materijalista ili idealista?

Koju od ove dve osobine bi volele da vas partner ima izrazeniju? Da bude vise...

  • materijalista

  • idealista


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
random_cloud_form:
Jer samim tim sto se u dovoljnoj meri pronasao u sistemu i kulturi on je iscrpo svoje potencijale i podmirio se, dok ovaj sve to dozivljava nekako nametnutim i nikad se nije primio toliko na drustvom propisane sisteme vrednosti, on je tu vise stranac.

Jao, ja sam sebe slabo pronalazila u sistemima vrednosti , nametnim u ovako blesavoj sredini u kojoj sam...no, pronadjoh svoje sopstvene vrednosti, pa vise nisam vrednost....to me valjda, ipak svrstava u idealiste, sta li... :roll:
 
'oće meni neko da objasni kakve koristi može da ima od jednog materijaliste, ozbiljna sam? :lol:
?, Betty, hanibaI77, Jelena Beljakovic, marina.c, mawa_BWE, pajamaca, random_cloud_form, red_butterfly, Samantha Jouns, samoMirka, sanja011, Spock, storm cloud, Strpljiva, Tuzni_patak... bilo ko?
 
ne razumem pitanje, ali rado ću ti odg. ako preciziraš :) kakve koristi može da ima kO od koga, koju vrstu koristi, šta bwe.. :lol:
...mayo, ja najstvarnije mislim da od SVAKOG čoveka može nešto da se nauči i "pokupi" u smislu nekog korisnog znanja.
Od onih najgorih naučiš da se sklanjaš, naravno, ali i to je neko f-cinalno znanje -. znaš bwe s kim nećeš više ni pod razno više ulaziti ni u kakve u odnose, 4 good :lol:
Dakle, od materijalista ja sam učila (mada niko nije samo to- postoje ljudi koji su orjentisani na konkretluke i meni se to dopada. Niko od njih nije banalan!) kako da razmišljam o materijalnom, šta fali...računanje, kalkulisanje, Službeni Glasnik, ostalo....matematika.
Od idealista sam naučila da je pogrešno biti izgubljen slučaj (nikad nisam ni bila, to su tragične sudbine i neostvareni talenti), i nemati jaku volju (to im falilo), ambiciju i ostalo...i prodavati maglu, oni to mahom rade, ti izvikani idealisti - pokušavaju da ostvare neku neurotičnu psih. dobit na konto svoga idealizma. (pitanje: šta se tačno popunjava tom prazninom :mrgreen: )

koje je pitanje, mayo? :lol:
 
Ma ne znam... ti materijalisti obično imaju gomilu materijala za razmatranje :lol:
Šalim se, imaju keša zato što ka njemu teže... e sad ako je pitanje da li glasaš za muškarca koji je materijalista ili idealista... meni zvuči kao pitanje da li si za tipa koji ima šuškice jer dobro raspolaže njima ili za tipa koji nema keša... Taj nesrećni idealista na skali pored ovog materijaliste izgleda kao da ga baš to razdvaja i čini manje vrednim, pa se pitam....
 
aaa...pa onda je trebalo da pitanje zvuči da li vam je ok da vam dečko nema kinte :lol:

Ja sam mislila da je razgovor PRINCIPIJELAN, o orjentaciji ka stvarima spoljnog i unutr. sveta...:)
I tu panda-podele ne važe. Možemo samo da karikiramo.


Ali ako je reč o novu oT partnera...pa ko je lud da potcenjuje značaj novca? :lol: S druge strane, novac može i da se zaradi, stekne, obrne na berzi, kako god ...to nema veze sa principijelnom orjentacijom, nego sa preduzimljivošću.
 
Betty:
aaa...pa onda je trebalo da pitanje zvuči da li vam je ok da vam dečko nema kinte :lol:

Ja sam mislila da je razgovor PRINCIPIJELAN, o orjentaciji ka stvarima spoljnog i unutr. sveta...:)
I tu panda-podele ne važe. Možemo samo da karikiramo.


Ali ako je reč o novu oT partnera...pa ko je lud da potcenjuje značaj novca? :lol: S druge strane, novac može i da se zaradi, stekne, obrne na berzi, kako god ...to nema veze sa principijelnom orjentacijom, nego sa preduzimljivošću.

Ma to ti kažem... cela stvar mi nije jasna.
Pazi kad neko kaže MATERIJALISTA tebi je odmah asocijacija na keš, a kad kaže IDEALISTA ne znaš šta da misliš...
Bukvalno je takvo pitanje - da li si za lika koji ima keš il za lika koji ga nema jer je opuštenog shvatanja...
 
MAJO :lol: Materijalizam i idealizam su filozofkse orjentacije, i ne treba ih mešati sa ODNOSOM PREMA NOVCU.
Materijalizam je usmerenost na vidljivo, svetovno, korisno. Idealizam je usmerenost ka unutrašnjem, ka idejama vodiljama, lepoti, umetnosti, moralu, istini...

NOVAC je posledica KONKRETNIH akcija, nas ili naših predaka, i možemo o njemu da razgovaramo kao o EVENTUALNOJ posledici (outcome) nekih AKCIJA pre svega, a iza toga i STREMLJENJA duha.
Novac je obrtno dobro.

Štekarski odnos, pak...to se Mayo zovu loši maniri, sitničarenje, tvrdičluk...banalni karakteri, uvek spremni na odricanje (seti se Molijerovog "Tvrdice" ili Sterijinog "Kir Janje") - autoritarne ličnosti koji ni sebi ni drugima nisu davale da žive.

Što se poklona tiče - ja ih volim :P Ali ne bih volela da se takmičim u bezvezluku pa makar bio i luksuzan :lol:
 
da, da... ok u pravu si :wink:
Nego ja to uvek prevodim na rl rezon i ne mogu da ukalupim tu teoriju u ono s čime se susrećem...
vodi me asocijacija na likove sa kojima se susrećem i za epitetima koji ih prate, pa kad pročitam nešto ovako, ne bude mi jasno - iskreno, nisam htela da provociram nego da mi se pojasni :wink:
 

Back
Top