Znanje kroz igru - vaše ideje, predlozi, pomoć

Mozda u pocetku, ali bi to moglo da stvori i nepotrebne komplikacije - da vredjaju ove druge, da ih izoluju, da se osecaju superiorno...

zavisi kako se postave stvari,
trebalo bi deci koja vise znaju to predstaviti kao takmicenje i objasniti im da je delom i njihov uspeh ako svog drugara necemu nauce

neke suvoparne stvari ,koje deca ne vole ,dosta lepo prihvataju uceci ih kao pesmicu uz ono naizmenicno tapsanje sa parom iz klupe

pa mozda neki cas koncipirati kao kviz

ili npr svakom detetu dati zadatak da za sledeci cas ispredaje neku lekciju ili objasni nesto ostatku razreda
 
Mozda da se proba sledece:

Svako dete moze da donese neku dragu stvar od kuce (igracku, crtez, neku sitnicu) o kojoj ce drzati kratko "predavanje", tj. gde kroz objasnjenje (zasto bas to voli, koliko dugo tu stvar ima, da li bi je poklonio nekome, da je opise i sl.) moze da razvija svoj recnik i stice sigurnost u prezentaciji sopstvenih ideja i stavova.

Moze se probati sa igrom zanimljive gramatike (kao sto je zanimljiva geografija) te pojmovima imenica, glagola, padeza, brojeva, rodova i sl. ...sve ispisano u kolonama i redovima tabele.

Moze biti i varijanta bacanja plasticne, gumene lopte koju ce deca nasumice bacati protivniku gde bacac postavi pitanje (na primer: glagol) a hvatac kaze (pisati); imenica-kreda; ...ko promasi ispada iz igre.

Mogu se (kao ovde na forumu) zadavati pojmovi gde se usmenim ili pisanim putem na osnovu toga mogu sastavljati kratke price, pesmice ili slozene recenice.

Igrati igru u parovima ili po grupama gde ce se zadavati pogresne reci, citavi sklopovi recenica koje druga grupa ili ucenik mora da ispravi.

Citati ne iz citanki vec slikovnica, enciklopedija, knjiga za decu....i stalno zadavati sastave (ako je to moguce) gde ce razvijati sposobnost pisanja i izrazavanja.

Nagrade jednostavne - srca, stikeri svih vrsta, bombone, neki cd kao nagrada za djaka meseca po ostvarenim rezultatima...Samo da im ne bude dosadno. Najbolje se uci kroz igru, sve ostalo je besmisleno!!!

Odlični predlozi...!
 
Beshenje i cica Glisa :mrgreen:To pali cak i kod mojih matorih srednjoskolaca kada proveravamo poznavanje leksike (predajem strani jezik) na poslednjim casovima u polugodistu ili na kraju skolske godine kada su ocene vec zakljucene i nije lako odrzati disciplinu. Neverovatno je koliko ih motivise pobeda njihovog tima. Ja sam donosila i krede u boji (plavi i crveni tim).

Može i to, jer sve što se crta, vole... ;)
 
U stvari ovo je najveci problem. Ako radis u skladu sa znanjem naprednih ucenika od ovih slabih nema nista, niti ce nesto nauciti, niti ce biti mirni pa ce ometati i druge, a ako radis u skladu sa niszim nivoom, ovi bolji ce se strasno dosadjivati i izgubiti motivaciju :neutral:. Da li postoji nekakva sansa da se oni ipak podele na dve grupe koje bi ucile odvojeno?

Pokušavam da se to dogovorim sa koordinatorom projekta, ja bih nekako da tu decu što ne znaju da čitaju prebacila kod koleginice što je završila pedagogiju, možda bi se bolje snašla, pošto radi sa prvim razredom, a ja sve te igre, da bih sprovela, mora da mi bude ta ekipa što zna da čita i piše... Inače se i ja gubim... :(
 

Back
Top