Pomoc vezano za depilaciju voskom

Jao strasno,ali utesno videti da nemas jedino ti taj problem.:roll:
I mene takodje muci ista stvar s time da sam ja jos uvek mlada imam 19 god.
Dlake od kolena pa na dole su mi jako jake i guste depilacija mi traje nedelju dana!!To mi nije normalno.Takodje kad pocnu da rastu urastaju,vide se one crne i crvene tufne sva mi je koza jadna izritirana cak i boli.Jedno sam vreme brijala pa verovatno su mi zbog toga ojacale.Inace isprobavala sam sve i depilaciju hladnih voskom i toplim i elektricni depilator.On mi je nekako njabolji sad leti jer ne rastu sve u isto vreme pa ne izgleda tao gadno,mogu da ponavljam,brzo je a cupa iz korena.
Mislim da mi nikakave kremice ne bi pomogle jer mislim da je to do hormona sto su one meni tako jake guste i brzo rastu.
Nekad me dovode do ocaja jer noge su mi nekad i u ranama kako ja kopam dlake da izadju.
Jeste da sam mlada ali mislila sam da posetim ginekologa i da me on posavetuje,mada mi taj poduhvat izgleda kao neki hir.
Sta vi mislite o tome?Je l imate neki savet?Please?
 
Pa negde u nekoj zemlji bi ti uradili hormonsku analizu,ali kod nas te pitaju:
"Ej otkud ti,sto si dosao?U pa to imaju svi. Sledeci!"
Bar iz licnog iskustva.
Pokusaj da nadjes normalnog lekara.
A sad kao taj visak hormona lece sa diane 35,ali to malo utice na kozu,ali na malje nazalost ne.Vec se kao lecis,a posle te posalju da se raspitas za lasere.
Tesko je boriti se sa prirodom.
 
Ja sam jedan primerak sa hormonskim poremecajem i preteranom dlakavoscu. Pet godina sam na raznoraznim hormonskim terapijama i sto se tice stanja hormona je ok, ali, nazalost, sto se tice dlaka nista....to mi je i doktorka rekla. Dakle, jedino resenje je cupanje,brijanje,epilacija,depilacija...sta kome odgovara!
 
Sve varijante isprobane :)
Kozha je i meni jako nezhna, i dali otvorim novi vosak ili vec korishcen, meni kozha zna da se oljushti (onaj prvi tanki sloj) ali iskljuchivo na preponu (gde je tachna linija izmedju noge i medjunozhja :) )
Depilirala se sama toplim voskom, zadovoljna. Sada ne mogu pa idem kod kozmetichara, hladan vosak...relativno zadovoljna, nisam posebno maljava da bih imala neki problem.
Depiliram se ponekad i epilatorom (Braun neki) i isto sam zadovoljna.
Bila na elektro epilaciju, zbog hormonskog poremecaja, pa izashle nege dlachice gde ih ne treba biti, ne preporuchujem! Bolno i uzhasno iskustvo!!! NIKAD VISHE!
Bila na lasersko otklanjanje, definitivno je efikasno i dobro. I skupo :D Verovatno nije zauvek, ali bar sam se reshila za narednih par godina (onih zayebatih od hormonskog poremecaja). Ne zhalim te pare uopshte, posle 4 tretmana nestale dlachice, ali laser otklanja samo tamne...ishla kod dermatologa.
Shto se tiche tih tachkica, posle depilacije dali si probala da se mazhesh Aloe Vera gelom? Ili probaj da nadjesh onaj sprej First (isto ima neku vezu sa Alojom) po apotekama. Sigurno pomazhe. Meni je to pomoglo dosta. I ako se radi o manjoj povrshini, onda stavim kremu Kuterid (mada je kortikosteroid, a kortikosteroidi znaju biti zeznuti i podstichu maljavost, ali to verovatno dugotrajnom upotrebom, a ne jednim mazanjem posle depilacije :confused: )
 
ja takodje imam problema sa urastanjem dlacica i njihovim brzim rastom posle depilacije.Depiliram se iskljucivo toplim voskom jer od hladnog voska mi se koza upali, puna je crvenih tackica i bukvalno se pojavi otok, i to sve traje 2~3 dana.Sa toplim voskom nemam tih problema ali oni sa urastanjem i brzim rastom su isti.Nisam probala nijedan epilator jer mi je kozmeticarka rekla kako kida dlaku i kako je dosta bolnije od depilacije.Da li je to tacno i koliko stvarno boli i koliko je efikasan epilator? Koji je najbolji za osetljivu kozu? I da napomenem izuzetno sam maljava po nogama, dlacice su crne i sa izuzetno jakim korenom.
 
e sto se tice voska ja vam svima toplo preporucujem depileve voskove.. nisu skupi pola kile kosta oko 300 dinara, a fenomenalni su... :D u principu sam imala losih isqsatava sa voskovima, ali od kad sam probala depileov ne koristim vise druge.. ima radnjica u beogradu, nisu, novom sadu i novom pazaru...

hmm a jel ima neka forica za kapilare na nogama kako se uklanjaju..? jel to mora laserski ili???
 
Laserski, ali ako imas kapilare nije dobro da koristis topli vosak ili bilosta sto zagreva kozu jer se tako kapilari jos vise sire. Slazem se za depileve, mada druge nisam ni probala, moja kozmeticarka samo sa njima radi. I njihovi proizvodi posle depilacije su odlicni. Oni imaju cini mi se i one ampule sto umanjuju urastanje dlacica.

@tatjana
Ako imas jak koren i puno malja, onda je bolje da se ne depiliras el. depilatorom jer ce te boleti. Mene ne boli, ali nemam puno dlaka i slab mi je koren
 
malecka:
e sto se tice voska ja vam svima toplo preporucujem depileve voskove.. nisu skupi pola kile kosta oko 300 dinara, a fenomenalni su... :D u principu sam imala losih isqsatava sa voskovima, ali od kad sam probala depileov ne koristim vise druge.. ima radnjica u beogradu, nisu, novom sadu i novom pazaru...

hmm a jel ima neka forica za kapilare na nogama kako se uklanjaju..? jel to mora laserski ili???

Moja mama za kapilare koristi najobicniji Kesten gel (Natura bel), to je isti onaj proizvodjac Brsljan gela protiv celulita... Ona je prezadovoljna!
 
Imam gel od Aloe vere, stvarno malo smiri kožu, ali cu definitivnoici na epilaciju, mogu da zamislim kako bi me primio ginekolog sa ovim problemom urastanja i rasta dlačica, pa to necu ni da pokusavam, probala sam skoro svaki kozmeticki salon i uvijek isto, bukvalno mi od depilacije zavisi i ljeto i vikendi za more, koliko puta mi se desilo da ne odem na more za vikend zato sto mi je ili koza oguljena ili su dlačice u sred rasta pa to grozno izgleda, a moje drugarice uzmu el. depilator i za čas posla su spremne, a j aposlij edepilacije tri dana cekam da mi se koza smiri, sva se upali, pocrveni, pa tek onad mogu na plažu ili haljinu da obučem, ma katastrofa. Jedva čekam da skupim malo para i eto me u Beograd na epilaciju, sigurno.
 
jecav:
Imam gel od Aloe vere, stvarno malo smiri kožu, ali cu definitivnoici na epilaciju, mogu da zamislim kako bi me primio ginekolog sa ovim problemom urastanja i rasta dlačica, pa to necu ni da pokusavam, probala sam skoro svaki kozmeticki salon i uvijek isto, bukvalno mi od depilacije zavisi i ljeto i vikendi za more, koliko puta mi se desilo da ne odem na more za vikend zato sto mi je ili koza oguljena ili su dlačice u sred rasta pa to grozno izgleda, a moje drugarice uzmu el. depilator i za čas posla su spremne, a j aposlij edepilacije tri dana cekam da mi se koza smiri, sva se upali, pocrveni, pa tek onad mogu na plažu ili haljinu da obučem, ma katastrofa. Jedva čekam da skupim malo para i eto me u Beograd na epilaciju, sigurno.

Ne znam jesi li spremna da podnesesh tu bol, prvo? Drugo, ne znam dali znash da se to ne radi jedanput, vec onoliko koliko dermatolog smatra da treba (t.j. dok ne nestanu zauvek). Moje iskustvo kazhe: ishla sam godinu dana po dva puta mesechno. Nishta se nije desilo, nisu nit nestale nit smanjile nit prepolovile....
Ako vec dajesh pare, daj za laser, bar znash, odesh nekoliko puta (kod mene je bilo dovoljno 4) i nestaju bar za narednih x godina. Pa makar i tri godine bile, lakshe je...
 
malecka:
e sto se tice voska ja vam svima toplo preporucujem depileve voskove.. nisu skupi pola kile kosta oko 300 dinara, a fenomenalni su... :D u principu sam imala losih isqsatava sa voskovima, ali od kad sam probala depileov ne koristim vise druge.. ima radnjica u beogradu, nisu, novom sadu i novom pazaru...
A gde se kupuje depileve vosak u Beoogradu? Resila sam da kupim vosak i probam sama da depiliram prepone.
 
Poslednji put sam bila na depiloaciji kod zene koja je zavrsila medicinu, dakle higijenski uslovi odlicni, vosak se koristi jednokratko, sve super, ali su mi za manje od nedelju dana izrasle dlake, tako da izgleda da je vecinu samo pokidala, pa cu da probam da se sama isceputam. Videcu za tu reklamu....
 
ja sam isla prosle godine na lasersku epilaciju i nisam zadovoljna jer mi se nakon kratkog izlaganja suncu koza upalila i ostale su fleke sad imam problema ne samo sa dlacicama na tretiranom podrucju vec i sa flekama.o sto me boze tako kazni. usput prvi put sam se sama depilirala hladnim voskom.kako se u principu skida visak voska posto sam sva sad ulepljena de zene javite se.joss cu ostat ovak zalepljena za stolicu hehehe
 

Back
Top