Ovo je istina koju smo, nazalost, zaboravili

zashto svi uvek napadate devojke oko toga "lepljenja za kesh", kao da se vi ne lepite, znam gomilu njih koji jure matorke, pune kesha...samo da bi ziveli lepo???!!!!

meni je npr. milije da zaradim svoj kesh poshteno i iskoristim shkolovanje, dam sve od sebe (sto naravno podrazumeva bezanje iz ove usrane zemlje) i onda uzivam . ali sve od svog kesha...

ljub od sanjcheka...
 
Gresis.Mnogo je lepse setati po Adi kad te ceka neka "zver" na parkingu.
Mnogo vise sigurnosti imas kad znas da ti je slajpik pun.
Bolje se osecas.
Male stvari i sitnice moze da pruzi i covek koji ima kintu,ako zna naravno a velike stvari i malo krupnije poklone,pa tesko da ce uspeti da pokloni onaj koji nema pa ma kako znao i da poklanja i uziva u malim stvarima i sitnicama.
Znas sta zene kazu za dijamante?
 
Sanjchek:
zashto svi uvek napadate devojke oko toga "lepljenja za kesh", kao da se vi ne lepite, znam gomilu njih koji jure matorke, pune kesha...samo da bi ziveli lepo???!!!!

meni je npr. milije da zaradim svoj kesh poshteno i iskoristim shkolovanje, dam sve od sebe (sto naravno podrazumeva bezanje iz ove usrane zemlje) i onda uzivam . ali sve od svog kesha...

ljub od sanjcheka...

Koji svi?
 
Šakal:
Gresis.Mnogo je lepse setati po Adi kad te ceka neka "zver" na parkingu.
Mnogo vise sigurnosti imas kad znas da ti je slajpik pun.
Bolje se osecas.
Male stvari i sitnice moze da pruzi i covek koji ima kintu,ako zna naravno a velike stvari i malo krupnije poklone,pa tesko da ce uspeti da pokloni onaj koji nema pa ma kako znao i da poklanja i uziva u malim stvarima i sitnicama.
Znas sta zene kazu za dijamante?

Kazi mi ko kod nas ima lovu? Olos, kriminalci ljudi koji ne postuju cesto ni rodjenu majku.
Da li mislis da ce taj ista da joj pruzi? Takve devojke obicno prolaze lose u zivotu. Nemoj da se zavaravas to je prikriveni odnos, ***** i musterija, samo sto se placa u poklonima a ne u parama. I tu nema ljubavi.

Posebno kad vidis dete od 17-18 god sa likom od 50.
 
Sanjchek:
sorry ak sam povredila "sve", naravno da nisam mislila bukvalno, ali vecina musharaca pricha o tome kako se vecina devojaka lepi za kesh... pa lepe se i mushkarci to je 50:50

a shto se tiche "zveri" na parkingu posle ade, naravno da je kul, jer ipak "zver" ne ide bez "lepotice" ;)

Sanjice zver ide bez lepotice, ali kada zver sutne lepoticu jer je nasao drugu onda su obicno svi muskarci muske sovinisticke svinje, olos i slicno. Taj kriminalac nikad nece pruziti ljubav, znas se kakve su to veze, ona se vozi dobrim kolima, izlazi na skupa mesta za uzvrat mu pusi kitu, guta, **** se kad god njemu padne na pamet i gde god mu padne. I cim nadje neku bolju nju ce da sutne.

Te sto ti kazes nelotice, su samo prikrivene ***** koje imaju stalnu musteriju.

Nema tu nikakve ljubavi.

I znas sta jos vise postujem prostitutke sa stajge , iz picinog parka, ispod plavog mosta njih je zivot naterao, na to sto rade, sudbina u neku ruku, mnoge pokusavaju da se izvuku, da srede svoj zivot, rade to zato sto moraju a ne vole. Sa druge strane ovo drugo su klinke od 17-22 23 god koje su lenje da nesto urade od svog zivota, da uspeju, da uce, da rade pa je lakse pusiti ciki od 55 god nego se potruditi da nesto sama napravi.
 
Atomski_Mrav_82:
Kazi mi ko kod nas ima lovu? Olos, kriminalci ljudi koji ne postuju cesto ni rodjenu majku.
Da li mislis da ce taj ista da joj pruzi? Takve devojke obicno prolaze lose u zivotu. Nemoj da se zavaravas to je prikriveni odnos, ***** i musterija, samo sto se placa u poklonima a ne u parama. I tu nema ljubavi.

Posebno kad vidis dete od 17-18 god sa likom od 50.

Sa ovim poslednjim se slazem,ali,ALI...
Upznas devojku i pocnes da izlazis sa njom,krenes od sladoleda,kokica,sokica,bioskopa,vecere,pa poklona....
Dakle,devojka normalna,nije sponzorusa,ti normalan,gadis se na takve stvari,ALI...
Ali,pa opet placas!
Na kraju kad saberes,pa mozda je bolje da si imao sponzorusu,mozda bi te jeftinije izaslo a imao bi mozda bolju tj. lepsu ribu pored sebe.
Ovako placas nekom gaboru sve i svasta par meseci i onda raskid.
Ko tu ispada ko?
 
Šakal:
Sa ovim poslednjim se slazem,ali,ALI...
Upznas devojku i pocnes da izlazis sa njom,krenes od sladoleda,kokica,sokica,bioskopa,vecere,pa poklona....
Dakle,devojka normalna,nije sponzorusa,ti normalan,gadis se na takve stvari,ALI...
Ali,pa opet placas!
Na kraju kad saberes,pa mozda je bolje da si imao sponzorusu,mozda bi te jeftinije izaslo a imao bi mozda bolju tj. lepsu ribu pored sebe.
Ovako placas nekom gaboru sve i svasta par meseci i onda raskid.
Ko tu ispada ko?

Mozes da nadjes sasvim pristojnu devojku , slatku, da nije gabor i ta ti bude lepo sa njom. Mozda nije lepa ko one ***** sponzoruse ali takve fukse me i ne zanimaju. Ti sa svojom sexyslatkom curicom mozes da uzivas, a te ***** sponzoruse prolaze u zivotu kako prolaze, zavrsavaju i po jarcima, po gepecima kola, sa metkom u glavi. Tuzno ali istinito.

Poginuti u kolima sa nekim krimosom. Tuzno. Posle im se ime provlaci po novimana, pa im se provlaci porodica. Pa ceo svet dozna da su bile fukse. Pa ih onda i mrtve pljuju.

TUZNO
 
Šakal:
Pa po tebi samo krimosi imaju lovu,voze dobra kola i karaju dobre ribe?
Nije tako.Ima mnogo ljudi koji su lovu zaradili na neke druge mozda legalnije nacine pa opet sve to imaju.
Ovo sto si opisao jeste tuzno.

Veruj mi jedno na rec. Znam ljude koji su u Srbiji zaradili posteno, mog oca recimo, ali to je znacilo da odvede mene brata majku na more kolima kad smo bili mali , nikako avionom da bi se ustedeo svaki dinar, a onda se vrati da radi. To je znacilo 20 godina rada i pisanja krvi. Onaj ko je posteno zaradio i postao uspesan taj se debelo naradio. Taj nece sinu kupiti BMW i pustiti ga da se razbacuje sa ribama. Znam jos gomilu ljudi koji su posteno zaradili, ali oni svi imaju preko 50 god.

Ima naravno i mladih ljudi koji su posteno zaradili igrom srecnih okolnosti ali njih je zaista malo veoma malo.

U ovoj drzavi od ljudi koji su zaradili pare 99% je zaradilo kriminalom 1% je zaradilo na posten nacin.

I veruj mi coveku koji je posteno zaradio svoju lovu ne pada na kraj pameti da juri sponzoruse posebno ako ima 50 god da juri decu od 17 18. Ono je tuzno kad vidis lika od preko 40 i neko dete od 17 god. FUJ
 
Atomski_Mrav_82:
Veruj mi jedno na rec. Znam ljude koji su u Srbiji zaradili posteno, mog oca recimo, ali to je znacilo da odvede mene brata majku na more kolima kad smo bili mali , nikako avionom da bi se ustedeo svaki dinar, a onda se vrati da radi. To je znacilo 20 godina rada i pisanja krvi. Onaj ko je posteno zaradio i postao uspesan taj se debelo naradio. Taj nece sinu kupiti BMW i pustiti ga da se razbacuje sa ribama. Znam jos gomilu ljudi koji su posteno zaradili, ali oni svi imaju preko 50 god.

Ima naravno i mladih ljudi koji su posteno zaradili igrom srecnih okolnosti ali njih je zaista malo veoma malo.

U ovoj drzavi od ljudi koji su zaradili pare 99% je zaradilo kriminalom 1% je zaradilo na posten nacin.

I veruj mi coveku koji je posteno zaradio svoju lovu ne pada na kraj pameti da juri sponzoruse posebno ako ima 50 god da juri decu od 17 18. Ono je tuzno kad vidis lika od preko 40 i neko dete od 17 god. FUJ


Ma voleo bi i taj matorac da ubode nesto mlado.
Slazem se u principu.
Hocu da kazem da se u danasnje vreme sve kupuje.
 
NEMOGUCE RADOZNALA:
Parama mozes da kupis kucu, ali ne i dom.
Mozes da kupis postelju, ali ne i san.
Mozes da kupis sat, ali ne i vrijeme.
Mozes da kupis knjigu, ali ne i znanje.
Mozes da kupis polozaj, ali ne i postovanje.
Mozes da kupis doktora, ali ne i zdravlje.
Mozes da kupis zivot, ali ne i dusu.
Mozes da kupis seks, ali ne i ljubav.
vid' istina... shta reci... mozda tri puta ponoviti... istina, istina, istina...
a na nekoj temi u kojoj se ne bih slozio, bih mozda napisao josh dosta toga... a ti bi mi mozda pomogla da se setim, kada sam ovo zabarovio... nema istine u rechima...
 
Vrednost možemo posmatrati kao animalnu i kao duhovnu.

Ljubav je animalna te se zasniva na animalnim stanovištima i pogledima vrednosti...
Novac je animalna vrednost i novcem možeš "kupiti" ljubav. Imaš novac, imaš animalnu vrednost, imaš jaku osnovu za animalnu stvar kao što je ljubav....

Duhovno je u zamiranju , samim tim i ova izjava u postavci teme gubi na važnosti....
Jer u svakoj rečenici je postavljen duhovni stav , lična percepcija i shvatanje , osećaj .
kuća , nema osećaja doma
postelja , nema sna
sat i vreme , ali ne i lični utisak vremena
knjigu , znanje, ali ne i osećaj vrednosti znanja
položaj poštovanje(animalno) , ali ne i svoje sopstveno
doktora i optimalno zdravlje, ali ne i hipohondrima i neumerenima
život i dužinu, a duša je duhovna stvar
seks i ljubav, ali ne ako je sama duša nespremna da voli....
 
U vezi teme je i ono što najviše mrzim ,

a to je da se pravimo da smo duhovni, a nema ni trunke duhovnosti .

Žene u ljubavi cene isključivo , isključivo animalne vrednosti.
To što se kaže da je obrazovan, kulturan, misaon, su sve samo društvene prednosti , da bi animalno bio moćan , a uistinu joj u ljubavi nije potrebna nikakva duhovnost....

Onog trenutka kada prestane da bude bitno uporedjivanje, hijararhija, pozerstvo, napušavanje, društvena valuacija, može se govoriti o nekoj blažoj formi duhovnosti, inače je sve ustvari rudiment ličnog pokušaja ostvarivanja duhovnosti i imitacija tog osećaja....

Iz ranijih perioda je možda zabluda bila veća , jer je nivo duhovnosti društva bio veći, nešto kroz veći broj intelektualaca , nešto kroz cenzuru i nametnutu kulturu .
Intelektualce smo izgubili, cenzure ima ali je sad obrnuta, a nametnuta kultura je sada sloboda nametanja nekulture.
 
Šakal:
Sto se nerviras.
To utice na ten.
Ipak si ti boza a ne limunada.
Kombinacija lekova kosta oko tri hiljade dolara mesecno i sa AIDS-om zivis prilicno dugo,recimo 15-20god.
Nemas potrebnu kintu i nema te za 5 a ako si crnac i manje,Naravno crnac bez love.
Imas jednog jako popularnog i slavnog i BOGATOG kosarkasa,crnca koji sa tom bolescu zivi vec petnaestak godina.
Zamisli stradaju ti bubrezi,jetra....bilo sta,SVE MOZES KUPITI AKO IMAS LOVE!
Ljudi prodaju bubrege,porodici pokojnoka platis dobro pa dobijes srce,jetru....
Kapiras li bozo o cemu ja govorim!
Jako si povrsna,jako.

Ma ,bitno je da si ti pametan i da dobro procjenjujes neciji karakter i osjecaje...a tek sto dajes savjete ...:razz: :wink: A ni na jedno moje pitanje iz prethodnih postova,nisi odgovorio...:roll:
Zato ipak treba malo vise mozga od pokusaja vrijedjanja...Da nije tako ,vec bi procitao da ja nigdje nisam rekla da nije lakse sa novcem...ali pitanje je bilo ako imas novca...Znaci,zamisli ,stradaju ti bubrezi,jetra...zamisli imas svu lovu ovog svijeta,a niko ne moze da ti pomogne..
Ovdje nije rijec o kvalitetu zivota,i ti brkas babe i zabe...Mozes ti sa aidsom da zivis duze 15-20 godina,ako imas novac...ali ti opet nisi zdrav,nisi kupio zdravlje...To je sustina,ako me razumijes...mada mislim da tebe sva ova prica i ne interesuje bas...Lakse je prosto,limunadu nazvati bozom...:razz: :wink:
 
NEMOGUCE RADOZNALA:
Parama mozes da kupis kucu, ali ne i dom.
Mozes da kupis postelju, ali ne i san.
Mozes da kupis sat, ali ne i vrijeme.
Mozes da kupis knjigu, ali ne i znanje.
Mozes da kupis polozaj, ali ne i postovanje.
Mozes da kupis doktora, ali ne i zdravlje.
Mozes da kupis zivot, ali ne i dusu.
Mozes da kupis seks, ali ne i ljubav.

SVE JE TACNO TAKO, ALI TI PARE DAJU NEKU SIGURNOST I MIR
 
Pa dobro Patak cemu takva depresija ili sta je vec...Ljubav je po definiciji cisto duhovna stvar, a ljudi i materijalni i duhovni-vise duhovni sto nije stvar izbora nego da kazem recimo, zadatosti...Zato i cesto zbog nase dvojake prirode dolazi do konflikta u odnosu prema svemu u nama i spolja...Odbacivanje nase materijalne prirode samo moze da dovede do izopacenja...Svako danas zivi onako kako misli da mora...nikad vise slobode pa i nikad vise pogresnih izbora...I te zene koje se hvataju samo za animalno, (ne znam sto izostavi muskarce iz te konstatacije, i za njih to isto vazi) ne rade to zato sto im je to bio san, nego zato sto mozda iz vrlo slicnih razloga iz kojih si ti napisao ovakav post, misle da to duhovno ne mogu da nadju ni u sebi ni u drugima...Pa onda daj sta das...Nece to svako da prizna, ljudi glume danas neverovatno...U sustini nije to toliko stvar nemanja osecaja ni svesti za vrednost koliko je stvar najobicnijeg kukavicluka...I to da se ljudi prave da su duhovni....pa koliko nas moze da se pohvali da zive onako kao sto pricaju i misle...niko...nije to pretvaranje, to je slabost...Znaci konacno smo dosli do moje poente, ljudi su danas slabi i to je sve...ostalo su samo razlicite manifestacije toga...E ovo mi je najduzi post u zivotu...
 
limunada:
Ma ,bitno je da si ti pametan i da dobro procjenjujes neciji karakter i osjecaje...a tek sto dajes savjete ...:razz: :wink: A ni na jedno moje pitanje iz prethodnih postova,nisi odgovorio...:roll:
Zato ipak treba malo vise mozga od pokusaja vrijedjanja...Da nije tako ,vec bi procitao da ja nigdje nisam rekla da nije lakse sa novcem...ali pitanje je bilo ako imas novca...Znaci,zamisli ,stradaju ti bubrezi,jetra...zamisli imas svu lovu ovog svijeta,a niko ne moze da ti pomogne..
Ovdje nije rijec o kvalitetu zivota,i ti brkas babe i zabe...Mozes ti sa aidsom da zivis duze 15-20 godina,ako imas novac...ali ti opet nisi zdrav,nisi kupio zdravlje...To je sustina,ako me razumijes...mada mislim da tebe sva ova prica i ne interesuje bas...Lakse je prosto,limunadu nazvati bozom...:razz: :wink:

Pogledaj u pozadinu mojih reci pa ces videti odgovore na sva tvoja pitanja.
Ako mozes,naravno.
Gde si procitala savet?Ja to uglavnom naplacujem,pa i nisam siguran da sam te nesto savetovao.
Sama sebe potkopavas,ja ti uopste nisam potreban.
Kompleksi su cudo a ti ih imas na pretek koliko vidim.
Bilo bi glupo da nastavimo sa prepucavanjem,ja nista necu dobiti time sto cu ti pokazati i dokazati da si boza.
Vratimo se na temu.
Kazes nisi kupio zdravlje?A sta si kupio u tom slucaju?Mozda zivot?
Kupio si NADU,nadu da ce vremenom neko izmisliti pravi lek,lova ti omogucava mir u celoj prici i daje ti snagu jer znas da mozes kupiti sve potrebne lekove za produzetak zivota.
Sta mislis kako zivi bolesnik koji nema lovu?Odbacen i slomljen...
O sustini i pricam ali ti je ocigledno ne vidis ili neces da je vidis.
 
Nisam hteo da sad proširujemo šta je sve uzrok povećanom animalizmu i poništenju iskoraka duhovnosti....
Sa jedne strane animalnost je sasvim ok i prirodna je ,jer čovek je ograničenog trajanja.
Žene su sa tim i podsvesno i svesno (zbog svog ubrzanog vremenskog "metabolizma" i ostalih vremenski osetnih osobina) upoznate.

One su veza kad muškarci odlutaju od animalizma (oni koji odlutaju) da ih vrate i praktičnim i hijararhijskim stvarima ponovo obuhvate....

A ne dobija se ništa ako se samo kaže ljudi su danas slabi....ni zbog čega, niti to usmerava društvo na unapredjenje....
Sama ova kuknjava o prošlim vrednostima nema dobru osnovu.
Nema, zato što traži , a ne daje.
Malo mi liči na čoveka koji izadje na autostradu i pokušava da zaustavi u brzoj traci automobil radi pomoći ....Velika šansa je da će biti pregažen pre nego što se neko zaustavi da pruži pomoć....I to ne iz namere tog vozača koji vozi brzo , zato što je tako danas normalno na brzoj traci...

------------------------------------------------------------------
Evo moje paralele:
Kad kupuješ od nekoga , da li ga gledaš u ruke....
Kad kupuješ stalno , koliko je potrebna razlika u ceni da bi prešli na novog dobavljača.
Kome dajete popust kad prodajete.
Koliko puta pomognete osobama i da li težite pomoći kad to zahteva i novčana odricanja ne samo vreme.
Kad vas neko uvredi , koliko mu lakše oprostite ako je vaš komšija.
Koliko se ložite na utilitarnost tj kad ste nešto "pametno" iskombinovali i tako uštedeli neku svoticu...
Menadžerstvo i organizatorstvo podrazumevaju razne oblike ugradjenog veličanja značaja novca.
Da li ste sretni što ste deo neke firme koja je uspešna...i ne razmišljate o poslovnim odlukama..

----------------------------------------------
Uspešnost povlači zamah i iskoristiti taj zamah.
A to znači iskoristiti nekog , nešto ili situaciju.
Ne čuvati , ne lepo živeti, ne fer razvijati.
Onog trenutka kad želite biti uspešni , tog istog trenutka otpišite sve istinske duhovne namere .
Naravno ostaju "začini duhovnosti" - potrebe da sebi pokažemo da smo iznad onih animalnih koji su nas porazili na našem putu uspeha sredstvima koje nismo bili u stanju ili u vaspitanju da upotrebimo.

Evropa ima drugačiji pristup, ali i ona će pokleknuti...
Ovde je američki pristup.
Evo recimo interesantnog detalja.
U britaniji se uvodi novi sistem biranja sportova u školama. Sada se sportovi biraju ne po popularnosti ili po razvijanju koordinacije , već po doprinosu koju daju deci u učenju da je pobeda neophodna, "winner takes it all", što je najosnovnija postavka animalizma , lider čopora.

Ipak neću da kažem da se neće izjaloviti planovi USA da vrednost novca zavlada svetom...ima dovoljno ljudi koji su spremni da održe paritetni sistem vrednosti , koji će doći glave drmusavoj elitističkoj ekonomiji USA ili državnoj ekonomiji Zapadne evrope.

Ipak zadivljen sam brzinom reakcije elitističkih monetarnih i ekonomskih lidera u najsitnijim detaljima....Većina tih odluka i ne dodje do medija u Srbiji...
 
Ljubav je animalna....nije duhovna....jedina stvar je naša spremnost duše kao kontejnera osećanja, (nije uopšte isto što i duhovno, kao što postoji svetovno i duhovno , medjutim ovde je duhovno sinonim za religijsko , što opet nije tačno potpuno).

Mada hajde i da se složim da postoji duhovna komponenta u ljubavi , LJUBAV NIKADA NEĆE NASTATI NA DUHOVNIM VREDNOSTIMA.
Potrebna je privlačnost (ne estetska samo ), a to je isključivo animalna osobina i karakteristika.

I mrzim što ovako zvuči to što kažem , jer bukvalno ide na ruku primitivistima, ali samo zato što ljudi ne teže da stvarno spoznaju kriterijume po kojima biraju "vrednosti" i privlačnost i emotivne reakcije.
Bio biće čuči u svakom i očas stvori sujetu i tako deluje na mali trenutni iskorak pomerajući ga ka animalnom više nego što bi hteli u tom trenutku....
 

Back
Top