Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:D:D eto , lepota različitosti , ja se totalno navukla na čajeve

Samo kamilica i nana i to isključivo u slučaju kad me kojekakva virusčina obori u krevet. Ako preboljevam na nogama, ne uzimam čaj. Dakle samo u krajnjoj nuždi. A od ovih fensi čajeva, probao neki indijski na preporuku jer jbg radoznao sam, ne sećam se više ni od čega je bio al znam da je bio crne boje, i otpio sam gutljaj, zahvalio se pa naručio pivo da isperem usta i oporavim se od šoka. Paulaner sam uzeo, savršeno ohlađeno. :mrgreen:

Inače, ontopic, nisam neki ljubitelj kafe, retko sam je pio i kad sam pušio, al sad se polako navlačim. Cepam produženi sa mlekom svako jutro, kad me cepi kofein na nikotin ni ne pomislim. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ostavio sam pljuge negde u septembru prošle godine,tu su mi dosta pomogle one e cigarete smanjivao sam količinu mg nikotina u tečnosti za e cigarete prvo sam počeo sa 16 mg (najjača je sa 24 koliko znam) pa sam prešao na 9 mg pa na 6,na kraju sam završio na 0 mg ima i ta tečnost onako ne oseća se ništa kad uvučeš dim nego samo osetiš aromu ima raznih tih aroma tamo.Na kraju sam i to batalio i nema nikakve krize ništa i sve je ok.
 
Da bi mogli da prestanemo da pusimo, moramo da naucimo da vladamo sobom i da disciplinujemo sebe.

Ako te vestine ne savladamo, ne samo da ostajemo pusaci nego neko drugi vlada nad nama i uvodi nam disciplinu, ne u nasem interesu. Pljackaju nam sve resurse, od zivota, zdravlja, vremena do novca. Kada uspemo da prestanemo da pusimo postajemo drugaciji ljudi. Ne samo nepusaci, vec i nezavisni ljudi sposobni da se bore za sebe, svoj interes i slobodu.

Znaci, da sam diktator neke zemlje, uvela bih obavezno pusenje domacih cigareta vec u vrtice kako bih sebi osigurala poslusne podanike koji ce kasnije biti musterije zdravstvenoj mafiji i pocrkati pre nego sto stignu do penzije. Cist dobitak. :trljaruke:
 
Neee..Ja sam ovo prebrodila,tako što sam učila od tebe..i Pipi..Vi ste Carice..,a imamo ovde i Careve..:D:ok::zag:
Ne, Poli, slava i uspeh su iskljucivo tvoji. Mi smo te podrzavali, ali si ti ta koja je donela odluku. Naravno da je jako vazno da se covek ne oseca
usamljen i da se javlja svakog dana, da se jada, ali ako covek sam to stvarno ne zeli, ne ume, ne moze, onda je sve badava.
 
Eto me opet.
U polednje dve nedelje sam popusila dve cigarete.Veceras.
Tako i dalje sam nepusac koji povremeno u drustvu popusi koju..
Mislim da je to sasvim u redu.

- - - - - - - - - -

Niti zelim cigaretu u medjuvremenu,ni ne pomislim..
Nije me nesto danas ta cigara- dve odusevila,popusila sam iz principa.Zelim,ocu.

- - - - - - - - - -

Sad samo da skinem 6 kg viska i na konju sam.
 
Velika vecina nepusaca ponekada zapali.!
Onda gledajmo da ne preterujemo.Jbt.nismo na heroinu u venu furali decenijama.
Osevapite se.!
Mene cigareta jednom nedeljno nece ubiti,a ni jednom dnevno.
Stvar je koliko si inteligentani znas sta hoces.
Ja znam sta hocu i kako mi se svidja.
5 meseci sam ne pusac i ponekad zapalim bez ikakvih posledica.
Sta sam vam ja kriva kad niste svesni sami sebe.
Hebote jedna cigara vas natera da ponovo pocnete da pusite 2 paketa dnevno.Vi niste normalni ne ja.
I gledajte da ovo odvikavanje od pusenja ne pretvorite u sektastvo,sto mi se cini da je vec.
 
Poslednja izmena:
Tasker u tome je problem..to što ti baš hoćeš da popušiš te dve cigarete.Zato ti ne priznajem da si nepušač.
Vidiš ja sam pušila jako dugo i jako mnogo..i nikad nisam pokušavala da prestanem,naprotiv.
Uvek sam govorila da ja volim duvan,i da ne želim da se odreknem svog užitka.I onda jednog dana sam
izgovorila glasno da sam odlučila...i da od tog dana ja više nisam pušač!..Eto tako je bilo..i do danas više nisam zapalila.
a nemam ni nameru..:zag:
 
Ako ne priznajes,meni nije problem da se deklarisem.
Pusac sam,pusim 3 cigarete mesecno i bas mi fino.
U cemu je problem,ne razumem.
Nisam valjda na terapiji alkoholicata da moram da PRIZNAM da sam alkoholicar,ili drogeras.
Ne skrecimo mnogo sa puta pameti,molim te.
Ja nemam problema...imate vi cini mi se.
Ali na taj nacin necete nikada izaci iz zacaranog kruga.

- - - - - - - - - -

Svako cini kako je njemu bolje i kako mu odgovara.
Meni je ovako super.
Tebi tako.
Uzdravlje.
 
Velika vecina nepusaca ponekada zapali.!
Onda gledajmo da ne preterujemo.Jbt.nismo na heroinu u venu furali decenijama.
Osevapite se.!
Mene cigareta jednom nedeljno nece ubiti,a ni jednom dnevno.
Stvar je koliko si inteligentani znas sta hoces.
Ja znam sta hocu i kako mi se svidja.
5 meseci sam ne pusac i ponekad zapalim bez ikakvih posledica.
Sta sam vam ja kriva kad niste svesni sami sebe.
Hebote jedna cigara vas natera da ponovo pocnete da pusite 2 paketa dnevno.Vi niste normalni ne ja.
I gledajte da ovo odvikavanje od pusenja ne pretvorite u sektastvo,sto mi se cini da je vec.

Ne, Taker, prestajanje pusenja za sektastvom nema nikakve veze.
Prestajemo da pusmo onog momenta kada shvatimo da nam smeta, kada shvatimo da smo zavisnici,
ali je uglavnom zdravlje u pitanju tako da se usudjujem da tvrdim da su bas ljudi koji su pusaci ( ili recimo alkoholicari
pa i zavisnici od hrane kojima je uvek nekih 6 kila tezine i 6 kila vishka;) a koji misle da mogu tu i tamo da vrdaju i da svoju
zavisnost kao drze pod kontrolom ( zavisnost ne zna za kontrolu) ljudi koji su karakterno slabi
( inteligencija ljudi tu zaista ne igra nikakvu ulogu).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top