M

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • maji77 hvala na odgovoru tek sad sam videla... juce sam umutila slag gusto za spric sa hladnim mlekom... ukljucila ventilator i sve je bilo u redu... nije se topio...
    Malena,sto se slaga tice,moje iskustvo:koristim slag s vodom ,ne s mlijekom.Mutim ga sa sto hladnijom vodom,iskreno omjer nemam,odokativno,postepeno dodajem vodu,jer bi ostale grudvice sa velikom kol. vode od jednom.gustinu odredim sama ,zavisno za sta treba,ako je za obmazivanje rjedji,za spric gusci,nijanse su u pitanju.Pitaj ako zaskripi.
    Posto ipak ne pravis fondan moyda ti i ne ynaci odgovor, ali za ubuduce kad ti bude trebalo, cisto da znas -rastvoris u par kapi vodke tu boju u prahu... ili kupi flasicu alkohola u apoteci!!
    pitanje je vec premesteno u za to predvidjenu temu: torte, recepti,saveti, ideje - pozdrav :)
    Ako tortu prekrivas fondanom poslednja kora treba da ti bude suva premazana puter kremom, a na slag mozes staviti detalje od fondana dobro osusene ali par sati pre sluzenja i to na stegnut slag
    Ovo je izuzetno teška torta jer se kore natapaju čok.mlekom i jako je velika, u zvonu za tortu ide od ivice do ivice. Ja pravim upola mere i kupujem kore od 400 gr a ne od 600 gr. U pakovanju kora postoje 4 kore, pa ako se stavljaju sve 4, torta bude bas visoka, zato je provereno bolje praviti sa tri kore a onu preostalu četvrtu iseći na tri jednaka dela pa pored svake kore pri redjanju dodati po jedno to parče u nastavku.
    Malena, evo recepta za čoko moko tortu u koju ide litar čokoladnog mleka, možda si na nju mislila. Ja sam je pravila i prelepa je, recept sam prekopirala kako sam ga i postavila ranije, ali moram obavezno da napomenem da ne stavljaš ceo litar čokoladnog mleka jer je zaista previše, može se desiti da cela torta pliva po poslužavniku! Nego sama proceni koliko je potrebno da se kore lepo natope, ja sam poslednji put potrošila oko pola litra i torta je bila ekstra sočna. Nadan se da sam pomogla. Pozdrav
    Čoko moko torta

    Potrebni sastojci:
    1 pakovanje gotovih kora od 600 g
    2 margarina
    7 jaja
    400 gr čokolade
    300 gr mlevene plazme
    500 gr krem slaga –belog
    500 ml mleka
    1 litar čokoladnog mleka
    250 gr prah šećera

    I fil: Umutiti 2 margarina sa šećerom u prahu, dodati jedno po jedno žumance (ja žumanca prethodno prokuvam malo na pari pa ih tek onda dodajem),
    400 gr otopljene čokolade , plazmu natopiti čokoladnim mlekom da bude gusto kao za kašu. Umutiti 7 belanaca sa 14 kašika šećera i sve to sjediniti.
    II fil: 500 gr krem šlaga umutiti sa 500 ml mleka.

    Kore natapati čokoladnim mlekom i filovati ih.
    Redosled slaganja- kora, prvi fil, drugi fil i tako ponavljati.
    Malena prvo dobrodosla! Ako ti niko nije odgovorio, evo ja. Kliknes na ime clanice cije albume zelis da gledas, izadje ti "pogledaj profil i jos nekoliko polja.Kliknes na "pogledaj profil i kad se otvori profil s dole levo su otprilike albumi, otvoris album i gledas.Ako ne mozes da gledas, da znas da su neki albumi zasticeni, treba da ponudis prijateljstvo i ako ti odobre, mozes da gledas.Nadam se da sam ti pomogla.Pozdrav!
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top