Oni nas truju!!!!

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Znam da je ovo sto cu napisati ovde vise tema za ekoloski forum ali kako on nije posecen ja sam se orjentisala na zdravlje,jer ipak ima veze sa njim.
Naime,zivim u blizini hotela Union u Kosovskoj ulici.Njihov starinski sistem grejanja vode radi po principu kotlarnice i tu je najveci problem.Dim i gasovi koje ispusta njihov dimnjak je postao sve opasniji po zdravlje citavog kraja.Primecen je sve veci br.gradjana koji se zale na upale respiratornih organa,alergije,neprijatno peckanje ociju,nosa i grla.....Kako bilo,ovde postaje zaista neizdrzivo stanovati.Iz dana u dan sve je gore.
Znam da je upoznata komunalna inspekcija i min.zdravlja.Niko nista nece da preduzme.Kazu da oni kao hotel,plate odgovarajucu kaznu i nastave da rade po starom.Kad se rade merenja zagadjenosti vazduha onada su rezultati ok.jer dim nije konstantan vec povremen u etapama tokom dana tako da je jako tesko uhvatiti merenje bas u trenutku zagadjenja.Gradjani su ocajni i sve bolesniji.Drz.sluzbe su nemocne,tako kazu.Sta da radimo?Ima li neko ideju kako se boriti protiv ovoga?Hvala!
 
Da, javite se Beogradskoj hronici i TV B92, Hronika se bavi gradskim pitanjima a B92 ima neku emisiju o ekologiji ili tako cemu kolko se secam, svakako pokusajte sa javnim medijima, drugacije ne znam kako bi izvrsili pritisak. Takodje skupstina stanara neka pise gomile pisama Ministarstvu STALNO (zatrpavanje maila ili same poste Ministarstva dalo je dobre efekte u nekim solucajevima)... Novinari dnevnih glasila takodje su upotrebljivi. Drugim recima - dignite buku. Ako ne cuju vas, dignite buku preko nekoga ko se cuje.
 
Manje ces zivaca potrositi a i bolji efekat je da kupis vikendicu na periferiji! Sigurno manje gasova ,prasine ,buke ,smoga a ptice oko tebe pevaju, sadis ruze i beres cvece. A pisma salji koliko god mozes ali dok se to resi najbolje da se malo pluca oporave.
 

Back
Top