Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
kasni mi menstruacija oko mesec dana,bila sam kod svog ginekola i dao mi je primolut nor-5dana po2tab. to sam popila u ponedeljak i jos nisam dobila. koliko dana treba da prodje da dobijem i da li je moguce da mi se menstrualni ciklus poremetio kad sam pocela da idem na fitnes???
 
jeste,nisam trudna sve je u redu ali i posle 6 dana od kad sam popila primolut-nor jos nisam dobila a u uputstvu pise 2-3 dana. dr. mi kaze da mi se poremetio m.ciklus od vezbanja,stvarno nerazumem da li je to moguce??? zvala sam ga juce i on kaze da moze da prodje i 7 dana,ako nista ne bude do utorka da mu se javim.
 
Naravno da moze da se poremeti ciklus ali od p r e t e r a n e i e n e r g i c n e fizicke aktivnosti ali pretpostavljam da ti nisi preterivala sa vezbama.

Svaki lek deluje individualno,sacekaj pa ces videti,mislim da brigom jos vise pogorsavas svoje stanje,opusti se.
Ukoliko ne budes dobila ici ces kod ginekologa samo ja mislim da ces dobiti.
 
Zanima me da li je moguce ostati u drugom stanju posto sam imala odnos 10 sati po prestanku menstruacije i muz je svrsio u mene.Proslo je 15 dana od tada pa ne znam d ali mogu da uzmem test i da to proverim a i imam neke simptome,npr.grudi su mi malo otekle,osecam jak bol kada ih dodirnem,ponekad mi je muka?Hvala!!!
 
Postovani/a doktore/ka, pre mesec dana sam popila tabletu 'jutro posle', i zanima me da li je moguce da zatrudnim iako sam popila tabletu? I da li ta tableta ima neke posledice i ako ima, koje su?
Isla sam na ultrazvucni pregled, imam neke promene u materici... Da li moguce da postavim sliku sa ultrazvuka na forum???
Unapred hvala!!!
 
Dobila sam menstruaciju par dana nakon sto sam popila tabletu, koja je bila baš obimna... A pre nedelju dana sam opet dobila, i sve je bilo normalno... Što se tiče izveštaja, nisam ga dobila, jer imam otvoren karton, pa tamo sve piše... Doktorka mi je rekla da imam u materici neku heterogenu masu, koja je krenula prema fundusu, odnosno krenula da izlazi... Kako ona sama kaže, posle toliko knjiga procitanih i toliko godina rada, prvi put takvo nešto vidi... :confused:
Da li je moguće da je došlo do nekog neuspelog začeća??? Ili možda zbog tablete imam promene na endometrijumu???
 
Nadam se da se nećete ljutiti na upad.
Plašim se da sam verovatno propustila slično pitanje.
I pored redovnog menstrualnog ciklusa,i ne čuvanja već 2 god-ja nikako da ostanem trudna.Kojim bih redom i koje analize trebala da uradim?

Prvo odes u dom zdravlja kod svog ginekologa i tamo uradis osnovne analize (sekret, cervikalni bris, papa, ultrazvuk ...) i sve sto ti ona kaze. Obavezno joj ispricaj sve. Vodi kalendar menstruacije i bilo kakve promene belezi. Doktorka treba da ti da uput da uradis analize na hlamidiju, mikroplazmu i ureaplazmu (batut ili ako zelis mozes privatno) da proveri da nemas neku infekciju. Ako je sve u redu treba da te posalje dalje na primer GAK , Narodni Front....da te tamo detaljnije pregledaju.

Srecno !
 
Dobila sam menstruaciju par dana nakon sto sam popila tabletu, koja je bila baš obimna... A pre nedelju dana sam opet dobila, i sve je bilo normalno... Što se tiče izveštaja, nisam ga dobila, jer imam otvoren karton, pa tamo sve piše... Doktorka mi je rekla da imam u materici neku heterogenu masu, koja je krenula prema fundusu, odnosno krenula da izlazi... Kako ona sama kaže, posle toliko knjiga procitanih i toliko godina rada, prvi put takvo nešto vidi... :confused:
Da li je moguće da je došlo do nekog neuspelog začeća??? Ili možda zbog tablete imam promene na endometrijumu???

Niste se vas dve nesto dobro razumele...Ono sto je ka fundusu sigurno ne izlazi,Fundus je krov materice."Neuspelo zacece"bi se izbacilo kroz dve menstruacije,ili bi jos neregularno krvarila.Ta jedna tableta ne moze izmeniti endometrijum na duze staze..Verovatno imas kontrolni UZ zakazan?
 
A da li je tacno da tokom duzeg uzimanja kontraceptivnih pilula (recimo dve, tri godine) zlezde atrofiraju i posle ih je tesko ponovo aktivirati, pa se javlja dlakavost, gojenje i svi oni problemi zbog kojih ste ih (mozda) u prvo vreme i uzimale?:think:
 
Postovani,
Unapred se izvinjavam na opsirnosti. Moj ginekolog mi je rekao da imam policisticne jajnike.Od gore navedenih simptoma sam imala samo akne i dismenoreju. U novembru mi je dr.preporucio da tokom dva ciklusa popijem po jednu kutiju Primolut Nor-a(od 16.dana ciklusa).A ako to ne pomogne,da uzmem neki oralni kontraceptiv sa niskim dozama hormona(tu je preporucio Diane 35).
Primolut Nor sam pila tokom dva ciklusa po 10 dana,i tada je sve bilo ok(akne su nestale-a godinama imam problem s njima,menstruacije su trajale krace,bolova uopste nije bilo).
Tri meseca nakon uzimanja Primolut Nora sve se vratilo na staro. Akne su ponovo tu,menstruacije i opet obilne,o bolovima da ne pricam.:sad2:
Bila sam kod dr.i on mi je rekao da cu ipak morati da predjem na Diane 35 I ostalo je na tome da ja odlucim koje cu da uzmem,i da pocnem od sledeceg ciklusa.
Zanima me koliko su delotvorni oralni kontraceptivi u slucajevima policisticnih jajnika? Koliko treba da se piju? Da li je to trajno resenje,ili samo trenutno otkloni problem(drugi dr.mi je rekao da nema potrebe da uopste preduzimam nesto dok ne budem htela da imam decu-sto bi znacilo da po potrebi mogu da otklonim problem,ali se to uvek vraca)?:dontunderstand:
I da,moj dr.je rekao da kad odlucim koji cu da koristim,jednostavno pocnem od sledeceg ciklusa.Zanima me da li mogu tek tako da pocnem uzimati hormone(koliko ja znam treba da se urade neki nalazi pre toga)? Mozete li mi reci koji,posto je moj dr.rekao da nema potrebe? :think:
Jos jednom se izvinjavam zbog opsirnosti poruke. Hvala unapred. :hvala:
 
Jesam dobila menstruaciju nekoliko dana nakon sto sam popila tabletu, bila je obimna... Prosle nedelje sam dobila opet, i sve je bilo normalno... Nemam izvestaja, jer imam otvoren karton, pa valjda sve tamo pise... Doktorka kaze da imam neku heterogenu masu u materici koja je krenula prema fundusu, i da posle toliko knjiga procitanih i toliko godina rada, prvi put vidi takvo nesto...
Jel moguce da od te tablete imam promene na endometrijumu???
 
u toku odnosa je pukao kondom pa sam popila escapelle za dan posle... dobila sam menstr na 21 dan, sledecu na 18 dana, a inace mi ciklus traje uglavnom 34 dana. mesec dana nakon toga se situacija ponovila ali nisam smela ponovo da uzimam tabletu... i sada mi kasni...vec 10ak dana, radila sam baby rapid test 2 puta, oba puta bio negativan... da li je moguce da mi toliko kasni zbog tablete koju sam bila 2 meseca pre ili da test nije tacan... ? :/
 
toku odnosa je pukao kondom pa sam popila escapelle za dan posle... dobila sam menstr na 21 dan, sledecu na 18 dana, a inace mi ciklus traje uglavnom 34 dana. mesec dana nakon toga se situacija ponovila ali nisam smela ponovo da uzimam tabletu... i sada mi kasni...vec 10ak dana, radila sam baby rapid test 2 puta, oba puta bio negativan... da li je moguce da mi toliko kasni zbog tablete koju sam bila 2 meseca pre ili da test nije tacan... ? :/
 
Cao ! na ogtt testu sa 100g glukoze poslije prvog vadjenja krvi iz vene 4,67 -rezultat je bio poslije 120-8,24 u 16 sam nedjelji imam 44g i ovo mi je prva trudnoca nekolika dana prije toga sam takodje vadila krv i rezultat je bio 5,4 osim toga javlja mi se dolje sa jedne strane nekakav jak svrab koza mi se peruta i svjetlije je boje to me plasi i nervira imala sam kandidu moja dr mi je prepisala 2x nedeljno poliginex vaginalete moze li taj svrab da se javi od povecanog secera i koje su granicne vrijednosti ogtt u trudnoci HVALA
 
Zanima me da li je moguce ostati u drugom stanju posto sam imala odnos 10 sati po prestanku menstruacije i muz je svrsio u mene.Proslo je 15 dana od tada pa ne znam d ali mogu da uzmem test i da to proverim a i imam neke simptome,npr.grudi su mi malo otekle,osecam jak bol kada ih dodirnem,ponekad mi je muka?Hvala!!!

A, jesi li pomislila na ovulaciju?
Čemu strah od trudnoće ako ste u braku?
 
10.05. ove godine uradjena mi je biopsija grlica i termokauterizacija. Patohistoloski nalaz je Cervicitis chronica. Metaplasia squamosa immatura endocervicis. Zabranjeni su mi dva meseca odnosi, solarijum, vaginalete...elem, zanima me ozbiljnost gore postavljene dijagnoze posto je moja doktorka bila odusevljena jer izgled mozaika je mnogo gori nego postavljena dijagnoza i prema njenim recima kroz mesec dana bi trebalo da krenem s koriscenjem intimnog gela Propovag. Interesuje me i koje korake sama mogu da preduzmem kako bi ubrzala proces eliminacije ove hronicne upale ako je to uopste moguce. Inace papa je II grupa, sto je kako sam shvatila dobro u ovakvim dijagnozama. interesuje me i u kojoj meri ovakva dijagnoza moze uticati na planiranje potomstva u buducem periodu. Hvala!
 

Back
Top