemacku uveo drogu kriminal i silovanje dece.
SAD je Nemacku zarazio, a veoma lako ce i Srbiju da zarazi.
Ja znam kako su se Amercki vojnici ponasali pre 30 godine u Nemack.
Znaci koliko su oni dobro ucinili toliko su ostavili rak u tu Nemacku.

Kad gubi jedna zemlja svako pravo kad ti neko od njih zgazi dete, bez kazne, ko da si zgazio kuce.

Ima puno toga.
Tebi ce ceo zivot u veselju proci :shock: ovakvu gomilu gluposti ni septicka jama ne bi absorbovala :roll: ko li je tebi doneo drogu da mi je znati :-?
 
Plava Bilja:
Jok, nego ce sa Tacijem, Haradinajem, Oricem, Dudakovicem :twisted: .

vidis ja ne vidim bitnu razliku izmedju pomenutih i Seselja.

Plava Bilja:
Moze im se, pa svi pravni strucnjaci u ovoj Srbji znaju da Seselj ima pravo da se sam brani, znaju i cute, neki nece da kazu iz mrznje (da podignu glas) neki iz straha.

vidis po pravilima sudske procedure koja vazi u anglosaksinskom pravu a koja je najvecim delom uzeta za pravila postupka na sudjenju u Haskom tribunalu okrivljeni moze da se brani sam tj. ima mogucnost da se brani sam ali sudsko vece ako proceni drugacije moze da mu dodeli branioca.
To sto se dogadja u slucaju Seselj nije nista novo,nepoznati niti mimo pravila sudskog postupka.
 
_Milanche_:
ali moras da pravis razliku izmedju materijalne i krivicne odgovornosti...za silovanje se ne placa odsteta nego se odgovara krivicno...ako americki vojnik siluje dete onda on ne plati za to odsetu nego dobije dozivotnu robiju.
naravno da ima slucajeva gde se sudski postupak ne okonca onako kako je po pravdu ali zamisli tek koliko togas imas pred nasim pravosudjem...

Presuda da ima toga sude im javno, a za mesec dva ih vidis kako sede u neku vojnu kancelariju i rekrutiraju nove, ili su neki cuvari po nekim objektim.

Seti se kada su Americki piloti zakacili zajlu na kondulu u Italiju i 9 poginulo.
Amerikanci su odma odveli te vojnike u SAD bez kazne. To ti je pravda.
T
 
sumnjivo lice:
@Biljo ja te smatram normalnom osobom.Pravis li ti razliku izmedju Seselja,Tacija,orica,Haradinaja?Ja licno ne,sve je to isti olos.Ako se po tebi Seselj razlikuje od njih,onda,...Ne moj samo onu blani je slpski nalod

Po tebi se ne razlikuju, pa sta treba da radim da ti pokazem, Seselj je u zatvoru u Hagu i nije ubio, Taci, Haradinaj, i Cehu su u vlasti i ubijali su, ima li tu razlike ili da crtam u 3D.
 
sumnjivo lice:
Jesi li ti prirodno tupava ili uzimas casove?Sta cemo sa pedesetoclanom porodicom Berisha koju su zatvorili u kafic nasi panduri i onda bacili bombe.Neproseravajte se ocrnjavanjem amerikanaca kad su isti kao i mi
Nemoj vredjati Samantu:(
Koji panduri, znaju li im se imena i prezimena, jesu li uhapseni?
Amerikanci isti kao mi, odnosno mi kao oni?
Kome smo mi otimali teritorije, bacali atomske bombe na gradove, ubijali u jednom danu vise od sto hiljada ljudi, kome otimamo naftu, kome cinimo ono sto Amerikanci cine svima kojima mogu?
Koliko su zla naneni svetu, urusice se sami od sebe, da ne pominjem opet onog Nostradamusa i njegovo prorocanstvo ;-)
 
neki idioti porede ponasanje Amerikanaca u Iraku kao argument iako znaju da je ta zemlja u ratnom stanju vec tri godine a ne uzimaju recimo Grcku ili Madjarsku koje su nam mnogo blize od Iraka . gde takodje ima Americkih baza a u te dve zemlje sam jako cesto isao i nisam video amere na ulicama kako jedu malu decu a i nije im nista gore nego nama nego bas naprotiv.Ja nisam odusevljen sto ce ameri doci ovde ali ovakvi idiotluci poput baljezganja one nesrecnice gore su stvarno zalosni.
 
Samanta_:
Presuda da ima toga sude im javno, a za mesec dva ih vidis kako sede u neku vojnu kancelariju i rekrutiraju nove, ili su neki cuvari po nekim objektim.

Seti se kada su Americki piloti zakacili zajlu na kondulu u Italiju i 9 poginulo.
Amerikanci su odma odveli te vojnike u SAD bez kazne. To ti je pravda.
T

Odveli su ih jer su izuzeti iz ingerencije italijasmog pravosudja.
Sta je sa tim sudjenjem bilo ne znam kao sto ne znas ni ti.
Imas mnogo presuda koje su se zavrsavale dozivotnom robijom ili dugogodisnjim zatvorskim kazanama.
 
mladić:
Po tebi se ne razlikuju, pa sta treba da radim da ti pokazem, Seselj je u zatvoru u Hagu i nije ubio, Taci, Haradinaj, i Cehu su u vlasti i ubijali su, ima li tu razlike ili da crtam u 3D.
Ko kaze da Seselj nije ubijao?Ubijao je na isti nacin kao i milosevic.Ups hebiga ni milosevic nikog nije ubio :confused: samo je slao druge za to,kao i Seki pjiane dobrovoljce koji su rokali civile a o borbi ni govora.
 
Plava Bilja:
Nemoj vredjati Samantu:(
Koji panduri, znaju li im se imena i prezimena, jesu li uhapseni?
Amerikanci isti kao mi, odnosno mi kao oni?
Kome smo mi otimali teritorije, bacali atomske bombe na gradove, ubijali u jednom danu vise od sto hiljada ljudi, kome otimamo naftu, kome cinimo ono sto Amerikanci cine svima kojima mogu?
Koliko su zla naneni svetu, urusice se sami od sebe, da ne pominjem opet onog Nostradamusa i njegovo prorocanstvo ;-)
Vidiš Biljo, ovo je jedno ništa, a opet, s druge strane, primenjuješ kad ti odgovara. Ti sad navedeš nekog drugog ''nesrbina'' i onda ti ja postavim ovakvo pitanje - ime, prezime, da li je hapšen. Bunili ste se protiv pilota i ko zna čega sve ne. I ja te sad pitam: imena, prezimena, da li su ikad uhapšeni.

Kapiraš? Nisu hapšeni i kako onda možeš da pričaš loše o njima?
 
Plava Bilja:
Nemoj vredjati Samantu:(
Koji panduri, znaju li im se imena i prezimena, jesu li uhapseni?
Amerikanci isti kao mi, odnosno mi kao oni?
Kome smo mi otimali teritorije, bacali atomske bombe na gradove, ubijali u jednom danu vise od sto hiljada ljudi, kome otimamo naftu, kome cinimo ono sto Amerikanci cine svima kojima mogu?
Koliko su zla naneni svetu, urusice se sami od sebe, da ne pominjem opet onog Nostradamusa i njegovo prorocanstvo ;-)
Kako koji pa zar nije skoro uhapsen pukovnik policije u Nisu zbog tog zlocina.Sta se pravis naivna.Bilo je u Hagu a i kod nas u medijima
 
Plava Bilja:
Nemoj vredjati Samantu:(
Koji panduri, znaju li im se imena i prezimena, jesu li uhapseni?
Amerikanci isti kao mi, odnosno mi kao oni?
Kome smo mi otimali teritorije, bacali atomske bombe na gradove, ubijali u jednom danu vise od sto hiljada ljudi, kome otimamo naftu, kome cinimo ono sto Amerikanci cine svima kojima mogu?
Koliko su zla naneni svetu, urusice se sami od sebe, da ne pominjem opet onog Nostradamusa i njegovo prorocanstvo ;-)

Pogledaj sve velike i jake zemlja Ameriku,Rusiju,Nekacku,Britaniju,Francusku i sile koje su postoaje ranije
sve su radile isto naravno da mi nismo mogli to da radimo jer nismo imali moc ali smo zato imali svoje grehe na lokalnom podrucju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top