OSTADOH SAMA...

  • Začetnik teme Usamljena golubica
  • Datum pokretanja
U

Usamljena golubica

Gost
U poslednjih par nedelja, ostala sam bez i jedne prijateljice,momka...
Razocarala sam se u sve..."izdali su me svi..."
Kako dalje?! Ponekad jeste bolje biti sam nego biti okruzen lazima ali...
 
Tesko je bez obzira na sve... Ali sta da se radi... To ti je zivot... A zivot ide dalje... Krenes iz pocetka... Nije lako,kada se dese takve stvari,nema se bas neki izbor... Ponekad se lose stvari desavaju,i jednostavno moras da ih prihvatis takve kakve su...
Glavu gore...
Nikad nije ni za sta kasno...
Samo nemoj da upadas u depresiju zbog tih ljudi koji su te povredili... Nemoj dozvoliti to sebi...
 
Usamljena golubica:
U poslednjih par nedelja, ostala sam bez i jedne prijateljice,momka...
Razocarala sam se u sve..."izdali su me svi..."
Kako dalje?! Ponekad jeste bolje biti sam nego biti okruzen lazima ali...

Zaboravih reci da sam i bez posla ostala...Nema ga vec godinu dana...Ma uzas
 
Usamljena golubica:
U poslednjih par nedelja, ostala sam bez i jedne prijateljice,momka...
Razocarala sam se u sve..."izdali su me svi..."
Kako dalje?! Ponekad jeste bolje biti sam nego biti okruzen lazima ali...

Cula sam negde poslovicu koja kaze da zivot uvek ostavi bar jedna vrata otvorena. Da nema losih momenata ne bi znala kako izgledaju dobri.
Nemoj predugo da budes u minus fazi. Drzi se
 
:roll:To sto si ostala bez decka i nije tako strasno. I mene je moj bivsi ostavio i otisao s drugom. Bilo mi je tesko u prvih par meseci, ali oporavila sam se i sada sam mnogo sigurnija u sebe i mnogo mi je bolje. Ono sto je problem jeste zasto su ti drugarice okrenule ledja.mozda si ih necim uvredila, mozda si ih zapostavljala dok si bila sa deckom i sve u zivotu ti je bilo ruzicasto. Nikad nije kasno da ih nazoves, da porazgovaras sa njima i razresite problem. Znas kako kazu "Ako nece breg Muhamedu, onda ce Muhamed bregu" Srecno, sta god da odlucis!
 
Anonymous:
:roll:To sto si ostala bez decka i nije tako strasno. I mene je moj bivsi ostavio i otisao s drugom. Bilo mi je tesko u prvih par meseci, ali oporavila sam se i sada sam mnogo sigurnija u sebe i mnogo mi je bolje. Ono sto je problem jeste zasto su ti drugarice okrenule ledja.mozda si ih necim uvredila, mozda si ih zapostavljala dok si bila sa deckom i sve u zivotu ti je bilo ruzicasto. Nikad nije kasno da ih nazoves, da porazgovaras sa njima i razresite problem. Znas kako kazu "Ako nece breg Muhamedu, onda ce Muhamed bregu" Srecno, sta god da odlucis!
Ne, nije se to dogodilo. Drugarice su “otisle” jer su pokazale svoje pravo lice u par navrata. Izdale su me, razocarale,dokazale da su sve samo ne drugarice. Sama sam resila da je bolje da ih nemam nego da su takve osobe kraj mene.( puno bi trebalo da pisem kada bih resila da objasnjavam zasto) Ali znam,definitivno nije bio problem u meni! Jedina, prava, iskrena prijateljica…putevi su nam se razisli, zivot nas je naterao da se odvojimo. Otisla je u drugi grad, kilometrima udaljen od mene. Cujemo se naravno ali, to nije to. Telefon, kompjuter, ne mogu uvek da budu zamena. Sto se momka tice, on je zaista mogao da mi bude sve, i brat, i drug i ono ostalo…Ni njega vise nema u mome zivotu…Zbog njega nisam mogla nikog zapostaviti jer nikog ni nije bilo. Posao… ne moram pricati o tome, zna se kakva je nasa drzava. Sve mi se nakupilo u ovih par nedelja, ne mogu vise ovako, sama, uvek sama. Zatvorena u ova cetiri zida…Na mobilnom nisam videla propusten poziv ili poruku vec jako dugo…Dosadilo mi je tako da zivim! Znam da treba krenuti iz pocetka ali, kako?!
Hvala vam na vremenu potrosenom citajuci moju “pricu”.
Usamljena golubica.
 
Sama? Ne brini, to je stanje lako promenljivo. :)
Volela bih da ti ispricam o rezovima koje sam napravila u svom zivotu pre dva-tri meseca, ali ne zelim da smaram ni tebe ni sav ovaj narod ovde. Dosla sam u situaciju da razmislim o tome sta imam u zivotu i uvidela da nemam bas nekog zadovoljstva. Iako su rezovi bili radikalni, ne kajem se i cvrsto stojim pri svojoj odluci, jer mi je to donelo nove radosti. Jedino sto mogu da ti kazem sad je da sam jednog trenutka shvatila da je zivot zaista lep i vredan zivljenja svakog trenutka. Svima nam je vreme u ovoj "Dolini suza" ograniceno i treba ga iskoristiti najbolje moguce.
Zato, draga devojcice, samo napred visoko podignute glave! Pravi prijatelji nisu izumrla vrsta, i ti ces pronaci nekog sa kim ces deliti i tugu i radost. :)
 
Veruj mi i nije to bas povezano sa drugim ljudima, momcima, drugaricama...oni i jesu tu da nas povrede jer oni su nas izbor i svi mi znamo da kad ulazimo u veze ili se sprijateljujemo da ce tu biti malo meda a malo gorcine ili mnogo! :D
Ja imam decka i imam prijatelje ali nekako osecam da to nije to, da ako bih im rekla da se osecam usamljeno-SAMA ne bi mi verovali,ali izgleda da je potrebno da se dogovoris sama sa svojim mozgom, sta ti treba a sta ne u zivotu-evo ti ziv primer-ja to jos nisam uradila i nemam koga drugog da krivim sem sebe, ali ne treba upadati u samosazaljenje...Uradi nesto inspirativno,promeni svoj stil zivota,zavoli sebe i shvati da ces uvek ipak biti sama(mozda zvuci depresivno ali ako to prihvatis neces se oseti tako samom uvek ces imati SEBE)
Pozdrav i samo napred
 
Draga moja, kad bi vecina ljudi pogledala oko sebe na svoje takozvane "prijatelje" koje dovodi u kucu, uzima za kumove, poklanja vreme, paznju, price i nadanja, uvidela bi da od svih mozda 3 % njih, vredi svog tog truda! A o izabranim partnerima u nazovi "vezama" i " brakovima" da ne pricamo...sve sami ogorceni, ojadjeni ali uvek nasmejani kad je neko drugi tu....
Hocu da ti kazem da si samo HRABRIJA od ostalih i da si kao i ja izabrala samocu dok ne naidje neko ko te zaista zasluzuje i za prijatelja i za zenu! Nadam se da neces dugo cekati
 
Sada je pravo vreme da malko poradis na sebi i svojim kvalitetima. ISKORISTI TO!
Preuzmi krmilo i brishi dalje ...
OK - poraz boli, ali - koga je briga za to...
OK - treba isplakati tu gorchinu, ali treba i znati stati.
Ja na to gledam ovako:
OK - jesam povredjena, boli me ali me mrzi da padam u ochaj.
Otresem nevolje sa ramena, uspravim se,pogledam oko sebe i krenem (onako pokidana) napred.
I bas me briga, uvek uspevam da napravim od svog zivota zanimljivu pricu.
RADI NA SEBI U SVAKOM SMISLU!
I ... NE ZABORAVI OSMEH! :P
 
U poslednjih par nedelja, ostala sam bez i jedne prijateljice,momka...
Razocarala sam se u sve..."izdali su me svi..."
Kako dalje?! Ponekad jeste bolje biti sam nego biti okruzen lazima ali...

Prvo sama si se i rodila,a drugo da pokusam da te posavetujem:Uzmez olovku i papir i ispises sve o sebi,onda razdvojis pozitivne i negativne osobine.Pozitivne pokusas da razvijes a negativne da smanjis ili sakrijes.Postavis sebi ciljeve i samo napred gledas....
 
Evo mog predloga (ako te jos drzi samoca): sutra dan lepo ustani, i zahvali se bogu (ili kome vec, sto si ziva, zivot je lep
-sledece pomisli da imas kome da se javis ako ti se prica a srecna okolnost je da imas kompjuter , mnogi ni to nemaju, pa lepo podeli sve sto te muci sa nekim...i to je vec nesto
- uradi nesto lepo za sebe u toku dana- nasminkaj se, idi u omiljeni kafic popi kafu, uzivaj da posmatras ljude, okolinu, primetices sigurno nesto interesantno
- nadji sebi raznorazne aktivnosti kojima ti do sada nije mozda ni padalo na pamet da se bavis, i umori sebe toliko...da se neces ni setiti da budes utucena
-think pink!!!
 
Evo mog predloga (ako te jos drzi samoca): sutra dan lepo ustani, i zahvali se bogu (ili kome vec, sto si ziva, zivot je lep
-sledece pomisli da imas kome da se javis ako ti se prica a srecna okolnost je da imas kompjuter , mnogi ni to nemaju, pa lepo podeli sve sto te muci sa nekim...i to je vec nesto
- uradi nesto lepo za sebe u toku dana- nasminkaj se, idi u omiljeni kafic popi kafu, uzivaj da posmatras ljude, okolinu, primetices sigurno nesto interesantno
- nadji sebi raznorazne aktivnosti kojima ti do sada nije mozda ni padalo na pamet da se bavis, i umori sebe toliko...da se neces ni setiti da budes utucena
-think pink!!!
 
Ljudi imaju dobre i lose osobine. One lose nas uvek razocaraju, ali koliko puta samo mi razocaramo druge? Svaki kontakt u zivotu donosi iskustvo koje treba da razvija nasu licnost. Stetno je vezivati se opsesivno za decka, prijatelje, roditelje... Treba ih maximalno prihvatiti onakve kakvi jesu i takve ih voleti,pa cak iako nije nasa sudbina da budemo uz njih. Nema mesta razocarenju, negativnim emocijama.
 

Slične teme


Back
Top