postraumatska depresija posle udesa

u otpusnoj listi stoji potres mozga,i nakon toga tri godine obilazenje psihijatra,pa jedno vestacenje,pa drugo i ni jedan od njih nije procenio da su posledice udesa,i sada trebam da sama platim vestaka ali i pored ovih simptoma koje imam osiguravajuce drustvo se brani na sve nacine,i zato me zanima da li je neko imao slicna iskustva i koje simptome kao posledice udesa,da bi znala da uporedim sa svojim ....jer stvarno predugo traje....
 
U mom sluchaju, jedni doktori su branili jednu tezu, a drugi drugu. T.j. da je potres mozga laka, t.j. teshka povreda. Pre toga u zhivotu bolela bi me glava mozhda ponekad kad ne bih bila naspavana, a posle udesa mozhda tri godine sam patila od glavobolje, nesanica je trajala oko godinu dana.
Niko mi nece vratiti ispitni rok koji sam tada promashila, niko mi nece vratiti posao koji sam ZBOG udesa izgubila, niko mi nece vratiti san koji nisam imala. i te pare koje su mi dali iz osiguranja, su mi dali na sledeci nachin: Imash srece shto te boli glava...
Ali, ako imash shansu da dobijesh novac, onda ga uzmi...ako ti je neka satisfakcija. Meni, evo sada vidim, i nije bila...posebno shto sam "imala srece" da me boli glava :confused:
 
Cekaj bre malo: a koje ti simptome imas?! I sta je sa svim tim psihijatrijskim nalazima koje vuces vec 3 godine?! I sad mislis posle 3 godine da nesto uradis? PA ko sad moze da proceni da li te boli glava od udesa ili je prosto omorina napolju i tezak je dan! Ajde bre, batali rasipanje para na vestake i vestacenja, nema od toga nista. Ako ti nije proslo sa onim nalazima od meseca dana posle udesa kako sad mislis da dokazes da imas posledice od udesa. Probaj sa neuroloskim nalazom, magnetnom rezonancom glave - ali sve je to bez veze, bilo - proslo, nemas povrede trajne prirode (lom kicme, prsljenova, lobanje itd). POtres mozga imao je smisla pre tri godine, sada se pozivati na njega....Mislim, toliki ljudi imaju potres mozga, padnu, udare se, bude - prodje. Mislim da gubis vreme, a posebno sa nasim osiguravajucim drustvom. Svi simptomi koje bi ti i mogla nabrojati kao postraumatski stres davno su prosli po svim klasifikacionim kriterijumima kod nas (akutni do mesec dana, hronicni PTSD do 6 meseci od traume) prema tome....tesko. Ali ako bas insistiras - nesanica, nocne more, flash-backovi (blic secanje na nesrecu), strahovi od automobila, saobracaja, prelazenja ulice, voznje itd, emotivna tupost.....otprilike to.
 

Back
Top