Zlatni Retriver

To je normalno, ostri zubice...ako ti glodje namestaj namazi neku ljutu papriku tamo gde voli da gricka pa da vidis kako ce da prestane :) Od toga mu nece biti nista a povezace neprijatan osecaj sa grizom namestaja i onda to vise nece raditi :) Srecno!
 
hahahha koji kralj! :) Onda uslovni refleks, kada god ga vidis da glodje namestaj uzmi novine i sopi ga,naravno ne jako, i obavezno svaki put kad ga lupis novinom kazi jasno i glasno ne, bez izuzetka, jednom kad mu popustis -gotovo :)
 
Jel te gricka ili bas grize? Ako te grize onda te ne smatra autoritetom i hoce da uspostavi svoju dominaciju nad tobom, ako te gricka onda samo hoce da se igra. Ja sam za vreme bombardovanja imala macku, od koje sam bila sva izgrebana, ali bila sam mala i gnjavila sam je do ludila :) Onda kad joj presednem vise, ona me capi za nos, ne jako ,ali onako cisto da mi pokaze da sam preterala :)
 
a sto se tice Larinog opadanja dlake na pojedina mjesta... opet je pocelo.. skoro je bilo izraslo i ona opet pocela da se cese i cak raskrvari na neka mjesta koliko se cese! a kupala sam je juce sa onom apmulom koja se rastvara u vodi protiv buva, i ona se opet cese...
ne znam vise sta da radim... opet smo zvali veterinara koji tvrdi da to nije nista, i rekao je da ako bas ocu da joj mazem sa flogocid masti! samo mi nije jasno, ako nije nista, zasto se toliko cese da grrebe samu sebe?!
imala je neke kao krastice na pregibu, dodje kao isod pazuha, al nije rana, samo joj je koza strasno suva! i kad se oguli ta krasta nema nista, nije cak ni crveno! to sam mazala kantarionom i skinulo se sve.. al stvarno ne znam sta da radim sa ovim opadanjem dlake i cesanjem... bas mi je zao, stalno se cese..
inace, juce je napunila 9 mjeseci i divna je :) samovoljna je, i oce da istjera svoje, al to mi je ustvari i zanimljivo :)
ako neko ima neku ideju sta bi joj moglo pomoci javljajte molim vas! buve i krpelji nisu sigurno.. ovdje od veterinara nema nikakve koristi :(
 
a sto se tice Larinog opadanja dlake na pojedina mjesta... opet je pocelo.. skoro je bilo izraslo i ona opet pocela da se cese i cak raskrvari na neka mjesta koliko se cese! a kupala sam je juce sa onom apmulom koja se rastvara u vodi protiv buva, i ona se opet cese...
ne znam vise sta da radim... opet smo zvali veterinara koji tvrdi da to nije nista, i rekao je da ako bas ocu da joj mazem sa flogocid masti! samo mi nije jasno, ako nije nista, zasto se toliko cese da grrebe samu sebe?!
imala je neke kao krastice na pregibu, dodje kao isod pazuha, al nije rana, samo joj je koza strasno suva! i kad se oguli ta krasta nema nista, nije cak ni crveno! to sam mazala kantarionom i skinulo se sve.. al stvarno ne znam sta da radim sa ovim opadanjem dlake i cesanjem... bas mi je zao, stalno se cese..
inace, juce je napunila 9 mjeseci i divna je :) samovoljna je, i oce da istjera svoje, al to mi je ustvari i zanimljivo :)
ako neko ima neku ideju sta bi joj moglo pomoci javljajte molim vas! buve i krpelji nisu sigurno.. ovdje od veterinara nema nikakve koristi :(

Imala je Iskra takav problem, dosao vet i rekao da je nesto poput alergije na buve ili kako vec, zaboravih... uglavnom mora da dobije injekciju.
Laru odvedi kod jos nekog veta... verovatno postoji nesto.
 
e to su i njoj rekli u novembru kad smo bili, dobila je neke injekcije, vitamine, antibiotik i ne znam ni ja sta, i opet isto poslije mjesec dana jer nije pomoglo prvi put! tako mi je zao, sad kad sam dosla kuci vidim da je raskrvarila to na glavi koliko je cesala, a nemam gdje vise da je vodim, bile smo kod svakog vet ovdje... pokusacu sad sa ovom kremom, bar ce joj umirit rane sto izgrebe...
 
Lara HN ,evo da pokušam i ja da pomognem:moj Bole je u par navrata imao problema sa kožom u vidu nekih ispupčenja koja raščeše,počnu da flisuju,naprave se rane a kasnije i krastice,ali to mu se uglavnom dešavalo leti .E sad ,nama je veterinar prepisao Antidermakotik (u bočici u vidu tečnosti) mi smo baš redovno mackali i po nekoliko puta dnevno i nestajale su te "pojave".Pojavljuju se s vremena na vreme ali samo leti,međutim ovaj preparat uvek imam i namažem pa prođe.Ne košta te da probaš,predpostavljam da ima da se kupi i kod vas, radi ga veterinarski Zavod Zemun.Puno pozdrava i pokušaj ,volela bih da pomogne.Mazi kucu i uživajte.
 
Evo da se i ja javim! Nazalost, nismo nasli mog Branda.. Javljalo se vise od dvadeset ljudi, ali nista... Bilo mi je jako tesko, jako sam se isplakala, tako da sam odlucila da vise necu imati psa, bar ne u skorije vreme, jer je Brando jedan, i on je bio moj jedini i najveci mezimac. Vi jako cuvajte svoje kuce, jer tek kada ostanete bez vaseg najveceg prijatelja, sa kojim ste pricali pogledima, shvatite da vam je znacio vise nego neki ljudi za koje ste mislili da su vam prijatelji.. Pozdrav :heart:
 
hvala puno Titinče, pokusacu i sa tim... dva dana joj mazem flogocid, al ga polize gdje moze dohvatit.. malo sam kratka sa parama, pa cekam jos par dana pa cemo opet kod veterinara, mada vec vidim da nema nikakve koristi, al me strah ovako, strasno se cese,, pravi ranice i zubima na zadnjoj sapici.... cula sam i za neke kapsule za tu alergiju, al ne znam kako se zovu... Samo da prestane da se cese, da ne pravi vise rane, tako mi je zao... kad se mazimo, stalno pregledam po njoj da vidim dal ima nesto, pa je pocela i da bjezi od mene, jos ako vidi da drzim kremu... Hvala jos jednom, nadam se da ce nesto pomoci...
 
Bio je danas veterinar... dao joj je neku injekciju za alergiju, jos neku i da joj dam amoksicilin... i kaze da joj to nije zbog koznih parazita i da joj ne dajem nista vise za to, nego za koji dan da je opet okupam sa onim ampulama i da joj je to neka unutrasnja alergija, na hranu ili nesto...
kaze da joj ne mazem vise sa kremom, al ja cu to nastavit dok joj se ne zamire ove rane....
ja se nadam da ce joj ovo pomoci, izgreba se sva... :(
 
Lara_HN ,ne znam koliko je preporučljivo često kupanje kuce sa ampulama protiv parazita (pretpostavljam da pričammo o Neostomosan ampulama). Možda neko na forumu zna da nam kaže,ali čini mi sa da sam čula da nije baš za tako česte upotrebe. Možda i grešim. A kad si već pomenula veterinara koji pretpostavlja da je alergija "unutrašnja"(čudnog li izraza) ,a koja bi pri tom morala da se utvrdi testom-mogu ti reći da zaista i psi mogu da odreaguju kao i ljudi na sve i svašta. Drugar moj ima psa koji reaguje na jednu vrstu ogrlice protiv parazita,na hranu u kojoj ima šargarepe,paradajza i ne znam na šta još...Dakle sve ispitano (uz dobro ošišan novčanik) i eto utvrđeno da i naši ljubimci boluju od "savremenih" bolesti. Ovo sam ti napisala da ti dam ideju šta sve može biti uzrok,pa ukloni za početak ako ima ogrlicu,posmatraj je kako reaguje na određenu vrstu hrane,promeni sredstvo protiv parazita (ako joj stavljaš nešto poput Frontline ). Eto,pokušajmo koliko možemo da im sami pomognemo,jer veterinari nekada nemaju milosti (mislim kad dele račun za usluge i pretpostavke). Pozdrav i nadam se da će Lara biti bolje.
 
Jesu te ampule, a mislim, tj ubjedjena sam da ovi nemaju pojma sta joj je, pa je ovo kupanje za slucaj da je suga... a rekao mi je za hranu, da je moguce da joj neka hrana smeta, posto ona ne voli one granulice, pa jede i njih i svasta drugo, da probam da primjenim hranu... a pominjao je i jos milion stvari, cak i jetru (iako je poslije konstatovao da nije zuta- oci i zubi) tako da stvarno ne znam kod koga bih je vise vodila...
ogrilicu nema, a probacu sa hranom sad... dajem joj amoksicilin, ona se jos cese... rekao je da bi trebalo da joj bude bolje za 2-3 dana pa se nadam da ce bar prestati da se cese..
hvala ti puno puno, jer pored ovih ocigledno nesposobnih veterinara bi trebalo da cekam da lara odere svu kozu..
 
opet ja smaram, ali... jel smijem da joj dam PRESING, tabletu za alergiju koju ja povremeno koristim? rekli su mi u apoteci da vet povremeno prepisuju te tablete... da zovem opet vet reci ce mi da joj ne dajem, da to nije nista i tako to.. ako odem opet kod ovih drugih, uzece mi min 30eu, dat joj 2 injekcije i opet joj nece pomoci, a stvarno nemam para da ih njima dajem za dzabe... da joj pomognu ok, a ovako uzmu pare, i njihovo rijesenje je- nemoj nista da radis, pusti tako...
 
Imam stene staro sedam meseci,nazalost morala sam ga vezati.Pa me zanima kako on to podnosi?

Jako tesko, imas li mogucnost da mu od neke dvorisne prostorije napravis boks? Makar od neke manje supice da namestis mesto za njega? Ili bar da ako moras vezati to cinis povremeno, okacis npr na sajlu kojom ce se kretati lanac, da ima prostora po dvoristu da seta? Moras nesto uciniti da ne bude na lancu... verujem da ako razmislis mozes naci resenje. Lanac nije dobar, ja sam protivnik lanca konstanto. Po potrebi ok, ali da je stalno vezan :( Ima nacina da ne bude vezan samo pogledaj malo i ukljuci ostatak porodice da ti pomognu.
 
eh dqa dugo nas nije bilo pa da se pohvalimo, malo smo prosirili porodicu, sad nas je dve Rea je dobila Iru... Rea je imala i prvo leglo kuce bile prelepe... pa da se malo setite nas :D
2011-10-28 15.26.01.jpg
2012-02-02 22.00.37.jpg
2012-02-29 16.44.01.jpg
 

Back
Top